به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 شهریور 92 [ 19:32]
    سطح
    1
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 43
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    9

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

از ازدواجم خسته ام !

با سلام
    نزدیک به سه ماه هست که ازدواج کردم قبل ازدواج زندگی مشترک رو بهترین زندگی و تولد دوباره ی میدونستم. عشق و محبت و دوست داشتن برام همه چیز بود. روحیه ای حساس و احساساتی دارم. الان که این درد و دل رو میکنم دلم شکسته از همسرم اون نمیتونه منو درک کنه عشق و محبت و دوست داشتنه منو و مثل من به پام عشق بریزه. همیشه وقتی مشگلی بینمون پیش میاد خودش رو مقصر نمیدونه و منو تقصیرکار میدونه خوب منم مردم عصبانی میشم داد میزنه فریاد میزنم و خراب شده رابطه و زندگیمون. اون میدونه که روحیه ی من چقدر حساسه وقتی باهم قهریم و نمیتونم ناراحتی رو تحمل کنم زیاد برای همین از همین روش برای آزار من استفاده میکنه.با اینکه سه ماهه ازدواج کردم اما از زندگی خسته ام میگم ای کاش هیچوقت ازدواج نمیکردم. همیشه باید عشق و محبت و دوست داشتن رو ازش گدایی کنم. همیشه قول دادنش 24 ساعته. اینکه توی هر ناراحتی و دعوا 2طرف مقصرن به اندازه خودشون هیچ شکلی نیست اما همسر من همیشه و همیشه من رو مقصر میدونه و هیچوقت حاضر نیست غرورش رو کنار بذاره و یکبار اون پا وسط بذاره. توی دعوا بهم فحش میده و... دلم خیلی گرفته الان نگرانشم و نمیتونم دوریش رو تحمل کنم اما چه کنم با اینکه مقصره اما الان حق به جانب خودش گرفته و برام شاخ و شونه میکشه. بخدا اگه خودکشی گناه نبود خودکشی میکردم که از این زندگی تلخ و سیاه راحت شم. خیلی خسته ام.
    الان بخاطر اختلاف بین من و ایشون با هم قهر هستیم. منم نمیگم که مقصر نیستم اما همسرم همیشه فقط منو مقصر میدونه و خودش را پاکتر از گل. بله از اول زندگی متوجه شدم که یک غرور درونی داره و هنوز توی دوران مجردیش مونده و نمیخواد مسئولیت ازدواج رو قبول کنه هروقت هم که باهاش صحبت کردم و ازش قول گرفتم که محبت و عشق و علاقه بهم بده فقط 24 ساعت قولش دوام اورده وبس. ازدواج ما بصورت رسمی و خانوادگی بود. من توقع ام توی عشق و دوست داشتن زیاده آدمی با روحیه حساس و احساساتی هستم اما همسرم از همین روحیه من برای ناراحتیم و عصبانی کردن من استفاده میکنه. اینقدر در انکار کردن ماهره که خودمم باورم شده شاید مشگل فقط منم و اون هیچی. ناراحتیمون سر مسائل الکی تا ناراحتیمو بهش میگم میگه من غلط کردم من نمیخوام دیگه باهات بیرون نمیوام و صداشو بلند میکنه خوب منم مردم ناراحت میشم داد و فریاد میزنم اما اون فقط منو میبینه و میگه که من کاری نکردم و تو فقط داد میزنی. دلم گرفته با اینکه دوسش دارم اما همیشه مقصر بوده و نبوده من رفتم وسط و آشتی کردیم حالا این کار من به جایی رسوندش که تبدیل به وظیفه شده برام و الانم میگه وایستا بابام بیاد من کاری با تو ندارم. خوب الان مهریه 300 سکه دسته اونه و بایدم برام شاخ و شونه بکشه. دلم میخواد برگردم به عقب و باهاش ازدواج نمیکردم. اون غده و غرور درونی خاصی داره که نمیشه بگی بالا چشمات آبروه. در صورتی که جلوی جمع طوری رفتار میکنه که هچکسی باورش نمیشه همچین اخلاقی داشته باشه. بهم فحش میده وقتی ناراحت میشه و میگه همین که هستم میخوای بخوای میخوای نخواه. من رو زشت و بد طلقی میکنه منی که روزی براش خوشگلترین بودم. خیلی خسته ام. قبل از ازدواج با ایشون دختری رو میخواستم که تمام اخلاق و روحیاتش شبیه خودم بودم و دو سال میشناختمش همینطور خانواده ام. اما خانواده ام ری من رو زدن و با ازدواج ما بخاطر ضعیف بودن وضعیت اون خانواده مخالفت کردن و من دلش رو بخاطر خانواده ام شکستم. حالا خیلی عذاب وجدان دارم فکر میکنم زندگیم الان سه ماهه اینجوریه که صد بار دعوای الکی کردیم سر دل شکستنه همش عذاب وجدان دارم. میخوام اون دختر رو پیدا کنم و براش بگم و ازش حلالیت بطلبم. نمیدونم چرا همش به جدایی فکر میکنم نمیدونم چرا همش فکر میکنم که خانواده ها هم وسط بیان و مارو آشتی بدن بازم دیگه این زندگی زندگی نمیشه. مطمئن هستم اگه روزی هم آشتی کنیم همسرم باز سر موضوعاتی که من روش حساسم بخاطر تلافی من رو اذیت میکنه. خیلی خسته ام دلم میخواد گریه کنم. روز خواستگاری بهش گفتم به عشق وابسته ام بدون عشق یک مرده ام. اما اون هیچوقت اهمیت نداد یا اگر داد فقط 24ساعت بود. اون فقط منرو گناهکار میدونه در صورتی که من حرفم اینه دو طرف مقصریم. اون قهر کرده چون میدونه من طاقت قهر ندارم و میخواد اینجوری انتقام بگیره. به 2 روز قهر چند کیلو وزن کم کردم دلم میخواد برم یک جایی که دسته هیچکسی بهم نرسه

