به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 23:24]
    سطح
    63
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 232
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive5000 Experience Points
    تشکرها
    95

تشکرشده 34 در 24 پست

Array

چانه زدنهای زیاد خواستگارم بر سر رسم و رسومات

سلام دوستان
    من و خواستگارم در طی دو جلسه صحبت حضوری و چند ساعت تلفنی صحبت کردن درباره مسائل کلی به توافقاتی رسیده ایم،جز درباره رسم و سومات درباره خرید جهزیه و جشن عروسی.
    ببینید دوستان ما رسم داریم تو خرید جهزیه چند تا از وسایلهای بزرگ رو پسر میگیره و بقیه لوازم به عهده دختر هست یعنی در همه فامیل ما این رسم هست بعد من که این موضوع رو باخانواده و خود خواستگارم در جریان گذاشتم خانواده اش به شدت مخالفت کردن ! یعنی در ابتدا خود پسر قبول کرد که این چند تکه وسایل بزرگ رو بگیره اما بعدش به خانوادش موضوع رو گفت و گفتش خانوادم مخالف هستن و من هم تابع نظرات اونها هستم ،البته این هم بگم چون چند تا از وسایلهای بزرگ رو پسر میگیره خرج عروسی و حنابندون فامیلهای دختر به عهده پدر دختر هست تو رسم ما، و پسر هم مهمونهای خودش رو خودش خرج میده..
    و خواستگارم گفتن که نمیخوام عروسی بگیرم و بابای من هم با اینکه مخالف بودن قبول کردن و قرار شد یه جشن ساده بگیریم و بریم ماه عسل، اما برای خرید وسایل خانوادش به شدت مخالفت کردن و باز هم من با خانوادم صحبت کردم و بالاخره پدرم راضی شدن که جهزیه من رو تمام و کمال خودش تهیه کنه بر خلاف رسم مون!!

حالا با همه این کوتاه اومدنهای ما ،خواستگارم و خانوادش باز خودشون رو میگیرن خیلی واسه مون و من هم از این موضوع ناراحتم یعنی حاضر نمیشه یه جشن ساده عروسی برای من بگیرن بلکه پدر و مادر من هم راضی بشن و یه جورایی خیلی خودخواه هستن .

چند روز پیش هم بهم میگفت حاضری برات طلای بدل بخرم و به هیچکس از اعضای خانواده هامون نگیم بلکه بعدها واسه ات طلا بخرم !!ین رو هم بگم وضع مالیش طوری هست که بتونه خرج کنه و پس انداز داره اما نمیدونم دلیل این همه خسیس بازی هاش چی هست ؟؟ عجیب نیست بنظرتون؟؟
    همه اش بهم میگه فلان دوستم واسه زنش طلای بدلی خرید فلان دوستم فقط دو نفر واسه عقدش دعوت بودن و از این حرفها ...

ممنون میشم راهنماییم کنید.یه جورایی راستش بهم برخورده که این خانواده حاضر شدن به خاطر نخریدن چند تا تکه وسایل قید من رو بزنن !!

- - - Updated - - -

این هم بگم هر موقع با هم صحبت میکنیم نظر من رو درباره خودش میپرسه و وقتی میبینه تا اینجا نظرم مثبت هست بیشتر خودش رو واسم میگیره نمیدونم چرا !!؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 03:38]
    سطح
    18
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 79
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsSocial1 year registered
    تشکرها
    441

