به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 اردیبهشت 93 [ 14:29]
    سطح
    4
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 6
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered100 Experience Points
    تشکرها
    14
    تشکرشده 3 در 1 پست
    Array

خيانت همسرم با 14 نفر !

سلام.مادری هستم 38 ساله.همسرم.44 ساله.يک پسر 8 ساله و دختر 3 ماهه دارم.
    هر دو دکتر هستيم.برای اولين بار متوجه شدم 6 ماهه بهم خيانت کرده.بی انصاف در زمانه بارداريم شروع کرد.زمانی که من خيلی بهش احتياج داشتم.رفتار سرد و بی احساسش رو ميديدم ولی اصلا فکر نمی کردم داره خيانت ميکنه.
    به طور تصادفی موبايل چک کردم ديدم از زنی که کارمند و مريضش بود.پيام عاشقانه داره.پرينت گرفتم ديدم با 14 نفر ديگه در ارتباط هست .
    از همکاراش گرفته تا بيمارش و کارمندان بيمه ،شکه شدم.حتی به تعدادی گفته مجرده يا طلاق گرفته.من می ديدم که ماه ها حلقه دستش نمی کرد،بهش ميگفتم،گوش نميکرد.
    باورم نميشد داره خيانت ميکنه.مشاوره گرفتم.خودش همش التماس ميکنه منو ببخش.بهم فرصت بده.ولی من قصد دارم جدا بشم،چون مشاور گفته هيچ تضمينی وجود نداره که دوباره تکرار نکنه.
    نظر شما چيه؟

2. 3 کاربر از پست مفید gole.hasrat تشکرکرده اند .

khaleghezey (پنجشنبه 24 بهمن 92), toojih (سه شنبه 22 بهمن 92), یه دوست (پنجشنبه 01 اسفند 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 08 خرداد 99 [ 15:45]
    سطح
    61
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 231
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 833 در 318 پست

Array
    سلام،به نظرم اگر واقعا پشیمون شده،کاملا جدی باهاش صحبت کنید و بهش بگید فقط یک فرصت دیگه بهش میدین و در صورتی که دست از پا خطا کنه راه برگشتی براش وجود نداره و برای یک بار چشم پوشی کنید از اشتباهش،البته باید بترسونیدش (به شیوه ای که احساس خطر جدی کنه)خیانت واقعا سخت هست و هیچ کس نمیتونه خودشو جای کسی بذاره که خیانت دیده!

4. 8 کاربر از پست مفید samanft تشکرکرده اند .

gole.hasrat (سه شنبه 22 بهمن 92), khaleghezey (پنجشنبه 24 بهمن 92), toojih (سه شنبه 22 بهمن 92), یه دوست (پنجشنبه 01 اسفند 92), واحد (شنبه 26 بهمن 92), مصباح الهدی (چهارشنبه 23 بهمن 92), zendegiye movafagh (دوشنبه 28 بهمن 92), سنجاقک ابی (یکشنبه 27 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 06 تیر 93 [ 06:00]
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2,312

تشکرشده 1,508 در 444 پست

Array
    سلام، من معمولا توی این موارد نظرم خیلی سفت و سخته. از نظر من خیانت یعنی پایان یک زندگی. قبح این موضوع حتی از طلاق هم به نظرم بیشتره و بدی کار اینجاست که یکبار گذشت یعنی آغاز راهی که توی اون باید همیشه به بهانه های مختلف به احتمال زیاد دوباره گذشت کرد.

ولی بر اساس شرایط باید دید کار بهتر کدومه. شما دو بچه دارین و میگین که خیلی از کارش پشیمونه. پس به نظر منطقی میرسه که یکبار دیگه فرصت داشته باشه ولی به شرط اینکه شما راه رو برای جدا شدن توی آینده احتمالی الان هموار کنی. عاقلانه ترین کار به نظر من اینه که ازش حق طلاق بگیری تا خدای نکرده دفعه بعد اگه تکرار شد بتونی بدون هیچ حرفی از زندگیت بیرونش کنی.

فقط بعدش باید واقعا ببخشیش و فراموش کنی و زندگی گرمی واسش بسازی تا بشه امیدوار بود دیگه تکرار نکنه.

