به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 19 بهمن 92 [ 13:56]
    سطح
    7
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 8
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    10

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

Icon17 نمی دونم دوسش دارم یانه!؟؟ و البته اونم منو دوست داره!؟؟

با سلام،
    یه مدتی هست که میام این سایت و از شما دوستان کمک می گیرم! یه بارم خلاصه وار قضیه رو توضیح می دم!
    من 23 سالمه و 1.5 ساله پیش با دختری به قصد ازدواج آشنا شدم، ولی اولش آنچنان دلم هم براش نمی لرزید، بعد یه مدت دورا دور در ارتباط بودن برای اولین بار باهاش قرار گذاشتم! همون جلسه اول از رفتارش احساس کردم که اون از من خوشش نمی یاد (یا حداقل این طوری برداشت کردم) و کلا بیخیال قصه شدم. تا اینکه بعد 3 ماه که دوباره هم دیگه رو تو دانشگاه دیدم این دفعه بیشتر دوسش داشتم و در پی این بودم که یه جوری بهش بگم یا نه! که اون پا پیش گذاشت و ...
    بعد از مدتی بحثمون رو جدی تر کردیم و شروع کردیم به بهتر شناختن هم دیگه با کلیه جزئیات، با هزار جور بالا و پایین شدن ها شد 6 ماه، (نزدیکی های عید 92) بهش اصرار داشتم به خونوادش اطلاع بده! که این کارو کرد ولی به من تا این 2 ماه پیش با هزار جور بهونه می گفت که اطلاع ندادم. حتی 2 ماهی هم سر این قضیه باهاش قهر کردم، دلیل اینم که از اول رک و رو راست نمی گفت واسه این بود که خونوادش شرایط سختی گذاشتن! (خونه، ماشین، کار، دکتری...!!) که البته به جز خونه بقیش حل شدنی برام، و قرارمون این بود که یه مدت صبر کنیم تا این شرایط جور بشه (حدود 3 سال) ناگفته نماند که یه کمی هم اختلاف فکری فرهنگی داشتیم که با بحث کردن ظاهرا با این تفاوت ها کنار اومدیم که امید وارم بعدا مشکل ساز نشن!
    ولی خوب با این همه الان یه جوری دو دلم نمی دونم دوسش دارم واقعا یانه! همچنین در مورد اون که واقعا منو می خواد!؟ (آخه همیشه می گه اگه همه اون شرایط مخصوصا خونه جور نشه می ذاره میره )
    الان به دو دلیل یکیش عدم صدافت و این که این همه مدت خودش با دروغ لفتش داده و الان داره گذر زمونه بهونه می کنه که چرا وقتمو گرفتی و ... از یه طرفم واسه اینکه می گه اگه جور نشه (احتمال جور شدن خونه برام 10% هست) میذارم می رم !در عین اینی که همه فشار درس و کار و هرچی از دست خودم برای به هم رسیدن برمی آید تحمل می کنم ناراحتم می کنه!
    از یه طرفی هم واسه کات کردن یه جوری عذاب وجدان دارم! تو این مدت رابطمون تا حدی عمق گرفته! و دلم براش می سوزه!

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    چهارشنبه 29 مرداد 93 [ 02:40]
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    42

تشکرشده 124 در 45 پست

Array
    اول بگم که هر کسی اخلاق خاصی داره و چیزی که من مینویسم در مورد خودمه که اگه شرایط شما رو داشتم چه کاری انجام میدادم و طبیعتا نظرات و عکس العمل ها میتونن متفاوت باشن با توجه به ویژگی های که هر دو نفری تو رابطه از هم میبینن!
    من به شخصه اگه قرار باشه با کسی ازدواج کنم و یه همچین افکاری در موردش بیاد تو ذهنم قطعا دیگه به عنوان همسر آیندم بهش فکر نمیکردم!!
    اگه دختر مورد علاقم اینجوری برای من شرط بزاره که یا همه چیزایی که من میگم یا خداحافظ،حتی اگه یه رابطه ی ده ساله هم باهاش میداشتم،همه ی عشقمو میزاشتم زیر پامو افسوس ده سالیو میخوردم که به خاطر این دختر تلف کردم و دیگه این دختر رو فقط به عنوان یه خاطره برای خودم نگه میداشتم نه همسر آیندم!!!!!
    در ضمن قرار نیست همیشه ما پسرها نگران اینده ی طرف مقابلمون بعد از ترکش باشیم،ما هم قراره زندگی کنیم و لذت ببریم از زندگیمون پس اول نگران خودت باش و دلت برای خودت بسوزه نه طرف مقابلت.البته خب بعضیام هستن که خیلی عاشقن و همه ی سختی ها رو برای رضایت عشقشون تحمل میکنن که البته باید بدونی اونا دیگه فکرایی که شما تو ذهنتونه در مورد عشقشون نمیکنن و دیگه این چیزا براشون مهم نیس...
    ویرایش توسط reza 12 : دوشنبه 07 بهمن 92 در ساعت 00:59

