به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 شهریور 92 [ 00:32]
    سطح
    11
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 50
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array

Tavajoh چی کار کنم شوهرم مثل باباش نشه؟؟؟

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام به همه دوستای خوب همدردی.لطفا به من کمک کنید.
    من 21ساله وشوهرم 24سالشه.من دانشجوام واون لیسانسه وکار آزاد داره.10ماهه عروسی کردیم ویک سال ونیم قبلش عقد بودیم.بذارید از اول تعریف کنم.موقع خرید حلقه شوهرم منوکنارکشید وگفت پدرش پول نداره واگه میشه حلقه ارزون بردار من بعدش توزندگی سرتاپاتو طلامیکنم که من حرفشوگوش کردم که خانوادم ناراحت شدند نزدیکای عروسی بود که فهمیدیم خیلی از وعده های خواستگاری دروغ بود ازجمله اینکه براش آپارتمان میخرن وخودش باپس اندازش ماشین میخره(بعدش باپول وام ازدواج ماشین خرید) وخونه مادرشوهر شرط کرده بودیم نریم برا زندگی که رفتیم که سراون بین خانواده ها بحث شدوبه خاطر تفاوت فرهنگی اعتقادی بین خانواده ها که حتی تا روز ازدواج بحث بودوباعث شد روز عروسی که بهترین روز یه دختره برام زهربشه و دلیل اصلیش این بود که من بارها به شوهرم گفتم حالا که خانواده ها به خواسته هاشون بیشترازخوشی بچه هاشون اهمیت میدن بیامادوتا قاطی نشیم وهوای همدیگه رو داشته باشیم ولی اون گوش نداد وشدیدا ازخانوادش دفاع میکردومن تنهاموندم.خیلی برام سخته یاداوری اون روزها.اشتباه نشه شوهرم درکل مرد خیلی خوب و مهربونیه ولی اگرپاخونوادش درمیون باشه حتی منو اگه لازم باشه کنار میذاره.خانوادشم درکل خوبن ولی عادت دارن یه حرفی برنن یا یه تصمیمی بگیرن وبعدش به راحتی خلف وعده کنن ویادشون بره ولی در خانواده مابرعکس یاحرفی زده نمیشه یااگه بشه تحت هرشرایطی عمل میشه.پدرشوهرم آدمی بسیار خصیص وسیگاریه بچه هاش درحسرت محبتشند.شوهرم تک پسره باپنج تا خواهرکه سه تاشون عروس شدن.حتی اگه ماخدای ناکرده توفقرم دست وپابزنیم پدرشوهرم بااین که وضعش بدنیست قرار نیست به ما کمک کنه.خواهراش فهمیده وتحصیل کرده اند.شوهرم بااینکه بعضی اخلاقای بدباباشو قبول داره ولی همه حرکاتش مثل اونه تا اونجایی که حتی مثلا شوهرم یه غذایی رودوست نداره میفهمه باباش دوست داره میگه منم خیلی دوست دارم . خداروشکرازنظرابرازعلاقه به باباش نرفته.ولی خساستش داره کم کم به باباش میره و همه رفتارای خوب وبد دیگش که این خیلی منو میترسونه.من توخونه دختری بودم که هرچی میخواستم فراهم بوده نه این که لوس باشم واقعاهروقت نیازدارم چیزی رو درخواست میکنم ولی حالا باید هزارتا دلیل ومنطق بیارم تازورکی بخره؛بهم میگه با این همه قسط وشرایط بد مالی اینا واجب نی.همیشه هم کلی پشیمون میشم چون به غرورم برمیخوره وآرزو میکنم کاش خودم پول داشتم ومنت نمی کشیدم.اگه بفهمه پول دارم که بیشتر اذیت میکنه.شایدچیزایی که از اول خریدم به 10تاهم نمیرسه وبه زور دوبار بازار رفتیم وچندباری بیشتر نرفتیم بیرون بگردیم.همش تفکرش گربه رودم حجله کشتنه.جالب اینجاست اگه مثلاخواهرش یه چیزی بخواد کافیه لب ترکنه میبردش بازار وبراش میخره اونجا تازه یادش میاد ازم بپرسه چیزی میخوام یانه! یکی دیگه از اخلاقای ارثیش اینه که مردی به شدت لجبازه.اگه سرموضوعی من از خانوادش ناراحت بشم اون همیشه طرف اونا رو میگیره وبعدش باخانواده من بدمیشه،حالا دیگه می ترسم حرف بزنم !!!باکوچیک ترین چیزی ازخانوادم ناراحت میشه ویارفت وآمدا رو کمتر میکنه یامتلک میندازه.احترامی که خانواده من نسبت به او دارن بیشتر از خانواده او نسبت به منه.من خجالتی هستم واگه از خانوادش ناراحت بشم نمیتونم مثل اون روشوخی حرفموبزنم و میرم توخودم که اون خیلی ازاین حرکتم بدش میاد.
    میشه بهم کمک کنید از اینکه مثل باباش بشه جلوگیری کنم؟میشه کمک کنین مشکلامون حل بشه؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 آذر 94 [ 23:23]
    سطح
    35
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    1,117