پ.ن: فراموش کردم بگم من کارشناس نیستم و با مشکلی که داشتم به این سایت اومدم. حتما نظر کارشناس ها رو هم بگیرین.
    ویرایش توسط toojih : سه شنبه 22 بهمن 92 در ساعت 20:28 دلیل: افزودن پانوشت

6. 8 کاربر از پست مفید toojih تشکرکرده اند .

gole.hasrat (سه شنبه 22 بهمن 92), khaleghezey (پنجشنبه 24 بهمن 92), shabnam z (چهارشنبه 23 بهمن 92), tati (سه شنبه 22 بهمن 92), پونه (سه شنبه 22 بهمن 92), واحد (شنبه 26 بهمن 92), مصباح الهدی (چهارشنبه 23 بهمن 92), سنجاقک ابی (یکشنبه 27 بهمن 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 اردیبهشت 93 [ 14:29]
    سطح
    4
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 6
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered100 Experience Points
    تشکرها
    14
    تشکرشده 3 در 1 پست
    Array
    متاسفانه همسر من در هيچ يک از جنبه های زندگيمون صداقت نداشته و هميشه با مخفی کاری و پنهان کاری دستش رو شده و هميشه هم گفته که تکرار نميشه ولی تکرار شده!
    فقط اين يک مورد رو بهش اطمينان داشتم که اين اون هم ، از دست رفت
    همسرم مصرانه ميگويد که فقط در حد مجازی بوده و رابطه جنسی نداشته
    آيا اين از سادگی من است تا حرف او را باور کنم؟

مشاور ها گفتند اين مشکلات ريشه در دوران کودکی او دارد
    با اين وجود ،حتی به خاطر بچه ها ، مي​شه به او اعتماد کرد؟
    خودم فکر ميکردم بهتر باشه ، که تا زمانی که دختر کوچکم هنوز وابستگی عاطفی پيدا نکرده ، جدا شوم تا آسيب کمتری نسبت به پسرم ببينه
    چه حقوق ديگه ای ميتونم ازش بگيرم به عنوان تضمين ؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    به نظر من قبل از هر اقدامی اول لازمه شما ببینی توانایی و قدرت شما در چه حد هست و بعد ببینی ابزارهایی که در دست داری چیست؟
    آیا شما زنی مستقل هستی؟ آیا زنی آرام هستی؟ آیا معمولا در اتفاقات غیر منتظره احساست بر عقلت غلبه می کند؟ آیا در اتفاقات روزمره معمولا دچار بزرگنمایی میشوی یا تنها گاهی؟
    آیا فرزندان شما وابستگی زیادی به پدرشون دارند؟ آیا شما می توانید به تنهایی بار یک زندگی را به دوش بکشید؟ آیا شما به وظایف زناشویی خود واقفید و به ان عمل می کنید؟ آیا رابطه شما و همسرتان صمیمی است و یا رسمیست؟ آیا همسر شما حاضر است به مشاوره مراجعه کند؟ برخورد احتمالی شما در صورت دیدن خطایی دیگر از همسر چه خواهد بود؟ احساسی که الان دارید را چگونه می توانید وصف کنید؟ آیا خود را مقصر می دانید؟ آیا احساس طرد شدگی دارید؟ و ... چندین سوال دیگر که باید بتوانید به ان جواب بدهید.
    با توجه به توانایی ها و مهارتهای شما هر انتخاب برای شما مزایا و معایبی دارد. شما باید بتوانید مزایا و معایب انها را بشمارید
    1- ادامه زندگی برای شما چه مزایایی دارد؟
    2- معایب ادامه زندگی چیست؟
    3- مزایای جدایی چیست؟
    4- معایب جدایی چیست؟
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

9. 8 کاربر از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده اند .

baby (چهارشنبه 23 بهمن 92), del (پنجشنبه 24 بهمن 92), gole.hasrat (سه شنبه 22 بهمن 92), khaleghezey (پنجشنبه 24 بهمن 92), meinoush (سه شنبه 22 بهمن 92), toojih (چهارشنبه 23 بهمن 92), واحد (شنبه 26 بهمن 92), مصباح الهدی (چهارشنبه 23 بهمن 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 20 دی 93 [ 18:58]
    سطح
    22
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 21
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocial1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    540

تشکرشده 489 در 127 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط gole.hasrat نمایش پست ها

