به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 56
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array

جایگاه "غرور مردانه" درخواستگاری، و احترامی که باید به غرورشون بذارم، برای من روشن نیست

سلام دوستان.

من با این تفکر که آقایون در ارتباط با خانوم ها (در مرحله خواستگاری) باید به غرور خودشون احترام بذارن، برای اولین بار در این تالار برخوردم! و دیروز که آقای توجیه و کاپیتان و خاله قزی در این دو تاپیک اخیر حسابی روی این مسئله تاکید داشتند، دوباره توجهم به این موضوع جلب شد.

از دید من طبیعیش اینه که یه پسر نسبت به دختری که پسندیده، افتاده باشه، نگران غرور و این چیزا نباشه، از شنیدن جواب منفی بهش برنخوره. و یه دختر در برخورد با پسرها نگران این نباشه که فلان کارم غرورشو نشکنه، و راحت براساس هرچی که حس می کنه یا فکر می کنه، به طرفش واکنش بده.

لطفا این مسئله رو بیشتر برام توضیح بدید.

یه مثال هم بزنم.

من چند ماه پیش خواستگاری داشتم که بخاطر مسئله خاصی وارد فاز آشنایی نشدم. قرار بود اون مسئله به زودی حل بشه که نشد و به مشکل برخورد. تو آخرین صحبتش گفت من فکر می کنم ما قسمت همدیگه هستیم. من گفتم که چنین فکری نمی کنم، جواب داد حالا توکل به خدا، من تلاشم رو می کنم.

منم بهم برخورد، چون به نظرم رسید حالا این شکلی شد که انگار من منتظر اونم که بره مشکلشو برطرف کنه. بنابراین با وجود اینکه ممکن بود خیلی از معیارهای من رو دارا باشه، تصمیم گرفتم حتی وقتی اون مسئله حل شد، دیگه بهش فکر نکنم. در نتیجه گفتم: دیگه "هیچوقت" سراغ من نیاید.

بعدشم دیگه از ذهنم پاک شد.

اما بعد از سه ماه، یبار یادش افتادم. فکر کردم اگه مشکلش حل شده بود، تا حالا بالاخره یه خبری ازش می شد. و چون در معرض خسارت مالی بزرگی بود، یه لحظه احساس نگرانی کردم که مبادا اون اتفاقی که ازش می ترسید براش افتاده باشه.

بعد به خودم گفتم: وقتی آدم دلش می خواد حال کسی رو بپرسه، خب چرا نپرسه؟

رفتم شمارشو آوردم و بهش مسیج دادم: سلام خوبید؟

اونم زنگ زد و کلی خوشحال شده بود. از بین حرفاش اینا به درد این تاپیک میخوره:

"اتفاقا دیروز اون مشکل حل شد. و اخیرا من همش داشتم فکر می کردم که وقتی این مسئله حل شد، چیکار کنم؟ چون گفته بودی دیگه هیچوقت سراغت نیام."

و خلاصه اینطور به من رسوند که خیلی به فکرم بوده و بالاخره هم تماس می گرفته، اما نمیدونسته کار درستی هست یا نه...

من در مورد این مسئله کنجکاوی ای به خرج ندادم، چون لحظه ای تصمیم گرفته بودم و به اینکه ممکنه مسیجم آغاز رابطه باشه، فکر نکرده بودم. اما به هرحال اون لحظه ای که یادش افتادم، به نظرم بدیهی بود که اگه مشکلش حل شده بود، ازش خبری میشد و چون خبری نشده، احتمالا بازنده ی اون داستان بوده.

به نظر شما مسئله به این راحتی نبود؟ فکر می کنید غرور باعث میشده براش سخت باشه که دوباره تماس بگیره؟

اینکه من میدونستم داره همه تلاشش رو برای برطرف کردن اون مشکل می کنه، و خیلی هم به من تمایل داره، اما با این حال گفتم دیگه هیچوقت سراغم نیاد، به نظر شما غرورش رو شکستم؟

والا من که دختر هم هستم، هیچ حسی از اینکه من مسیج دادم و حالش رو پرسیدم، ندارم . حتی یه لحظه هم پیش خودم نگفتم که پس کاش امروز مسیج نمیدادم، این که خودش تماس می گرفت. برام کاملا بی اهمیته. (البته این بخاطر برخورد عالی طرف مقابلم هم هست، و اصلا شاید شخصیتش باعث شده که یکی مثل من بعد از سه ماه حالشو بپرسه، وگرنه من وقتی یه چیزی برام تموم بشه، دیگه تموم شده)

خب این یعنی من غرور ندارم؟!!! اصلا اینطور نیست، اتفاقا خیلی هم برای شأن خودم احترام قائلم. ولی به نظرم این اصلا ربطی به غرور نداره. و اونم اگه دوباره تماس می گرفت، اصلا کاری برخلاف حفظ عزت نفسش انجام نداده بود.