2. 2 کاربر از پست مفید volkan تشکرکرده اند .

roze sepid (دوشنبه 18 شهریور 92), صبوری (دوشنبه 18 شهریور 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 17 دی 93 [ 22:34]
    سطح
    38
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2,635

تشکرشده 911 در 430 پست

Array
    سلام
    من تجربه زندگي مشترك ندارم اما فكر ميكنم خيلي از ناراحتيهاتون واسه سوءتفاهمه.
    اميدوارم خيلي زود دوستان باتجربه بيان وراهنماييتون كنن.

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 اردیبهشت 01 [ 00:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,893

تشکرشده 3,095 در 1,314 پست

Array
    سلام.
    حالتون چطوره آقای volkan ؟

راستش وقتی متنتون رو میخوندم اول فکر کردم خانم هستید. یعنی اگر نگفته بودید که آقا هستید من اصلا متوجه نمیشدم. چون نوع نوشتارتون و نوع بیان مشکلتون خیلی احساساتی بود.

اولا که اصلا به گذشته برنگردید و اصلا نیازی نیست که برید از اون خانم حلالیت بخواید.

دوما رفتارهای خانم شما رو تایید نمیکنم. اما به نظرم شما هم نباید اینقدر احساساتی بروز کنید. یعنی یکم مردتر باشید. محکم تر و قوی تر.احساساتتون رو یکم کنترل کنید.

من حس میکنم مشکل جدی نداشته باشید و فقط چون تازه زندگیتون شروع شده هنوز اخلاق هم به خوبی دستتون نیومده و با هم سازگاری پیدا نکرده اید. ممکنه به دلیل عدم شناخت دقیق از روحیات هم باشه.

حالا برای اینکه بهتر بشه کمکتون کرد میشه چند مورد از چیزایی که سرش با هم بحثتون میشه بگید چیا هستن؟

شما چطوری بهش محبت میکنید؟ اگر ممکنه چند تا مثال بزنید.

روابط خصوصی بینتون چطوره؟ او راضیه؟

به نظرتون چه چیزهایی در یک مرد هست که میتونه همسرش رو عاشق خودش کنه؟

5. 3 کاربر از پست مفید Pooh تشکرکرده اند .

asemani (دوشنبه 18 شهریور 92), paradise92 (سه شنبه 19 شهریور 92), نگاه (دوشنبه 18 شهریور 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام
    لطفا به سوالات زیر جواب دهید تا راحت تر راهنمایی بگیرید:

1)شما و خانمتون چند سال دارید؟
    2)آیا ایشان زودرنج هستند؟
    3)آیا ایشان عاطفی هستند؟
    4)آیا ایشان با علاقه با شما ازدواج کردند؟ یا تحت تاثیر نظر خانوادشون با شما ازدواج کردند؟
    5)دوران آشناییتون چقدر بود؟ و دوران نامزدی چقدر؟
    6)از نظر اعتقادی شما و خانمتون چگونه اید؟

