به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 05 آبان 92 [ 20:29]
    سطح
    1
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 19
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    15

تشکرشده 6 در 5 پست

Array

Tavajoh روش مطرح کردن خواستگاری

سلام ، متاسفانه نمی تونم مسائلم رو به صورت واضح و شفاف بنویسم. اما به صورت سر بسته ، چند ماه قبل با خانمی به منظور ازدواج آشنا شدم. ایشان در همان دیدار اول قبل از پاسخ من، در لحظات اولیه تمایل به ادامه صحبت و آشنایی بیشتر داشتند.و با وجود مشکلات مطرح شده از طرف من حتی تا حدودی هم بر این مطلب اسرار داشتند. منتها بعد از 3 روز عنوان کردند که موردی که خودشون گذشت کرده بودند را مادرشون بهانه کرده و به شدت مخالفت کردند. با خودم فکر کردم نظرش برگشته و مادرش رو بهانه کرده. من هم بخاطر اینکه حس کردم در شرایط روحی سختی قرار گرفته و به نوعی تو رودربایسی قرارش نداده باشم سریع حق را به مادرشون دادم و عنوان کردم من هم بودم با این موضوع کنار نمی آمدم. مادرتون حق دارند. اون لحظه از نظر من همه چیز تموم شده بود. اما خودشون پیشنهاد دادند که رابطه ما قطع نشه . و از من خواستند که ایمیلشون رو داشته باشم و بعد از چند ماه مجددا درخواست را مطرح کنم به امید اینکه در این مدت نظر مادرشون برگشته باشه. و حتی تو فیس بوک جزء دوستانشون منو اد کردند. در این مدت تنها دو بار اس ام اس هایی بسیار ساده و معمولی بین ما رد و بدل شده و یا سه بار هم عکس و دیدگاه هم را در فیس بوک لایک زدیم. از نظر هم کفو بودن سطح مالی و تحصیلی و چهره ایشون از من بهتره. اما تصور نمیکنم در شخصیت و فرهنگ خانوادگی تفاوتی داشته باشیم.چند روزه که به نوعی ذهنم دوباره به سمت ایشون گرایش پیدا کرده. چرا که از نظر شخصیتی کاملا مورد پسند من بودند. ( البته در برخورد اول.)اما نمیدونم چطور جلو برم؟ توسط شخص دیگری نظر مجددشون را جویا بشم ؟ صحبت تلفنی مستقیم با خودشون؟ و یا توسط ارتباط بیشتر به وسیله ایمیل یا فیس بوک و سپس طرح موضوع؟ و یا کلا از این مورد صرف نظر کنم؟لطفا هر طریقی پیشنهاد می دهید علت برتری به روشهای دیگه را توضیح دهید.
    با تشکر.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 6 در 5 پست

Array
    از 30 نفری که این مطلب را خواندند هیچکس مطلبی به ذهنش نرسید؟ .
    خانمها فکر کنید جای آن خانم بودید. کدام روش بهتره؟ در ضمن ایشون از یک خانواده مذهبی سنتی اما با فکر باز هستند.
    ویرایش توسط پلور : دوشنبه 15 مهر 92 در ساعت 12:30

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 05 آبان 92 [ 19:24]
    سطح
    2
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    7 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 16 در 11 پست

Array

New 07

با سلام خدمت شما
    باوجود اینکه نمیدونم چه مشکلاتی ایجاد شده اما به نظرمن اگر واقعا خانواده مذهبی باشن این دخترنباید میگفت که چندوقت دیگه باز درخواستتونو تکرارکنید چون هیچ دخترنجیبی در این زمانه این حرفو نمیزنه من اگر بودم نمیگفتم البته شاید این عیب نباشه امابیشتر دقت کنید واینکه امیدوارم این مسائلی که مادرشون بهانه کردن مسئله مهمی نباشد چون تا همیشه به روتون میارن به نظرم اگر این دختر و میخواید اول تحقیقات و کامل کنید بعد حتما خواستگاریه رسمی انجام بشه که هم به خانواده دختر احترام گذاشته باشید و هم اینکه نظراونارو بدونید چون نظر دختر هرچی باشه خانوادش معمولا ناراضی باشند نمیتونه پیروز بشه منم 1دخترم و نظرات خودمو گفتم امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم اما تو انتخاب دقت کنید

