به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 16 تیر 94 [ 17:55]
    سطح
    35
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 79
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    195

تشکرشده 268 در 91 پست

Array

غیرارادی شدن رفتار در برخورد با موقعیت های جدید

سلام .من مشکلی دارم تو برخورد های اجتماعیم.دانشجو هستم و علاقه به جمع دارم و اینطور نیست که گوشه گیر یا منزوی باشم ولی در اولین برخوردها نمیدونم چرا دست و پامو گم میکنم.مثلا وقتی میرم خرید کنم انقد هول هولکی اینکارو میکنم بعضی وقتا خریدمو جا گذاشتم حتی!!این نگرانی و هول شدن تو چهرمم کاملا مشخص میشه.حتی کنترل چشمامو نمیتونم دست خودم بگیرم اون لحظه نمیدونم دقیقا چیکار دارم میکنم.یا مثلا تو دانشگاه اگه استاد سوالی بپرسه قلبم به شدت شروع به زدن میکنه ،حتی اگه مخاطب اون سوال من نباشم و دیگه اعمالم از حالت ارادی خارج میشن و غیر ارادی میشن.یا مثلا وقتی بخام حقمو از کسی بگیرم...نمیتونم حرفمو بیان کنم.
    و البته باید اشاره کنم که من تا حدودی خجالتی و کم رو هستم.
    من میخام ازین حالت خارج بشم.لطفا کمکم کنید

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    195

تشکرشده 268 در 91 پست

Array

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 03:38]
    سطح
    18
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 79
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsSocial1 year registered
    تشکرها
    441

تشکرشده 556 در 137 پست

Array
    سلام طنین گرامی
    دوست عزیز بنظرم با کمی تمرین مشکلت حل بشه میتونی قبل از قرار گرفتن در یک موقعیت در منزل (جلو آیینه) اونو تمرین کنی مثلا وقتی میخوای بری خرید بدونی چی میخوای و ممکنه گفتگوت با فروشنده چطور باشه، بنظرم تو فقط در موقعیت های مختلف دستپاچه میشی و همین مورد باعث میشه سریع واکنش نشون بدی، خب فقط کافی آرامشتو حفظ کنی مثلا کارهاتو با صبوری بیشتر انجام بده تا استرس کاذب برات بوجود نیاد.
    امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.
    موفق باشی...

4. کاربر روبرو از پست مفید شهراز تشکرکرده است .

tanin-91 (شنبه 26 بهمن 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 اردیبهشت 93 [ 17:08]
    سطح
    13
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 9
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    32

تشکرشده 21 در 13 پست

Array
    طنین جان درود بر تو
    من خودمم دچار برخی جوانب این مشکل هستم ولی نه به این شکل
    نمی دونم دلیل و عامل اصلیش چی می تونه باشه ولی فکر کنم یعنی فکر می کنم برای خودمم ناشی از یه هیجان کاذب باشه تا یه ترس و اظطراب
    من خودم اگه نا خود اگاه برخورد داشته باشم با یه دختر خانوم هول می کنم شاید از هیجانه ولی ترس نیس اینو میدونم که ترس نیس
    قلب ادم تند تند میزنه و یکم قرمز می کنه
    به هرکی هم میگم میگن عادیه ولی اینجوریه

امیدورام دوستان دیگه هم نظرشونو بگن ما هم استفاده کنیم

6. کاربر روبرو از پست مفید رفیق فابریک تشکرکرده است .

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array
    مقالات خوبی در این زمینه روی اینترنت هست . فکر کنم سایت مردمان در اینمورد زیاد مقاله داشته باشه .
    اما بنظر من 80% حل این مساله به تمرین ( تمرین در خانه و حضور در اجتماع ) بستگی داره و 20% به یادگیری .

8. کاربر روبرو از پست مفید digitalman تشکرکرده است .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    195

تشکرشده 268 در 91 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط شهراز نمایش پست ها
    سلام طنین گرامی
    دوست عزیز بنظرم با کمی تمرین مشکلت حل بشه میتونی قبل از قرار گرفتن در یک موقعیت در منزل (جلو آیینه) اونو تمرین کنی مثلا وقتی میخوای بری خرید بدونی چی میخوای و ممکنه گفتگوت با فروشنده چطور باشه، بنظرم تو فقط در موقعیت های مختلف دستپاچه میشی و همین مورد باعث میشه سریع واکنش نشون بدی، خب فقط کافی آرامشتو حفظ کنی مثلا کارهاتو با صبوری بیشتر انجام بده تا استرس کاذب برات بوجود نیاد.
    امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.
    موفق باشی...
    سلام ممنون از پاسختون.من معمولا قبل از وارد شدن به جایی تو ذهنم مرور میکنم که ممکنه چیا بگن و من چی بگم و موقعیتو تو ذهنم آنالیز میکنم ولی وقتی با واقعیت روبرو میشم انگار همه اینا از ذهنم میپره.دوباره میه گفت طبق غریزه عمل میکنم تا اراده!

