به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 03 دی 92 [ 13:37]
    سطح
    1
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 2
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 5 در 3 پست

Array

زده شدن از رسم و رسوم خواستگاری

سلام به همه
    ببخشید برای اولین باره که میام اینجا نمی دونم قوانین به چه صورته قط دیدم که این بخش به خواستگاریم مربوطه اومدم اینجا از دوستان راهنمایی بگیرم

سلامی دوباره بنده عباس هستم 24 ساله گزیده اصلی مشکلم خواستگاریه که نمی دونم چجوری باید در این خواستگاری ظاهر شم

منظورم مشکل ظاهری نیستش بزارید یکم بهتر بگم
    بنده به خواستگار هر کی می رم که از سوی هر شخصی به من معرفی میشه هنگام حرف زدن با دختر خانوم اون دختر خانومه با خلقیات بنده جور نمیاد و مجبور به کات کردن از سوی خودم میشم از طرفی خانواده بنده فکر می کنند دارم بازی در میارم ولی واقعا اینگونه نیست
    من از خانوم اینده خودم یه انتظاراتی دارم که این گونه افراد ندارند و من هم راضی به انتخاب نمی تونم بشم از طرفی خانواده من بهم میگن تو مشکل داری و از این حرفا
    دوستان من مشکل دارم که میگم طرفم نباید دوستی قبل ازدواجش داشته باشه؟
    اینم باید بگم چند باری به خواستگاری رفتم به ظاهر خانواده طرف میگن دخترمون پاکه ولی ....................
    نمی دونم یکم دلسرد شدم به دخترا نمی دونم چی کنم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 مرداد 95 [ 11:31]
    سطح
    36
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    320

تشکرشده 515 در 170 پست

Array
    دوست عزیز بهتره برای راهنمایی بهتر یه کمی بیشتر توضیح بدی
    معیارها و ملاک های خودت برای ازدواج چیه؟
    از همسرت چه انتظاراتی داری؟
    معمولا بعد از چند جلسه از سمت شما کات میشه؟
    آیا رفتاری از دختر خانم می بینی که نظرت عوض میشه یا فقط برداشت کلی؟
    با توجه به اینکه دوست داری خانم پاک باشه و قبلا دوستی نداشته باشی قاعدتا باید خودت هم همینطور باشی و رابطه ای قبلا نداشتی درسته؟
    با جواب دادن به این سوالا بهتر میشه راهنماییت کرد

3. 4 کاربر از پست مفید mis-marjan تشکرکرده اند .

baito (پنجشنبه 28 آذر 92), فرهنگ 27 (سه شنبه 26 آذر 92), جاثیه (سه شنبه 26 آذر 92), دختر مهربون (سه شنبه 26 آذر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 5 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mis-marjan نمایش پست ها
    دوست عزیز بهتره برای راهنمایی بهتر یه کمی بیشتر توضیح بدی
    معیارها و ملاک های خودت برای ازدواج چیه؟
    از همسرت چه انتظاراتی داری؟
    معمولا بعد از چند جلسه از سمت شما کات میشه؟
    آیا رفتاری از دختر خانم می بینی که نظرت عوض میشه یا فقط برداشت کلی؟
    با توجه به اینکه دوست داری خانم پاک باشه و قبلا دوستی نداشته باشی قاعدتا باید خودت هم همینطور باشی و رابطه ای قبلا نداشتی درسته؟
    با جواب دادن به این سوالا بهتر میشه راهنماییت کرد

سلام ممنون بابت پاسختون
    معیار ها والله چه عرض کنم معیار های کلی هستش که همون ایمان نسبی نه مقید بعدش خانواده درست که که واقعا منشاء تربیت یه فرد می تونه باشه و اینا اما معیار های مد نظرم علاوه بر شخصییت خودم
    پاکی و صداقت و خانواده از همه مهمتره برام بعدش زیبایی و شخصییت که اینا هم برام خیلی خیلی مهمه کلا یه ادمی می خوام که از هر نظر متعادل باشه