مشاور ها گفتند اين مشکلات ريشه در دوران کودکی او دارد
    با
    سلام
    اگه ایشون واقعا پشیمون و شما هم میتونید گذشت کنید ازش بخواهید پیش مشاور خوب برید تا ریشه این مشکلات حل بشه (اکه حل شدنی هست)
    زندگی اتون ارزش این تلاش داره شاید دوره درمانی داشته باشه و یک سری مشکلات تو خود شما هم باشه (شما همیشه تنها مشاوره رفتید....)
    ویرایش توسط پونه : سه شنبه 22 بهمن 92 در ساعت 21:22

11. 5 کاربر از پست مفید پونه تشکرکرده اند .

gole.hasrat (سه شنبه 22 بهمن 92), khaleghezey (پنجشنبه 24 بهمن 92), toojih (چهارشنبه 23 بهمن 92), واحد (شنبه 26 بهمن 92), مصباح الهدی (چهارشنبه 23 بهمن 92)

Banned
    آخرین بازدید
    سه شنبه 09 اردیبهشت 93 [ 22:46]
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience PointsOverdriveSocial3 months registered
    تشکرها
    518

تشکرشده 726 در 247 پست

Array

من با موضوع اصلی کار ندارم مشکل من با کلمه بچه هاست
    یعنی چی
    من درک نمیکنم شما برای بچه هاتون زندگی میکنید یا برای خودتون
    در ثانی اگر قراره طلاق عاطفی بگیرید و هر روز دعوا و فحش و بی محبتی هزارتا فشار عصبی توی خونتون درست کنید بچه هاتون احساس آرامش میکنند یا اگه از هم جدا باشید
    اگر قرار باشه بچه ها توی خونه ای باشن که پدر مادر بهم محبت نمیکنن و همو دوست ندارن که هزار بار بدتر از طلاق و جداییه
    این چه طرز فکریه مردم ایران دارند

ویرایش مدیر همدردی:
    نه قرار هست که در خانواده درگیری ایجاد شود.
    نه قرار هست که با هر مشکلی طلاق انجام شود.
    بلکه ما در کار مشاوره ضمن حفظ خانواده انرژی خود را در بهبود روابط خانواده می گذاریم.
    اینطور نیست به بهانه به هم ریختگی و دعواهای خانوادگی بچه ها ها را بهانه کنیم که آسیب می بینند و طلاق را پیشنهاد کنیم.

13. کاربر روبرو از پست مفید 1234567 تشکرکرده است .

gole.hasrat (چهارشنبه 23 بهمن 92)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:26]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,595

تشکرشده 37,093 در 7,006 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1234567 نمایش پست ها
    یعنی چی
    در ثانی اگر قراره طلاق عاطفی بگیرید و هر روز دعوا و فحش و بی محبتی هزارتا فشار عصبی توی خونتون درست کنید بچه هاتون احساس آرامش میکنند یا اگه از هم جدا باشید

اگر قرار باشه بچه ها توی خونه ای باشن که پدر مادر بهم محبت نمیکنن و همو دوست ندارن که هزار بار بدتر از طلاق و جداییه

با سلام و احترام
    به خاطر این پاسخ غیر مسئولانه به شما اخطار داده شد.
    لطفا اگر قصد کمک به مراجعی دارید ، تاپیک آفت های مشاوره را به دقت بخوانید، تا به جای کمک، زندگی کسی را ویران نکنید.
    اینجا صحیح نیست که وقتی احساسات ما در مورد مراجعی تحریک شد، غیر مسئولانه ، مراجعی که خود تحت فشار هست را به طرفی ناصحیح سوق دهیم.

جناب 123456 گرامی
    یقین بدانید صفات و مشکلات زیادی وجود دارد که هر یک از ما از آنها متنفریم. و در هر زندگی هم یک یا چند تا از آن به نوعی اتفاق می افتد. اگر هر خانواده به جای حل این مشکلات ناراحت کننده به فکر اعلام شکست و عقب نشینی بود. عملا اصلا خانواده ای هم اکنون وجود نداشت.
    تعداد خانواده های کنونی = زوجینی که مشکلات را حل کرده اند، (نه اینکه اعلام شکست کرده و طلاق گرفته اند.)

