به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 اسفند 92 [ 13:23]
    سطح
    7
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 36
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 5 در 3 پست

Array

شوهرم طاقت دوری منو نداره

سلام، من 26 سال و شوهرم 28 ساله ما یک سال و نیم تو عقدیم، قبلا هر دو تو یک شهر بودیم اما الان حدودا چند ماهی میشه بنا به شرایط کاری بابام اومدیم تو یه شهر دیگه، که شرایط کاری برا منم تو این شهر بوجود اومده مرتبط بارشته تحصیلیم که خیلی دوسش دارم تازه اولین ماهی میشه که حقوق میگیرم، این دو تا شهر حدودا یک ساعت ونیم فاصله دارن، شوهرم این دوری براش خیلی سخت شده از یه طرف رفت و امد هر روزه نمیتونه بکنه مخصوصا ک تو این زمستونی مسیر برف و یخبندان میشد کارش به مراتب سخته، تو کارخونه کار میکنه مهندس متالوژیه حقوقش نسبتا خوبه، ازم میخواد کارمو ول کنم برگردم ولی شرایط کاریم خیلی خوبه اگه چند سال وایستم به احتمال 90% رسمی میشم و میتونم انتقالی بگیرم هر شهری کار کنم، اما شوهرم طاقت این دوری رو نداره مدام میگه دارم افسرده میشم، زندگی برام زجر اور شده خونوادش هم میگن وقتی من نیستم خیلی تو خودشه خیلی کم غذا میخوره، نگرانش شدم خیلی وابسته شده به من اصلا فک نمیکردم که انقد براش دوری سخت باشه امروز میگفت دارم به مرگ نزدیک میشم داغون شدم، تو یه دوراهی موندم میترسم کارمو ول کنم با این اوضاع کشور فک نکنم دیگه بتونم کار پیدا کنم با اینکه شوهرم مدام میگه من به جای توهم کار میکنم حقوقم ماله تو، یه کارته خانواده گرفته برام که از حقوقش هر چقد خاستم خرج کنم، میترسم کارمو ول کنم بعدا پشیمون شم اخه به هر خانومی میگم حتی خواهرش میگن اگه جای من بودن ول نمیکردن کارو،هی با خودم میگم عادت میکنه اما روز به روز بدتر میشه، سه سال پیش مادرشو از دست داده به شدت به مادرش وابسته بود و الان به من، میخوام نظرات شما رو بدونم ممنون میشم که راهنماییم کنین

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 18 آبان 95 [ 01:43]
    سطح
    40
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 73
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,507

تشکرشده 858 در 268 پست

حالت من
    Shad
    Array
    سلام
    ولـــــــــــــــــــی من اگه جای شما بودم به راحتی کارمو ول میکردم.
    بهتره توی زندگیت الویت بذاری و بهتره بدونی نقش شما نقش یه زنه نه مرد،توی جایگاه خودت کامل باش و نگران اوضاع کار نباش،کار خیلی خوبه ولی وقتی مجبور نیستی و مشکل مالی نداری،هیچ دلیلی نداره همسرت رو اذیت کنی،شما متاهلی،مگه میشه چند سال دور از همسرت باشی؟خودت طاقتشو داری؟

3. 4 کاربر از پست مفید asemaneabi222 تشکرکرده اند .

abi.bikaran (سه شنبه 29 بهمن 92), shabnam z (سه شنبه 29 بهمن 92), فرشته مهربان (سه شنبه 29 بهمن 92), میشل (سه شنبه 29 بهمن 92)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    قراره این وضعیت 5 سال اینطوری باشه تا شما رسمی بشین؟
    کجا می خواین زندگی کنید؟ شهر شما؟ شهر ایشون؟
    دیگه هوا داره بهتر می شه و می تونید آخر هفته ها را با هم باشید. اما این برای کوتاهمدته، نه 5 سال!!

اما مساله مهم تری که من توی سوال شما دیدم،
    وابستگی بیش از حد همسرتون به شماست. مشاوره رفتید؟ بهتون گفتند عادیه؟
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

5. 2 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

abi.bikaran (سه شنبه 29 بهمن 92), shabnam z (سه شنبه 29 بهمن 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    گلبهار عزیز،

ببین چه چیزی رو به چه قیمتی داری به دست میاری.

یه شغل خوب، در مقابل اینکه همسرت به دوری تو عادت کنه و خودش رو وفق بده... در مقابل اینکه نبودنت همسرت رو زیاد آزار نده، و اون بدون حضور تو هم بتونه راحت زندگیشو بکنه...