معمولا بعد همون برخورد اولیه نمی دونم چحوری عرض کنم یا به دلم نمی شینه یا اینکه با طریقه صحبت کردنش پی می برم که با هم جور نمیشیم خودم احتراما اول براش عنوان می کنم که قصدم توهین نیست بعد کات می کنم حتی تو خواستگاری داشتیم که به دو جلسه صحبت هم کشید بعد من از مزه دهنش فهمیدم که قبلش دوستی داشته در زندگیش که بعد نظرم عوض میشه و دوباره کات می کنم
    از طرفی خانواده من بهم میگن تو مشکل داری دخترو می بینی بعد 45 دقیقه میای میگی نمی خوام اونا فکر می کنن من دم دمی مزاجم ولی واقعا اینگونه نیست باور کنید نمی خوام اشتباه کنم اخه بعد از اون با این رفتاراش یه حس بدی به من منتقل کردن و کمی امیدم رو به ادمای اطرافم دخترای اطرافم کم کردن

من خودم قبلا دوستی چه عرض کنم 2 مورد بود در سن جاهلیت و نوجونی که شکر خدا به طول نینجامید و جدا شدیم همین
    بازم ممنون

5. کاربر روبرو از پست مفید abaas تشکرکرده است .

جاثیه (سه شنبه 26 آذر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آبان 96 [ 13:33]
    سطح
    40
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    157

تشکرشده 216 در 94 پست

Array
    وقتی شما خودتون با دختر ی رابطه داشتید چطور از طرفتون انتظار دارید که نداشته باشه لااقل در سطحی که شما داشتید . در ضمن اصلا به نظرم این ملاک پاکی نیست هر کسی بر مبنای مقتضیات سن ممکنه دوستی با جنس مخالف رو تجربه کرده باشه این دلیل نمیشه که پاک نباشه . علاوه بر این شما چطور میخواید مطمئن شید که طرفتون با کسی دوست بوده یا نه چون همه که نمیان واقعیت رو به شما بگویند.

7. 3 کاربر از پست مفید Aras تشکرکرده اند .

baito (پنجشنبه 28 آذر 92), فرهنگ 27 (سه شنبه 26 آذر 92), جاثیه (سه شنبه 26 آذر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    320

تشکرشده 515 در 170 پست

Array
    اینکه انقدر حساس هستید بهتون حق میدم چون میخواید انتخاب درستی داشته باشید ولی یه مطلبی رو بهتون بگم اولین ملاکتون برای انتخاب همسر این باشه که به دلتون بشینه یعنی حتی اگر تمام ملاک های شما رو داشت ولی به دلتون نشست بازم کات کنید
    اما در مورد معیارهاتون هیچ وقت نمیتونیم کسی رو که 100% با ما مطابق باشه رو پیدا کنیم شما اگر کسی رو پیدا کردی که 60 تا 70% به ملاک هات نزدیک بود همین کافیه
    به نظرم بشینید ملاک هاتون رو دسته بندی کنید ملاک های اولیه و ثانویه
    ملاک های اولیه مواردی که واقعا براتون مهم هستن و جزو ضروریاته و ملاک های ثانویه مواردی که از اهمیت کمتری برخورداره این اهمیت رو هم خودتون تعیین میکنید ممکنه برای شما تحصیلات ثانویه باشه و برای شخص دیگه اولیه باشه
    هر جایی که رفتید و صحبت کردید با این ملاک ها مقایسش کن اگه ملاک های اولیه رو داشت پس مجبوری از یکسری ملاک های ثانویه بگذری
    به همین ترتیب با مقایسه و اولویت بندی میتونی انتخاب درستی داشته باشی
    اما در مورد پاکی منم تا حدودی با نظر aras موافقم چون شما میگی دو تا رابطه توی دوران جاهلیت
    ممکنه دختر مورد نظر هم رابطه ای سطحی توی همون دوران داشته باشه و البته توی این دوره زمونه معمولا اکثر دختر پسرا این دوستی ها رو تجربه کردن و موارد خیلی کمی وجود داره که تجربه ای نداشته باشن (البته من شکر خدا این دوستی ها رو تجربه نکردم )
    ضمنا پاک بودن دختر رو از خدا بخواید و توصیه میکنم در مورد روابط قبلی از همدیگه سوالی نپرسید چون طرف میخواد دروغ نگه واقعیت رو میگه و این درست نیست
    از خدا بخواهید یه دختر پاک نصیبتون کنه و خودتون هم توی تحقیقات این مورد رو حتما منظور کنید

