به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 30
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 فروردین 98 [ 02:42]
    سطح
    65
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 137
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,478

تشکرشده 1,276 در 407 پست

Array

1 میترسم خواستگارم منو نپسندیده باشه!

سلام به همه ی عزیزانی که دارن لطف میکنن و تاپیک منو میخونن
    دوستان من هفته قبل با یک آقایی که یکی از آشنایان معرفی کرده بود، برای آشنایی بیشتر بیرون رفتم. اطلاعات خیلی مختصری از هم داشتیم و خانواده ها معتقد بودند که قبل از آشنایی دو خانواده ،ما دو نفر با هم دیداری داشته باشیم، شاید اصلا خودمون با ظاهر و مسائل اولیه کنار نیایم. من هم با این طرزفکر رفتم اما ایشون سوالای خیلی زیادی پرسید که من اصلا آمادگیشو نداشتم و به نظر خودم یه جورایی احمقانه برخورد کردم! اما مساله اینه که ایشون تقریبا توی همه ی زمینه ها یک سطح از من بالاتر بود. تحصیلات، اقتصادی، خانوادگی، ظاهری(چهره متوسط اما از نظر تیپو قد و ...خیلی بهتر بود) البته این رو هم در نظر بگیرین که من اعتماد به نفسم خیلی پایینه اما در کل از من سرتر بود. حالا قراره تا یکی دو روزه دیگه با من دوباره تماس بگیره و متاسفانه متاسفانه متاسفانه من یه جورایی رضایت خودمو نشون دادم و الان میترسم که اون از من خوشش نیومده باشه و دیگه تماس نگیره!!!!! میدونم قرار نیست همه ی خواستگاری ها اکی باشه اما خیلی برام سخته قبول این که منو نپسندن! احساس میکنم توو خانواده کوچیک میشم
    بچه ها کسی تجربه ی مشابه داشته؟ قرار شد خودش با من تماس بگیره اگه نگرفت چطور خانوادمو توجیه کنم؟؟ و یه سوال از پسرا دارم اگه همه ی شرایطتون اکی باشه دنبال کیسی هستید که تا حدی ازتون پایین تره یا با توجه به موقعیتتون دنبال بهترین گزینه ها هستین؟

2. کاربر روبرو از پست مفید sara 65 تشکرکرده است .

داود.ت (دوشنبه 18 آذر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 13 خرداد 94 [ 15:09]
    سطح
    27
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    145

تشکرشده 307 در 119 پست

Array
    کلا هر کی دنبال بهترین هست دختر و پسر نداره
    ولی مشکل اینجاست که نمیشه مطمئن بود بعد از یه کیس کیس بهتری پیدا میشه یا نه
    پس معمولا یه کف خواسته ها و یسری معیار هرکی برای خودش تعریف میکنه و اگه کیسی رو پیدا کرد انتخابش میکنه
    یه سوال شما چه جوری تو یک جلسه فهمیدید تو همه چی سرتره ؟ این تشخیصتون بیشتر به کمبود اعتماد بنفستون برمیگرده
    همین که سوال های زیادی پرسیده یعنی تو سوال های اولش به نه نرسیده وگرنه نیازی به ادامه سوالاش نداشت
    حالا فرض کن نپسندیده مگه قراره کل ادامای روی زمین شما رو بپسندن ؟
    میتونستی بگی من فعلا امادگی صحبت بیشتر ندارم و قرار بود فقط معیارهای اولیه رو بررسی کنیم و جلسه رو تمومش میکردید

4. 9 کاربر از پست مفید Naashena تشکرکرده اند .

farshidnaji (یکشنبه 17 آذر 92), jazire (دوشنبه 18 آذر 92), kamr (دوشنبه 18 آذر 92), maryam240 (جمعه 20 فروردین 95), sara 65 (یکشنبه 17 آذر 92), saraamini (یکشنبه 17 آذر 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 18 آذر 92), ژینا (یکشنبه 17 آذر 92), داود.ت (دوشنبه 18 آذر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 اسفند 97 [ 18:25]
    سطح
    46
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 4
    دستاوردها:
    تشکرها
    172

تشکرشده 194 در 95 پست

Array
    از کانت شما معلومه که خیلی انسان متین و نتواضعی هستین

سطح تحصیلات و خانوداه عامل اصلی نیست

عامل اصلی فقط وفقط خود 2 نفر هستند

سعی هم کنید این استرس و کمی اعتماد نفس رو از خودتون دور کنید

منم وضعیت خانوادگیم داغونه - از پدر معتاد بگیر تا مادری که میخواد طلاق بگیره {فکر نمی کنم وضعیت شما به این خرابی باشه}