برادر عزیز در ابتدای زندگی هر زوجی به دلیل اختلافات سلیقه و روحیات اصطکاک هایی وجود دارد.کسانی که دوران آشنایی کوتاهی داشتند به خاطر نداشتن آگاهی از روحیات هم این اصطکاک بیشتر است.این دوران باید با سیاست و آگاهی طرفین طی شود تا اخلاق یکدیگر دستشان بیاید. پیشنهاد می کنم هم شما و هم خانمتون کتاب هایی در رابطه با خصوصیات زنان و مردان بخوانید.

7. کاربر روبرو از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده است .

Pooh (دوشنبه 18 شهریور 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,893

Array
    به نظرتون اشکالات شما در رابطه با همسرتون چیا هستن؟ و اشکالات ایشون چیا هستن؟ لطفا چند موردش رو بگید. چون در متنتون چند بار گفتید که هر دو مقصرید. میخوام بگید این تقصیرها به نظرتون چیا هستن؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    9

تشکرشده 4 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pooh نمایش پست ها
    سلام.
    حالتون چطوره آقای volkan ؟

راستش وقتی متنتون رو میخوندم اول فکر کردم خانم هستید. یعنی اگر نگفته بودید که آقا هستید من اصلا متوجه نمیشدم. چون نوع نوشتارتون و نوع بیان مشکلتون خیلی احساساتی بود.

اولا که اصلا به گذشته برنگردید و اصلا نیازی نیست که برید از اون خانم حلالیت بخواید.

دوما رفتارهای خانم شما رو تایید نمیکنم. اما به نظرم شما هم نباید اینقدر احساساتی بروز کنید. یعنی یکم مردتر باشید. محکم تر و قوی تر.احساساتتون رو یکم کنترل کنید.

من حس میکنم مشکل جدی نداشته باشید و فقط چون تازه زندگیتون شروع شده هنوز اخلاق هم به خوبی دستتون نیومده و با هم سازگاری پیدا نکرده اید. ممکنه به دلیل عدم شناخت دقیق از روحیات هم باشه.

حالا برای اینکه بهتر بشه کمکتون کرد میشه چند مورد از چیزایی که سرش با هم بحثتون میشه بگید چیا هستن؟

شما چطوری بهش محبت میکنید؟ اگر ممکنه چند تا مثال بزنید.

روابط خصوصی بینتون چطوره؟ او راضیه؟

به نظرتون چه چیزهایی در یک مرد هست که میتونه همسرش رو عاشق خودش کنه؟
    سلام
    بحث اینکه مثل تا وقتی ازش ناراحت میشم و ناراحتیم رو بیان میکنم سریع واکنش تند نشون میده و حق به جانب خودش میگره که اون از من ناراحته
    من با کادو، جملات عاشقانه،گل هدیه دادن،بیرون بردنش و هرکاری که فکرش رو بکنین برای خوشحالیش کردم و میکنم
    ربطه بینمون اگر ازش هیچ توقعی نداشته باشم خیلی راضیه
    خوب اخلاق و رفتار و جذبه و دوست داشتن وعشق و علاقه
    من نمیگم توی دعوا فقط اون مقصره اما همیشه خودشرو بیگناه میدونه، دیگه به این زود خسته شدم.
    اون میدونه من خیلی احساستی هستم و روحیه قهر رو ندارم برای همین میگه بینمون دیگه فعلا هیچی

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط مصباح الهدی نمایش پست ها
    سلام
    لطفا به سوالات زیر جواب دهید تا راحت تر راهنمایی بگیرید:

1)شما و خانمتون چند سال دارید؟
    2)آیا ایشان زودرنج هستند؟
    3)آیا ایشان عاطفی هستند؟
    4)آیا ایشان با علاقه با شما ازدواج کردند؟ یا تحت تاثیر نظر خانوادشون با شما ازدواج کردند؟
    5)دوران آشناییتون چقدر بود؟ و دوران نامزدی چقدر؟
    6)از نظر اعتقادی شما و خانمتون چگونه اید؟

