به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 26 اردیبهشت 93 [ 09:36]
    سطح
    16
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 12
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 62 در 22 پست

Array

رابطه های گذشته نامزدم و فکرهای عذاب آور

سلام
    من محمدم 24 سالمه الان نزدیک به 3 ساله با دختری آشنا شدم و الان حدود یک ماه با اشون نامزد کردم
    یک روز برگشت به من گفت محمد یه سری چیزا هست که تو باید بدونی
    بعد اون تعریف کرد که تو گذشتش با افراد زیاد بوده به خاطر شکست عشقی که قبلا داشته و ضربه خورده برای اینکه به یه آرامش نسبی برسه کارای بدی کرده حتی رابطه حتی رابطه جنسی هم داشته
    وقتی اینا رو شنیدم الان حدود یه ماه افسردگی گرفتم و به ایشون دیگه به اون چشم نگاه نمیکنم
    اما باید اینو اضافه کنم که این دختر بسیار دختر پاکیه و من مطمئنم از این قضیه از خودش
    اینوم میدونم که انسان جایز ااخطاس اما یه حس و تعصب و غیرت مردونه وقتی تجسم میکنم که نامزدم همچین آدمی بوده کل وجودم رو تنفر و غم میگیره
    خواستم ازش جدا شم اما کلی گریه و زاری کرد که الان عوض شده و میخواد درست زندگی کنه گفت چون تو پسر پاکی هستی من اینا رو بهت گفتم
    من آدم بسار معتقد و متعصبی هستم هم میخوام بهش کمک کنم هم میخوام از شر این افکار پوچ خلاص شم
    یا باید کلا صورت مساله که این خانوم هستن رو پاک کنم
    میخواستم دوستان و مشاوران گرامی این فروم کمک کنن که یاید چیکار کنم که به یه آرامش عمیق ذهنی برسم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 بهمن 93 [ 16:12]
    سطح
    29
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 51
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    536

تشکرشده 560 در 192 پست

Array
    سلام، ایشون همون دختر قبلیه؟!

تصور کن اگه موقعی که با نامزدت در آینده دعوات شد و حق با شما بود حاضری بری نازشو بخری و این مسائلو به روش نیاری؟؟ یه مثال واست بزنم ببین وقتی یه دختر مادیگرا با یه فرد پولدار ازدواج میکنه اگه شوهرش یه سری مشکلات داشته باشه بیشتر کوتاه میاد اما اگه این خصلت پولداری رو نداشته باشه الکی الکی از تو شوهرش مشکل میکشه بیرون!!! شما هم ببین میتونی بعدا مشکلات رو ربط ندی به این موضوع که البته کار سختیه.

دفعه بعد هم خواستی باهاش صحبت کنی بهش بگو گریه نکنه، اگه گریه کرد سریعا صحنه رو ترک کن به همون سرعتی که گریه میکنه بعدا فراموش میکنه گریه کردنشو. گریه دختر سنگو آب میکنه دیگه دل نازک ما پسرا که جای خود داره!!!!

توصیه جدید: روابط زناشویی رو قبل از ازدواج پیاده کنید فهاذا بعد از ازدواج گریه کنید، گریه بر هر دردی دواست

3. 4 کاربر از پست مفید capitan تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 25 بهمن 92), toojih (جمعه 25 بهمن 92), شیدا. (دوشنبه 21 بهمن 92), شایسته89 (دوشنبه 21 بهمن 92)

Banned
    آخرین بازدید
    سه شنبه 09 اردیبهشت 93 [ 22:46]
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience PointsOverdriveSocial3 months registered
    تشکرها
    518

تشکرشده 726 در 247 پست

Array
    نظر شخصیه من اینه که قبل از ازدواج باید مثل یک دیکتاتور رفتار کنی و فقط به خودت رفتار کنی
    یعنی اگه علاقه داری حتما برای خواستت تلاش کنی
    ولی اگر بی علاقه ای هر مرحله ای که باشه(دوستی آشنایی نامزدی و ...) باید ادامه راه رو متوقف کنی