این یه مثال بود. دلم میخواد هم بصورت کلی، و هم بصورت خاص در مورد این مسئله اخیر، نظرتون رو بدونم. که ذهنیت و رفتارم رو براساسش اصلاح کنم و اگه لازمه احترام بیشتری به غرور آقایون محترم بذارم، یا حداقل در نظرش بگیرم...

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

ویرایش توسط میشل : یکشنبه 27 بهمن 92 در ساعت 13:34

2. 5 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

khaleghezey (یکشنبه 27 بهمن 92), paiize (دوشنبه 28 بهمن 92), rozaneh (دوشنبه 28 بهمن 92), کامران (پنجشنبه 01 اسفند 92), ستیلا (یکشنبه 27 بهمن 92)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو میشل گرامی چه عجب نمردیم پست اولی شما رو هم دیدیم

درکل پس زرنگیه کوسه ماهی تور زده ببخشید رک میگم ولی با شناختی که از شما دارم باید مغز خر خورده باشه تلاششو نکنه واسه اینکه بگیرتتون.غرور اینجور جاها میزارن مردا کنار هدف اصلی میشه رسیدن به هدف که همانا گرفتن شماست(آی حال میکنم با این گرفتن بجاش خواستگاری این چیزا همش به همسرم میگم آی غووورش میگیره کیفور میشم)

من خودم وقتی رفتم خواستگاری به خانومم گفتم بیشتر توی دیدم بود اومدم دوست دختر بگیرم بعدا خونه خودمون از بس تعریف کردنا خودمم جلسه اول دیدیم نه واقعا خیلی دختر خوبیه دیگه گفتن نمیشه باید بگیرمش یعنی اگه اینکارو نکنم تا اخر عمرم افسوسشو میخورم.بخودش توی جلسه خواستگاری گفتم جلسه سوم بود خدا یادم نمیره چقدی پررو بودم به خانومم گفتم مگه قرار نبود توی جلسه دوم بله رو بگین توی فیلما هم فقط دو جلسه نشون میدن.(واقعا رووووو داشتما)

نیگا واسه ما مردا دختر هرچی سرکشتر جذابتر.امروزم گفتم یه مادیون سفید و سرکش رو در نظر بگیر رام کردنش لذتبخشترین کاره واسه یه مرد که ثابت کنه بخودش میتونه و انجامش میده.شما الان این حکم رو واسش دارین.

پیامک دادن شما شاید معنای خاصی نداشته باشه ولی واسه ما مردا خیلی معنا داره اینکه براش مهمی اینکه هنوز بفکرمونه به یادمونه و واسش باارزش هستیم.(البته خودتم بدت نمیادا خودتو گول نزن) اگه به منه که میگم باز دوباره میادش جلو تا جواب مثبت بگیره شما زیاد به غرورش فکر نکن.فعلا حیثیتی شده واسش که شما رو بگیره احساسیش اینه غرور مردونه.عقلی هم که نیگا کنیم که انصافا کیو بگیره بهتر از شما؟!!

درکل ریلکس باش اگه پسری دختری رو بخواد غرورش که هیچ خودشم له میکنه واسه رسیدن بهش.البته من فکر میکنم بشخصه ایشون انتخابشون درست و آگاهانه بوده.همون اول سخنش اشتباه بوده طرز بیانش اینمب رمیگرده به نکته سنج بودن شما ولی درکل منظورش اینه حاضره بخاطر رسیدن بشما بجنگه
    ویرایش توسط khaleghezey : یکشنبه 27 بهمن 92 در ساعت 13:52

