به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 28 مهر 92 [ 19:37]
    سطح
    5
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 13
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

1 ترديد در انتخاب همسر

با سلام خدمت همه دوستان.<br>پسري 28 ساله هستم و تصميم دارم توي اولين شرح حالي كه مينويسم ي نماي كلي از مشكلاتم بدم و خوشحال ميشم كه دوستان راهنماييم كنن.<br>همونطور كه گفتم 28 ساله هستم و كارشناسي مهندسي برق از دانشگاه سراسري.<br>مدت 3 سال &nbsp;در شركتي مشغول به كار بودم كه به علت تعديل نيرو بيكار شدم.گرچه به گفته همه همكارانم از بهترين نيروهايي بودم كه تا حالا اونجا كار ميكردم.<br>فكر ميكنم دچار بيماري افسردگي هستم.چون ارامش و رسيدن به ارامش رو بزرگترين هدف زندگيم ميدونم و اون رو توي چيزي به جز مرگ نميبينم.دوست ندارم به خودكشي فكر كنم ولي مرگ رو دوست دارم چون فكر ميكنم من رو به ارامش ميرسونه.<br>از بچگي به خاطر مشكلات خانواده و دعواهاي مداوم پدر و مادر ي روحيه سخت ولي در عين حال شكننده پيدا كردم.<br>به خاطر مشكلات روحي و مالي نتونستم ادامه تحصيل بدم.با اينكه دانشگاه ازاد براي ارشد قبول شدم ولي ثبت نام نكردم.<br>دو سال قبل تصادفي با دختري اشنا شدم كه از هر نظر با شناختي كه از ايشون پيدا كردم عالي بودن و تقريبا همه چي خوب پيش ميرفت و با توجه به اينكه من با صداقت كامل حرفام رو زده بودم و از سطح اعتقاد خودم هم گفته بودم خانواده ايشون مسئله مذهبي رو پيش كشيدن و گفتن كه جواب ما منفيه.در حالي كه من توي زندگيم تمام سعيم رو كردم كه راه خلاف نرم.گرچه ادم زياد مذهبي نيستم.<br>و خدا رو شكر تا اين لحظه كاري نكردم كه شرمنده خودم و خداي خودم باشم.<br>به هر حال چون تقريبا كمال گرا بودم يا فكر ميكنم هستم در پيدا كردن دختر مناسب به مشكل خوردم.<br>ضمن اينكه شهر ما طوري نيست كه متاسفانه اگر خواستي با دختري اشنا بشي و ارتباط سالم براي شناخت داشته باشي اين مورد پذيرفته شده باشه و تقريبا همه يك جور افكار سنتي در زمينه ازدواج دارن.البته من هميشه دنبال دختري بودم كه در عين اجتماعي بودن پاك و متين و خانواده دار باشه.<br>البته اگه بخوام خيلي توضيح بدم ممكنه از حوصله دوستان خارج باشه ولي اگه ميشه كمك كنيد.<br>و بهم بگيد پسر ي با سن من و بيكار كه توي انتخاب همسر دچار نوعي وسواس و البته بدبيني شده كه اونم به خاطر وضعيت جامعه امروزه چيكار بايد بكنه.ايا كسي حاضر با ازدواج با شخصيه كه بيكاره.تحصيلاتش در حد ليسانس مونده.ماشين و خونه نداره.و فقط توي زندگيش سعي كرده انسان پاك و سالمي باشه و سمت گناه نره.ايا هنوز هم دختري هست كه با اين شرايط كنار بياد.<br>البته ببخشيد كه خودم هم نفهميدم چي گفتم.ولي ممنون ميشم اگه بتونين راهنماييم كنيد

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    دوستان كسي نيست كمكي كنه.
    ميدونم در هم بر هم نوشتم.ولي الان كلا شرايط روحي خوبي ندارم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa64 نمایش پست ها
    دوستان كسي نيست كمكي كنه.
    ميدونم در هم بر هم نوشتم.ولي الان كلا شرايط روحي خوبي ندارم
    خب ممنون از همه....مثل اينكه سرگذشت ما جالب نبوده....ممنون از دوستاني كه وقت گذاشتن و خوندن