و در نهایت بعد از ازدواج باید یه آدم بساز باشی و دیگه فقط به خودت فکر نکنی

یکی از دوستان یجا گفت یه درصد بالایی از دختر ها قبل از ازدواج روابط جنسی رو تجربه میکنند
    اون دسته که تجربه نمیکنند که خوش بحالشونه چون در آینده عذاب وجدان و ناراحتی ندارن

اما با اون دسته ای که تجربه میکنند باید چکار کرد ؟

(من فقط مبنا رو حرفهایی که شما زدید میذارم)
    بیشتر میخوام در مورد روی دیگه سکه صحبت کنم

دوست عزیز از نظر من اون دختر حال و هوای سختی رو داشته و نتونسته با مشکل عاطفی که براش پیش اومده بوده کنار بیاد پس از لحاظ روحی داغون بوده
    اینو در نظر بگیر حالا چیز دیگه ای که باید درنظر بگیری اوضاع جامعه است
    توی خیابون کلی مر هست که مثل گرگ دنبال اینن که هر روز با یه دختر رابطه برقرار کنن و برای همین هم از هیچ تلاشی دست بردار نیستن و هر کاری از دستشون بر بیاد انجام میدن
    اگه دقت کرده باشی یه دختر که از کنار خیابون بخواد رد بشه هزار تا ماشین جلوش می ایسته و براش بوق میزنن تا سوار کنن و ول کن طرف نیستن یا اگه یه دختر توی یه محیط مختلط مثلا کتاب خونه یا کلاس یا ... باشه هر چند دقیقه کلی پسر میان و شماره میدن و حرفایی که نباید بزنن میزنن

البته در این مورد هم نمیخوام بگم مقصر پسرا هستند ولی حقیقت اینه که پسرا هم تحت فشار هستند (چون نمیتونن تا سالهای سال شرایطشون رو برای ازدواج جور کنند مجبورن روابط نامناسب رو پیش بگیرن من اینکارشونو نمیخوام توجیه کنم خدا در قرآن میگه : افرادی که نمیتوانند ازدواج کنند باید پاکدامنی پیشه سازند تا خدا آنها را از فزون بخشی خود بی نیاز کند)
    نمیخوام موضوع بحث رو عوض کنم اینا مقدماتی بود که باید میگفتم

پس دختری که دوسش دارید در شرایط روحی مناسبی نبوده (تحمل مشکلات عاطفی برای یه دختر به مراتب بسیار سخت تر از پسر هستش) و تحت فشار زیادی از پسر ها قرار گرفته و در نهایت دچار لغزش شده
    که نتیجه اون عذاب وجدان و گریه است

من نمیخوام اشتباه دختر رو کوچیک کنم ولی هر کسی ممکنه این اشتباهو بکنه و یه لحظه دچار لغزش بشه
    خود شما تا حالا اشتباه نکردی ؟
    خدا وقتی که یه نفر اشتباه کنه و از اشتباهش پشیمان باشه و دیگه به سمتش نره نتنها اشتباهشو میبخشه بلکه گناهشو تبدیل میکنه به کار ثواب

حالا شما که بنده خدا هستی هم میتونی ببخشی و میتونی هم نبخشی
    مثلا خدا در مورد قصاص حق رو به طرف مقابل داده تا قصاص رو اجرا کنه ولی گفته اگر ببخشید نیکو تره
    پس میشه نتیجه گیری کرد که برای یه اشتباه هم همچین نظری داره