نقل قول نوشته اصلی توسط رفیق فابریک نمایش پست ها
    طنین جان درود بر تو
    من خودمم دچار برخی جوانب این مشکل هستم ولی نه به این شکل
    نمی دونم دلیل و عامل اصلیش چی می تونه باشه ولی فکر کنم یعنی فکر می کنم برای خودمم ناشی از یه هیجان کاذب باشه تا یه ترس و اظطراب
    من خودم اگه نا خود اگاه برخورد داشته باشم با یه دختر خانوم هول می کنم شاید از هیجانه ولی ترس نیس اینو میدونم که ترس نیس
    قلب ادم تند تند میزنه و یکم قرمز می کنه
    به هرکی هم میگم میگن عادیه ولی اینجوریه

امیدورام دوستان دیگه هم نظرشونو بگن ما هم استفاده کنیم
    سلام رفیق فابریک عزیز
    بله منم قلبم تند تند میزنه و صدامم عوض میشه و یجورایی صدام گرفته تر میشه.یا اصلا در نمیاد !این باعث میشه خودم رو اونجوری که واقعا هستم نتونم نشون بدم

نقل قول نوشته اصلی توسط digitalman نمایش پست ها
    مقالات خوبی در این زمینه روی اینترنت هست . فکر کنم سایت مردمان در اینمورد زیاد مقاله داشته باشه .
    اما بنظر من 80% حل این مساله به تمرین ( تمرین در خانه و حضور در اجتماع ) بستگی داره و 20% به یادگیری .
    سلامدر این مورد خیلی دنبال .مقاله گشتم ولی خب اکثر چیزایی که میگن بلدم و در موردم عملی نبوده.مثلا تمرین صحبت کردن و تمرین ریلکسیشن و...

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 12 تیر 93 [ 18:53]
    سطح
    9
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 2
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    57

تشکرشده 89 در 30 پست

Array
    سلام طنین عزیز .
    همه ی ما یه سری توانمندی هایی داریم در کنارش یه مشکلاتی هم هست که یه بخشی از اون دست ما نبوده و از بچگی همراهمون شده و علتش و چراش جای خود داره، درباره خودت فک کن ببین چرا اینطوری شد ! مثلا تو جمع خانوادگی هم اینطوری هستی یا نه.
    ما با توجه به توانمندی هامون میتونیم مشکلاتمون رو حل کنیم، به نظر من شما هم دختر توانمندی هستی چون این ویژگی باعث شده این توانمندی بروز زیادی پیدا نکنه واسه همین میخوای این مسئله رو حل کنی.
    اول اینکه سعی کن برداشت های دیگران از خودت رو حذف کنی، چه کار داری که دیگران چه قضاوتی دارن، برو هرجور دوس داری خریدت رو انجام بده، اصلا یه تمرین میگم و انجام بده، برو مغازه و اجناس رو ببین ولی لزومی نداره بخری و اگه خوشت نیومد تشکر کن و بیا بیرون ( یه بنده خدایی بود میرفت کلاس جلوگیری از استرس استادش گفته بود برو مغازه بگو فلان چیزو بیارن بعد بگو پول ندارم یا الکی برو یه جایی بگو فلشم گم شده و ندیدید )
    مگه ما قراره چه قدر عمر کنیم، هفتاد؟ هشتاد؟ نود؟ این عمر کوتاه رو واسه خودمون زندگی کنیم، اینقد به بقیه کولی ندیم ! اینا همه به یکسال اول زندگی برمیگرده، ولی میتونی با تمرین حلش کنی.
    یا مثلا تو جمع دوستان یا خرید سعی نکن پنهان کنی این خجالت رو، حتی میتونی اعتراف کنی. تمرین از جمع های دوستانه و خانوادگی شروع کن.
    مثلا اگه استاد درس میپرسه و میگه داوطلبی، داوطلب شو، حالا مثلا یاد نداشته باشی، مگه چه عیبی داره، نذار ترس از قضاوت دیگران مانع بروز توانایی هات بشه. باور برای بقیه هم این قد که خودت فک میکنی مهم نیست، یعنی اصلا نیست.

