به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 26 خرداد 93 [ 19:00]
    سطح
    17
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdrive3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1,066

تشکرشده 121 در 62 پست

Array

New 1 شرایط برای ازدواج دانشجویی- میشه؟؟

سلام دوستان
    سهیلم 28ساله!
    تو تاپیک قبلی دوستانی اومدن و راهنمایی های کردن -ممنون

بااون ناراحتی و افسردگیه ! تقریبا کنار اومد

اینجا سوالم اینه که تو دوران دانشجویی(ارشد) چه شرایطی باید داشته باشم تا بتونم ازدواج کنم-ازدواج دانشجویی میگم.
    قبلا گفتم بیکارم و تضمین شغلی ندارم.این که تو فکر ازدواجم برا اینه:

1-از رابطه با دختر غیر ازدواج خوشم نمی یاد و اعتقادی بش ندارن و این کار برام مسخرسست!!
    2-به نظرم تو دانشگاه بهترین موقعیت رو دارم که یکی رو پیدا کنم که ویژگی های که می خوام رو داشته باشه.
    3-چون منطقه و محل خودمون نمی خوام ازدواج کنم.
    4-سنمم که .......
    5-چون قبلا گفتم می خوام از دانشگاه رفتنم بهترین استفاه رو داشته باشم آیا از این موقعیت برا ازدواجم می تونم استفاده کنم.

البته من خودمم خیلی سخت گیرم یعنی همیشه این تو ذهنمه که تا کار ثابتی نداشته باشم و ..... ازدواج نمی کنم.
    ولی خب گفتم اینجا بگم شاید - شاید که نه حتما - دوستانی هستند که نظرایی داشته باشند-یا تجربه ایی داشته باشند.
    سوالی هست در خدمتم............
    ممنون

- - - Updated - - -

خواهشا خانمام نظرشون رو بگن - یعنی اگه مثلا ! قصد ازدواج دانشجویی دارین از پسر تو این دوره چه انتظاری دارین؟ !

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 بهمن 01 [ 19:08]
    سطح
    79
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 366
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام سهیل جان.

تاپیک قبلیتون رو تا حدی خوندم. به عنوان یه خانووم نظرم رو م یگم.
    من خودم فقط داداش دارم و موقعیت پسرها خ برام قابل درکه.

به نظر من پاسخ سوالتون خ به خودتون بر می گرده! مثلا خ از اقایون با شرایط نامناسب دست رو دختری م یزارن که پولداره و زیباست و ...اون خانم هم قبول م یکنه و بعد درگیریها شروع میشه! خب اون دختر از اول تو رفاه بوده به قول سعدی اگه با فیل م یخای طرح دوستی بندازی حداقل باید یه خونه داشته باشی که فیل بره توش!

پس اگه دختری می خای که با شرایطتت کنار بیاد باید ملاکهات عمیق تر باشن! یعنی انسانیت و صبر و ..اون خانم رو علاوه بر ظواهر در نظر داشته باشی! خیلی از خانمها هم در شرایط شما هستن و شما رو کاملا درک میکنن و باهاتون همراه میشن اما خیلیها هم هرچه در خانه پدری براشون فراهم بوده و نبوده رو از ادم می خان!

من خودم خاستگار با شرایط خوب ( از دید دیگران منظورم ثروتمند و از لحاظ اجتماهی بالا) خ داشتم اما
    از بین همه اونا یکیشون که ارشد داشت و شغل ثابتی نداشت رو پسندیدم ! شما الان ممکنه شغل نداشته باشی اما قرار نیس که همیشه اینگونه باشه!

در کل اگه نظر من رو بخای به عنوان یه دوست بزرگ تر از خودت( که ممکنه با عنوان تاپیکت متفاوت باشه). خوبه ادم مشکلاتش رو یکی یکی حل کنه! نمی دونم من جای شما نیستم ولی اگه من باشم سعی می کنم ارشد رو با معدل بالا و مقاله ادامه بدم! هم زمان دنبال کار می گردم چون اصلا به صلاح نیس که کار به خاطر ارشد به تعویق بیفته! و بعد به فکر ازدواج میافتم. چون تنهایی راحت تر میشه دنبال کار گشت . فکر و روانت ارامش بیشتری داره تا اینکه بخای یه نفر دیگه رو هم داشته باشی! البته می دونم خیلیها میگن که خدا مشکل گشا س منم قبول دارم اما واقعا سخته! این به طرف مقابلتون و انتظارات اون و خانوادش خ بر می گرده و اینکه چقدر می تونه در برابر مشکلات بایسته !