نکته مهم در مورد این دختر صداقت و وجدان و شخصیتشه(ممکن بود دختری باشه که قبل از ازدواج رابطه نداشته باشه ولی بعد از ازدواج به همسرش بار ها خیانت کنه )
    مطمئن باش تا حالا بخاطر اشتباهی که کرده تاوان زیادی پس داده
    و میتونست این موضوع رو بهت نگه ولی همین که بهت گفته نشانه هایی از اینه که توبه کرده و همچین توبه ای از سوی خدا قطعا پذیرفته هست

این دختر همونطوری که خودت گفتی به نظر من هم دختر پاکیه

اگر من جای شما بودم ازدواج میکردم و از این ازدواج استفاده ابزاری هم میکردم

یعنی وقتی که خدا منو اینطوری آزمایش میکنه (کسی رو جلوی راه من قرار میده که من با بخشیدنش میتونم آینده اشو تغییر بدم و از قرار گرفتن در محیط گناه دور کنم)
    خب معلومه که وقتی که من روز حساب قراره در مقابل اعمالم پیش خدا جوابگو باشم ذره ای ترس وجودمو فرا نمیگیره چون من این بخشش رو کردم در حق دیگری و حال در مقابل کسی هستم که منو امتحان کرده و اینبار نوبت اونه که منو ببخشه و از گناهای من چشم پوشی کنه و ستار العیوب و بخشنده و بخشایشگره
    خدا از روح خودش در ما دمیده پس ما هم میتونیم عیوب دیگرانو نادیدیه بگیریم

مطمئنا اگه هم نبخشی کار اشتباهی نکردی چون خدا همیشه بهترین چیزا رو برات میخواد و این خواست خدا بوده که اون دختر حقیقتو بهت بگه تا بهترین تصمیمو بگیری

همه این حرفارو به دو دلیل زدم 1. شما گفتید میخواهید به آرامش فکری برسید 2. شما گفتید فرد معتقد و مذهبی هستید
    در نهایت اگر تصمیم بگیری باهاش ازدواج کنی باید از خودت مطمئن باشی که دیگه این موضوع رو مطرح نمیکنی تا به طرف مقابل آسیب روحی و روانی وارد کنی
    یعنی باید نوع بخشیدنت بخشش برای همیشه باشه

خیلی خوشحال شدم که هنوزم دختری هست که تا این حد صداقت داره
    موفق باشید

5. 4 کاربر از پست مفید 1234567 تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 25 بهمن 92), مصباح الهدی (سه شنبه 22 بهمن 92), خانوم مجرد (دوشنبه 21 بهمن 92), شیدا. (دوشنبه 21 بهمن 92)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    تاپیکهای مشابه موضوع شما در تالار زیاد هست.
    همین دو سه روز پیش یک مورد مشابه در جریان بود.

بهتره اون تاپیکها را بخونید. مخصوصا پستهایی که کارشناس های تالار یا مدیر همدردی در این زمینه گذاشتند.

لینکهایی را که من توی این پست گذاشتم بخونید. تعداد زیادی لینک و تاپیک مشابه هست.

این لینک را هم بخونید.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

7. 4 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 25 بهمن 92), reihane_b (دوشنبه 21 بهمن 92), مصباح الهدی (سه شنبه 22 بهمن 92), خانوم مجرد (دوشنبه 21 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 28 شهریور 00 [ 14:58]
    سطح
    76
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 367
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,960

تشکرشده 2,293 در 573 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام.حالتون خوبه؟

این چیزایی که اینجا گفتی خیلی مختصره،و خیلی شرایطتت گذشته ات رو بیان نمیکنه.(لینک تاپیکهای قبلی رو بذار، و توضیحت هم کاملتر باشه بهتره ،تا دوستانی که سر میزنن بهتر بتونن راهنمایی کنن)

آقا محمد میشه بیشتر توضیح بدید؟

الان نامزدی رسمی شدید دیگه درسته؟مراسم خواستگاری رسمی رفتید؟
    خانواده تون کاملا موافق این ازدواج بودن و هستند؟

چی شد که دوباره برگشتید سمت این خانم؟(توی این 7،8 ماه مگه کامل قطع رابطه نکرده بودید؟)