موفق باشی
    قدرتِ کلماتت را بالا ببر نه صدایت را؛
    این باران است که باعث رشد گلها میشود نه رعد و برق !!
    ویرایش توسط mahtaaab : شنبه 26 بهمن 92 در ساعت 21:49

11. 3 کاربر از پست مفید mahtaaab تشکرکرده اند .

ammin (یکشنبه 27 بهمن 92), digitalman (شنبه 26 بهمن 92), tanin-91 (شنبه 26 بهمن 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    195

تشکرشده 268 در 91 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahtaaab نمایش پست ها
    سلام طنین عزیز .
    همه ی ما یه سری توانمندی هایی داریم در کنارش یه مشکلاتی هم هست که یه بخشی از اون دست ما نبوده و از بچگی همراهمون شده و علتش و چراش جای خود داره، درباره خودت فک کن ببین چرا اینطوری شد ! مثلا تو جمع خانوادگی هم اینطوری هستی یا نه.
    ما با توجه به توانمندی هامون میتونیم مشکلاتمون رو حل کنیم، به نظر من شما هم دختر توانمندی هستی چون این ویژگی باعث شده این توانمندی بروز زیادی پیدا نکنه واسه همین میخوای این مسئله رو حل کنی.
    اول اینکه سعی کن برداشت های دیگران از خودت رو حذف کنی، چه کار داری که دیگران چه قضاوتی دارن، برو هرجور دوس داری خریدت رو انجام بده، اصلا یه تمرین میگم و انجام بده، برو مغازه و اجناس رو ببین ولی لزومی نداره بخری و اگه خوشت نیومد تشکر کن و بیا بیرون ( یه بنده خدایی بود میرفت کلاس جلوگیری از استرس استادش گفته بود برو مغازه بگو فلان چیزو بیارن بعد بگو پول ندارم یا الکی برو یه جایی بگو فلشم گم شده و ندیدید )
    مگه ما قراره چه قدر عمر کنیم، هفتاد؟ هشتاد؟ نود؟ این عمر کوتاه رو واسه خودمون زندگی کنیم، اینقد به بقیه کولی ندیم ! اینا همه به یکسال اول زندگی برمیگرده، ولی میتونی با تمرین حلش کنی.
    یا مثلا تو جمع دوستان یا خرید سعی نکن پنهان کنی این خجالت رو، حتی میتونی اعتراف کنی. تمرین از جمع های دوستانه و خانوادگی شروع کن.
    مثلا اگه استاد درس میپرسه و میگه داوطلبی، داوطلب شو، حالا مثلا یاد نداشته باشی، مگه چه عیبی داره، نذار ترس از قضاوت دیگران مانع بروز توانایی هات بشه. باور برای بقیه هم این قد که خودت فک میکنی مهم نیست، یعنی اصلا نیست.

موفق باشی
    سلام مهتاب عزیز
    همونطور که اشاره کردید این مشکل من باعث شده بقیه توانایی هام به چشم نیاد.و معمولا نمیتونم تو جمع های غریبه خودم رو اونطوری که هستم نشون بدم و شاید کسی در نگاه اول به نظرش بیاد که اطلاعات عمومی و دانشم خیلی کمه.یه بخش این مشکلم میدونم که ارثی هست .چون اکثر اعضای خونوادم اینطورن و من نمیخام اینطور باشم چون اذیت میشم.
    نکته دیگه اینکه وقتی میرم تو مغازه ای و طرف چنتا جنسو میاره احساس عذاب وحدان دارم و حس میکنم وظیفمه که حتما یکیشو بخرم و فروشنده به زحمت افتاده!!خودمم خیلی بعدش اعصابم خورد میشه ازین اخلاقم.اتافاقا یه بار رفتم تو داروخونه و یه دارووی میخاستم بخرم.فروشنده گفت دو نوعشو داریم یکیش گرونتره و فلانه من گفتم همونو بیارید.بعد که آورد دست کردم تو جیبم دیدم نصف اون پولم همرام نیس.اون لحظه دلم میخاس زمین دهن باز کنه منو قورت بده .با کلی شرمندگی به فروشنده گفتم بعدا میام میخرم،از نگاهش حتی احساس ناراحتی میکردم.همین اخلاقا باعث میشه زیاد پرس و جو نکنم و وقتی میرم تو مغازه ای خیلی سریع یچیزی میخرم و بعدش معمولا پشیمون میشم.
    و الان نگرانم که بعدا تو زندگی آیندم و حتی انتخاب همسر هم اینجور مشکلی پیش بیاد.مثلا یکی بیاد خاستگاری من با خودم بگم ،یه وقت بد نباشه جواب منفی بدم

.............................................
    ممنونم از پاسختون و وقتی که گذاشتین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)