به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 44
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 شهریور 98 [ 00:26]
    سطح
    43
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 76
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    92

تشکرشده 36 در 15 پست

Array

6 چطوری ازش بخوام حجابشو بیشتر رعایت کنه؟

سلام دوستان
    من تو خانواده ای تقریبا سنتی و مذهبی میانه رو بزرگ شدم و با دختری تو دانشگاه برای ازدواج آشنا شدم و به خانواده معرفی کردم, خانواده ام هم فقط یک جلسه رفتن و خانواده ایشون رو دیدن و به دلیل اینکه غریبه اند و شناختی نداریم مخالف اند و من میخام ابهامات رو برای خودم و خانواده ام از بین ببرم .ارتباط من و این خانوم بیشتر به کمک من در موارد درسیه.
    عقیده من در مورد حجاب اینه که باید حداقل چارچوبی که تو دین تعریف شده رو داشته باشند, حالا شکلش می تونه مانتو یا چادر یا هر جور دیگه باشه, اما این خانوم که خیلی هم بهشون علاقه دارم و ایشون هم به من علاقه دارند. یکمی آرایش می کنه و یه خورده هم موهاش بیرونه یکبار در مورد حجاب فقط بهش عقیدمو گفتم اما ازش نخواستم که بیشتر رعایت کنه.نمیخام عقیدمو بهش تحمیل کنم.خونوادشون معتقد هستند و خوذش هم اهل نماز هست. اما حالا میخام ببینم حاضره بخاطر من حجابشو بیشتر رعایت کنه؟(نه با زور بلکه با انتخاب خودش)
    چطوری بهش بگم؟مثلا براش چادر هدیه بگیرم خوبه؟
    ممنون میشم تجربیات خودتون رو به من هدیه بدید.

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    اول خانوادتو راضی کن بعد بهش بگو می خوام همسرم چادری باشه و

هر تصمیمی گرفت قبول کن.این می شه درخواست بدون تحمیل ولی هدیه ی

چادر نوعی تحمیل کردن محسوب می شه.

3. 8 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

asemani (جمعه 15 شهریور 92), kamran2007 (یکشنبه 05 آبان 92), maryam9966 (یکشنبه 03 آذر 92), masom (جمعه 15 شهریور 92), rainbow69 (شنبه 16 شهریور 92), roze sepid (دوشنبه 18 شهریور 92), shapoor (جمعه 15 شهریور 92), tamanaye man (یکشنبه 03 آذر 92)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    جمعه 29 شهریور 92 [ 20:28]
    سطح
    16
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 18
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    121

تشکرشده 135 در 54 پست

Array
    دروووود
    برادر گرامی به نظر من چادر براش نخر. چرا که رعایت حجاب فقط از طریق چادر سر کردن نیست هر چند چادر به نظر من جز بهترین حجاب هاست.
    اما چرا میگم چادر نگیر چون ممکنه جبهه گیری کنه یا ناراحت بشه البته اینم بستگی به اخلاق و شخصیتش داره که به شناخت شما ختم میشه..
    بهتره وقتی قضیه ازدواجتون قطعی شد چون الان هیچ نسبیتی به هم ندارین وقتی همه چیز جور شد و برای شناخت بیشتر با هم بودید بهشون بگید که من دوست دارم همسر ایندم برای من ارایش کنه یا در مجلسه های زنانه ارایش داشته باشه ...
    البته این نظر شخصی منه
    بدروووود

5. 3 کاربر از پست مفید masom تشکرکرده اند .

rainbow69 (شنبه 16 شهریور 92), roze sepid (دوشنبه 18 شهریور 92), فرهنگ 27 (جمعه 15 شهریور 92)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    کسی که موهاش را بیرون می ذاره و آرایش می کنه
    نمی تونی ازش بخواهی چادری بشه. نهایتش این هست که بتونه یه مقدار آرایشش را کمتر کنه یا موهاش را بپوشونه.

