به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 22 دی 92 [ 01:58]
    سطح
    30
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 83
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,315

تشکرشده 1,426 در 250 پست

Array

کلی هدف دارم اما پشتکار ندارم

سلام
    بعد از مدتها برگشتم و کلی التماس دعا دارم
    بعضیهاتون منو میشناسید قبل از طرح مشکل از خودم و پراکندگی اهدافم بگم که بهتر بشناسیدم
    • لیسانس شیمی دارم
    • 3سال کارمند آژانس مسافرتی بودم و با هزینه زیاد دوره های مختلف پرواز و گذروندم علاقه به این کار نداشتم اما به اصرار پدرم این کارو شروع کردم و هر روز عذاب میکشیدم
    • از 7سالگی شنا میکردم تیم داشتم ولی واسه مربیگری اقدام نکردم
    • 2سال و نیمه ازدواج کردم 1ساله خونه خودم هستم
    • به ورزش رو اوردم 6ماهه اسکواش میرم و عاشق این ورزشم و تا حالا مرتب رفتم و ادامه دادم
    • به پیشنهاد همسرم کلاسهای کنکور شرکت کردم تا رشته مورد علاقه خودم روانشناسی و ادامه بدم بنابراین از کارم استفا دادم تا کلاس برم و درس بخونم اما فقط یک ماه کلاس رفتم و حالا....
    • در حال حاضر نه کار میکنم نه درس میخونم نه هیچی....
    • چند روزه همسرم میگه تو هدفی نداری و وضعیتت نا مشخصه میخوای چیکار کنی بالاخره....

واقعا نمیدونم چرا اینطوری شدم...

برنامم بود اومدم خونه خودم کار نکنم درس بخونم ورزش کنم کلاس موسیقی برم کلاس عکاسی برم اما هیــــــــــچ.....

کمکم کنید میخوام تا 1سال دیگه بچه دار شم اما به این شکل به درد مادر شدن هم نمیخورم
    دوستش داشتم
    سرخوشانه
    تهی‌دست
    ثانیه به ثانیه
    لرزان
    و
    اصل
    فقط داشتم

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    سلام فائذه جان،

این تاپیک میتونه برات مفید باشه: http://www.hamdardi.net/thread21867-2.html پست شماره 13

موفق باشی

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 22 دی 92 [ 01:58]
    سطح
    30
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 83
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,315

تشکرشده 1,426 در 250 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sci نمایش پست ها
    نازنين،
    طبق توصيه شما، تاپيكتون رو خوندم!
    باعنوانش موافق نيستم! به اين بي كفايتي نمي گن... اما اگر ادامه پيدا كنه، شايد شما تجربه بي كفايتي رو داشته باشيد! اما فعلا بي كفايت نيستيد!
    شما بايد به خودتون كمك كنيد!
    هر چند مي گوييد كه دوست نداريد به اون رابطه با استاد نقاشي برگرديد، اما دلتون براي اون حرفها،‌ نه براي اون شخص الزاما، تنگ شده و دوست داريد يك نفر به شما انرژي بده!
    ((( در مورد اون شخص بايد بگم كه به آرتيست جماعت،‌ اعتماد نكنيد! همه اين دسته از آدمها،‌ يه جورين! حرفاشون... نگاهشون... دقتشون...نمي گم بد هستند ها! اما يه جوري هستند ديگه... اين تو پرانتز بود)))
    اما چه كسي مي تونه به شما انرژي بده؟ اين انرژي بايد از كجا بياد؟ از طرف يكي ديگه؟ خب وقتي اون يكي ديگه، نبود تكليف چيه؟
    اين مشكل شما، با تمرين، اما باحوصله و ممارست، طي حدودا سه ماه حل مي شه... مشروط به اينكه دختر حرف گوش كني باشيد!