تشکرشده 633 در 254 پست

Array
    سلام دوست عزیز.

ببینید راجع به خساست باید بگم به شرایط مالی شما خیلی بستگی داره. اگه همسر شما توی شرایط بده مالی قرار دارن و قسط میدن ( و از قرار معلوم از جانب پدر ساپورت مالی نمی شن) باید بهشون حق بدید که در خریدشون صرفه جویی می کنن. همین طور شما شرایطی که توی خونه پدرتون داشتید رو نباید با شرایط فعلیتون مقایسه کنید. در رابطه با خواهرشون هم خب خیلی از مردا توی مضیقه هستن من حقو به شما میدم ولی اگه دلیلشو بخواین خیلی از خونواده ها بعد ازدواج روی پسر زوم میکنن و ازش کار می کشن تا بینن پسرشون به حرف زنشه(زن ذلیله) یا نه و اگه یکم باهاشون راه نیاد متهم میشه به تو سری خوری از زنش و مجبوره برای حفظ اقتدارش هر چی میگنو قبول کنه. دوم اینکه اونا پیش خودشون میگن الان مرد شدن وباید زحمات مادرشونو جبران کنن برای همین به مادر یا پدرشون نه نمی گن.

همسر شما توی اون خونواده بزرگ شده پس طبیعه که موقع نارحتی شما طرف اونارو بگیره ( یه تعصب کور کورانه) واز طرفی هم چون از خلقیات اونا تاثیر گرفته اگه بخواد انتقاد شمارو بپذیره پیش خودش میگه این تف سر بالاس.

نمی دونم چطور میشه رفتار همسرتونو عوض کرد. ولی فکر کنم چون سن همسر شما پایینه تغییر بعضی رفتارشون ممکن باشه.
    پدرم روضه رضوان به دو گندم بفروخت
    من چرا ملک جهان را به جوی نفروشم

3. کاربر روبرو از پست مفید shapoor تشکرکرده است .

مهنور (چهارشنبه 20 شهریور 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array
    Shapoorعزیز ممنونم.مااونقدرا وضع مالیمون بد نیست.بااین حال من از اول مراعات کردم که اشتباه کردم چون الان عادت کرده وبه نیازام توجه نمیکنه واونارو میذاره تواولویت آخر.مگه نمیگن ازشوهرتون درخواست کنین اگه داشت میخره اگه نه میره تو ذهنش که وقتی پول دستش اومدبخره؟؟؟در مورد رفتارش با خانوادش درست میگین.حالامن چیکار کنم؟؟

- - - Updated - - -

SHAPOORعزیز ممنونم.مااونقدرا وضع مالیمون بد نیست.بااین حال من از اول مراعات کردم که اشتباه کردم چون الان عادت کرده وبه نیازام توجه نمیکنه واونارو میذاره تواولویت آخر.مگه نمیگن ازشوهرتون درخواست کنین اگه داشت میخره اگه نه میره تو ذهنش که وقتی پول دستش اومدبخره؟؟؟در مورد رفتارش با خانوادش درست میگین.حالامن چیکار کنم؟؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array
    چرا هیچکی نمیاد کمکم بعد از خدا امیدم به شماست.پس لطفا کمک کنید