من اگه بودم، هرگز چنین معامله ای نمی کردم، هرگز...

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

7. 3 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

abi.bikaran (سه شنبه 29 بهمن 92), asemaneabi222 (سه شنبه 29 بهمن 92), meinoush (پنجشنبه 10 اردیبهشت 94)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,005 در 7,404 پست

Array
    با سلام

شما
    بهتر هست ابتدا اولویت زندگیتون را تعیین کنید . اگر اولویت برای شما کار هست پس قید زندگی با همسرتون را بزنید چون با این وضعیت کار به جاهای باریک می کشد . اگر اولویت زندگی مشترک هست و کار به عنوان پشتوانه ای برای زندگی مشترک مد نظر هست .... که باید بگم اینگونه دارید اصل را فدای فرع می کنید ، شما باید اول اولویت اول را حفظ کرده و مورد مراقبت قرار دهید بعد بررسی کنید که آیا اصلاً نیازی هست که شما تأمین کننده پشتوانه مالی زندگی مشترک باشید ؟ اگر قطعاً لازم هست ، یعنی همسرت به تنهایی به هیچ وجه نمی تواند زندگی را تأمین کند و به کمک اقتصادی شما ضرورتاً نیاز هست آنوقت با حفظ اولویت اول به همراهی و کمک خودت همسرت برای این هم برنامه ریزی کنید .

این را در نظر داشته باشید که الویت اول برای یک زن نقش زنانه او در زندگی مشترک هست . برای دل خود و داشتن سرگرمی و موقعیت اجتماعی و کاری خوب و چشمگیر و ..... پر کردن وقت ، از اولویت اول چشم پوشی کرده و به آن خدشه وارد کرده و به فکر کار بیرون از منزل باشیم یعنی با دست خود آسیبها را به سوی زندگی مشترک سرازیر کرده ایم که کمترین آنها خستگی ها و کم انرژی شدنها و درگیری های ذهنی و روحی و جسمی ناشی از کار و محیط کار بیرون از منزل هست چه رسد به عوارض احتمالی دیگر

کمی واقع بین تر به زندگی و نقش خودت و اهمیت آن نظر کنید

9. 5 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

abi.bikaran (سه شنبه 29 بهمن 92), asemaneabi222 (سه شنبه 29 بهمن 92), toojih (سه شنبه 29 بهمن 92), پونه (سه شنبه 29 بهمن 92), بی نهایت (سه شنبه 29 بهمن 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 فروردین 02 [ 20:48]
    سطح
    63
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 145
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    8

تشکرشده 124 در 65 پست

Array

به نظر من که شغلت رو دو دستی بچسپ..تو درس خوندی زحمت کشیدی که یه روز ازش استفاده کنی...الان منو شوهرم تو یه شهریم و خونمون با هم 5 دقیقه فاصله ست ولی تصمیم گرفتیم هفته ای دو بار همو ببینیم تا بتونیم به کارهای دیگه ام برسیم...به نظرم شوهرتو قانع کن...

ویرایش : فرشته مهربان >>> این راهنمایی دارای آفت مشاوره ای انتقال متقابل هست . لطفاً تاپیک آفت های احتمالی در کار مشاوره را مطالعه بفرمایید و در دادن راهنمایی ها مد نظر قرار دهید

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 اسفند 92 [ 13:23]
    سطح
    7
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 36
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 5 در 3 پست