3. 3 کاربر از پست مفید reza 12 تشکرکرده اند .

mercedes62 (دوشنبه 07 بهمن 92), ramin_ad (سه شنبه 08 بهمن 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 07 بهمن 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 اردیبهشت 03 [ 23:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,254

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    کسی که موندن یا رفتنش بسته است به داشتن یا نداشتن خونه ....
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را

5. 2 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

mercedes62 (دوشنبه 07 بهمن 92), ramin_ad (سه شنبه 08 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 فروردین 98 [ 02:42]
    سطح
    65
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 137
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,478

تشکرشده 1,276 در 407 پست

Array
    سلام
    جالبه ایشون این همه شرط و شروط گذاشته و گفته اگه همشو مهیا نکنی میذاره میره اونوقت شما میگی اگه کات کنم دلم براش میسوزه!!! اگه همین الان شرایطت خوب بود و قصد ازدواج داشتی من نظری نداشتم اما بر اساس تجربه ی خودم و شناختی که از هم جنسای خودم دارم میگم که برنامه ریزی برای ازدواج برای چند سال دیگه یعنی تا جور شدن شرایطی که الان نداری توهمی بیشتر نیست!
    واقعا فکر میکنی میتونین سه سال این رابطه رو مدیریت کنین؟اونم در حالی که از الان شک و تردید رو حس میکنی؟ یا اگه توی این چند سال مورد مناسب تری از شما پیدا بشه ایشون برای شمایی صبر میکنه که احتمالا نمیتونی همه ی خواسته هاشو برآورده کنی؟ برای حال تصمیم بگیر نه آینده ی خیالی!

7. 3 کاربر از پست مفید sara 65 تشکرکرده اند .

ramin_ad (سه شنبه 08 بهمن 92), toojih (دوشنبه 07 بهمن 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 07 بهمن 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    7
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    ممنون دوستان
    من قبول دارم که این نوع حرف زدنش خوب نیست، ولی دو دلی من واسه اینه که حرف و عملش یکی نیست!
    به خاطر همین حرفا چند بار خواستم کات کنم اون نذاشته! همیشه هم هوامو دارم، یه جورایی حتی بیشتر از خود من واسه کار و درس و ... من استرس داره! خودش می گه نمی خوام جلو خونوادم کم بیاری!! در مورد همین خونه 100 مدل راه حل داده که نمی دونم وام میگیرییم، و خونواده ها کمک می کنن و ....! ولی همیشه هم می گه که من نمی تونم برم خونه اجاره ای!
    با این حرفا من خودم موندم که چرا نمیره!؟ از یه طرفم تا درسش تموم نشه اصلا به ازدواج فکر نمی کنه! من یه بارم یه خواستگار الکی که همه شرایط داشته باشه براش جور کرده بودم ولی ردش کرد، تو دانشگاه می دونم کسایی هم که وضع مادیشون خیلی از من بهتره بهش پیشنهاد داده بود ولی قبول نکرده بود (قبل از من)
    منم حقیقتش نمی تونم آینده رو پیش بینی کنم که این چی کار می کنه!!!؟ مهم تر از همه چیز این رابطه نسبتا سرد شدمون هست که می ترسم خونه هم جور بشه ولی هم دیگه رو دوست نداشته باشیم کامل! من بیشتر تو این موندم که آیا هم دیگه رو دوست دارییم واقعا!؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 فروردین 96 [ 11:56]
    سطح
    62
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 171
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    785

تشکرشده 2,768 در 697 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    خونوادش شرایط سختی گذاشتن! (خونه، ماشین، کار، دکتری...!!)
    كدوم خانواده از يه پسر23 ساله اين شرايط رو ميخواد. به نظر من بهش توضيح بديد و براي ديدار دو خانواده قرار بزايد اگر هم قبول نكرد كاملا كنار بكشيد چون موندن تو اين وضعيت اصلا به صلاح شما نيست.

10. 2 کاربر از پست مفید صبوری تشکرکرده اند .

ramin_ad (سه شنبه 08 بهمن 92), reihane_b (دوشنبه 07 بهمن 92)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,669

تشکرشده 36,005 در 7,404 پست

Array

با سلام

رابطه های اینچنینی و اقدام برای ازدواج به این شکل ( رابطه ای چندین ساله به امید فراهم شدن شرایط ) به ترکستان ختم است .