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 مهر 92 [ 13:09]
    سطح
    2
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 39
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    سلام..این افسردگی ها خیلی خطرناکه تا اونجایی که میتونی دیگه به مرگ فکر نکن اصلا فکر نکن چون به یه جایی میرسی که خودتو می کشی و از کاری که کردی شیمون میشی.پشیمونی که برگشتی نداره..دیگه هممون تو این بازی روزگار باید بازی کنیم ولی نباید کم بیاریم
    من خودم یه عاشقم وقتی انتخابش کردم هنوز دانشگاه نرفته بود..هنوزم به هم نرسیدیم منو بگی اینقدر دوستش دارم که دلم میخواد فرار کنم از خونه برم پیشش ولی کجا برم؟خونه ای نداره اونم کارشو از دست داده...به نظرم تا بیشتر از این دیر نشده دنبال یه کاری بگرد زندگی کن توقع بالا نداشته باش میدونم کار نیست فقط در حدی که مشغول باشی و پولی ذخیره کنی میدونم هر کاری شایسته ی یه لیسانس برق نیست ولی کاری پیدا کن حتی اگه به برق مربوط نباشه
    بهترین چیزی که تو زندگی واسه آدم ارامش میاره همسر خوبه کسی که عاشقت باشه پس مقدماتش رو فراهم کن یه کار حتی تو رستوران کافی شاپ تدریس خصوصی میگم هر کاری ولی به این هم دقت کن که محیط کارت روت تاثیر بد نذاره تغییر بد نکنی با ادم های بد نگردی .اگه در حین کارت پیشنهاد بهتری بهت شد کار بهتر گیرت اومد برو سر اون کار..ایشالله با یه خانوم خوب هم آشنا میشی ولی تو انتخاب همسرم باید خیلی خیلی دقت کنی بعضی همسر ها هم ادم رو از زندگی سیر میکنن.یکی باشه که همیشه پشتت باشه حامی باشه واست پر توقع پررو نباشه...اول دنبال کار باش چون حتی اگه همسرتم پیدا کنی از اینکه شرایط ازدواج نداری زجر میکشی

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 21 مرداد 93 [ 19:26]
    سطح
    27
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 39
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience PointsSocial
    تشکرها
    98

تشکرشده 139 در 65 پست

Array
    سلام آقای مهرسا.به نظر من شما اول باید شرایط ازدواج را مهیا کنید بعد جلو برید. پیش 1 دکتر روانشناس برید ومشکلات روحیتونو برطرف کنید و بعد شغلی پیدا کنید. وقتی 1 پس اندازی جمع کردید و به 1 ثبات روحی رسیدید برا ازدواج اقدام کنید.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 دی 93 [ 23:45]
    سطح
    36
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 82
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    573

تشکرشده 935 در 360 پست

Array
    به نظربنده مشکلاتی که فرمودیدتاحدی افسرده ام برمیگرده به بیکاری که همه فکرتون رومشغول کرده است من کارندارم درثانی درامدی ندارم پس نمیتونم ازدواج کنم یاکسی بااین شرایط حاضرنمیشه بامن ازدواج کنه به طوریه این افکارجزودغدغه فکری شماشده است که گاهی باعث میشودشمافکرکنیدکه مرگ ازاین زندگی براتون لذت بخشتره
    درحالیکه شمابایدکمی بیشترتلاش کنیددرسته لیسانس دارید ولی بایداین رودرنظرگرفت که همه افرادی که تحصیلات دانشگاهی دارندلزومانبایدپشت میزنشین باشند شمابرای شروع میتوانیدبه سراغ شغل ازادبرویدتادرصورتیکه شرایط مهیاشد یه شغل اداری هم پیداکنید
    دختری حاضرمیشودبافردبیکارازدواج کند؟
    همانطوریکه همه پسرهامعیارهای یکسانی ندارندمعیارهای دخترخانمهاهم باهم فرق میکند پس مابطورقطع نمیتوانیم بگویم میشودیانمیشود چون یکی ازهم دانشگاهیهای مادردوره ارشدباپسری ازدواج کردکه فقط دانشجوبودنه سربازی رفته بودنه کارداشت نه ماشین نه خونه پس نمیتوانیم بگوییم نمیشودفقط بایدبادخترخانم حرف بزنیدونظرایشون روجویاشوید هرچندبه دلیل برخی مسائل بدبینی دربین جوانان زیادشده است ونمیتوانندبه راحتی اعتمادکنندولی بایددل روبه دریازدوازخدامددخواست وپاپیش گذاشت وبه سراغ فردموردنظررفت
    هرمشکلی حل شدنیه اگردرزندگی به یه دربزرگ رسیدی که قفل بزرگ داشت بدون اگرقراربودبازنشه به جاش دیوارمیذاشتند پس هرمشکلی کلیدی داره

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 23 بهمن 92 [ 11:43]
    سطح
    16
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 91
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    67

تشکرشده 218 در 126 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    اول اينكه فكر خودكشي نشونه ضعف شخص توي برطرف كردن مشكلاتش هست اونم مشكلاتي كه همه دارند و مختص شخص شما نيست فرض مثال كسي كه عزيزي رو از دست داده و ديگه سايه شو نداره و دچار افسردگي ميشه و به فكر خودكشي ميوفته درمان و روحيه دادن اين شخص به مراتب سخت تر از روحيه دادن و راهنمايي شماست مشكلي كه شما مطرح كرديد متاسفانه نقل و نبات جامعه امروزي ماو جوونهاست--اگر ميبينيد تلاشتون براي به دست اوردن شغل مرتبط با تحصيلاتتون بي فايدست بريد سمت شغل ازاد بالاخره سراغشو از دوستي اشنايي بگيريد مطمنا پيدا ميكنيد-درمورد همسر هم اولويت با شغل هستش بالاخره بعد مدتي پس انداز هم خواهيد داشت و همه دنبال خونه و ماشين نيستن نميشه گفت كسي دوست نداره ولي كسي كه دنبال يه زندگي ساده و بي الايش باشه اين چيزها رو ملاكهاي بعدي كه با صبر و تحمل بدست مياد قرار ميده(البته بسته به شخصي كه انتخابش ميكنيد-)-اينايي كه گفتم واسه اينه كه ميخاي تشكيل خانواده بدي و گرنه با شغلي كه به دست مياري هزينه تحصيلتون توي مقطع ارشد فراهم ميشه و بيشتر صعود ميكنيد