Array
    سلام، خيلي ممنون كه وقت گذاشتين،
    خب منم مثله همه خانوماي ايراني اولويتم همسر و زندگيه مشتركه اما خودم فك ميكنم كار و حقوقم ميتونه تو اسايش مالي خونوادم خيلي كمك كنه بايد بگم حقوقه شوهرم مثله تمومه كارمنداس حدودا 1.300 ميگيره، خب ما الان تو عقديم من تا ماه قبل از باباي خودم پول توجيبي ميگرفتم البته همسرم هر موقع همراهم هست تمامه مخارجمو ميده و كادوهامو به مناسبت هاي مختلفي ميده ولي در كل اكثر خرجام با خودم بود يعني نخاستم بهش فشار بيارم، با اين حال شوهرم مدام تو خونشون پولاشو خرج ميكنه البته مقدار كمي از حقوقه هر ماهشو، مثلا ماه قبل براي پدرش كت شلوار گرفت و كاپشن يعني حدودا 600هزار از حقوقشو،كلا خونوادش خيلي ازش انتظار دارن به خواهرش هر ماه مبلغ كمي كمك ميكنه يه داداش دانشجو داره كه گاهي براش پول ميريزه و.... خيلي دلسوزه خونوادشه اگه حتي پس اندازي داشته باشه حاضره همشو بدونه هيچ دريغي براشون خرج كنه نه خونواده من، من براي اينده اي كه تصورش ميكنم ميترسم از خيلي چيزا، باباش يه زمين داده كه ماداريم خونه اي ميسازيم كه معلوم نيس كي اماده شه حتي ممكنه خواهرش بياد يه طبقه زير و شايدم طبقه بالاي خونه مابسازه چون به اسمه باباشه نه خودش هميشه فك ميكنم كاش ميرفتيم يه ماشين يا حداقل يه زميني شريكي ميگرفتيم ولي لااقل مال خودمون بود و به اسمه خودش بود، از خيلي جهات مطمئنم مجبورم با قناعته خيلي زيادي با تك حقوقش زندگي كنيم كلا خونواده مرد سالاري هستن هيچ كدومشون دسته خانومشون رو باز نميذارن تو خرج كردن، پارسال متوجه شدم تو يه فرمي كه مربوط به فوت غير منتظره اس حقوقشو بينه منو پدرش تقسيم كرده، كلا خيلي به مسائل مالي فك ميكنم نميدونم چرا برا همينم دوس دارم يه پشتوانه مالي داشته باشم برا خودم، ولي فك كه ميكنم داره اذيت ميشه ناراحت ميشم، شايدم ول كنم كارمو چون مطمئنم همون قدر كه دلسوزه خونوادشه بيشتر دلسوزه خانومشه

12. 2 کاربر از پست مفید گلبهار ساده تشکرکرده اند .

shabnam z (سه شنبه 29 بهمن 92), toojih (سه شنبه 29 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 18 آبان 95 [ 01:43]
    سطح
    40
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 73
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,507

تشکرشده 858 در 268 پست

حالت من
    Shad
    Array
    گلبهار عزیز
    حقوق زنانه ات رو حفظ نکردی و فکر میکنی اگه حقوق مردانه بگیری مشکل حل میشه در حالی که این شما هستی که باید همراه همسرت مدیریت مالی داشته باشی،نه اینکه به فکر این باشی که بری سر کار،شما وظایف زنانه ات رو عنوان همراه و شریک زندگی همسرت به خوبی عمل کن و در این حال اگه همسرت آدم مسئولیت پذیری باشه ایشون هم وظایفش رو به درستی انجام میده،شما الویت زندگیت همونطور که گفتم مشخص نیست،درست همین موضوع هم برای همسرت صدق میکنه که مشخص نیست الویت اول زندگیش چی هست.بعد ازمشخص کردن این چیزها و مدیریت درست مالی اون زمان اگه لازم دیدید که نیاز هست شما سر کار برید بعد اقدام کن.

14. 3 کاربر از پست مفید asemaneabi222 تشکرکرده اند .

abi.bikaran (سه شنبه 29 بهمن 92), ardeshirk (سه شنبه 29 بهمن 92), toojih (سه شنبه 29 بهمن 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 20 دی 93 [ 18:58]
    سطح
    22
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 21
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocial1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    540

تشکرشده 489 در 127 پست

Array
    سلام گلبهار جان
    1-یک جایی تو حرفات گفتی همسرت برات کارت گرفته و گفته هر چی میخواهی بخر و راحت باش و الان فقط فکر میکنی که خانوداه مرد سالاری هستن و تو در اینده دچار مشکل میشی و ترسیدی ...شما بیشتر دچار ترس شدی ایشون در عمل به شما نشون داده که دست شما را بسته نگه نمیداره و براتون کارت گرفته پس چرا الکی فکر بیهوده به سرت راه میدهی؟ شوهر شما اگه میخواست جور دیگه با اجبار و زور هم میتونست شما را متقاعد کنه اما بهترین کار را انتخاب کرده و داره اعتماد سازی میکنه

2- من خودم رسمی هستم و دخترم ... ان چیزی که شما الان از کار و...تو خیالت هست تو واقعیت نیست گاهی دلم میخواهد فقط زن بودن تجربه کنم بدون دغدغه کار و.... ناراضی نیستم ناشکری هم نمیکنم من مجردم و شاید همیشه هم بمونم پس این کار اولویت و نیاز اولیه من هست اما واقعا جدی میگم اگه روزی همسر خوبی داشته باشم با سطح در امد متوسط و زندگی نرمال حتما کار رسمی هم را رها میکنم و به دور از استرس کار و.... زندگی زنانه ام راتجربه میکنم و لذتش را میبرم ....