ولی روزی برم خاستگاری با اعتماد به نفس کامل میرم چون اون با من طرفه که تو زندگی خیلی هم موفق کردم

در مورد قد که طبیعی هست قد پسرا بلندره

در مورد تیپ هم خرجش چند صد تومنه دیگه غم و غصه نداره که

6. 3 کاربر از پست مفید farshidnaji تشکرکرده اند .

kamr (دوشنبه 18 آذر 92), mignonne (جمعه 22 آذر 92), sara 65 (یکشنبه 17 آذر 92)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    65
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,478

تشکرشده 1,276 در 407 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Naashena نمایش پست ها
    کلا هر کی دنبال بهترین هست دختر و پسر نداره
    ولی مشکل اینجاست که نمیشه مطمئن بود بعد از یه کیس کیس بهتری پیدا میشه یا نه
    پس معمولا یه کف خواسته ها و یسری معیار هرکی برای خودش تعریف میکنه و اگه کیسی رو پیدا کرد انتخابش میکنه
    یه سوال شما چه جوری تو یک جلسه فهمیدید تو همه چی سرتره ؟ این تشخیصتون بیشتر به کمبود اعتماد بنفستون برمیگرده
    همین که سوال های زیادی پرسیده یعنی تو سوال های اولش به نه نرسیده وگرنه نیازی به ادامه سوالاش نداشت
    حالا فرض کن نپسندیده مگه قراره کل ادامای روی زمین شما رو بپسندن ؟
    میتونستی بگی من فعلا امادگی صحبت بیشتر ندارم و قرار بود فقط معیارهای اولیه رو بررسی کنیم و جلسه رو تمومش میکردید
    مرسی از جوابتون.
    بله یکجورایی گفتم که آمادگیشو نداشتم اما متاسفانه جلسه رو تموم نکردمو بیشترش با سوالا و جوابای کلیشه ای گذشت! مسائلی که گفتم ازم سرتره کاملا مشخص بود مثلا تحصیلات بالاتری داشت. از وضع مالیش کمی صحبت کرد و از خانواده هم از قبل اطلاع داشتم. در مورد چهره نمیتونم بگم که ازش پایینتر بودم اما توی چهرشم نتونستم بخونم که ازم خوشش اومده یا نه!! البته قد و هیکل که معلوم بود

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط farshidnaji نمایش پست ها
    از کانت شما معلومه که خیلی انسان متین و نتواضعی هستین

سطح تحصیلات و خانوداه عامل اصلی نیست

عامل اصلی فقط وفقط خود 2 نفر هستند

سعی هم کنید این استرس و کمی اعتماد نفس رو از خودتون دور کنید

منم وضعیت خانوادگیم داغونه - از پدر معتاد بگیر تا مادری که میخواد طلاق بگیره {فکر نمی کنم وضعیت شما به این خرابی باشه}

ولی روزی برم خاستگاری با اعتماد به نفس کامل میرم چون اون با من طرفه که تو زندگی خیلی هم موفق کردم

در مورد قد که طبیعی هست قد پسرا بلندره

در مورد تیپ هم خرجش چند صد تومنه دیگه غم و غصه نداره که
    ممنون از تعریفتون
    ای کاش همینطور بود که شما میگین و فقط خود دو نفر مهم بودن... الان پسرا دنبال بهترین خانواده ها و شرایط میگردن! منم شرایطم بد نیست اما در مقابل ایشون پایینترم. شخصیت واقعیم هم که شاید میتونست جذاب باشه رو نتونستم نشون بدم! همیشه به همین دلیل مخالف خواستگاری های سنتی بودم! حالا باید منتظر بمونم که طرف منو پسندیده یا نه

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 اسفند 97 [ 18:25]
    سطح
    46
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 4
    دستاوردها:
    تشکرها
    172

تشکرشده 194 در 95 پست

Array
    منم از خاستگاری سنتی خوشم نمیاد

در عوض تو خاستگاری سنتی

1 - پسره علاف نیست - کار و باری برای خودش داره

2 - قصدش سواستفاده نیست

کلا بی خطر تر از ازدواج با رابطه دوستی و ... است

9. 5 کاربر از پست مفید farshidnaji تشکرکرده اند .

jazire (دوشنبه 18 آذر 92), kamr (دوشنبه 18 آذر 92), mercedes62 (جمعه 22 آذر 92), mignonne (جمعه 22 آذر 92), sara 65 (دوشنبه 18 آذر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 آذر 92 [ 00:46]
    سطح
    14
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class500 Experience Points
    تشکرها
    64