الان بجز این مورد،هیچ اختلاف دیگه ای نمی بینید توی زندگیتون با این خانم؟

یادم هست که اختلاف فرهنگی بین خانواده ها هم وجود داشت،با این مورد چطور برخورد کردید؟

الان اون خانم دانشجو هست؟
    از کی رابطه ش رو با دیگران (منظورم پسر هست،ببخشید) قطع کرد؟

چقدر در مورد خودش و خانوادش تحقیق کردید قبل مراسم نامزدی؟

----------------------------------------------------

آقا محمد،شما بهتر هست که قبل از تصمیم گیری مشورت بگیرید.
    در مورد شروع دوستی و نامزدی،این کار رو نکردید، امیدوارم چند ماهه دیگه نیاید اینجا بگید ازدواج هم کردم حالا چیکار کنم؟!

امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیری
    ویرایش توسط reihane_b : دوشنبه 21 بهمن 92 در ساعت 11:15

9. 2 کاربر از پست مفید reihane_b تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 25 بهمن 92), rozaneh (دوشنبه 21 بهمن 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    16
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 62 در 22 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط reihane_b نمایش پست ها
    سلام.حالتون خوبه؟

این چیزایی که اینجا گفتی خیلی مختصره،و خیلی شرایطتت گذشته ات رو بیان نمیکنه.(لینک تاپیکهای قبلی رو بذار، و توضیحت هم کاملتر باشه بهتره ،تا دوستانی که سر میزنن بهتر بتونن راهنمایی کنن)

آقا محمد میشه بیشتر توضیح بدید؟

الان نامزدی رسمی شدید دیگه درسته؟مراسم خواستگاری رسمی رفتید؟
    خانواده تون کاملا موافق این ازدواج بودن و هستند؟

چی شد که دوباره برگشتید سمت این خانم؟(توی این 7،8 ماه مگه کامل قطع رابطه نکرده بودید؟)

الان بجز این مورد،هیچ اختلاف دیگه ای نمی بینید توی زندگیتون با این خانم؟

یادم هست که اختلاف فرهنگی بین خانواده ها هم وجود داشت،با این مورد چطور برخورد کردید؟

الان اون خانم دانشجو هست؟
    از کی رابطه ش رو با دیگران (منظورم پسر هست،ببخشید) قطع کرد؟

چقدر در مورد خودش و خانوادش تحقیق کردید قبل مراسم نامزدی؟

----------------------------------------------------

آقا محمد،شما بهتر هست که قبل از تصمیم گیری مشورت بگیرید.
    در مورد شروع دوستی و نامزدی،این کار رو نکردید، امیدوارم چند ماهه دیگه نیاید اینجا بگید ازدواج هم کردم حالا چیکار کنم؟!

امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیری
    سلام ریحانه عزیز
    من احسای کردم شاید اینجا منو کسی درست به خاطر نیاره واسه همین اشاره نکردم که چه شد و به من چه ها گذشت
    عرضم به خدمتتون که این دختری که الان باهاش نامزد کردم اون دختر قبای که بهم خیانت کرده بود نیست
    اما از شانس بد من ایشونم رابطه داشته تو گذشتش
    من خیلی وقت پیش این خانوم رو میشناختم تا زمانی که فهمید من جدا شدم از دوست دختر قبلیم و نزدیکتر شد به من
    شناختی که قبلا داشتم از ایشون همیشه جوری بوده که با خودم فکر میکردم هیچ دختری از اشون پاک تر نیست چون هم حجابشون هم نمازشون و هم رفتارهایی که داشتن جوری بود که نمیشد حتی احساس کرد که ایشون با کسی در حد دوست بوده باشه... حالا چه برسه به رابطه و این صحبتا
    من خودم تو این 24 سال عمر سعی کردم دستم به هیچ دختری نخوره و همیشه حد قرمز رو رعایت کردم چون بهش معتقدم..انسان اگه نتونه غریزش رو کنترل کنه که فرقی با حیوون نداره
    خلاصه سرتون رو درد نیارم من درباره دختر قبلی که تو زندگیم بود به ایشون گفتم و بعد اون متوجه شدم که یه چیزی خیلی عذابشون میده تا اینکه اومدن برای من تعریف کردن این مسائل رو
    باور کنید خود من هم دیگه یه جورایی خسته شدم از بس روی این قضیه پاکی دختر پافشاری کردم و زمونه هم از شانس ما همون رو دوباره بهم داد
    بعصی وقتا با خودم فکر میکنم یادم میاد بچه که بودم یه همسایه ای داشتیم که یه دختری داشت ..نامزد این دختر رو به یه جرمی بردند زندان ..دختر 6 سال صبر کرد تا دوباره آزاد بشه و با هم زندگی کردن
    الان و نگاه میکنم همش شده خیانت و دروغ و رابطه های غیر مشروع
    جوری که آدم میترسه بره تا سر کوچه ماست بگیره
    از نظر خانواده و فرهنگی ما با این خانواده خیلی هم سطح هستیم
    فقط مونده این موضوع که نمیدونم چه جوری میشه باهاش کنار اومد
    اما یه حقیقتی رو هم باید بگم این چند روز یه حس خیلی خوب داشتم که میتونم به زندگی یه آدم نقش درست بدم و گذشته های خرابش رو براش پاک کنم اینکه میتتونم شروعی بهش بدم برای بهتر زندگی کردن و درست قدم برداشتن
    .................................................. .........................
    ریحانه عزیز شما دفعه پیش هم خیلی به من کمک کردین واسه همین نیاز دیدم که این بحث رو اینجا مطرح کنم که دوستان مشاوره بدن

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 08 مرداد 96 [ 15:00]
    سطح
    42
    Level completed: 93%, Points required for next Level: 15
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    400

تشکرشده 440 در 186 پست

Array
    سلام دوست عزیز
    1-خوش بحالت که پاک موندی
    2-نقش دلسوز و سوپرمن واسه هیچ کس و نه واسه دختری که میخوای باهاش زندگی کنی بازی نکن خیلییییییییی نمونه هست که اقا بعدش پشیمون و خسته شده از این نقش و... یا حتی دوباره خدای نکرده کاری دیده از خانوم که انرژی اقا بدتر تحلیل رفته
    3- حتما لینکی که شیدا داده بخون مدیر همدردی جواباشون از همه پخته تر و سنجیده تره من الان خوندمشون و حظ وافر بردم
    4- من همچین دختری بودم مثل مورد شما یا موارد مشابه، اینجا رو خوب بخون : من رفتم پیش روانشناس و به من گفت تو ادم هیجانی و کمالگرا هستی. مطابق هیجاناتت واکنش نشون میدی و چون شخصیت مرزی داری به زبان ساده تاثیر پذیری و تو یه روز ممکنه شخصیتت ثابت نباشه. و کلا با روابط جنسی چون از بچگی اشنا شدی نمیتونی مثل بقیه واکنش منفی نشون بدی، اعتماد بنفست پایینه واسه همین قبول کردی پیشنهاد پسرارو. منم دقیقا از یه شکست عشقی پاک پناه بردم به رابطه دوستی و همون روز اول هم معاشقه رو قبول کردم و تو شکست بعدی دیگه اوضاع شدیدتر شد و رفتم خونه یه پسر کاملا غریبه ... ببین هیجان و عدم ثبات شخصیت اینکارو با ادم میکنه منم امسال با این و اون حرف زدم و قرار گذاشتم و ... که خودم کاملا میفهمیدم واسه فرار از فکر کردن به مشکلات این کارارو میکردم
    من هنوز مجردم و بنابراین نمیتونم بگم بعد ازدواج چطور خواهم بود؟
    به نظر من اگه این خانوم رو یک روانشناس ماهر تایید کرد و تایید کرد این رابطه ریشه در مشکلات شخصیتی و روحی فکری ایشون نداشته اونوقت میتونی بگی این گناه فقط یه لغزش بوده . اما اگه ریشه ای باشه ممکنه بعدها که زندگی عادی شد و شور و شوقش خوابید خدای نکرده دنبال هیجان تو زندگیش بگرده و...
    منم مطمئنم با گریه به پسری که منو بخواد خواهم گفت که وای من فلان جور بودم و مجبور بودمو (الته دروغ نگفتم چون واقعا ادم ضعیف مجبور میشه ببه هیجاناتش پاسخ بده!! اونم پاسخ منفی) و دیگه درست میشم و گناه بوده توبه کردم و...
    راهش روانشناسه که مشکل رو تشخیص بده