3- در بدترین حالت فکر کن که هیچ کدوم از اتفاقهای بالا نیفتاد یعنی کارت رها کردی و به شهر همسرت رفتی و و دچار مضیقه مالی شدی و اصلا همسرت هم دستت تو خرج کردن باز نذاشت و بهت سخت گرفت(بدترین حالت میگم) باز هم اتفاق خیلی خاصی نمی افته یک چند هفته ای میگردی همه جا کار پیدا میشه فقط زمان میبره نسبت بهش نترس من شغل اولم که رها کردم همه میترسیدن و میگفتن کار نیست و....
    خودم بی خیال بودم حتی 3 روز هم بیکار نموندم وسریع کار بهتری گیر اوردم
    و اگه شرایطتت تو ان شهر خوب بود و باز هم دلت خواست کار کنی و تجربه کسب کنی از کجا میدونی کاری بهتر از این گیرت نیومد؟ چرا همیشه فکر منفی میکنیم
    دوست من تو با ترک کارت مطمین باش هیچی از دست نمیدهی شک نکن کانون گرم خانواده ات را به دست میاری
    تازه میتونی بعد این جابه جایی به ادامه درست بیشتر اولویت بدی و با مدرک بالاتر موقعیت کاری بهتری هم به دست بیاری

4- نوشتی همسرت برای خانوده اش خوب خرج میکنه و.... خوب الان تو عقدین ایشالله عروسی کنین و ایشون مجبور باشه خودش خرج کنه بعد یک مدت به تعادل میرسه و میتونه درست خرج کردن و به جا هزینه کردن یاد بگیره الان خیلی مسولیتی نداره ... اتفاقا اگه شاید از اول زندگی شما کمک خرج باشی نتونه این تعادل به دست بیاره و ....

5-رسمی شدن تو شرایط الان اصلا حساب کتاب نداره که فکر کنی بعد 5 سال حتما اتفاق میافته نمیدونم شرکتی یا قرار دادی هستی یا پیمانی
    اما من با سابقه کاریهای حتی ده ساله میشناسم که همچنان قرار دادی هستن پس خیلی فکر نکن

به خدا کار دولتی یا رسمی داشتن انقدرها چیز خاصی نیست بعد یک مدت فقط جنبه مالی برات داره و مثل فسیل از بین میری الان اوایل کارت و ذوق داری
    من هم شغلم مطابق درسم هست اما .....
    ان شای الله تصمیم دستی بگیری و برات ارزوی موفقیت دارم
    ویرایش توسط پونه : سه شنبه 29 بهمن 92 در ساعت 14:13

16. 5 کاربر از پست مفید پونه تشکرکرده اند .

abi.bikaran (سه شنبه 29 بهمن 92), ardeshirk (سه شنبه 29 بهمن 92), she (سه شنبه 29 بهمن 92), toojih (سه شنبه 29 بهمن 92), شیدا. (پنجشنبه 01 اسفند 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 دی 00 [ 21:34]
    سطح
    86
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    3,454

تشکرشده 2,695 در 688 پست

حالت من
    Narahat
    Array
    واقعا حاظرین شوهرتون واین همه علاقه اش به خودتون رو به خاطر رسمی شدن و داشتن یه شغل از دست بدین؟ ارزش داره؟
    اگه رفتین دنبال کارتون و موفق هم شدین مطمئن هستین یه مدت دیگه نمیاین از شوهرتون شکایت کنید که نسبت به شما سرد شده یا خدای نکرده خیانت کرده!؟
    وتنها دلیلش هم چسبیدن شما به شغلتون و فاصله ای که بینتون افتاده میتونید تضمین کنید همچین مشکلاتی در ازای شغل درامد خوب در زندگی مشترکتون پیدا نمیشه؟
    ویرایش توسط abi.bikaran : سه شنبه 29 بهمن 92 در ساعت 14:52

18. 2 کاربر از پست مفید abi.bikaran تشکرکرده اند .

toojih (سه شنبه 29 بهمن 92), پونه (سه شنبه 29 بهمن 92)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)