برادر عزیز در ابتدای زندگی هر زوجی به دلیل اختلافات سلیقه و روحیات اصطکاک هایی وجود دارد.کسانی که دوران آشنایی کوتاهی داشتند به خاطر نداشتن آگاهی از روحیات هم این اصطکاک بیشتر است.این دوران باید با سیاست و آگاهی طرفین طی شود تا اخلاق یکدیگر دستشان بیاید. پیشنهاد می کنم هم شما و هم خانمتون کتاب هایی در رابطه با خصوصیات زنان و مردان بخوانید.
    1) من 27 و همسرم 25
    2)بله
    3)کم و بیش اما خیلی کمتر از اندازه ی که از یک خانم انتظار میره
    4)آره انتخاب خودش
    5)شاید کمتر از یکماه چون خانواده اشون مقعد به آداب و رسوم عرف جامعه بودن
    6)هر دو متوسط

10. کاربر روبرو از پست مفید volkan تشکرکرده است .

Pooh (دوشنبه 18 شهریور 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,893

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط volkan نمایش پست ها
    سلام
    بحث اینکه مثل تا وقتی ازش ناراحت میشم و ناراحتیم رو بیان میکنم سریع واکنش تند نشون میده و حق به جانب خودش میگره که اون از من ناراحته

مثلا از چه چیزاییش ناراحت میشید؟ چطور ناراحتیتون رو بروز میدید؟
    دقیقا مثال بزنید. دقیقا بگید مثلا وقتی میخواید ناراحتیتون رو بروز بدید چی میگید؟

من با کادو، جملات عاشقانه،گل هدیه دادن،بیرون بردنش و هرکاری که فکرش رو بکنین برای خوشحالیش کردم و میکنم
    آیا زیادی بهش محبت میکنید؟
    ربطه بینمون اگر ازش هیچ توقعی نداشته باشم خیلی راضیه
    خوب اخلاق و رفتار و جذبه و دوست داشتن وعشق و علاقه

جذبه یعنی چی؟ چقدر داریدش؟

من نمیگم توی دعوا فقط اون مقصره اما همیشه خودشرو بیگناه میدونه، دیگه به این زود خسته شدم.
    اون میدونه من خیلی احساستی هستم و روحیه قهر رو ندارم برای همین میگه بینمون دیگه فعلا هیچی
    مدت قهرتون چقدر طول میکشه؟ تا قهر میکنه شما بلافاصله برای آشتی اقدام میکنید؟
    تا حالا شده یکمی ازش فاصله بگیرید و بذارید دلش براتون تنگ بشه؟ منظورم این نیست که حضور نداشته باشید. باشید ولی خیلی معمولی بدون محبت های افراطی.
    به سوالات مصباح الهدی هم با دقت پاسخ بدید.

- - - Updated - - -

الان دیدم که به سوالات مصباح جواب داده اید.

خب ببینید مدت آشنایی قبل از ازدواج شما کم بوده. هنوز اخلاق و روحیات هم خوب دستتون نیومده. به نظرم باید صبور باشید و مهارتهای ارتباطی و همسر داری رو تمرین کنید و در شناخت و سازگاری هم بیشتر تلاش کنید.

نباید به این زودی خسته بشید. زمان میبره تا دونفر همدیگه رو درست بشناسند.

- - - Updated - - -

با آرامش با هم صحبت کنید. ازش بپرسید من چطوری باشم تو رتضی تری؟ از چه چیزهای من ناراحتی؟ دوست دارم زندگی خوب و گرمی با هم داشته باشیم. پیشنهادت برای بهتر کردن زندگیمون چیه؟

بذارید او هم همین سوالها رو بکنه و شما هم بدون محکوم کردنش جواب بدید.

ببینید یه مثال میزنم. مثلا خانم شما یه رفتاری میکنه که شما دوست ندارید. شما میتونید به دو حالت ناراحت شدنتون رو بیان کنید.
    1- میتونید بگید این رفتارت اشتباهه و من ازش ناراحت میشم.
    2- میتونید بگید من حس بدی میکنم وقتی اینجوری باهام رفتار میکنی.

در حالت اول بیان ناراحتی شکل محکوم کردن طرف مقابل رو داره و طرف مقابل هم ناخودآگاه گارد میگیره و شکل دفاعی میگیره. و این رابطه رو به جدل و قهر میکشونه و نتیجه ای هم نمیده.

ولی در حالت دوم شما بدون محکوم کردن طرف مقابل احساس رنجش خود رو بیان کرده اید و این باعث میشه طرف مقابل بهتر به حرفتون گوش بده و حالت همدردی به خودش بگیره و احتمال حل مشکل بیشتر میشه.