4. 10 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

abi.bikaran (یکشنبه 27 بهمن 92), asemaneabi222 (یکشنبه 27 بهمن 92), meinoush (یکشنبه 27 بهمن 92), paiize (دوشنبه 28 بهمن 92), toojih (یکشنبه 27 بهمن 92), ژینا (دوشنبه 28 بهمن 92), میشل (یکشنبه 27 بهمن 92), برسرک (یکشنبه 27 بهمن 92), خانوم مجرد (یکشنبه 27 بهمن 92), ستیلا (یکشنبه 27 بهمن 92)

Banned
    آخرین بازدید
    سه شنبه 09 اردیبهشت 93 [ 22:46]
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience PointsOverdriveSocial3 months registered
    تشکرها
    518

تشکرشده 726 در 247 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط میشل نمایش پست ها
    تصمیم گرفتم حتی وقتی اون مسئله حل شد، دیگه بهش فکر نکنم. در نتیجه گفتم: دیگه "هیچوقت" سراغ من نیاید.

بعدشم دیگه از ذهنم پاک شد.

اما بعد از سه ماه، یبار یادش افتادم. فکر کردم اگه مشکلش حل شده بود، تا حالا بالاخره یه خبری ازش می شد.
    به نظر شما مسئله به این راحتی نبود؟ فکر می کنید غرور باعث میشده براش سخت باشه که دوباره تماس بگیره؟
    شما یک جواب منفی قطعی به طرف مقابل دادید و اون فرد کار درست رو کرده
    اگر بخواهیم این مسائل رو به اسم غرور در نظر بگیریم اشتباهه

وقتی به خواستگارتون جواب منفی میدید اونم با این قاطعیت اگه طرف بازم درخواست ازدواج بده یعنی مزاحمت

نقل قول نوشته اصلی توسط میشل نمایش پست ها
    چون در معرض خسارت مالی بزرگی بود، یه لحظه احساس نگرانی کردم که مبادا اون اتفاقی که ازش می ترسید براش افتاده باشه.

بعد به خودم گفتم: وقتی آدم دلش می خواد حال کسی رو بپرسه، خب چرا نپرسه؟

رفتم شمارشو آوردم و بهش مسیج دادم: سلام خوبید؟

اونم زنگ زد و کلی خوشحال شده بود.
    به اینکه ممکنه مسیجم آغاز رابطه باشه، فکر نکرده بودم !!!!!!!!!!!!!!
    از شما بعید بود که بخاطر حس ترحم و دلسوزی دوباره رابطه رو آغاز کنید
    امیدوارم وقتی نظرتون کاملا قطعیه دیگه هیچ وقت اینکار رو تکرار نکنید
    به نظرتون این کارتون درست بوده ؟

6. 12 کاربر از پست مفید 1234567 تشکرکرده اند .

abi.bikaran (یکشنبه 27 بهمن 92), asemaneabi222 (یکشنبه 27 بهمن 92), capitan (یکشنبه 27 بهمن 92), kamran2007 (یکشنبه 27 بهمن 92), khaleghezey (یکشنبه 27 بهمن 92), meinoush (یکشنبه 27 بهمن 92), paiize (دوشنبه 28 بهمن 92), toojih (یکشنبه 27 بهمن 92), فرهنگ 27 (یکشنبه 27 بهمن 92), میشل (یکشنبه 27 بهمن 92), بالهای صداقت (چهارشنبه 30 بهمن 92), دختر مهربون (چهارشنبه 30 بهمن 92)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array
    با 1234567 موافقم که جوابت در حد نه بوده. ابن دیکه غرور نیست. بنده خدا وقتی بهش گفتی بره چه کار باید می کرده؟ حالام اس ام اس دادی و در عمل گفتی بیاد ادامه بده. نه قهر کرده نه هیچی. خیلی هم محترمانه گفته می خواسته باهات تماس بگیره. اگه باهاش رو به راهی این خواستگاری و شناختو ادامه بده. غرور هم یه کلیتی داره. به تو یکی بگه برو دیگه هیچوقت نیا چه کار می کنی خوب؟ حرفش هم که گفته سعیشو می کنه چیزی نبوده که بخواد بهت بربخوره. گفته اون تلاششو می کنه دیگه.
    با خاله قزی هم موافقم که کی بهتر از تو. اگه عاقل باشه همه ی تلاششو می کنه.
    در اصل چیزی به اسم غرور من ندیدم توی نوشتهات. گفتی بره رفت. با اس گفتی بیاد داره میاد. غرور یا غرور مردانه ای اینجا نبود. حرفتو داره گوش میده مثله یه خواستگاره محترم :)
    موفق باشی.