موفق باشی

12. 5 کاربر از پست مفید خانوم مجرد تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 25 بهمن 92), reihane_b (دوشنبه 21 بهمن 92), toojih (جمعه 25 بهمن 92), مصباح الهدی (سه شنبه 22 بهمن 92), شیدا. (سه شنبه 22 بهمن 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 22 آبان 93 [ 11:46]
    سطح
    16
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 54
    دستاوردها:
    Overdrive500 Experience Points3 months registeredTagger First Class
    تشکرها
    406

تشکرشده 117 در 37 پست

حالت من
    Azkhodrazi
    Array
    سلام
    نظر شخصی من اینه که با این خانم ازدواج نکنید.هنوز اردواج نکردید و این همه شک و تردید دارید بعد از ازدواج که این تب عاشقی کمتر میشه تردیدتون بیشتر میشه.وهمیشه افکار مزاحم همراهتون خواهد بود.

شما خودتون ازین روابط نداشتید. خداوند هم در قران میفرماید زنان پاک برای مردان پاک .در این مورد نیز هم کفو نیستید.

14. 2 کاربر از پست مفید شایسته89 تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 25 بهمن 92), toojih (جمعه 25 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 28 شهریور 00 [ 14:58]
    سطح
    76
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 367
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,960

تشکرشده 2,293 در 573 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad_021 نمایش پست ها
    اما یه حقیقتی رو هم باید بگم این چند روز یه حس خیلی خوب داشتم که میتونم به زندگی یه آدم نقش درست بدم و گذشته های خرابش رو براش پاک کنم اینکه میتتونم شروعی بهش بدم برای بهتر زندگی کردن و درست قدم برداشتن

نقل قول نوشته اصلی توسط خانوم مجرد نمایش پست ها

2-نقش دلسوز و سوپرمن واسه هیچ کس و نه واسه دختری که میخوای باهاش زندگی کنی بازی نکن خیلییییییییی نمونه هست که اقا بعدش پشیمون و خسته شده از این نقش و... یا حتی دوباره خدای نکرده کاری دیده از خانوم که انرژی اقا بدتر تحلیل رفته
    3
    حق با خانوم مجرد هست
    من یادم هست در مورد اون خانم قبلی هم شما همچین حسی داشتید.
    شما به نظر میاد بیشتر دوست دارید نقش پدر،نقش یه بزرگتر ،یا شاید همون سوپر من بشه گفت رو داشته باشید.

دقت کنید در مورد خانم قبلی هم دقیقا همین تمایل به این نقش داشت شما رو به احساساتی تصمیم گرفتن سوق میداد.
    حواستون رو جمع کنید،شما در آینده بعد از چند روز که از زندگی مشترکتون گذشت،به دنبال نقش واقعی خودتون خواهی بود.همون همسر بودن. نگرانم اون وقت مشکلات واستون پیدا بشه.