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 21 مرداد 93 [ 19:26]
    سطح
    27
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 39
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience PointsSocial
    تشکرها
    98

تشکرشده 139 در 65 پست

Array
    من با نظر دوستمون خانم رزفلاور موافق نیستم.به نظر من برای ازدواج باید 1 حداقلایی فراهم باشه.نمی گم همه باید خونه وماشین داشته باشن. ولی مهمترین چیز اینه که آقا باید حتما تکلیف کارش مشخص شده باشه حالا می خواد کار اداری باشه یا کار آزاد باشه. من آدمای زیادی رو دیدم که این مساله رو در نظر نگرفتن و ازدواج کردن و بعدا به مشکلات جدی برخوردن. تاکید می کنم که شما قبل از ازدواج باید مشکل روحیتونو برطرف کنید چون اگر درمان نشه ممکنه اوایل ازدواج به طور مقطعی خوب بشه ولی دوباره بعد از 1 مدت این مشکل بر می گرده با این تفاوت که اون موقع پای 1 نفر دیگه هم وسطه و نه تنها خودتون اذیت می شید بلکه اونم اذاب میکشه.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 دی 93 [ 23:45]
    سطح
    36
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 82
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    573

تشکرشده 935 در 360 پست

Array
    دوست عزیزmignonneمنظورمن این نبودکه اگربیکاربودی اشکالی نداره ومیتونی ازدواج کنی منظورم این بودکه معیارهای دخترهاباهم فرق میکنه مانمیتونیم به جای دیگران نظربدهیم که جواب مثبت میدهندیانه این شماهستیدکه بایددرنظربگیریدکه تاچه اندازه ازعهده زندگی ومسائل ومشکلات اون برمی ایید چگونه میتوانید زندگی رااداره کنید
    والاهمه میدونیم که زندگی خرج داره ونمیشه دست رودست گذاشت ازتوحرکت ازخدابرکت

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 بهمن 92 [ 00:18]
    سطح
    6
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 19
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    97

تشکرشده 15 در 9 پست

Array
    سلام

تااینجادوستان همه گفتن دیگه نظرمشترک روی " کاوشغل" بود.من هم همین نظر رودارم. حتماسعی کنید درمورد شغلتون به یک ثبات برسید وبعدبرای ازدواج اقدام کنید ومطمئن باشیدهستندبسیاری ازدخترایی که برای آینده شون روی پاک وسالم بودن وتلاش مردآینده شون سرمایه گذاری می کنن نه پول وماشین وخونه
    مهم اینه که شما ازهمین امروزهدفمندتلاش کنید .پس اندازکنید .تواین 3 سال پس اندازی داشتید؟

باورکنید باتمرکز روی شغلتون خیلی خوب میتونید درعرض چندسال پیشرفت کنید خیلی ها ازشاگردی کردن وکارگری کردن حتی ، به خیلی جاها رسیدن اینوبارهادراطرافمون دیدیم .خداروشکرکه تحصیلاتتون دررشته ی بسیارخوبی هم هست این هاامتیازات شماست

می دونم که همه ی دخترهاوپسرهابسیارتمایل به زندگی مشترک واستقلال وجذابیت های اون دارند ولی به این فکرکنید باچندسال تاخیر به شرطی که هدفمندتلاش کنید برای یک عمر خوشبختی وآرامش رو برای خودتون وهمسرتون تضمین خواهیدکرد
    خالصانه ازخداکمک بخواهید،

البته درجواب سوالتون هیچ دختری حاضرنیست بامردبیکارزندگی کنه وبرای ازدواج پول وخونه وماشین مهم نیست مهم ترازاین ها تناسب شما واون دخترهست که مهمه
    اینم یادتون باشه درزندگی چیزی روزوری نخواهید همیشه آخرخواسته هاتون به خدا اینوازته دل بگید که هرچه صلاحه مقدّرکنه حتی اگربرای شماسخت باشه.
    امیدوارم باانرژی وانگیزه ی بالایی شروع کنید به لذت بردن اززندگی وساختن زندگیتون

تواین سایت با خوندن مشکلات جوان هایی که یک پله ازشما زودترواردزندگی شدن خیلی چیزهارو می تونید کسب کنید که اصل توزندگی وازدواج چی هست...پس تمرکز کنید روی اون ها وخودتون خداهم کمکتون می کنه...اصلا بیکارنشینید حتی یک روز....حتی تاپیداکردن یه کارمناسب ،خودتونومشغول یک کار پاره وقت یاموقت کنید اماا بیکارنمونید
    درپناه حق

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)