8. 11 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

1234567 (یکشنبه 27 بهمن 92), abi.bikaran (یکشنبه 27 بهمن 92), asemaneabi222 (یکشنبه 27 بهمن 92), khaleghezey (یکشنبه 27 بهمن 92), paiize (دوشنبه 28 بهمن 92), sara 65 (یکشنبه 27 بهمن 92), toojih (یکشنبه 27 بهمن 92), فرهنگ 27 (یکشنبه 27 بهمن 92), میشل (یکشنبه 27 بهمن 92), بالهای صداقت (چهارشنبه 30 بهمن 92), شیدا. (یکشنبه 27 بهمن 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 18 خرداد 95 [ 21:46]
    سطح
    32
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 137
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    132

تشکرشده 135 در 56 پست

Array
    به نظر من این چیزا برای ما مردا اصلا چیزی نیست که بخواد به غرورمون لطمه بزنه و بدتر ما رو مشتاق این می کنه که تلاش بیشتری برای طرف مقابل بکنیم! غرور وقتی خدشه دار میشه که به خانواده طرف بی حرمتی بشه، قیافه طرف رو مسخره بکنیم که در انتخابش تقصیری نداشته و تحقیر و کوچک کردن طرف بیانجامه.

10. 6 کاربر از پست مفید برسرک تشکرکرده اند .

asemaneabi222 (یکشنبه 27 بهمن 92), capitan (یکشنبه 27 بهمن 92), khaleghezey (یکشنبه 27 بهمن 92), toojih (یکشنبه 27 بهمن 92), فرهنگ 27 (یکشنبه 27 بهمن 92), میشل (یکشنبه 27 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 بهمن 93 [ 16:12]
    سطح
    29
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    536

تشکرشده 560 در 192 پست

Array
    سلام، عجب.

"""تو آخرین صحبتش گفت من فکر می کنم ما قسمت همدیگه هستیم. من گفتم که چنین فکری نمی کنم، جواب داد حالا توکل به خدا، من تلاشم رو می کنم.منم بهم برخورد، چون به نظرم رسید حالا این شکلی شد که انگار من منتظر اونم که بره مشکلشو برطرف کنه. بنابراین با وجود اینکه ممکن بود خیلی از معیارهای من رو دارا باشه، تصمیم گرفتم حتی وقتی اون مسئله حل شد، دیگه بهش فکر نکنم. در نتیجه گفتم: دیگه "هیچوقت" سراغ من نیاید."""

از همین جمله معلومه دیگه کارش تمومه مثل خودم طرف دوسم داره تقریبا صددرصد مطمئنم ولی چون بعضی موارد چراغ سبز داده دیگه تا ابد باید نازشو بکشم. عطاشو به لقاش بخشیدم. این آقا هم اگه نمیگفت تلاشمو نمیکنم میشل خانم میگفت دوستم نداره !!!

ولی خانم میشل این مسائلی که گفتید خیلی هم خوب بود ربطی به غرور نداره شما غرورشو نشکستی فقط جواب رد بهش دادی، همین. ولی وقتی یه دختر جوری رفتار میکنه که نشون میده جوابش مثبته بعد ناز میاره و هی بازی میده طرف مقابلشو اینجا دیگه پای غرور میاد وسط. انگار خیلی از دخترخانما فقط آقایونو قربونی میکنن رزومشونو قوی کنن، تعداد خواستگارو خاطرخواه و از این دست مسائل که واقعا واسشون متاسفم مطمئننا یه روز چوبشو میخورن بد هم میخورن. الهی آمین.
    چند روزه اعصابم خورده . اههههه از دست این دخترا یکی زبون اینا رو به من بگه اصرار کنم ولش کنم رسمی برم جلو برم دنبال کار خوب درسمو ادامه بدم ولش کن اصلا بابا اینا چی میخوان

- - - Updated - - -

12. 3 کاربر از پست مفید capitan تشکرکرده اند .

khaleghezey (یکشنبه 27 بهمن 92), toojih (یکشنبه 27 بهمن 92), میشل (یکشنبه 27 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 06 تیر 93 [ 06:00]
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2,312

تشکرشده 1,508 در 444 پست

Array
    سلام، جواب بیشترا به نظر من هم خیلی خوب اومد. همه رو لایک کردم بجز خاله قزی البته. چون ازت زیاد تعریف کرده بود ازش خوشم نیومد!