- - - Updated - - -

اینکه انقدر حساس هستید بهتون حق میدم چون میخواید انتخاب درستی داشته باشید ولی یه مطلبی رو بهتون بگم اولین ملاکتون برای انتخاب همسر این باشه که به دلتون بشینه یعنی حتی اگر تمام ملاک های شما رو داشت ولی به دلتون نشست بازم کات کنید
    اما در مورد معیارهاتون هیچ وقت نمیتونیم کسی رو که 100% با ما مطابق باشه رو پیدا کنیم شما اگر کسی رو پیدا کردی که 60 تا 70% به ملاک هات نزدیک بود همین کافیه
    ملاک های اولیه مواردی که واقعا براتون مهم هستن و جزو ضروریاته و ملاک های ثانویه مواردی که از اهمیت کمتری برخورداره این اهمیت رو هم خودتون تعیین میکنید ممکنه برای شما تحصیلات ثانویه باشه و برای شخص دیگه اولیه باشه
    هر جایی که رفتید و صحبت کردید با این ملاک ها مقایسش کن اگه ملاک های اولیه رو داشت پس مجبوری از یکسری ملاک های ثانویه بگذری
    اما در مورد پاکی منم تا حدودی با نظر aras موافقم چون شما میگی دو تا رابطه توی دوران جاهلیت
    ممکنه دختر مورد نظر هم رابطه ای سطحی توی همون دوران داشته باشه و البته توی این دوره زمونه معمولا اکثر دختر پسرا این دوستی ها رو تجربه کردن و موارد خیلی کمی وجود داره که تجربه ای نداشته باشن (البته من شکر خدا این دوستی ها رو تجربه نکردم )
    ضمنا پاک بودن دختر رو از خدا بخواید و توصیه میکنم در مورد روابط قبلی از همدیگه سوالی نپرسید چون طرف میخواد دروغ نگه واقعیت رو میگه و این درست نیست
    از خدا بخواهید یه دختر پاک نصیبتون کنه و خودتون هم توی تحقیقات این مورد رو حتما منظور کنید

9. کاربر روبرو از پست مفید mis-marjan تشکرکرده است .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 5 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aras نمایش پست ها
    وقتی شما خودتون با دختر ی رابطه داشتید چطور از طرفتون انتظار دارید که نداشته باشه لااقل در سطحی که شما داشتید . در ضمن اصلا به نظرم این ملاک پاکی نیست هر کسی بر مبنای مقتضیات سن ممکنه دوستی با جنس مخالف رو تجربه کرده باشه این دلیل نمیشه که پاک نباشه . علاوه بر این شما چطور میخواید مطمئن شید که طرفتون با کسی دوست بوده یا نه چون همه که نمیان واقعیت رو به شما بگویند.

بنده رابطه داشتم حال نیاز پیدا کردم که همسرم نداشته باشه پس تصمیم گیرنده یه انتخاب می تونه یه اقا باشه نه یه خانوم و این اجازه رو نمی دم که شما این حرف رو به من بقبولونید
    در خصوص اینکه عرض کردید که این دوستی زمینه ملاک پاکی نیستش و از این حرفا :
    بنده 24 سالمه شمارو نمی دونم ولی بنده تو این اجتماع دارم می بینم این همه افراط و تفریط رو از سوی چه دختر و چه پسر بلکه بیشتر از سوی دختران و به همین دلیل دوست داشتم که اینگونه تصمیم بگیرم
    در اخر که گفتید نمی ایند واقعیت رو بگن و اینا باید بگم که بنده هم جوری نمی پرسم که دختر خانوم وادار شه حقیقت رو بگه با مزه دهنش می سنجم در چه وضعیتی هستش و از این حرفا

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mis-marjan نمایش پست ها

- - - Updated - - -

مرسی ممنونم
    بنده هم به همین روال دسته بندی می کنم ولی حقیقتش بهتون بگم در عمل نمی تونم این دسته بندی رو ارزیابی کنم
    درسته می گی اولویت بندی داشته باش و طی این چیزا نتیجه گیری کن درسته ولی وقتی با طرفت صحبت می کنی واقعا یه چیزایی دستت میاد نمی دونم من اینجوریم یا دیگرانم این طورن که اصلا این دسته بندی ها و اولویت های مد نظرت هیچ کاربردی پیدا نمی کنن این از سوی یه پسر گفتم
    برای مثال من تو این همه جایی که به صورت غیر مستقیم یا مستقیم بر خورد داشتم با دختر خانوم ها در خصوص صحبت بیشتر اونها به نسبت من پیگیر تر بودن مخصوصا سر اولویت ها ولی من نه
    من تا به امروز بالغ بر 30 تا دختر هم خانواده و هم اشنا پسند کردند ولی شاید بتونم به جرئت بگم که نیمی بیشتر از این ها همش دنبال پول بودن و تموم اولویت هاشون در حول املاک و اینا می چرخید و منم بهشون می گفتم امیدوارم به خواستتون برسید و کات می کردم می موند نیمی دیگه که یا به دلم نمی شستن یا همشون تریپ شخصییتیشون مثل این تازه به دوران رسیده های خیابونی بود