اما در کل تغییرات این چنینی دوام ندارند.
    چون نمای ظاهری یک تفکر و تربیت و فرهنگ هست. شاید بشه نمای ظاهری را عوض کرد اما ریشه اش همونی هست که بوده و بعدها باهاش به مشکل برمی خورید.

7. 14 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

asemani (جمعه 15 شهریور 92), del (یکشنبه 03 آذر 92), kamran2007 (یکشنبه 05 آبان 92), majid_k (شنبه 16 شهریور 92), maryam9966 (یکشنبه 03 آذر 92), masom (جمعه 15 شهریور 92), mohammad6599 (دوشنبه 18 شهریور 92), Pooh (جمعه 15 شهریور 92), rainbow69 (شنبه 16 شهریور 92), roze sepid (دوشنبه 18 شهریور 92), shapoor (جمعه 15 شهریور 92), فرهنگ 27 (جمعه 15 شهریور 92), مصباح الهدی (جمعه 15 شهریور 92), تنهاترین سیما (پنجشنبه 21 شهریور 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    92

تشکرشده 36 در 15 پست

Array
    از همه ی دوستان خیلی ممنونم
    دوستی فرموده بودند که چادر نوعی تحمیل کردنه. حق باشماست شاید اینطوری به نظر برسه.
    راستش می خوام یه جوری منظورم رو بهش برسونم که من دوستت دارم و این رعایت کردن حجاب به نفع خودت و آیندمونه, نه اینکه بخوام کنترلت کنم و محدودت کنم یا آزادی رو بگیرم.

اما اینکه دوستی فرموده بودند تغییرات زیادی شدنی نیست. دو تا از همکلاسی هام با هم ازدواج کردند که آقا پسر از دوستان نزدیک من اند, خانومشون ابتدا چادری نبودند و مانتو می پوشیدند به طوری که اندام هاشون معلوم میشد! اما دوست من با یه صحبت منطقی خیلی کوچیک تونست چادریش کنه و الان با انتخاب خودش چادر می پوشه البته اون موضوعش فرق داشت و اونم این بود که خانومشون اول عاشق دوست ما شده بودن.

خودم فکر می کنم اگه حجابشو رعایت کنه یه علامت خیلی بزرگ برای من محسوب میشه و تفاسیر خوبی میشه ازش داشت و در آینده عشق من رو به اون زیاد تر میکنه.

راستش یکمی زمینه چینی کردم و یه روز تو دانشگاه با چند تا از دوستاش بود که یکیشون چادری و حجاب خوبی داشت بعد بهش گفتم فلانی خیلی دختر خوبیه , دوست خوبیه و چقدر هم حجاب خوبی داره اما مشکل این بود که بعدا فهمیدم همون آدم چادری اونقدا هم با ظاهرش یکی نیست
    بعد این چیز هاست که باعث میشه بترسم از بیان این موضوع.
    به نظرتون میشه با حرف زدن و دیپلماسی, منطق حجاب رو بفهمونم و این رو بهش اثبات کنم که خیلی کار بزرگی برام انجام می ده؟اگه جواب مثبته, چطور زمینه چینی کنم و بفهمونم؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 آذر 94 [ 23:23]
    سطح
    35
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    1,117

تشکرشده 633 در 254 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط rainbow69 نمایش پست ها
    اما اینکه دوستی فرموده بودند تغییرات زیادی شدنی نیست. دو تا از همکلاسی هام با هم ازدواج کردند که آقا پسر از دوستان نزدیک من اند, خانومشون ابتدا چادری نبودند و مانتو می پوشیدند به طوری که اندام هاشون معلوم میشد! اما دوست من با یه صحبت منطقی خیلی کوچیک تونست چادریش کنه و الان با انتخاب خودش چادر می پوشه البته اون موضوعش فرق داشت و اونم این بود که خانومشون اول عاشق دوست ما شده بودن.
    دوست من وقتی پای علاقه وسط باشه آدم دست به هر کاری میزنه. چون با دید منطقی چندان نمیشه قبول کرد آدم تیپ چندین سالشو با یه صحبت خیلی کوچیک عوض کنه.
    به نظرتون میشه با حرف زدن و دیپلماسی, منطق حجاب رو بفهمونم و این رو بهش اثبات کنم که خیلی کار بزرگی برام انجام می ده؟اگه جواب مثبته, چطور زمینه چینی کنم و بفهمونم؟
    خب به شخص مقابل بستگی داره. اول از همه ممکنه این خانم اصلا نخواد با شما بحث کنه! دوم این که واقعا خانم منطقی هستن که بدون تعصب حرفای شمارو بپذیرن؟