(شما بدون اینکه بخواید به سمت همچین دخترانی جذب میشید،ولی این بی دلیل نیست... دلیلش رو پیدا کنید.ببینید چرا به طرف کسانی جذب میشید که ظاهرا دوست ندارید ولی در باطن تمایل دارید...!) سعی کنید مشکلتون رو حل کنید. بعد تصمیم به ازدواج بگیرید

لینک هایی که دوستان دادن،خیلی مشابه موضوع شماست.حتما بخونیدشون

این خانم همون آشنایی هستن که توی آخرین تاپیکتون گفته بودید؟درسته؟
    چند سالشه؟ چند وقت پیش ارتباط داشته با پسر دیگه؟ از کی با شما ارتباط برقرار کرده؟
    اون اومد به سمت شما،منظورتون این هست که او شروع کننده بود؟
    با معیارای خودتون بررسی کردید این خانم رو؟یا فقط روی مورد پاک بودن زوم کردید و بعدش هم نامزدی؟

16. 4 کاربر از پست مفید reihane_b تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 25 بهمن 92), toojih (جمعه 25 بهمن 92), مصباح الهدی (سه شنبه 22 بهمن 92), شیدا. (سه شنبه 22 بهمن 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    16
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 62 در 22 پست

Array
    ریحانه عزیز باور کن من به هیچ وجه نه در باطن ن ه در ظاهر خشوم نمیاد با اینجور افراد در تماس باشم
    نسبت به همه چیز بدبین شدم به خدا ...بعضی وقتا فکر میکنم که اصلا دختری هست که تو گذشتش برنامه ای وجود نداشته باشه مثه خود من
    حقیقتا برای من بیشتر از هر چیز دیگه ای پاکی این دختر ملاک بود که اونم اینجوری شد
    اما خب این اتفاق در زمان من نیفتاده بوده که بگم منم بودم یعنی هیچ انسانی لغزش نمیکنه ؟ یعنی نمیشه توبه کسی رو بخشید ؟
    بعد از اون چیکار کنم ؟ اگه باز رفتم سمت دختری و همینجوری بود چی ؟ اصلا اگه رابطه داشته باشه و نگه به من چی؟
    ایشون اومدن با صداقت بیان کردن که اینکارو کردن خیلی هم احساس ندامت کردن
    تکلیف چیه ؟چیکار باید کرد؟
    خب ایشون و ول کنم به امون خدا بعد اینهمه بالا و پایین وسختی هایی که کشیدیم ؟
    من این موضوع رو با خانواده خودم هنوز مطرح نکیدم چون واقعا نیمخوام آبرویی از این دختر ریخته شه
    من همیشه تو هر کاری سرپرست بودم شاید به خاطر اینه که میخوام همه چیز رو درست کنم تا خراب
    اما واقعا بازتابش تو جامعه ایرانی چی میتونه باشه اگه ازدواج کنم ؟
    آیا فقط پاکی رو میشه تو رابطه جنسی قلم داد کرد ؟یعنی هر کسی به اشتباه و ناخواسته رابطه ای جنسی داشته باشه دیگه پاک حساب نمیشه در نزد خدا؟
    من طی این مدتی که با اشون بودم بنده رو خیلی به خدا نزدیک کردن
    من به هیچ وجه کا نامزدم رو توجیه نمیکنم ...اما به نظر شما نمیشه از این اشتباه چشم پوشی کرد؟

- - - Updated - - -

ایشون همون خانوم هستند بله
    رابطهشون اینجور که خودشون میگن 4 سال پیش بوده الان 21 سال دراند
    نفر قبلی بهشون وعده ازدواج داده بودن اما بعد اینکه کارشون باهاشون تموم شده قطع ارتباط کردن
    بعد اونم برای اینکه از درداش کمتر بشه با پسرایی دوست شده اما رابطه نداشته فقط در حد وقت گذروندن بوده
    ایشون از هر نظر با ملاک های فرهنگی .عقیده ای من هماهنگه

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)