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 29 مرداد 93 [ 09:55]
    سطح
    20
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 61
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    101

تشکرشده 64 در 37 پست

Array
    سلام عزیزم.
    بیشتر مردا در برخورد با خانواده خودشون همینطورند و همیشه جلوی زنشون حق رو به خانواده خودشون میدن حتی اگه ته دلشون حق رو به شما بدن!!!چون به قول دوستمون تف سر بالا میشه.شما یه نگاهی به این سایت بنداز.اونوقت میبینی که چقدر این مسئله شیوع بالایی داره!!
    بنابر این سعی کن حساسیت این مسئله رو برای خودت کم کنی که به روحیه خودت لطمه نزنی.اینم بستگی به خودت داره وادعا نمیکنم کار ساده ایه.
    در مورد خساست هم باید به وضعیت مالی شوهرت توجه کن.اگه حتی با وجود داشتن پول کافی و نیاز شما به اون وسیله باز هم امتناع میکنه,باید حواستو جمع کنی.
    در کل به نظر من بیشتر سعی کن انرژیتو صرف بهبود روابط خودت با شوهرت کنی .چون هیچ وقت نمیتونی رابطه شوهرت رو با خانوادش اداره کنی.
    من سه ساله دارم این اشتباه رو میکنم و کوچکترین نتیجه ای نگرفتم که هیچ کلی هم اوضاع خرابتر شده.تنها راه کم کردن وابستگی مرد به خانوادش اینه که اونقدر به طرف خودت جذبش کنی که خودش بخواد بیشتر مال تو باشه.نه اجبار تو اونو وادار کنه که نمیکنه.من که دیر فهمیدم.امیدوارم شما از امروز بتونی روز به روز رابطتو با شوهرت بهتر کنی.در ضمن تاپیک "رفتار جراتمندانه" به آدرس زیر رو حتما مطالعه کن.خیلی مفیده.همینطور پست های آقای csi رو توی هر تاپیکی که دیدی بخون.واقعا کمکت میکنه عزیزم.موفق باشی.http://www.hamdardi.net/thread-18343.html

- - - Updated - - -

سلام عزیزم.
    بیشتر مردا در برخورد با خانواده خودشون همینطورند و همیشه جلوی زنشون حق رو به خانواده خودشون میدن حتی اگه ته دلشون حق رو به شما بدن!!!چون به قول دوستمون تف سر بالا میشه.شما یه نگاهی به این سایت بنداز.اونوقت میبینی که چقدر این مسئله شیوع بالایی داره!!
    بنابر این سعی کن حساسیت این مسئله رو برای خودت کم کنی که به روحیه خودت لطمه نزنی.اینم بستگی به خودت داره وادعا نمیکنم کار ساده ایه.
    در مورد خساست هم باید به وضعیت مالی شوهرت توجه کن.اگه حتی با وجود داشتن پول کافی و نیاز شما به اون وسیله باز هم امتناع میکنه,باید حواستو جمع کنی.
    در کل به نظر من بیشتر سعی کن انرژیتو صرف بهبود روابط خودت با شوهرت کنی .چون هیچ وقت نمیتونی رابطه شوهرت رو با خانوادش اداره کنی.
    من سه ساله دارم این اشتباه رو میکنم و کوچکترین نتیجه ای نگرفتم که هیچ کلی هم اوضاع خرابتر شده.تنها راه کم کردن وابستگی مرد به خانوادش اینه که اونقدر به طرف خودت جذبش کنی که خودش بخواد بیشتر مال تو باشه.نه اجبار تو اونو وادار کنه که نمیکنه.من که دیر فهمیدم.امیدوارم شما از امروز بتونی روز به روز رابطتو با شوهرت بهتر کنی.در ضمن تاپیک "رفتار جراتمندانه" به آدرس زیر رو حتما مطالعه کن.خیلی مفیده.همینطور پست های آقای csi رو توی هر تاپیکی که دیدی بخون.واقعا کمکت میکنه عزیزم.موفق باشی.http://www.hamdardi.net/thread-18343.html

7. کاربر روبرو از پست مفید tabasom321 تشکرکرده است .

mahnoor (شنبه 23 شهریور 92)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)