حالا برای اینکه پست حاشیه ای نزده باشم من هم نظرم رو مینویسم. بعید میدونم توی این مورد بشه خط کشی دقیقی کرد ولی در کل به نظرم یکی از موارد اصلی همینه که جناب اعدادزیر7 میگه. اگه جواب قطعی از طرف مقابل داده شده باشه دیگه کار تمومه. و ادامه دادنش به نظر من یعنی زیرپاگذاشتن غرور. مورد شما به نظر من یعنی جواب قطعی نه دادین. و حالا که خودتون پیام دادین یعنی از جواب قطعی تون انصراف دادین و این یعنی دوباره راه بازه!

که البته هیچ عیبی هم برای شما به حساب نمی یاد چون شما خودتون در رو بسته بودین و حالا هم خودتون بازش کردین ولی اگه اون اینکارو میکرد یعنی به زور بیاد از در آویزون بشه و بخواد در رو باز کنه خب براش عیب بود!

البته یک مورد دیگه هم هست که فکر کنم تاثیر داره. نمیدونم اسمش رو چی میشه گذاشت شاید ارزشمند بودن طرف مقابل. شما جواب قطعی رد میدی ولی اونقدر رفتارت متین و موقر و انسانی هست که آدم حیفش می یاد از دستت بده. اینجور موقعها هم مرد بدون اینکه بهش بربخوره میتونه چندبار پیشنهاد بده. اگه این آواتارت عکس خودت باشه این دختر اونقدر دوست داشتنی هست که چند بار هم آدم رو رد کنه آدم احساس بدی نداره! میدونه که قصدش آزار نیست و تو رو بی ارزش نمی بینه یا نمیخواد اذیتت کنه! یه جورایی احساس توی این مورد تاثیر داره. یعنی احسای کنی طرف مقابل اونقدر پاک و انسان هست که می ارزه دوباره شانست رو امتحان کنی.

البته این مورد دوم خیلی خیلی خیلی نادره! نایاب اصلن! اینکه شما از کجا میتونی بفهمی همچین آدمی هستی که این حس رو به کسی بدی یا نه باید ببینی که وقتی داری بهش جواب رد میدی آیا واقعا از ته دل نگران این هستی که دلش خواهد شکست! ممکنه اذیت بشه! و حتی پیش خودت فکر کنی که کاش اصلن نمی اومد خواستگاریت که ناچار بشی بهش جواب رد بدی!!! (بهرحال تصور محال که محال نیست!)... اگه یکصدم درصد اینطور دختری هستی میتونی تا حدود زیادی مطمئن بشی که او هم این ناراحتی شما و این حس خوب رو درک کرده.

14. 6 کاربر از پست مفید toojih تشکرکرده اند .

1234567 (یکشنبه 27 بهمن 92), khaleghezey (یکشنبه 27 بهمن 92), meinoush (یکشنبه 27 بهمن 92), paiize (دوشنبه 28 بهمن 92), میشل (یکشنبه 27 بهمن 92), برسرک (یکشنبه 27 بهمن 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 فروردین 96 [ 11:56]
    سطح
    62
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 171
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    785

تشکرشده 2,768 در 697 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام ميشل جان

به نظر من آدمها در لحظه بهترين تصميم رو ميگيرند .شما هم در اون لحظه بهترين تصميم رو گرفتيد كه جواب منفي قطعي بوده اون موقع بر حسب رفتار اون آقا تصميم گرفتي
    اون آقا شما رو بهترين گزينه براي ازدواج ميدونسته و ميدونه.
    دوره اي كه پسرها پاشنه در رو از جا در مياوردن تا جواب مثبت بگيرن گذشته يا اين كه بفهمن خواستگار جديدي اومده و ممكنه اون دختر قسمتشون نشه و دست به كار بشن و دوباره براي خواستگاري بيان.

منم از رفتارهاي شما زياد انجام ميدم اين كه يه موقع حال يك نفر رو مي پرسي يا كاري براش انجام ميدي مي ذارن به حساب چراغ سبز اونوقت وقتي بازخورد رو مي بيني از كاري كه كردي پشيمون ميشي .اون پيامك شما براي اون آقا به معنيه اينه (حالا من اون موقع احساسي يه چيزي گفتم ولي حالا كه فكر كردم تصميمم اشتباه بوده ميتونيد دوباره خواستگاري كنيد)

جالب اينجاست بدوني همه مشكلاتي كه اينطور سد راه شده بوده دقيقا قبل از خبر گرفتن شما برطرف شده ديدم كه ميگم مطمعنا اون فرد منتظر خبري از سمت شما بوده و اگر شما پيام نميداديد هيچ وقت زنگ نميزد....