تشکرشده 556 در 137 پست

Array
    سلام الماس گرامی
    عزیزم پستت رو ک خوندم خیلی نگرانت شدم(نمیخوام موج منفی بدم ولی واقا نگران انتخابتم)ب نظرم شما و خانوادت خیلی منفعل عمل کردین،وقتی شما و خانوادت در مقابل هر خواسته اونها کوتاه میاین و برخلاف میلتون قبول میکنید خواستگارتون و خانوادش خودشون رو محق میدونن و ممکنه بعدها گستاختر بشن.
    و بعد اینکه با ۲جلسه و چندبار تلفنی صحبت کردن نمیتونید ب شناخت کافی برسید ک برای عقد عجله دارین ی درصد احتمال بده این آقا خسیس باشه بعد تو زندگی چطور میخوای خرج کنی؟اینکه این آقا میگن تابع نظر خانواده هستم این هشدارو میده ک بعدا تو زندگی مشترک هم بنظر خانوادش زیاد اهمیت بده ب عبارتی از این پسرای مامانی باشه اینا احتمالاتی هست ک باید بررسی کنید.
    قبل از ازدواج خوب چشماتونو باز کنید و تحقیق کنید ک بعدا پشیمون نشید لطفا حتما مشاوره برید تا شناخت دقیقی از شخصیت این آقا بدست بیارین.

3. 5 کاربر از پست مفید شهراز تشکرکرده اند .

almasss (چهارشنبه 08 آبان 92), del (سه شنبه 28 آبان 92), golrirahatannom (چهارشنبه 08 آبان 92), sara 65 (پنجشنبه 09 آبان 92), شیدا. (چهارشنبه 08 آبان 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    95

تشکرشده 34 در 24 پست

Array
    دو نفری بریم پیش مشاور؟؟
    راستش خانواده من میگن چون اول زندگیش هست بهش سخت نگیریم ولی وقتی واسه همه چیز انقدر چانه میزنه حس بدی بهم دست داده !چطور بفهمم خسیس نیست؟

- - - Updated - - -

دو نفری بریم پیش مشاور؟؟
    راستش خانواده من میگن چون اول زندگیش هست بهش سخت نگیریم ولی وقتی واسه همه چیز انقدر چانه میزنه حس بدی بهم دست داده !چطور بفهمم خسیس نیست؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 03:38]
    سطح
    18
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 79
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsSocial1 year registered
    تشکرها
    441

تشکرشده 556 در 137 پست

Array
    پدرتون نظر خوبی دارن و واقعا جای تحسین داره ک ب جوون مردم سخت نمیگیره اما فک کنم خانواده خواستگارت برداشت دیگه ای دارن، شاید خودشونو خیلی بالاتر از شما میدونن،آیا وضعشون از شما بهتره؟
    خب تو میخوای اونو بشناسی پس با خواستگارت برو، اگر احساس کردی باید با مشاور تنها صحبت کنی به مشاور بگو میخوای تنها صحبت کنی و از خواستگارت بخواه تنهاتون بزاره(اگر جلو پسره بگی من فک میکنم این آقا خسیسه خب حس بدی پیدا میکنه) از نگرانیهات به مشاور هم بگو اونا با ترفندایی متوجه میشن طرف چ جوریه(مثلا اگر تست ازتون بگیره سوالا جوریه ک مکمل همدیگن و اگر دورغی جواب داده بشه از روی جواب بقیه سوالا معلوم میشه) ب این نکته هم توجه کن ک پیش ی مشاور کار بلد بری تا درست راهنماییت کنه، راستی استقلال شخصیتیشم بررسی کن (اینکه دهن بین نباشه، نظر بقیه چقد براش مهمه و...)
    برات دعا میکنم انتخاب درستی داشته باشی، ب هرحال بحث ی عمر زندگی، زندگی ک با انتخاب درست میتونه سرشار از آرامش باشه و یا با سهل انگاری کلی جنگ اعصاب توش باشه.
    عزیزم من قصد ندارم تو دلتو خالی کنم ولی الان زمان تحقیق و بررسی...

6. 5 کاربر از پست مفید شهراز تشکرکرده اند .

almasss (چهارشنبه 08 آبان 92), del (سه شنبه 28 آبان 92), golrirahatannom (چهارشنبه 08 آبان 92), kamr (چهارشنبه 08 آبان 92), شیدا. (چهارشنبه 08 آبان 92)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    در خرید لوازم منزل که سهمش را طبق رسم شما نمی خره
    عروسی که نمی گیره
    سرویس طلا که نمی خره و می خواد بدل بگیره
    مراسم خواستگاری و آشنایی را هم که تلفنی داره رد می کنه ( مبادا مخارجی داشته باشه )

نه چک زدیم نه چونه عروس اومد تو خونه !

