به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26
    در انتظار تایید ایمیل ثبت نام آغازکننده
    آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 دی 92 [ 15:22]
    سطح
    1
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 50
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    16

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

Exclamation چطور بین مناقع خودم و شخص دیگری یکی رو انتخاب کنم

سلام بچه ها. من قبلا اینجا عضو بودم .

یک موضوعی هست که خیلی فکرم رو مشغول کرده . اگه آدم توی یک دو راهی قرار بگیره که یک سمتی منافع خودش هست و سمت دیگه منافع شخص دیگری باید چکار کنه ؟

اگه بخوام از منافع خودم بگذرم زندگی برام خیلی خیلی خیلی سخت می شه اما اگه منافع خودم رو دنبال کنم شاید فرد دیگری متضرر بشود اما فرق ضرری که من می کنم با اون خیلی زیاده

نمی تونم به این فکر کنم که به شخصی دروغ بگم یا براش فیلم بازی کنم . اونم توی موضوعی که شاید برای هر فردی خیلی مهمه اما از طرفی اگه نخوام این کار رو بکنم توی زندگیم خیلی ضرر می کنم و واقعا زندگی برام خیلی سخت می شه .

من می خوام دنبال منافع خودم برم اما هر چند وقت یکبار به این فکر می کنم که چرا باید به خودم اجازه بدم منافع شخص دیگه ای رو در خطر قرار بدهم و عذاب وجدان می گیرم .

چکار کنم ؟

2. 3 کاربر از پست مفید انسانیت تشکرکرده اند .

آویژه (جمعه 29 آذر 92), بالهای صداقت (شنبه 30 آذر 92), جاثیه (شنبه 30 آذر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 07 شهریور 99 [ 23:27]
    سطح
    86
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 222
    دستاوردها:
    VeteranSocial10000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    3,951

تشکرشده 4,314 در 675 پست

Array
    با سلام

سپاس به خاطر موضوع جالبی که مطرح کردید. مدت هاست ذهن من هم درگیر چنین موضوعاتی است که اغلب از آن به عنوان "دیلمای اخلاقی" یاد می کنند. dilemma یعنی دو راهی.
    جدا مرز جرات مندی و خودخواهی کجاست؟ مرز فداکاری و انفعال چطور؟ کی تصمیم به بخشش باید گرفت و کی نباید؟ ...

به نظر می رسد گاهی آنقدر متغیرهای دخلی در مسئله زیاد می شود که هر تصمیم گیری درستی مستلزم صرف وقت بسیار بسیار زیاد برای شناختن این متغیرهاست. کاری که در زندگی روزمره ما کمتر امکان پذیر است. پس چه باید کرد؟

بسیار مشتاقم این تاپیک ادامه یابد و امیدوارم آقای مدیر سری به این تاپیک بزنند ...
    تن‌درست باشید.
    هر چیز که در جُستن آنی، آنی

مولانا

4. 4 کاربر از پست مفید آویژه تشکرکرده اند .

انسانیت (شنبه 30 آذر 92), بالهای صداقت (شنبه 30 آذر 92), جاثیه (شنبه 30 آذر 92), شیدا. (شنبه 30 آذر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 06 تیر 93 [ 06:00]
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2,312

تشکرشده 1,508 در 444 پست

Array
    انسانیت عزیز! خیلی سوال کلی پرسیدی شاید بهتر بود دقیقا همون نمونه ای که درگیرش هستی را می آوردی که در اون مورد نظر بدیم. ولی من خودم سعی میکنم

که یکسری اصول اخلاقی داشته باشم که بهش در هر شرایطی پایبند بمونم و حالا با این پایه اصول اخلاقی که همیشه باید رعایت بشه به منافع خودم فکر میکنم. یعنی

اگه منفعت من در کاری هست که انجامش منافاتی با اصول اخلاقی نداره انجامش میدم حتی اگه به ضرر کس دیگه ای باشه.

6. 4 کاربر از پست مفید toojih تشکرکرده اند .