تا دير نشده ببين اون آقا جايگاه در زندگي شما كجاست ومتناسب با تصميمت رفتار كن.

• اعلام حضور براي ختم قرآن در ماه رمضان سال1435قمري

http://www.hamdardi.net/thread-32764.html

خداوندا؛هدایتم کن تا به این باور برسم؛
    که جواب برخی دعاهایم؛
    «صبر» و «انتظار» است ...

ویرایش توسط صبوری : یکشنبه 27 بهمن 92 در ساعت 17:32

16. 6 کاربر از پست مفید صبوری تشکرکرده اند .

gol_pesar (یکشنبه 27 بهمن 92), khaleghezey (یکشنبه 27 بهمن 92), paiize (دوشنبه 28 بهمن 92), rozaneh (دوشنبه 28 بهمن 92), میشل (یکشنبه 27 بهمن 92), ستیلا (یکشنبه 27 بهمن 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    میشل جان از اونجایی که دوستتون دارم بهتون توصیه می کنم از این تصمیم گیری های لحظه ای بپرهیزید که برازنده میشل عاقل و بالغ نیست.
    در ضمن حس می کنم که اون خواستگاری هم رسمی نبوده و اگر حسم درست بوده باشه این ارتباط به کل مردود شمرده می شه و از ارزش ساقطه. لذا بحثی روکه دارید بهش می پردازید(غرور در خواستگاری) از بن مشکل داره .

اما اگر خواستگاری رسمی بوده باشه و یک طرف در برهه ای جواب منفی بده و در ادامه پشیمون بشه اگر دختر باشه بهتره اقدامی نکنه(یحث غرور نیست بلکه به خاطر عواقب بعد از اون در ازدواجه). اما اگر پسر باشه هیچ اشکالی نداره چون اون خواهانه سکان دست ایشونه.

18. 5 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

khaleghezey (یکشنبه 27 بهمن 92), paiize (دوشنبه 28 بهمن 92), rozaneh (دوشنبه 28 بهمن 92), فرهنگ 27 (یکشنبه 27 بهمن 92), شیدا. (یکشنبه 27 بهمن 92)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    بانو بینهایت

اینجا مسئوله فرق بین دیدگاه مرد و زن هستش الان مسئله اینه اون آقا فکر میکنه میشل داره بهش فکر میکنه و بهش تمایل داره چراغ سبز نشون داده مثلا یعنی دودل هستم طرف مرد همیشه همینجوری فکر میکنه نمیدونه تصمیم بانو میشل از دادن پیامک چی بوده.احتمال اینکه خواستگاری کنه ازتون زیاده یا تمایل به اینکار نشون بده در هر صورت تصمیم با شماست اگه سوتفاهمه که هیچی از الان بهش بگین خودتون رو خلاص کنین وگرنه فکر میکنین میتونین بهش فکر کنین و این شانس رو داره که انتخاب بشه بهش اجازه بدین. اصلا هم به غرور مرد فکر نکن ماها زود یادمون میره البته واسه بعضی ها دیرتر شما هم عذاب وجدان نگیر

ولی خیلی ناجوانمردانست یاد قسمت اخر پایتخت دو میوفتم رفته بود از خانومه راننده کامیونه خواستگاری کرده بود دختره جواب منفی داد بهش گفت یه دوس دارم خیلی به شما افکارش نزدیکه ارسطو وقتی رفت توی فکر گفتم الان کلی به غرروش بزمیخوره نارحت شد نیم ساعت بعد به بغل دستیش گفت به خانومه بگه این رفیقش کیه بریم خواستگاریش دیگه خداوکیلی انصاف داشته باشین دیگه اینجوری هم اوضاعمون خراب نیست ما مردا
    ولی در کل یه چیز یتوی همین مایه هاست فقط مدتش بیشتره همین

20. 2 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

paiize (دوشنبه 28 بهمن 92), ژینا (دوشنبه 28 بهمن 92)

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)