از احساسات دست بردارید و یا این رابطه را کات کنید یا جدی و رسمی خواستگاری بروید . در غیر اینصورت منتظر آسیب ها و عواقب ناهنجار که کمترین آن شکست عاطفی و افسوس خوردنها برای وقتهای از دست رفته و ..... هست باشید .

12. 7 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

abi.bikaran (سه شنبه 08 بهمن 92), kamran2007 (سه شنبه 08 بهمن 92), ramin_ad (سه شنبه 08 بهمن 92), reihane_b (دوشنبه 07 بهمن 92), toojih (دوشنبه 07 بهمن 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 07 بهمن 92), صبوری (سه شنبه 08 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 06 تیر 93 [ 06:00]
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2,312

تشکرشده 1,508 در 444 پست

Array
    سلام آقا رامین، من توی نوشته های شما تناقض میبینم. یه جورایی شبیه به کارهای دختر مورد علاقه ات که گفتی! با ماشین و کار و دکتری مشکلی نداری ولی با خونه مشکل داری. نمیدونم احتمالا باید دانشجوی پزشکی باشی که میگی با دکتر شدن مشکلی نداری وگرنه که همین یکی کلی زمان بره و از طرفی اگه این سه تا رو میتونی بدست بیاری که دیگه چرا با خونه مشکل داری؟!

و باز ایشون شرط گذاشته وگرنه گفته که میره و شما عذاب وجدان میگیری که ولش کنی!

من فکر میکنم که یه کم باید بشینی با خودت روراست تر فکر کنی که دقیقا مشکل از کجاست و چی تو رو ناراحت و نگران میکنه.

شاید بیشتر نگرانی که نمیدونی اصلا تو رو دوست داره یا نه. و از اون بدتر اینکه تو دوستش داری چون تو رو توی برزخی گذاشته و دقیقا مشخص نکرده که دوستت داره یا نه و به همین خاطر که یه جورایی تو رو تو بلاتکلیفی گذاشته بهش علاقمند شدی! و باز از این بدتر اینکه چون به یکی دو تا جواب رد داده و تو رو نصف و نیمه قبول کرده بهش علاقمند شدی...

اینا همش بد و بدتر از بده. باید بشینی با صداقت و تکلیفت رو با خودت مشخص کنی.

در ضمن طولانی شدن اینجور رابطه ها نه همیشه ولی توی بیشتر مواقع فرسودگی روح و روان و اذیت شدن رو به همراه داره برای همین من هم با فرشته مهربان موافقم. باید زودتر تکلیفت رو معلوم کنی.
    ویرایش توسط toojih : دوشنبه 07 بهمن 92 در ساعت 20:11 دلیل: اصلاح نام

14. 4 کاربر از پست مفید toojih تشکرکرده اند .

asemaneabi222 (سه شنبه 08 بهمن 92), ramin_ad (سه شنبه 08 بهمن 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 07 بهمن 92), صبوری (سه شنبه 08 بهمن 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    7
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط toojih نمایش پست ها
    .... یه جورایی شبیه به کارهای دختر مورد علاقه ات که گفتی! با ماشین و کار و دکتری مشکلی نداری ولی با خونه مشکل داری. نمیدونم احتمالا باید دانشجوی پزشکی باشی که میگی با دکتر شدن مشکلی نداری وگرنه که همین یکی کلی زمان بره و از طرفی اگه این سه تا رو میتونی بدست بیاری که دیگه چرا با خونه مشکل داری؟!

و باز ایشون شرط گذاشته وگرنه گفته که میره و شما عذاب وجدان میگیری که ولش کنی!

من فکر میکنم که یه کم باید بشینی با خودت روراست تر فکر کنی که دقیقا مشکل از کجاست و چی تو رو ناراحت و نگران میکنه.

شاید بیشتر نگرانی که نمیدونی اصلا تو رو دوست داره یا نه. و از اون بدتر اینکه تو دوستش داری چون تو رو توی برزخی گذاشته و دقیقا مشخص نکرده که دوستت داره یا نه و به همین خاطر که یه جورایی تو رو تو بلاتکلیفی گذاشته بهش علاقمند شدی! و باز از این بدتر اینکه چون به یکی دو تا جواب رد داده و تو رو نصف و نیمه قبول کرده بهش علاقمند شدی...

اینا همش بد و بدتر از بده. باید بشینی با صداقت و تکلیفت رو با خودت مشخص کنی.