حقیقتش دیگه خسته شدم از یه طرفی می گم یا من مشکل دارم یا اینا مشکل دارن از طرف دیگه خانواده ام بهم بد بین شدن و این حس رو به من منتقل می کنن و از طرف دیگه اشناهامون منتظرن ببینن بلاخره چی میشه وضعم
    موندم و اومدم به طور ناگهانی وارد این جا شدم دیدم دوستانی هستن که کمک می کنن و بلاخره اومدم اینجا تاپیک می گن فکر کنم باز کردم و ولی دوستانی هم هستن که ......

به هر حال ممنون ازت

11. 2 کاربر از پست مفید abaas تشکرکرده اند .

baito (پنجشنبه 28 آذر 92), جاثیه (سه شنبه 26 آذر 92)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    اروم باش دوست عزیز
    شما حق توهین نداری اینو یادت باشه
    بنده رابطه داشتم حال نیاز پیدا کردم که همسرم نداشته باشه پس تصمیم گیرنده یه انتخاب می تونه یه اقا باشه نه یه خانوم و این اجازه رو نمی دم که شما این حرف رو به من بقبولونید
    نه توهین کرد و نه تحمیل بلکه حقیقتو گفت.درضمن هرچقدر خودتو محق بدونی،اون دختری

هم که مدنظرته خودش محق می دونه که یک شوهر بی سابقه انتخاب کنه.و اگر فکر می کنی

چون به خاطر مقتضیات سنت رابطه داشتی،اون دوران به حساب نمیاد و حق داری با یک دختر

بی سابقه ازدواج کنی،این حقو برای طرف مقابلتم در نظر بگیر.

13. 8 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

Aras (چهارشنبه 27 آذر 92), asemaneabi222 (چهارشنبه 27 آذر 92), baito (پنجشنبه 28 آذر 92), sanjab (سه شنبه 26 آذر 92), shabnam z (چهارشنبه 27 آذر 92), ژینا (سه شنبه 26 آذر 92), جاثیه (سه شنبه 26 آذر 92), ستیلا (سه شنبه 26 آذر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 5 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرهنگ 27 نمایش پست ها
    نه توهین کرد و نه تحمیل بلکه حقیقتو گفت.درضمن هرچقدر خودتو محق بدونی،اون دختری

هم که مدنظرته خودش محق می دونه که یک شوهر بی سابقه انتخاب کنه.و اگر فکر می کنی

چون به خاطر مقتضیات سنت رابطه داشتی،اون دوران به حساب نمیاد و حق داری با یک دختر

بی سابقه ازدواج کنی،این حقو برای طرف مقابلتم در نظر بگیر.

دوستان شما به انتخاب من چیکار دارید و برام تعیین تکلیف می کنید
    اخه یعنی چی؟
    من دهنم سوخت اومدم نوشتم تو 17 سالگی یه دو بار دوست بودم با دختر اونم یه رابطه زود گذر انگار جنایت کردم
    نمی خوامم کسی بهم بگه چی درسته چی ناردسته

فقط می خوام بدونم که چجوری این حس بدی که دارم رو اصلاح کنم بعد از اون بدونم که چیکار کنم تا یکی مثل خودم نصیبم شه

15. 2 کاربر از پست مفید abaas تشکرکرده اند .

baito (پنجشنبه 28 آذر 92), جاثیه (سه شنبه 26 آذر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 شهریور 93 [ 10:36]
    سطح
    3
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 32
    دستاوردها:
    Overdrive100 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    157

تشکرشده 226 در 130 پست

Array
    سلام اقا عباس عزیز و دوست داشتنی

برادر عزیزم حالا چرا ناراحت شدی ؟ دوستان نظرشونو دادند شما در اخر تصمیم گیرنده ای یا دوست داری به تصمیمشون احترام میزاری و یا با عقل خودت انتخاب می کنی