12. 2 کاربر از پست مفید Pooh تشکرکرده اند .

asemani (دوشنبه 18 شهریور 92), مصباح الهدی (دوشنبه 18 شهریور 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    9

تشکرشده 4 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pooh نمایش پست ها
    تا حالا شده یکمی ازش فاصله بگیرید و بذارید دلش براتون تنگ بشه؟ منظورم این نیست که حضور نداشته باشید. باشید ولی خیلی معمولی بدون محبت های افراطی.
    به سوالات مصباح الهدی هم با دقت پاسخ بدید.

- - - Updated - - -

الان دیدم که به سوالات مصباح جواب داده اید.

خب ببینید مدت آشنایی قبل از ازدواج شما کم بوده. هنوز اخلاق و روحیات هم خوب دستتون نیومده. به نظرم باید صبور باشید و مهارتهای ارتباطی و همسر داری رو تمرین کنید و در شناخت و سازگاری هم بیشتر تلاش کنید.

نباید به این زودی خسته بشید. زمان میبره تا دونفر همدیگه رو درست بشناسند.
    نه تابحال هم قهر کردیم چه مقصر بودم و نبودم سریع من پا پیش گذاشتم و آشتی کردیم که احساسر میکنم این کار من امروز باعث این رفتار اون شده
    بله منهم موافقم که ازهم شناخته کمی داشتیم، اما غرور همسرم اجازه بهش نمیده که بذاره همو درک کنیم. منم میینم رفتارشو حرفاشو سریع عصبانی میشم برا همین میگم هردو مقصریم اما اون همیشه میگه فقط تو.
    خواست با هم بریم پیش مشاوره اما نمیاد
    خدای خیلی خسته ام میگم ای کاش با اون دختر مورد علاقه ام ازدواج میکردم
    فکرای بدی اومده سراغم. خیلی خسته ام

- - - Updated - - -

اتفاقا من همیشه ناراحتیم رو به همین صورت باهاش مطرح کردم اما متاسفانه سریع واکنش نشون میده یا اگر حرفم رو قبول کنه فقط 24 ساعت دوام داره
    خوددم موندم منو گناهکار یدونهو میه تو مشگل داری.
    میدونه آدم احساساتی هستم میخواد با قهر و دوری منو اذیت کنه

- - - Updated - - -

حرفاتون کاملا منطقی هستش منم حرفی ندارم اما همسرم مغروره و فقط 24ساعت سر حرفش هست.
    وقتی نارحتیمو ازش میگم یا ازش درخواست احترام متقابل و بیشتر دارم میگه غر میزنی تو پرتوقعیه!
    با خانواده خودش طوری رفتار میکنه که منکه همسر و همدمشم به خانواده اش حسودیم میشه
    الان پدرم پیشم مونده بود چون میدونه آدم احساساتی هستم کاری دسته خودم ندم

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,893

Array
    جاهایی که شما مقصر نبودید رو بذارید خودش بیاد عذرخواهی.حالت قهر سخت و سکوت به وجود نیارید اما نیازی نیست وقتایی که او مقصره شما برای عذرخواهی اقدام کنید.اما اگه اومد عذرخواهی کرد با آغوش باز بپذیرید.

بهش زمان بدید به بخش تقصیر خودش فکر کنه و درونا بخش اشتباهات خودش رو بپذیره. به نظرم اینقدر زود و همیشه برای آشتی و منت کشی و احتمالا ناز کشیدن پیش قدم شده اید که اصلا بهش فرصت نمیدید به سهم خودش در مشکلات فکر کنه.

در دعواهاتون هم بحث اختلافات قبلی رو دوباره پیش نکشید. یعنی مثلا نگید فلان روز هم فلان کارو کردی و ....

15. 3 کاربر از پست مفید Pooh تشکرکرده اند .

sanjab (دوشنبه 18 شهریور 92), مصباح الهدی (دوشنبه 18 شهریور 92), volkan (دوشنبه 18 شهریور 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    9

تشکرشده 4 در 3 پست

Array
    از کمک و اینکه درد و دل منو گوش کردین ممنونم
    حرفتون دسته اندک زمانی هم که اون بسمت من اومده با آغوش باز قبول کردم اما اون نه
    این دفعه چون خانواده من متوجه این موضوع شدن و منو میشناسه میخواد تلافی کنه
    خیلی حالم بده کاش اینقدر احساساتی نبودم که تبدیل به نقطه ضعف م بشه امروز

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)