تشکرشده 32 در 11 پست

Array
    این که ایشون همش حرف زدند و شما زیاد آماده نبودین که مشکلی نیست. فکر کنم تقریبا همه دخترا توی یه چنین صحبت رسمی برای اولین بار اینجوری باشن. من خودم تجربشو داشتم. اولش جا خوردم و فکر کردم دختر خانم یا از من خوشش نیومده که صحبتی نمی کنه یا کم حرفه ولی بعدها متوجه شدم نه گویا خیلیا این جوری هستن. حالا لابد ایشون هم متوجه این مسئله هستن.
    کلا به نظر من زیاد فکر نکنید که چی شد و چی گفتم و چی نگفتم و اینا. چون چیزایی که شما خیال می کنین که برای ایشون مهم بوده و به چشم اومده ممکنه اصلا یه درصد هم ایشون فکر نکرده باشه بهشون.
    در مورد اون سوالتون هم نه ما که این جوری نیستیم که دنبال یه نفر با بهترین شرایط باشیم. همین که کسی باشه که حس کنیم به درد هم می خوریم کافیه و این هم به این معنا نیست که تحصیلات طرف بیشتر باشه یا حتما زیباتر باشه

11. 3 کاربر از پست مفید mahdi24 تشکرکرده اند .

kamr (دوشنبه 18 آذر 92), Naashena (دوشنبه 18 آذر 92), sara 65 (دوشنبه 18 آذر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 مرداد 95 [ 11:31]
    سطح
    36
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    320

تشکرشده 515 در 170 پست

Array
    دوست عزیز منم چند وقت پیش دقیقا مشکل شما رو داشتم و تاپیکی هم ایجاد کردم و از نظرات دوستان بسیار استفاده کردم
    اولا که اعتماد به نفست پایین نباشه شما حتی اگر ظاهرا از ایشون پایین باشی مطمئنا ویژگی های مثبتی داری که به نوع خودش ارزشمنده و نگران نباش که اگر به خدا بسپاری بهترین ها رو برات فراهم میکنه
    در مورد خواستگارت هم پسرا اگه از دختری خوششون نیاد از رفتارشون میشه فهمید مثلا توی بحث خیلی دقیق نمیشن با اعتماد به نفس حرف میزنن دوست دارن سریع صحبتو تمومش کنن و عجله دارن (عجله رو از چند تا چیز میتونی بفهمی مثلا هی به ساعتش نگاه می کنه- هی پاشو تکون میده و حواسش به صحبت نیست و توی صحبتاش تمرکز نداره)
    اگر خوشش اومد که چه بهتر ولی فک نکن چون شرایطش بهتره تو باید خوشحال باشی واز خواسته هات کوتاه بیای معیارهای اصلیت رو حفظ کن و در موردش فکر کن
    ضمنا یه مقدار تفاوت جزئی اشکالی نداره مثلا از لحاظ تحصیلات باید مرد بالاتر باشه و یا همسطح باشن اگر پایین تر باشه به مشکل بر میخورید در مورد مسائل اقتصادی هم بهتره که پسر کمی بالاتر باشه چون مسئولیت تامین خونه و زندگی رو داره
    اما اگر تفاوت خیلی بالاست من پیشنهاد نمیکنم چون وقتی همسرت هم کفو باشه مسلما خودت راحت تری و جلوی بروز خیلی از مشکلات گرفته میشه

13. 4 کاربر از پست مفید mis-marjan تشکرکرده اند .

mercedes62 (جمعه 22 آذر 92), Naashena (دوشنبه 18 آذر 92), sara 65 (دوشنبه 18 آذر 92), ژینا (دوشنبه 18 آذر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 13 خرداد 94 [ 15:09]
    سطح
    27
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    145

تشکرشده 307 در 119 پست

Array
    یه خاطره از خودم بگم بی مناسبت با این تاپیکتون نیست
    جلسه اولی که رفتم خواستگاری همسرم(البته اون موقع همسرم نبودا) از نظر من همه چی طبیعی برگزار شد و حتی مطمئن بودم این جلسه از طرف همسرم جدی بوده و جلسه بعدی هم خواهد بود
    ولی بعدا همسرم بهم گفت من اولش به خاطر بیبی فیس بودنت جدیت نگرفته بودم و گفتم بچست !
    ولی بعد جلسه کلی داشتم حرص میخوردم چرا جدی نبودم و نگران برداشت تو بودم! حالا من میگفتم اگه جدی بودی اون موقع من چه برداشتی میکردم
    چون نگفتید چی گفته و چی گفتید نمیشه نظر قطعی داد ولی ذهنتون رو باهاش مشغول نکنید و نیازی هم نیست منتظرش باشید. به زندگیتون برسید خودش بخواد زنگ میزنه