مصباح الهدی (شنبه 30 آذر 92), انسانیت (شنبه 30 آذر 92), جاثیه (شنبه 30 آذر 92), شیدا. (شنبه 30 آذر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 دی 92 [ 20:44]
    سطح
    7
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 47
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdrive31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    814

تشکرشده 146 در 71 پست

Array
    سلام برادر انسانیت

نقل قول نوشته اصلی توسط toojih نمایش پست ها
    انسانیت عزیز! خیلی سوال کلی پرسیدی شاید بهتر بود دقیقا همون نمونه ای که درگیرش هستی را می آوردی که در اون مورد نظر بدیم.
    .
    فکر کنم همین طور است و راستش می ترسم اگر همان نمونه را ذکر نفرمایید مسئولان سایت این تایپک را طبق قوانین سایت به قسمت بحث آزاد منتقل کنند که برای اعضای عادی مثل من دیگر قابل دسترس نیست! برادر فکر کنم خودتان هم عضو عادی هستید... موضوع جالبی است. نمونه را ذکر کنید لطفا...

مخصوصا باتوجه به این که نوشته اید نمی خواهید به کسی دروغ بگویید یا برایش فیلم بازی کنید ، فکر می کنم منظورتان نوع خاصی از تضاد منافع باشد. چون انواعی از حالت های تضاد منافع وجود دارد که اگر در آن ها قرار بگیرید لازم نیست برای کسی فیلم بازی کنید یا دروغ بگویید تا ببرید. مثلا در کنکور بالا رفتن رتبه هرکسی باعث می شود کسان دیگر از قبول شدن در یک دانشگاه خوب محروم بشوند اما اشخاص در این مورد فیلم بازی نمی کنند و دروغ نمی گویند .

8. 3 کاربر از پست مفید جاثیه تشکرکرده اند .

مصباح الهدی (شنبه 30 آذر 92), انسانیت (شنبه 30 آذر 92), شیدا. (شنبه 30 آذر 92)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط انسانیت نمایش پست ها
    اگه بخوام از منافع خودم بگذرم زندگی برام خیلی خیلی خیلی سخت می شه اما اگه منافع خودم رو دنبال کنم شاید فرد دیگری متضرر بشود اما فرق ضرری که من می کنم با اون خیلی زیاده
    خیلی راحت نمی شه متوجه تفاوت ضررها شد. تاثیر هر موضوعی روی زندگی افراد بستگی به خیلی چیزها داره.

با یک تصمیم شما ممکنه شغلتون را از دست بدید، فرد دیگه ای ممکنه ارتقا نگیره و شما معتقدید ضرر شما بیشتره.
    اما در بلندمدت با در نظر گرفتن همه فاکتورها، شاید نفر دوم ضرر بیشتری بکنه. یا حتی ممکنه همون ارتقا نگرفتن روی روحیه یا زندگی اون فرد خیلی بیشتر از شما تاثیر بگذاره.
    مثلا فردی که بیست ساله کارمند یک اداره است و نیازمند این ارتقا و تغییر حقوق و ... است و یک جوان 25 ساله در شرف استخدام که آپشن های دیگه ای هم پیش رو داره و ضمن این که جوان هست و پر شور و انرژی. پس نمی شه راحت مقایسه کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط toojih نمایش پست ها
    اگه منفعت من در کاری هست که انجامش منافاتی با اصول اخلاقی نداره انجامش میدم حتی اگه به ضرر کس دیگه ای باشه.
    و اگر در شرایط به وجود اومده برای اون فرد من نقشی نداشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط جاثیه نمایش پست ها
    فکر کنم همین طور است و راستش می ترسم اگر همان نمونه را ذکر نفرمایید مسئولان سایت این تایپک را طبق قوانین سایت به قسمت بحث آزاد منتقل کنند که برای اعضای عادی مثل من دیگر قابل دسترس نیست! برادر فکر کنم خودتان هم عضو عادی هستید...
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

10. 3 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

مصباح الهدی (شنبه 30 آذر 92), انسانیت (شنبه 30 آذر 92), جاثیه (یکشنبه 01 دی 92)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام آغازکننده
    آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 دی 92 [ 15:22]
    سطح
    1
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 50
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    16

تشکرشده 6 در 4 پست

Array
    من قبلا ابن حرفا رو اینجا زدم . اگرم منو شناختید به روم نیارید
    اگه بخوام دنبال منافع خودم برم باید وقتی می رم خواسگاری در مورد خودم و گذشتم جایی که می رم خواستگاری دروغ بگم .باید نگم که عقایدم درست و حسابی نیست و در گذشتم دوست دختر داشتم . البته عقاید و باور هام انسانی هست و در گذشتم هم اگر دوست دختر داشتم فقط در حد بیرون رفتن بود نه چیز دیگه
    این طوری می تونم با دختری که نجیب باشه و خانواده ای شبیه خودم داشته باشد الان ازدواج کنم . مادرم ۵۰ تا ۶۰ ملیون کمکم می کنه و خانوادم طردم نمی کنند و می تونم رو کمکشون حساب باز کنم .