در ضمن طولانی شدن اینجور رابطه ها نه همیشه ولی توی بیشتر مواقع فرسودگی روح و روان و اذیت شدن رو به همراه داره برای همین من هم با فرشته مهربان موافقم. باید زودتر تکلیفت رو معلوم کنی.
    ممنون آقای توجیه و سایر دوستان
    نه من رشته ام مهندسی عمران هست فوق لیسانس می خونم واسه دکتری قبول شدن هم تو دانشگاه خودم مشکل چندانی ندارم همین که قبول بشم کافیه، کارم که الان یه جایی مشغولم (البته دو شیفته) ماشینم که با کمک پدرم جور کردم! ولی خونه الان تو شهر ما کمش حدود 110 میلیونه اینو جور کردن مشکله واسم! و من اصلا برام مهم نیست که قبلا کی پیشنهاد داده یا نه! منظورم این بود که هدفش صرفا مادیات نیست!
    عذاب وجدان منم واسه خاطر عمق گرفتن رابطمونه (در حد بوسیدن اینا) و به احتمال قوی با اینکه خودش میگه میرم ولی نمی تونه! گفتم که رفتارش اصلا با حرفاش یکی نیست! و من اگه بخوام ترک کنم الان باید این کارو بکنم نه چند سال بعد که وقتمون بیشتر تلف شده!
    ولی همون طور که گفتین این مشکلات دست و دل خودمو سرد می کنه! نمی ذاره اون طوری که باید همه تلاشمو بکنم واسه رسیدن به هم !!
    متاسفانه الانم نه از دل خودم مطمئنم نه از دل ایشون که بخوام رسما اقدامی بکنم! من از دوستان کمک می خوام تا بتونم تکلیفم رو حداقل با دل خودم روشن کنم بعد!

و اینکه فعلا حداقل واسه سه ماه بعد نمی شه اقدام رسمی کرد چون خونواده من درگیر عروسی خواهرم و کارای اون هستن، خونواده اونا هم به یه مشکلی برخوردن که اصلا زمان مناسبی واسه اقدام رسمی نیست! و اینکه نرفته معلومه جواب منفی دیگه چون شرایطی که می خوان رو ندارم!

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 فروردین 96 [ 11:56]
    سطح
    62
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 171
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    785

تشکرشده 2,768 در 697 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    برای دوماه (60 روز) با هم هیچ ارتباطی نداشته باشید ... و اجازه بدید که در مورد این موضوع هر دو فکر کنید و دقیقا سر دوماه (با تعیین روز و ساعت و دقیقه) برای احترام به خواسته طرف این عمل را اجرا کنید.
    اگر طرفتان با این شرط موافقط کرد یکمرحله راگذرانده
    اگر تا 30 روز تحمل کردید هردو شما دو مرحله را گذراندید
    اگر 45 روز توانستید تحمل کنید ... عقل توانسته بر شما حاکم شود و مرحله سوم را سپری کردید
    اگر 60 روز گذشت و بدونه وسوسه و بدون توجه به شعارها و توجیهات هنوز بر سر تصمیم خود بودید در مرحله چهارمهستید
    و اگر تماس برقرار شد و اینبار عاقلانه سخن گفتید و بزرگترها در جریان بودند ... ماراهم به جشن عروسیتان دعوت کنید تا شاهد ازدواج دو دوست خوب و عاقل باشم نه دوجنس مخالف نا بالغ.
    منبعش رو نميدونم.

این روش از دهه 50 (1950) پس از جنگ جهانی دوم در اروپا رواج یافت و باعث شد تعداد ازدواجها به نحو قابل ملاحظه ای کاهش یابد ولی میزان طلاق و قتلهای ناموسی و درگیریهای رایج قبل و پس از ازدواج و همینطور خودکشی و.... کاهش یابد
    در حال حاظر هم انقدر این روند معمول شده که تا شخصی از شخص دیگر تقاضای ازدواج میکند بدونه تامل و چانه زنی زمانی را برای قطع رابطه(منطقی) تعیین میکنند و جالب اینجاست که در این دو ماه هیچ انتظاری از دیگری ندارند و در زمان موعود اگر تماسی برقرار نشد .... تکلیف روشن است کهتقریبا 80 درصد قرار ها بهم میخورد ولی اون 20 درصدکاملا محکم و قابل اطمینان است .... شرایط روانشناسی این روش کاملا تخصصی است و اگر لازم شد عارض میشوم ...البته در ایران بارها این فرایند را توصیه و تجربه کرده ام و جالب اینجا بود که نتیجه 100در 100 ثمر بخش بود .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)