یه سوال هم من از شما می پرسم. شما اگه نتونید ایشونو متقاعد کنید باز هم باهاشون ازدواج می کنید؟(این برای کنجکاویم بود اگه دوست نداشتید جواب ندید ولی اگه جواب این سوالو نمی دونید باید خودتونو آماده کنید)
    پدرم روضه رضوان به دو گندم بفروخت
    من چرا ملک جهان را به جوی نفروشم

10. 3 کاربر از پست مفید shapoor تشکرکرده اند .

del (یکشنبه 03 آذر 92), rainbow69 (شنبه 16 شهریور 92), roze sepid (دوشنبه 18 شهریور 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    92

تشکرشده 36 در 15 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط shapoor نمایش پست ها
    خب به شخص مقابل بستگی داره. اول از همه ممکنه این خانم اصلا نخواد با شما بحث کنه! دوم این که واقعا خانم منطقی هستن که بدون تعصب حرفای شمارو بپذیرن؟

یه سوال هم من از شما می پرسم. شما اگه نتونید ایشونو متقاعد کنید باز هم باهاشون ازدواج می کنید؟(این برای کنجکاویم بود اگه دوست نداشتید جواب ندید ولی اگه جواب این سوالو نمی دونید باید خودتونو آماده کنید)
    سلام,ممنونم که نظرتون رو بیان کردید
    به نکته ی مهمی اشاره کردید. این که بتونم متقاعدشون کنم و قبول کنن خیلی برام مهمه چون این نشون دهنده ی چند امتیاز مثبت برای ایشونه مثل منطقی بودن,با گذشت بودن,و... اگر قبول نکنن علارقم اینکه خیلی دوستش دارم و احساسم اذیتم میکنه اما به تصمیم عقل عمل میکنم و منصرف میشم.
    خدا کنه قبول کنه

1-کسی از آقایون تجربه ی چنین درخواستی رو داشتین؟ نظرتون چی بوده؟
    2-کسی از خانوما با چنین درخواستی مواجه شدین؟نظرتون چی بوده؟

باز هم از اینکه نظراتتون رو بیان می کنید ممنونم

12. کاربر روبرو از پست مفید rainbow69 تشکرکرده است .

shapoor (شنبه 16 شهریور 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 10 مهر 92 [ 12:28]
    سطح
    3
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 28
    دستاوردها:
    100 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 15 در 10 پست

Array
    سلام اين قضيه براي منم اتفاق افتاده و يكي از همكارام ازم همچين درخواستي رو داره و من هم مثل خانم مورد نظر شما يه كم موهام بيرونه و آرايش كمي مي كنم
    ايشون رك حرفشون رو به من زدن و از من خواستن حجابو در حد عرف رعايت كنم من هم يه خانواده مذهبي دارم ولي آزادي به من دادن كه هر طور مي خوام بگردم خيلي برام سخته كه بخوام بعد از يه مدت اينكاروكنم و خيلي هم فكر كردم در موردش ولي چون واقعا ادم خوب و با شخصيت و با خيري هست و همه قبولش دارن حاضر هستم اين كارو البته در حد عرف انجام بدم قرار شد در مورد اين موضوع در جلسات خواستگاري صحبت كنيم .
    ببينيد اگر شمارو دوست داشته باشه و قبول داشته باشه قبول مي كنه ولي خواهشا رك و صريح چيزايي رو كه مي خواين ازش توضيح بدين تا بتونه تصميم درستي بگيره .
    در مورد چادر اگر اين اقا با من همچنين كاري كنه ناراحت مي شم و اين نشون دهنده اينه كه كم كم مي خواين آزاديشو ازش بگيرين اين كارو نكنين لطفا
    در جواب اون كسي كه فرمودند بستگي به ذات و شخصيت داره من قبول ندارم اينو ايشون خانواده مذهبي دارن و خود دختر خانم هم جلف نمي گرده كه اين حرفو مي زنيد ادمها مي تونن تغيير كنن مگر اينكه خيلي با هم اختلاف فرهنگي و طبقاتي داشته باشن .ببخشيد زياد شد