اگه بخوام به منافع طرف مقابلم هم فکر کنم
    باید حداقل ۴ یا ۵ ساله دیگه ازدواج کنم . باید یک ازدواج سنتی نداشته باشم و معیار هایی مثله نجابت یا شباهت خانواده یا زیبایی برام خیلی مهم نباشه . خانوادم طردم می کنند و خانوادم هیچ کمکی هم توی زندگیم نمی کنند . باید برم در یک شهر دیگه زندگی کنم . تا اون موقع هم باید نتها زندگی کنم و دوست دختر هم نداشته باشم که برام خیلی سخته .

- - - Updated - - -

من قبلا ابن حرفا رو اینجا زدم . اگرم منو شناختید به روم نیارید
    اگه بخوام دنبال منافع خودم برم باید وقتی می رم خواسگاری در مورد خودم و گذشتم جایی که می رم خواستگاری دروغ بگم .باید نگم که عقایدم درست و حسابی نیست و در گذشتم دوست دختر داشتم . البته عقاید و باور هام انسانی هست و در گذشتم هم اگر دوست دختر داشتم فقط در حد بیرون رفتن بود نه چیز دیگه
    این طوری می تونم با دختری که نجیب باشه و خانواده ای شبیه خودم داشته باشد الان ازدواج کنم . مادرم ۵۰ تا ۶۰ ملیون کمکم می کنه و خانوادم طردم نمی کنند و می تونم رو کمکشون حساب باز کنم .

اگه بخوام به منافع طرف مقابلم هم فکر کنم
    باید حداقل ۴ یا ۵ ساله دیگه ازدواج کنم . باید یک ازدواج سنتی نداشته باشم و معیار هایی مثله نجابت یا شباهت خانواده یا زیبایی برام خیلی مهم نباشه . خانوادم طردم می کنند و خانوادم هیچ کمکی هم توی زندگیم نمی کنند . باید برم در یک شهر دیگه زندگی کنم . تا اون موقع هم باید نتها زندگی کنم و دوست دختر هم نداشته باشم که برام خیلی سخته .

12. کاربر روبرو از پست مفید انسانیت تشکرکرده است .

جاثیه (یکشنبه 01 دی 92)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    خب این طور که شما توضیح دادید شما سر دو راهی انتخاب به اون شکل که من فکر می کردم نیستید.
    حالتی که شما گفتید تصور من این بود که با انتخاب یک آپشن که به صورت علنی و آشکار و بدون دروغ صورت بگیره، شما منفعت می برید و دیگری ضرر می کنه.

اما در موردی که مطرح کردید، شما می خواهید دروغ بگید.
    دروغ گفتن هم به نوعی منفعت طلبی است. شما حقیقتی را پنهان می کنید یا وارونه نشون می دید که منفعتتون تامین بشه.
    گفتید ضرری که شما می کنید با ضرری که ایشون می کنه قابل مقایسه نیست.
    نمی دونم الان کدوم ضرر را بیشتر دیدید.

از نظر من، زنی که بهش دروغ گفته شده، یک عمر با فردی با اعتقاداتی که در ابتدا ازش پنهان کرده، زندگی کنه،
    زنی که در ازدواج فریبش بدن و با احساس و زندگیش بازی کنند کم ضرر نکرده. ضررش می شه بخشی از زندگیش که با شما شریک شده.
    شاید می شه بیشتر عمرش ...

اما ضرر شما به قول خودتون 60 میلیون پول هست یا دو سال دیرتر ازدواج کردن یا رفتن به یه شهر دیگه یا ... اینها با ضرر اول قابل مقایسه نیست.

در مورد شرایط خانواده تون برای ازدواج هم فکر کنم منظور خانواده شما این هست که این اعتقادات را کنار بگذارید و همراه با عرف و رسم و رسومات خانواده بشید و ... دارند از این حربه (شرایط) برای بیرون کشیدن شما از مسیری که توش هستید استفاده می کنند.