و اما
    gole.hasrat گرامی
    ما در خصوص این مشکل از مشکلات خانواده تاپیک های زیادی را پاسخ داده ایم که با جستجو می توانید پیدا کنید.
    گاهی اینگونه تهدیدها را اگر خوب بازسازی و استفاده کنید می توانید فرصتهای بی بدلیلی در زندگی از آنها بدست بیاورید که قبلا هرگز نداشته اید.

با همسرتان صحبت کنید.
    حالا که او اعلام پشیمانی کرده است. از تکنیکی به نام قفس شیشه ای استفاده کنید.
    یعنی به او بگویید از آنجا که دیوار اعتماد شما ترک برداشته است. و از طرفی او هم قصد به ترمیم این دیوار دارد. پس به خودش و به شما کمک کند.
    به اینگونه که: مدتی هر کاری می کند شفاف و در معرض دید شما باشد و خودش حتی گزارش دهی داشته باشد.
    شما مجاز باشید که پیامکش را ببینید. پرینت مکالمات هر وقت نیاز بود داشته باشید. اگر نام کاربری و یا پسورد فضای مجازی دارد به شما بدهد.
    یا اینکه غیر فعال کند.
    و هر گونه خبری در این زمینه بود به شما بگوید.
    البته گفتنی هست این قفس شیشه ای مادام العمر نیست. و بعد از مدتی که شما مطمئن شدید، با اعتماد کردن به او عزت نفسش را تقویت می کنید.

دقت کنید که نقطه بسیار مهم در بحث ارتباط با جنس مخالف ، قضیه پیشمانی هست.
    اگر کسی ابراز پیشیمانی کرد، یعنی این زندگی قابل بازسازی هست.
    پیشنهاد می دهم یک مشاور خانواده حاذق پیدا کنید. به نظر شخصی بنده، معمولا مشاوران گذشته نگر، که ریشه مشکل را در بچگی عنوان می کنند یا نسبت به ژنتیک و ... می دهند و اعلان ناتوانی در درمان می کنند، زیاد نمی توانند به مراجعان وخیم کمک کنند.
    همسر شما در بدترین حالت دچار یک رفتار ناصحیح هست. و اگر به صورت عادت و اعتیاد باشد، با قفس شیشه ای و مراقبت بهبود می یابد و اتفاقا به خاطر این لطفی که شما بهش کردید و کنارش می مانید و کمک می کنید زندگیش را حفظ کند، می تواند نقطه مثبت برای شما و نقطه قدرت برای شما محسوب شوید.

بعضی لینکهای مفید در مورد برخورد با خیانت همسر:
    1 - خیانت همسر یا خیانت به همسر: تعریف خیانت
    2 - خیانت همسر یا خیانت به همسر: هدف های بلند مدت درمانی
    3 - خیانت همسر یا خیانت به همسر: هدف های کوتاه مدت درمان

این لینک هم می تواند در نگرش شما به مسائل زندگی کمک کننده باشد:
    آرامش و نحوه مواجهه افراد با مسائل و مشکلات زندگي

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

15. 14 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

amirmahmood (چهارشنبه 23 بهمن 92), ammin (شنبه 26 بهمن 92), baby (چهارشنبه 23 بهمن 92), del (پنجشنبه 24 بهمن 92), fahimeh.a (دوشنبه 14 تیر 95), gole.hasrat (جمعه 25 بهمن 92), khaleghezey (چهارشنبه 23 بهمن 92), mahya68 (چهارشنبه 23 بهمن 92), meinoush (چهارشنبه 23 بهمن 92), فرشته مهربان (چهارشنبه 23 بهمن 92), پونه (چهارشنبه 23 بهمن 92), الی تنها (پنجشنبه 24 بهمن 92), بی نهایت (جمعه 25 بهمن 92), عشق آفرین (شنبه 12 تیر 95)

Banned
    آخرین بازدید
    سه شنبه 09 اردیبهشت 93 [ 22:46]
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience PointsOverdriveSocial3 months registered
    تشکرها
    518

تشکرشده 726 در 247 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1234567 نمایش پست ها