به نظرم رفتارهاشون علاوه به مساله احتمالی خساست، مساله قطعی توهین به شما را دارند.

ایشون زنگ زدند به شما که همسرشون بشید و قول دادند اگر به عقدشون دربیایید شما را ببرند ماه عسل ! ( غیر از این کار دیگه ای کردند یا قرار هست بکنند؟ )
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

8. 4 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

almasss (چهارشنبه 08 آبان 92), golrirahatannom (چهارشنبه 08 آبان 92), kamr (چهارشنبه 08 آبان 92), sara 65 (پنجشنبه 09 آبان 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    95

تشکرشده 34 در 24 پست

Array
    شاید بد حرفامو زدم یه بار خانوادشون اومدن به منزل ما و یک جلسه هم واسه خواستگاری اومدن و جلسه دیگری هم واسه صحبت کردن و اشنایی بیشتر اومدن منزلمون و یه بار هم تا حالا با هم بیرون رفته ایم و بقیه اش تلفنی با هم صحبت کرده ایم.
    طبقه دوم منزلشون رو با کمک خانواده اش ساخته یه مقداری هم پس انداز داره همه اش میگه من نمیتونم این خرج رو بکنم نمیتونم اون چیز رو بگیرم ...

نمیدونم چه کار کنم !همه اش خودش رو با دوستانش و اقوامش مقایسه میکنه که ساده مراسم گرفته اند و بعضا طلا هم نگرفته اند و انتظار داره همه این شنیده ها و دیده هاشو من براورده کنم !!!

- - - Updated - - -

راستی بچه ها یه جورایی هم از نظر احساسی بهش وابسته شدم ،درسته به دل نشستن تنها یک آیتم لازم هست و کافی نیست اما فکر میکنم داره کار دستم میده خودش هم مرتب ازم میپرسه تو از من خوشت اومده یا نه و من رو حساس تر کرده !!!

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط شیدا. نمایش پست ها
    ...
    به نظرم رفتارهاشون علاوه به مساله احتمالی خساست، مساله قطعی توهین به شما را دارند.

ایشون زنگ زدند به شما که همسرشون بشید و قول دادند اگر به عقدشون دربیایید شما را ببرند ماه عسل ! ( غیر از این کار دیگه ای کردند یا قرار هست بکنند؟ )
    لطفا راهنمایی ام کنید.تشکر

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 مهر 93 [ 00:49]
    سطح
    32
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 54
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    884

تشکرشده 793 در 374 پست

حالت من
    Shad
    Array
    همه اش میگه من نمیتونم این خرج رو بکنم نمیتونم اون چیز رو بگیرم ...

عزیزم نداره مگه مجبوره عروسی کنه؟ به قول معروف ایشون دارن زرنگ بازی درمیارن و گربه رو دم حجله میکشن. حواست باشه . کاملا مشخصه و واضحه بعدا باید از خیلی از خواسته ها و آرزوهات بزنی. اگه تو دلت حسرت نمیشن بسم ا.. . ولی بد نیست یه گشتی تو تالار بزنی و تاپیکهای مشابه رو بخونی

11. 2 کاربر از پست مفید kamr تشکرکرده اند .

almasss (چهارشنبه 08 آبان 92), golrirahatannom (چهارشنبه 08 آبان 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    95

تشکرشده 34 در 24 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamr نمایش پست ها
    همه اش میگه من نمیتونم این خرج رو بکنم نمیتونم اون چیز رو بگیرم ...