امیدوارم بتونیم دقایقی رو با هم مردونه صحبت داشته باشیم

خوب عباس اقا اول از همه بهت تبریک می گم که پیشقدم شدی برای این امر فقط امیدوارم شما هم مثل ما تو خواستگاری دهنت نسوخته باشه
    دوست دارم با یه خاطره بحث رو پیش ببریم جات خالی چند ماه پیش در همین جایگاهی الان حضور داری بودم همین خواستگاری
    حالا خوبه شما چند باری رفتی عادت پیدا کردی
    یادمه اولین بار بود که رفتم داشتم از استرس بیچاره می شدم قبلش یکی از دوستان تو همین تالار گفت استرس نداشته باش اگه داشتی چایی بخور جات خالی چایی رو خانوم اورد و ما هم بسم الله از حول زدیم تموم زبون و لبمون رو سوزوندیم تا اخر خواستگاری دیگه لب به چایی نزدم باور کن

خوب عباس عزیز چرا از خانوادت بیشتر برامون نمی گی چند تا فرزندین ؟
    ولی بزار یکم از تجربیاتم بگم منم مثل شما دنبال یه کسی بودم که اهل دوستی نباشه درکت می کنم تا حدودی ولی خود منم دنبال این دوستی ها نبودم ولی شما گفتی دو بار دوست بودی عیب نداره خودت قبول داشتی دوران جاهلیت گذشت و در موردشم اصلا حرف نمی زنیم خوبه؟؟؟

نمی خوام بیشتر از اینا گیجت کنم فقط می خوام بهت بگم که همیشه از روی عقلت تصمیم بگیری نه احساست همیشه تصمیم گیرنده خودت باشی و عقلت و تا زمانی که اطمینان پیدا نکردی امادگی نداری ازدواج نکن

ازدواج رو برات دو دسته می کنم :

1: ارامش
    2: عذاب

ارامشش قشنگه خیلی هم خوبه بی شک میگم بهت ارمش مطلقه
    عذابش هم باید بهت بگم که منظورم از عذاب دردسر زیاد داره از سر شلوغی زمان عقد بگیر تا اشنایی بعد ازدواج از همدیگر

کلات برات بگم اینه که ازدواج علاوه بر اینکه سنت پیغمبره و اینا ادم رو ازش یه مرد میسازه می دونم که پسر خوبی هستی انشالله با ازدواج از اینی که هستی بهتر میشی

هیچ وقت هم نا امید نشو تو چیزی از دست دادن نداری جز یه مقدار گل و شیرینی اونم اگه خواستگاری باشه اگه هم یه دیدار ساده باشه خرجش دو تا یخ در بهشته دیگه مگه نه؟
    همیشه سعی کن بهترین هارو انتهخاب کنی و این حس بد رو هم از خودت دور کن همین الان هم دور کن چون مانع انتهاب درستت میشه

بهترین هارو برات ارزو دارم پسر گل باز هم سوال داشتی در خدمتم عزیزم

17. 3 کاربر از پست مفید بی وفا تشکرکرده اند .

baito (پنجشنبه 28 آذر 92), mis-marjan (سه شنبه 26 آذر 92), جاثیه (سه شنبه 26 آذر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    320

تشکرشده 515 در 170 پست

Array
    دوست عزیز منم با نظر "بی وفا" موافقم بهتره کمی از خونوادت برامون بگی شرایط خودت و خانواده؟
    خواهر داری یا نه؟
    حساسیتت رو درک می کنم چون خودمم اینطوری هستم و طبیعیه چون صحبت یه عمر زندگیه و فقط یک بار انتخاب میکنی
    در مورد ملاک یه سری خانوما در مورد مادیات اگه صرفا معیارشون همین باشه بهت حق میدم ولی دوست دارم کمی مسئله رو برامون باز کنی یا یکی از مواردی رو که رفتی برامون مثال بزنی چه حرفی زدن یا چه رفتاری داشتن که فکر کردی مادی نگر هستن؟
    در موارد دیگه که به دلت ننشسته چه حرفی یا برخوردی داشتن که خوشت نیومده؟
    دونستن اینا به ما کمک میکنه بهتر راهنماییت کنیم
    گاهی ممکنه طرف منظور خاصی نداشته باشه ولی شما برداشت خوبی از جوابشون نداشته باشی اینجاست که تفاوت های بین زن و مرد مطرح میشه

19. کاربر روبرو از پست مفید mis-marjan تشکرکرده است .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)