يك دفتر برداريد/ الزاما زيبا باشد! الزاما شيك باشد/ الزاما يك كش داشته باشد كه به سادگي باز نشود/ مي تونيد با يك سر رسيد خيلي زيبا شروع كنيد!
    هر صفحه اين دفتر تاريخ بزنيد و متعلق به يك روز است!
    بالاي هر صفحه: يك خصوصيت مثبتي كه روز گذشته در خودتون ديديد درشت مي نويسيد! و دليلش رو خلاصه مي نويسيد/ مثلا : مهربان بودم! ( چون به همكارم كمك كردم و چشمداشتي نداشتم) / يا زيبا بودم ( چون (خانم / آقاي / خودم) من رو با نگاهشون تحسين كردند/ خصوصيات جزئي! حتي تكراري!
    در هر صفحه زير عبارتي كه بالاي صفحه نوشتيد در مورد خودتون، سه ستون باز كنيد/ ستون يك : آنچه مي خواهم / ستون دو: آنچه انجام دادم/ ستون سوم: موانع كار من و زمان بعدي / و در نهايت يك صفحه بنويسيد از امروز چه احساسي داشتيد.
    ستون آنچه مي خواهم رو اول صبح/ قبل از صبحانه و حمام در لباس خواب، پر مي كنيد...پس دفترچه جاش شبها كنار بالش شماست! و ستون آنچه انجام دادم رو ‌شب و موانعي رو كه نگذاشت شما كارتون رو انجام بديد رو بنويسيد...
    اما در ستون آنچه مي خواهيد چه چيزهايي رو بنويسيد:
    هر چيزي كه واقعا مي خواهيد! آرزوهاي كوچك و روزمره! نه طولاني! اينجا اصلا جاي آرزوهاي طولاني نيست! يعني نمي نويسيد كه "مي خواهم عاقبت به خير شوم"
    جزئيات رو بنويسيد. كاملا واقعي! هيچ كس اين دفتر رو نمي خونه! پس شما لازم نيست بنويسيد كه چه آدم پر كاري هستيد! همه چيز رو با جزئيات بنويسيد! مثلا امروز مي خواهم قسمت ... رو از نقاشي آبرنگ انجام دهم/ امروز دوست دارم .... رو ببينم/ هر چي رو كه مي خواهيد يا آرزو داريد در آن روز انجام دهيد! من بهش مي گم آرزوهاي روزمره! مثلا پياده روي و گوش دادن به موسيقي 10 دقيقه! جزئيات روزمره شما،‌ بهتره همراه با زمان شروع باشه ( زماني كه مي خواهيد اون كار رو آغاز كنيد،‌مثلا ساعت 11) ! مدت زماني كه به اون كار اختصاص مي ديد رو هم بنويسيد بسيار عالي خواهد بود و تا حدي الزاميه! يه ترتيبي رو سعي كنيد در نوشتن كارهايي كه مي خواهيد انجام بديد رعايت كنيد و اون " از سخت به آسون " هست... سخت ترين كار و نشدني ترين كار رو اول بنويسيد! وقتي آنچه مي خواهيد انجام بديد رو مي نويسيد،‌ دو نكته رو در نظر بگيريد! واقعي باشه و شدني! نكته دوم اينكه مهم نيست اگر حتي نتوانستيد اون كار رو انجام بديد! پس به اينكه آيا مي توانم يا نمي توانم فكر نكنيد و قضاوت نكنيد! (بعدا منظورم رو بهتر مي فهميد) به واژه " آرزوهاي روزمره " دقت داشته باشيد
    اگر كاري رو نتوانستيد انجام بديد! خودتون رو سرزنش نكنيد! بنويسيد مثلا : نتونستم ليلي (مثلا دوستتان) رو ببينم!
    تو ستون موانع : دليل واقعي اون رو بنويسيد: برنامه ريزيم خيلي فشرده بود! نكته مهم اينه كه شما بايد زمان بعدي رو براي انجام اون كار مشخص كنيد! مثلا هفته آينده يكشنبه مي بينمش!

توجه داشته باشيد كه با شروع هفته چهارم پريود،‌ يك علامت مشخص بر روي صفحه اون روز بزنيد تا روز سوم پريود/
    هميشه توجه داشته باشيد كه در روزهايي كه علامت زده ايد نمي توانيد برنامه هايي رو كه بار عاطفي زيادي دارند قرار بديد و با تمرينات ريلكسشن، مراقبت از پوست نه تغذيه پوست،‌ خوشگذورني با دوستان، تمرينات تنفسي و ... از خودتون مراقبت كنيد!
    بدون شرط بپذيريد: يكي از كارهايي كه بايد انجام بديد، مراقبت از پوست و مو و يادگيري خودآرايي است بصورت حرفه اي! مي تونيد از طريق كلاس، مجلات و اينترنت اين كارها رو ياد بگيريد و از پوستتون مراقبت كنيد!
    مصرف آهن رو به شما توصيه مي كنم كه بصورت مكمل حتما آهن بخوريد
    مصرف ويتامينهاي گروه ب براي شما لازم و ضروري است!
    اگر رژيم غذايي خاصي داريد، كمي تعديلش كنيد و سخت نگيريد... حداقل يك ماه!
    تغييرات رو خواهيد ديد! آرام اما بسيار با ثبات!

سوالي بود بپرسيد...

نكته اي در مورد ستون اول:
    عنوان ستون اول رو بنويسيد : آنچه مي خواهم انجام دهم ( "انجام دهم" رو بالا جا انداخته بودم)
    نكته اي در مورد ستون دوم:
    در مقابل هر كار ستون اول ،‌ در ستون دوم آنچه انجام داديد و نداديد رو بنويسيد!
    شايد در هفته هاي اول اين ستون خيلي پر بشه،‌ نا اميد نشيد! اين ستون كمكتون مي كنه كه موانع رو شناسايي كنيد... و اون ها رو از ميون برداريد!
    نكته در مورد ستون سوم:
    تو نوشتن موانع واقعيت رو بنويسيد/ مانع تراشي نكنيد! مثلا بنويسيد : تنبلي!!! به همين سادگي!

ممنون میشل عزیزم فوق العادست البته در انجام دادن همینم شک دارم که ادامه بدم اما سعیمو میکنم

فقط یک سوال از اقای sci که قبلا خیلی به من کمک کردن این لیست باید شامل کارهای عقب افتاده باشه یا نه همه کارها مثل دیدن تلویزیون یا کار با اینترنت و...هم نیاز به لیست شدن و زمان بندی داره؟؟؟؟
    دوستش داشتم
    سرخوشانه
    تهی‌دست
    ثانیه به ثانیه
    لرزان
    و
    اصل
    فقط داشتم

4. کاربر روبرو از پست مفید فائزه_م تشکرکرده است .

مصباح الهدی (پنجشنبه 02 آبان 92)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)