4. 3 کاربر از پست مفید درسا شیرازی تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (دوشنبه 15 مهر 92), پلور (دوشنبه 15 مهر 92), شیدا. (شنبه 20 مهر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 6 در 5 پست

Array
    سلام خانم شیرازی.
    شاید به روش ناشیانه موضوع را مطرح کرده ام. خانم مورد نظر بسیار متین. دارای شخصیت و محجوب و مهربان می باشند. موردی که مادرشان بهانه کرد مایل نیستم طرح کنم . متاسفانه قبل از دیدار برایشان توضیح داده نشده بود. ( از طرف معرف ) . به ناچار هنگام ملاقات خودم بیان کردم. و تصور میکردم ماجرا خاتمه یافته. اما با تعجب مشاهده کردم ایشان با بزرگواری این موضوع را ندیده گرفتند. و مشتاق ادامه آشنایی بودند. اما بعد از سه روز گفتند که مادرشان به شدت مخالفت کرده اند. و شاید بعد از تفکر بیشتر نظر خودشان تغییر کرده و رویشان نشده به صورت مستقیم بگویند.
    به عقیده شما چرا خواستند ارتباط فی مابین همانجا به صورت کامل قطع نشه؟ خودشان به فکر بیشتر نیاز داشتند یا همانطور که بیان کردند احتمال تغییر عقیده مادرشان.

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 08 آذر 92 [ 01:05]
    سطح
    7
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    140

تشکرشده 190 در 74 پست

Array
    آقای پلور سلام
    این دختر خانوم که خیلی کار شما رو راحت کردن , خودشون پیشنهاد دادن که ایمیل هم دیگرو داشته باشید , خودشون پیشنهاد دوستی تو فیس بوک رو به شما دادن , و مطمئنا از شما خوششون اومده و منتظر هستن که شما دوباره موضوع ازدواج رو مطرح کنید !
    خب تو فیس بوک یا ایمیل یا اس ام اس براشون پیام بزارید که هنوز مشتاق ازدواج باهاشون هستید و اگه نظر مادرشون تغییر کرد به شما اطلاع بدن که برید خواستگاری .
    رو راست حرفتونو بزنید .

7. 3 کاربر از پست مفید violet تشکرکرده اند .

فرانک بانو (چهارشنبه 17 مهر 92), پلور (دوشنبه 15 مهر 92), شیدا. (شنبه 20 مهر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 6 در 5 پست

Array
    من هم خودم این مورد رو فکر کرده بودم. اما مایلم نظر دوستان را هم بدونم. شاید فکر بهتری به ذهن شما برسه.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 6 در 5 پست

Array
    دوستان لطفا نظر بدهید.

- - - Updated - - -

مثل اینکه دوستان بیشتر به تایپیک هایی که موضوع جنسی داره زود جواب میدهند.. مگر اینجا سایت مشاور ازدواج نیست؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 05 آبان 92 [ 19:24]
    سطح
    2
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    7 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 16 در 11 پست

Array
    بازم سلام
    درجواب سوالتون باید بگم اگر از هرنظر اونو بهترین شریک زندگیتون میدونید پس از هیچ راهی برای بدست آوردنش (اگر ارزششو داره)استفاده کنید و اینکه احتمال اینو داره که بخاطر این بوده که بتونه نظر مادرش و تغییر بده ولی باز میگم چرا آخه اگر قصدش خوب بوده و سرگرمی نمیخواسته چراباید بگه توی فیس بوک بیاو بیشتر آشنابشیم آخه ببخشید اگردخترخوبی باشه بدون اطلاع خانواده نمیاد ارتباطش و با شما ادامه بده یا مادرشو راضی میکنه یا....نمیدونم والا این دوره چیزهای عجیب و غریب زیاد است
    واینکه اگر مادرش حتما نظرش منفی باشه و طی چندبار درخواست شما یا راضی نمیشه دیگه برای ازدواج دخترش یا اینکه ازته دل راضی نیست و مشکلاتی براتون ایجادمیشه
    ایشاله موفق باشید

11. کاربر روبرو از پست مفید درسا شیرازی تشکرکرده است .