مساله دوستی شما با یک دختر که گفتید چند باری بیرون رفتید و رابطه عمیق نبوده، عامل مهمی در ازدواج با یک دختر نجیب و ... نیست.
    مهم بخش اعتقادات شماست که تاثیر زیادی روی زندگیتون گذاشته و این را تاپیکها و بحث های شما خوب نشون می ده.
    باید برای این قسمت یک فکر اساسی بکنید. هیچ دختری دوست نداره با این همه سرگردانی و آشفتگی زندگی کنه.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

14. 5 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

ammin (شنبه 30 آذر 92), toojih (یکشنبه 01 دی 92), انسانیت (شنبه 30 آذر 92), جاثیه (یکشنبه 01 دی 92), خانوم مجرد (شنبه 30 آذر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 08 مرداد 96 [ 15:00]
    سطح
    42
    Level completed: 93%, Points required for next Level: 15
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    400

تشکرشده 440 در 186 پست

Array
    بحث جالبی هست
    ببینید شما میخواید برد دوطرفه داشته باشید... هم خودتون و اعتقادتون و کارای مورد قبولتون رو داشته باشید و هم ازدواج با کسی و داشتن شرایطی که شخص دیگری بیشتر براش زحمت کشیده تا شما
    باز اگه واقعا میخواستید مسیرتونو عوض کنید میشد یه امیدی به درستی مسیر مورد نظرتون داشت
    اما حالا شما شرایط واقعیتون با چیزی که میخواید متفاوته
    اگه احساس میکنید زندگیتون اونجوری که ازدواج با دختر نجیب حمایت خانواده و... باشه، براتون واقعا جذابتره پس دیگه چرا خودتون رو هم عوض نمیکنید که مطابق و مناسب اون شرایط بشید؟
    اگه از عمق دل خودتون بدونید که دروغی تو جایی قرار گرفتید مطمئن باشید زندگی شیرینی نخواهید داشت.. اصلا جدا از اون دختر که اعتقادتونو ازش پنهان میکنید، خودتون لذتی از زندگی نمیبرید

ببخشید جمله بندیهام زیاد جالب نبود

16. 6 کاربر از پست مفید خانوم مجرد تشکرکرده اند .

ammin (شنبه 30 آذر 92), toojih (یکشنبه 01 دی 92), مصباح الهدی (شنبه 30 آذر 92), انسانیت (شنبه 30 آذر 92), جاثیه (یکشنبه 01 دی 92), شیدا. (شنبه 30 آذر 92)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    جمعه 07 اردیبهشت 03 [ 00:31]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.2%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,392

تشکرشده 6,389 در 1,793 پست

Array
    سلام.\
    ‏دوست عزیز.منطق منافع و قوائد اون واسه مسائل اقتصادی ومالی هست،اگه به ازدواج با این دیدگاه نگاه کنی اول ازهمه خودت ضررمیکنی..دقیقا نمیدونم اینکه میگید عقایدم درست وحسابی نیست کدوم عقایدو میگید،ولی اگه منظورتون عقاید اصلی واصول دین هست،وخانواده موردنظرت مسلمون وپای بندهستند،حتما وحتما اول تکلیف خودتو با خودت مشخص کن چون توی درازمدت دچارمشکل میشی،به این رویه ای که پیش گرفتی میگن یه بام ودو هواداشتن واصلا با"انسانیت"جور درنمیاد. درمورد دوس دختر داشتن هم اگه درحال حاضراعتقاد به روابط آزاد دارید بحثش جداست اما اگه واقعا وقلبا عقیده به روابط آزاد ندارید میتونید دختر رو درصورت سوال پرسیدن قانع کنید.
    ای بامن وپنهان چودل ،از دل سلامت میکنم.

18. 5 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

toojih (یکشنبه 01 دی 92), مصباح الهدی (شنبه 30 آذر 92), انسانیت (شنبه 30 آذر 92), جاثیه (یکشنبه 01 دی 92), شیدا. (شنبه 30 آذر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 18 خرداد 95 [ 21:46]
    سطح
    32
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 137
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    132

تشکرشده 135 در 56 پست

Array
    یه استاد داشتیم با وجود اینکه رشته و درسمون مهندسی بود خیلی مسایل اخلاقی رو پیش می کشید و در موردش صحبت می کرد. خیلی هم فرد با سواد و فهمیده ای بود. یکی از حرفهاش این بود که همیشه راه درست رو انتخاب بکنید (همون صراط مستقیم) و کج روی نکنید. راه درست ممکنه دیر به نتیجه برسه ولی مطمئنا به نتیجه میرسه، ولی هیچ تضمینی نیست که راه نادرست به نتیجه برسه.

20. 4 کاربر از پست مفید برسرک تشکرکرده اند .

گوش شنوا (یکشنبه 01 دی 92), انسانیت (شنبه 30 آذر 92), جاثیه (یکشنبه 01 دی 92), شیدا. (شنبه 30 آذر 92)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)