یعنی چی

ویرایش مدیر همدردی:
    نه قرار هست که در خانواده درگیری ایجاد شود.
    نه قرار هست که با هر مشکلی طلاق انجام شود.
    بلکه ما در کار مشاوره ضمن حفظ خانواده انرژی خود را در بهبود روابط خانواده می گذاریم.
    اینطور نیست به بهانه به هم ریختگی و دعواهای خانوادگی بچه ها ها را بهانه کنیم که آسیب می بینند و طلاق را پیشنهاد کنیم.
    سلام بر مدیر گرامی
    من اصلا به ایشون پیشنهادی در مورد طلاق گرفتن یا نگرفتن ندادم؟ (فکر کنم منو با کاربر عزیز جناب توجیه اشتباه گرفتید که فرمودند ""از نظر من خیانت یعنی پایان یک زندگی. قبح این موضوع حتی از طلاق هم به نظرم بیشتره)
    من همون چیزی رو گفتم که شما گفتید و همون اول هم گفتم که یک مسئله کلی مد نظرمه و به این بحث مربوط نیست !!
    من دوباره منظورمو مینویسم : من گفتم برای طلاق گرفتن یا نگرفتن بچه ها رو بهانه نکنید؟!(همون چیزی که خودتون فرمودید)و از این طرز فکر مردم ایران انتقاد کردم

یکی از بزرگان تبریز مورد خشم رضا شاه واقع شده بود .رضا شاه دستور اعدامش را صادر کرد. اطرافیان آن شخص رفتند نزد رضا شاه و با التماس وخواهش اورا قانع که از اعدام صرف نظر کند .وبااصرار زیاد آنها رضا شاه دستور داد تلگرافی به تبریز ارسال کنند که «بخشش ،لازم نیست اعدامش کنید»تلگرافچی در تبریز دل خوشی از آن شخص که موردبخشش رضا شاه قرار گرفته بود نداشت.ویرگول بعد از بخشش رانادیده گرفته وتلگراف را چنین نوشت «بخشش لازم نیست، اعدامش کنید » وبدین طریق حکم رضا شاه را نادیده گرفته وآن بیچاره اعدام گردید.

بحر حال کارتون جالب بود !

اما در مورد خانم گل حسرت از اینکه نوشتید "بی انصاف در زمانه بارداريم شروع کرد" من این حس رو دارم که همسرتون تحت فشار بوده و نتونسته راه درستی برای جواب دادن به نیازهاش پیدا کنه و به همین خاطر به این روابط کشیده شده

در مورد اینکه گفتید :"همسرم مصرانه ميگويد که فقط در حد مجازی بوده و رابطه جنسی نداشته
    آيا اين از سادگی من است تا حرف او را باور کنم؟"

این احتمال رو میتونید از متن پیامها رد یا قبول کنید
    توصیه میکنم متن پیامها رو با دقت کنکاش کنید

ویرایش : فرشته مهربان >>> این توصیه مورد تأیید همدردی نیست .

توصیه مشاوره ای بر عدم تجسس و پذیرفتن سخن همسر و اعتماد به اوست در عین اینکه شفاف سازی ازخود او در ادامه درخواست می شود با قول و قرارهای مکتوب بین هردو و .....

لطفاً همگرا با مدیر و کارشناسان تالار راهنمایی دهید برای این کار تاپیک های مشابه و راهنمایی های مدیر همدردی و کارشناسان را مطالعه فرمایید

من هیچ نظری ندارم که طلاق بگیرید یا نگیرید فقط از این مسئله ناراحتم که به حرف دیگران بها میدید
    نظر شخصی من اینه که شما برای خودتون دارید زندگی میکنید پس به قضاوت مردم کاری نداشته باشید که مثلا شما رو ساده بدونن یا نه

برای مسئله طلاق هم راه درستی پیش گرفتید همینکه به سمت مشاوره و مشورت قدم گذاشتید خیلی خوبه امیدوارم بتونید تصمیمی بگیریدکه احساس رضایت کنید

من مشاور نیستم اما همین که با تفکرات مختلف از افراد مختلف روبرو بشید (مثبت و منفی) به نظرم خیلی کمکتون میکنه که تصمیم درست بگیرید
    موفق باشید

17. 2 کاربر از پست مفید 1234567 تشکرکرده اند .

khaleghezey (پنجشنبه 01 اسفند 92), مدیرهمدردی (شنبه 26 بهمن 92)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو

یه سوال برای من پیش اومد البته چون مبهم نوشتین میپرسم.

آیا ایشون قبلا هم اینکارو انجام دادن؟

شاید بتونه جوابش کمک کنه دوستان بهتر راهنماییتون کنن

هرچند سخته ساختن ولی از خراب کردن بهتره

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)