15. 2 کاربر از پست مفید Naashena تشکرکرده اند .

sara 65 (دوشنبه 18 آذر 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 18 آذر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 آبان 94 [ 22:07]
    سطح
    29
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 3
    Overall activity: 1.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    48

تشکرشده 100 در 45 پست

Array
    تقریبا اکثر پسرها دوست دارن از بعضی جهات از دختر سرتر باشن . مثل تحصیلات و سن و وضعیت مالی و...
    از نظر چهره خوب برعکسه .

17. 3 کاربر از پست مفید soheil2 تشکرکرده اند .

mercedes62 (جمعه 22 آذر 92), sara 65 (دوشنبه 18 آذر 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 18 آذر 92)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    65
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,478

تشکرشده 1,276 در 407 پست

Array
    مرسی از همه دیشب اومدم پستاتونو خوندمو یکم اعتماد به نفس پیدا کردم جوری که دیشب خواب دیدم بهم میگه من خیلی ازتون خوشم اومده توروخدا جلسه ی دوم تشریف بیارین!
    شاید الان فکر کنین من خیلی از ایشون خوشم اومده یا ذوق زده ام که یه خواستگاری دارم که همه نظر شرایطش خوبه اما حقیقت اینه که اصلا خوشحال نیستم! واقعا دلم نمیخواد با کسی ازدواج کنم که از همه لحاظ ازم بالاتر باشه. فقط تجربه ی این مساله هم نداشتم که جواب منفی بشنوم و همه ی ترس و نگرانیم به همین دلیله! البته خودش حرف جلسه ی بعدی رو پیش کشید اما از لحظه ای که جدا شدیم این حس نگرانی اومد سراغم! به نظرتون اگه خوشش نمیومد اصلا حرف جلسه ی بعدی رو میزد؟؟؟

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mis-marjan نمایش پست ها
    دوست عزیز منم چند وقت پیش دقیقا مشکل شما رو داشتم و تاپیکی هم ایجاد کردم و از نظرات دوستان بسیار استفاده کردم
    اولا که اعتماد به نفست پایین نباشه شما حتی اگر ظاهرا از ایشون پایین باشی مطمئنا ویژگی های مثبتی داری که به نوع خودش ارزشمنده و نگران نباش که اگر به خدا بسپاری بهترین ها رو برات فراهم میکنه
    در مورد خواستگارت هم پسرا اگه از دختری خوششون نیاد از رفتارشون میشه فهمید مثلا توی بحث خیلی دقیق نمیشن با اعتماد به نفس حرف میزنن دوست دارن سریع صحبتو تمومش کنن و عجله دارن (عجله رو از چند تا چیز میتونی بفهمی مثلا هی به ساعتش نگاه می کنه- هی پاشو تکون میده و حواسش به صحبت نیست و توی صحبتاش تمرکز نداره)
    اگر خوشش اومد که چه بهتر ولی فک نکن چون شرایطش بهتره تو باید خوشحال باشی واز خواسته هات کوتاه بیای معیارهای اصلیت رو حفظ کن و در موردش فکر کن
    ضمنا یه مقدار تفاوت جزئی اشکالی نداره مثلا از لحاظ تحصیلات باید مرد بالاتر باشه و یا همسطح باشن اگر پایین تر باشه به مشکل بر میخورید در مورد مسائل اقتصادی هم بهتره که پسر کمی بالاتر باشه چون مسئولیت تامین خونه و زندگی رو داره
    اما اگر تفاوت خیلی بالاست من پیشنهاد نمیکنم چون وقتی همسرت هم کفو باشه مسلما خودت راحت تری و جلوی بروز خیلی از مشکلات گرفته میشه
    mis marjan الان تاپیکتو دیدم . خودمم برات نظر داده بودمو گفته بودم اگه به خاطر اینکه فکر میکنی ازت سرتره بهش جواب رد بدی مطمئنا پشیمون میشی و جالبه الان خودم دقیقا بخاطر اینکه از من بالاتره نگرانم و فکر نمیکنم بتونم با این قضیه کنار بیام!!!!!! البته از تاپیک بعدیت فهمیدم که واقعا هم پشیمون شدی. خب من اگه بفهمم که واقعا ازم خوشش اومده شاید نگرانیم برطرف شه اما در حال حاضر هیچ ایده ای ندارم که نظرش چی میتونه باشه!

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)