پلور (سه شنبه 16 مهر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 مهر 93 [ 00:49]
    سطح
    32
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 54
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    884

تشکرشده 793 در 374 پست

حالت من
    Shad
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط پلور نمایش پست ها
    دوستان لطفا نظر بدهید.

- - - Updated - - -

مثل اینکه دوستان بیشتر به تایپیک هایی که موضوع جنسی داره زود جواب میدهند.. مگر اینجا سایت مشاور ازدواج نیست؟
    دوست عزیز با توجه به قوانین تالار تنها موضوعاتی که حق پاسخگویی داده نشده سئوالات مربوط به موارد جنسیه.

در مورد مشکلتون هم شما با مادرش باید مشکلتون رو حل کنید چون دختره خودشون شرططتون رو قبول کردن . و برای اطلاع پیدا کردن از نظر مادرشون هم بهتره یکی از بزرگترها یا اگه خواهری دارین ایشون رو بفرستید تا نظرشون رو جویا شن

13. کاربر روبرو از پست مفید kamr تشکرکرده است .

پلور (سه شنبه 16 مهر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 6 در 5 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط درسا شیرازی نمایش پست ها
    بازم سلام
    درجواب سوالتون باید بگم اگر از هرنظر اونو بهترین شریک زندگیتون میدونید پس از هیچ راهی برای بدست آوردنش (اگر ارزششو داره)استفاده کنید و اینکه احتمال اینو داره که بخاطر این بوده که بتونه نظر مادرش و تغییر بده ولی باز میگم چرا آخه اگر قصدش خوب بوده و سرگرمی نمیخواسته چراباید بگه توی فیس بوک بیاو بیشتر آشنابشیم آخه ببخشید اگردخترخوبی باشه بدون اطلاع خانواده نمیاد ارتباطش و با شما ادامه بده یا مادرشو راضی میکنه یا....نمیدونم والا این دوره چیزهای عجیب و غریب زیاد است
    واینکه اگر مادرش حتما نظرش منفی باشه و طی چندبار درخواست شما یا راضی نمیشه دیگه برای ازدواج دخترش یا اینکه ازته دل راضی نیست و مشکلاتی براتون ایجادمیشه
    ایشاله موفق باشید
    سلام . ممنونم خانم شیرازی. عرض کردم شخصیت این خانم به نوعی نیست که بدنبال دوستی و رابطه مخفی بدور از چشم خانواده باشند. شاید تنها به منظور پایان نگرفتن و امید به ادامه آشنایی برای من بوده. اما بخاطر متانت و رفتار بسیار سنگین شان به خودم اجازه ندادم در طی این مدت رابطه دوستانه ای با ایشان ایجاد کنم. اگر مانند اکثر خانمها بودند که انقدر وسواس به خرج نمیدادم. من انقدر اعتماد به نفس دارم که به راحتی و بدون هیچ حاشیه پردازی درخواستم را بیان کنم.
    العان کمی مرددم که ابتدا چطور درخواست را مطرح کنم که بهترین راه باشه. و از طرفی نمیخواهم دوباره ایشان را در رودربایسی قرار بدم.

kamr عزیز بخاطر پاسخ متشکرم

- - - Updated - - -

درسته که از طریق رسمی و خانواده بهتره و به نوعی دارای اعتبار بیشتری است . اما ممکنه در صورت پاسخ منفی اعضاء خانواده من اصرار کنند و ایشون را به نوعی در تنگنا قرار دهند. از طرفی مطرح کردن از طرف تلفن یا فیس بوک را هم سبک میدانم. به نظر شما بهتر نیست با صحبت تلفنی در خواست یک جلسه ملاقات منوط به نظر موافقش را داشته باشم؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)