14. کاربر روبرو از پست مفید لاله شيرازي تشکرکرده است .

rainbow69 (شنبه 16 شهریور 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    92

تشکرشده 36 در 15 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط لاله شيرازي نمایش پست ها
    حاضر هستم اين كارو البته در حد عرف انجام بدم قرار شد در مورد اين موضوع در جلسات خواستگاري صحبت كنيم .
    ببينيد اگر شمارو دوست داشته باشه و قبول داشته باشه قبول مي كنه ولي خواهشا رك و صريح چيزايي رو كه مي خواين ازش توضيح بدين تا بتونه تصميم درستي بگيره .
    در مورد چادر اگر اين اقا با من همچنين كاري كنه ناراحت مي شم و اين نشون دهنده اينه كه كم كم مي خواين آزاديشو ازش بگيرين اين كارو نكنين لطفا
    در جواب اون كسي كه فرمودند بستگي به ذات و شخصيت داره من قبول ندارم اينو ايشون خانواده مذهبي دارن و خود دختر خانم هم جلف نمي گرده كه اين حرفو مي زنيد ادمها مي تونن تغيير كنن مگر اينكه خيلي با هم اختلاف فرهنگي و طبقاتي داشته باشن .ببخشيد زياد شد
    سلام
    ممنون از وقتی که گذاشتین خیلی استفاده کردم.
    بله هدیه دادن چادر کلا فکر اشتباهی بود با اینکه من قصد گرفتن آزادی رو نداشتم.
    چیزی که من می خوام اینه که موهاش زیاد معلوم نشه و تو محل های عمومی خیلی غلیظ ارایش نکنه.
    بطور خلاصه می خوام اینطوری بگم که:

من دوستت دارم و خیلی برام عزیزی, بعدش اینکه بهت اعتماد کامل دارم و تحقیق هم که کردم همه گواه بر پاکی بوده چیزی که می خوام اینه که حجابت خوبه ولی یکم میخوام موهات معلوم نشه (حالا یه ذره که مقنعه یا روسری خود به خود میره عقب) و دوم اینکه تو مکان های عمومی آرایشت زیاد غلیظ نباشه وگرنه مانتویی یا چادری باشی برام فرق نداره میخوام تیپ معمولی داشته باشی در حد فلانی و قصدم از اینکار این نیست که بخوام محدودت کنم یا آزادی تو بگیرم بخاطره اینه خیلی میخامت و اینکه شما دختر متینی هستی و با اینکار کامل تر میشی در ضمن شاید شما هم در مورد ظاهر من نظری داشته باشید که من دوست دارم نظر شما روهم بدونم و نظرتون محترمه و اینکه با رعایت بیشتر حجاب خودت مزایاشو بیشتر خواهی دید و اینکه تو جامعه بیشتر از این مورد احترام قرار میگیری.

دوستان به نظرتون به طور خلاصه این طرز بیان خوبه؟خانوما نظرتون چیه؟

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    رنگین کمان،تو اگر مثلن بخوای خانمت چاق باشه،می ری از بین دخترهای لاغر و

متوسط انتخاب می کنی بعد ازش می خوای چاق بشه؟یا از اول می ری سراغ

دخترهای چاق؟

17. 5 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

majid_k (شنبه 16 شهریور 92), mohammad6599 (دوشنبه 18 شهریور 92), rainbow69 (شنبه 16 شهریور 92), roze sepid (دوشنبه 18 شهریور 92), shapoor (شنبه 16 شهریور 92)

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)