عزیزم نداره مگه مجبوره عروسی کنه؟ به قول معروف ایشون دارن زرنگ بازی درمیارن و گربه رو دم حجله میکشن. حواست باشه . کاملا مشخصه و واضحه بعدا باید از خیلی از خواسته ها و آرزوهات بزنی. اگه تو دلت حسرت نمیشن بسم ا.. . ولی بد نیست یه گشتی تو تالار بزنی و تاپیکهای مشابه رو بخونی
    اون یکی عروسشون هم همینطوری بوده یعنی جهزیه با خودش بوده و بزور یه عروسی هم براش میگیرن و چهار سال هم کار گیر پسرشون نمیاد و خود عروسه کار میکرده و خرجی میاورده خونه و ... منم محض این عروسشون بیشتر ترسیدم و اینجا مطرحش کردم تازه مهریه عروسشون هم خیلی خیلی کم هست !!

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 فروردین 93 [ 20:00]
    سطح
    4
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 39
    دستاوردها:
    100 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    63

تشکرشده 27 در 17 پست

Array
    سلام. جسارتا من نمیدانم چرا در این تاپیک چند نفر انقدر قطعی و یکطرفه (به نفع خانم almasss )نظر داده اید...البته خیلی معذرت می خواهم و این نظر من است ...باید شرایط اقتصادی و روحی طرف مقابل را در نظر گرفت.شاید آن بنده خدا قصدش این باشد که زندگی راحتی را برایش ایجاد کند،این را هم در نظر بگیرید که خیلی ها به خاطر یک شب ریخت و پاش و سرویس آنچنانی طلا به خاطر یک شب ریخت و پاش وام یا قرض گرفته اند وتا خرخره زیر قرض گرفته اند.احتمالا دور و اطراف خاستگارتان طلاق هایی روی داده با چاشنی از بین رفتن کامل توان مالی مرد و خالی شدن از لحاظ مالی توسط زن.احتمالا یک دلیل پرسش مکرر علاقه شما همین است.چون من هم کمی ضعیف البته این احساس را پیدا کرده ام.باز هم بگویم شاید چیزی در نوشته شما گم شده یا در توجه ما..... و شنیدن کی بود مانند دیدن....

- - - Updated - - -

راستی با مشاوره رفتن شما موافقم و تصیه می کنم بروید مشاوره....البته من به هیچ وجه نگفتم این رفار همسرتان را جدی نگیرید...ولی احساس کردم جو خیلی یکطرفه شده است....باز هم از دوستان عذر خواهی می کنم....

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با توجه به تاپیک قبلیتون هم که نوشتید آقای خواستگار گفتند حق ندارید از ایشون در مورد مسائل مالی سوال بپرسید به نظرم کمی بیشتر فکر کنید.

به هر حال اگر شما برایتان این مسائل مهم نبود( و با نظرات آقای خواستگار هماهنگ بود) اصلا تاپیک نمی زدید و احتمالا زندگیتان هم مشکلی پیدا نمی کرد اما اینکه این مسائل برای شما مهم است و این آقا اصلا برایشان مهم نیست و بعضا کاملا نظری مخالف شما دارند نشانه خوبی نیست. به نظرم لازمه کمی بیشتر در مورد اینکه در مسائل مالی با هم سنخیت دارید یا نه باید فکر کنید و تحقیق کنید و حتما و حتما به مشاوره ازدواج رجوع کنید. بحث یک عمر زندگی دو نفر است.

پاورقی: خسیس بودن یک امر نسبی است. ممکنه شخصی خرج کردن در مواردی رو لازم بدونه و شخصی اسراف و تعریف اونها از خساست متفاوت باشه . ولی هماهنگی دو طرف و تفاهم در این زمینه و میزان و کیفیت اون در زندگی مشترک خیلی مهمه.
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

15. 4 کاربر از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده اند .

del (سه شنبه 28 آبان 92), golrirahatannom (چهارشنبه 08 آبان 92), kamr (پنجشنبه 09 آبان 92), sara 65 (پنجشنبه 09 آبان 92)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)