و اصلا امیدم رو از دست نمی دم. خیلی ها شرایط شما رو داشتن وقتی خسته نشی و ناامید نباشی و فقط فوکوست روی راه حل باشه مطمین باش بهش می رسی!

بله حرف شما درسته از این لحاظ دانشگاه می تونه خ خوب باشه. اگه پاسخم خ مربوط به شوالتون نبود عذر می خام

نقل قول نوشته اصلی توسط **سهیل ** نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سهیلم 28ساله!
    تو تاپیک قبلی دوستانی اومدن و راهنمایی های کردن -ممنون

بااون ناراحتی و افسردگیه ! تقریبا کنار اومد

اینجا سوالم اینه که تو دوران دانشجویی(ارشد) چه شرایطی باید داشته باشم تا بتونم ازدواج کنم-ازدواج دانشجویی میگم.
    قبلا گفتم بیکارم و تضمین شغلی ندارم.این که تو فکر ازدواجم برا اینه:

1-از رابطه با دختر غیر ازدواج خوشم نمی یاد و اعتقادی بش ندارن و این کار برام مسخرسست!!
    2-به نظرم تو دانشگاه بهترین موقعیت رو دارم که یکی رو پیدا کنم که ویژگی های که می خوام رو داشته باشه.
    3-چون منطقه و محل خودمون نمی خوام ازدواج کنم.
    4-سنمم که .......
    5-چون قبلا گفتم می خوام از دانشگاه رفتنم بهترین استفاه رو داشته باشم آیا از این موقعیت برا ازدواجم می تونم استفاده کنم.

البته من خودمم خیلی سخت گیرم یعنی همیشه این تو ذهنمه که تا کار ثابتی نداشته باشم و ..... ازدواج نمی کنم.
    ولی خب گفتم اینجا بگم شاید - شاید که نه حتما - دوستانی هستند که نظرایی داشته باشند-یا تجربه ایی داشته باشند.
    سوالی هست در خدمتم............
    ممنون

- - - Updated - - -

خواهشا خانمام نظرشون رو بگن - یعنی اگه مثلا ! قصد ازدواج دانشجویی دارین از پسر تو این دوره چه انتظاری دارین؟ !

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 26 خرداد 93 [ 19:00]
    سطح
    17
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdrive3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1,066

تشکرشده 121 در 62 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرااد نمایش پست ها
    در کل اگه نظر من رو بخای به عنوان یه دوست بزرگ تر از خودت( که ممکنه با عنوان تاپیکت متفاوت باشه). خوبه ادم مشکلاتش رو یکی یکی حل کنه! نمی دونم من جای شما نیستم ولی اگه من باشم سعی می کنم ارشد رو با معدل بالا و مقاله ادامه بدم! هم زمان دنبال کار می گردم چون اصلا به صلاح نیس که کار به خاطر ارشد به تعویق بیفته! و بعد به فکر ازدواج میافتم. چون تنهایی راحت تر میشه دنبال کار گشت . فکر و روانت ارامش بیشتری داره تا اینکه بخای یه نفر دیگه رو هم داشته باشی! البته می دونم خیلیها میگن که خدا مشکل گشا س منم قبول دارم اما واقعا سخته! این به طرف مقابلتون و انتظارات اون و خانوادش خ بر می گرده و اینکه چقدر می تونه در برابر مشکلات بایسته !
    سلام
    ممنون از توجهتون و وقتی که گذاشتین - حرفتون به نظرم کاملا درسته
    همش بستگی به خودم داره - مطمعنا یا ازدواج نمی کنم یا دختری رو انتخاب میکنم که شرایطم رو درک کنه!! می دونم زیادن و بیشتر دخترا ملاکا دیگه ی غیر ثروت و .... مد نظرشونه ! ولی یه ریسکه!
    تو ازدواج با یه خونواده و شاید یه طایفه باید ارتباط برقرار کرد و نه فقط یه نفر!(دختر)
    می دونم بخوام ازدواج کنم طرفم رو با همه ملاکام پیدا میکنم به فرض قبول کردن دختر - نمیتونم با این وضعم با خونوادش ارتباطی برقرار کنم! شاید بشه ا من نمی تونم!!
    وقتی ام این وضع پیش می یاد میشه رابطه در حد دوستی و به امید ازدواج! که حتما به هردومون سخت میگذره!
    اگه اینجوریه که دوره ازدواج یه خط قرمزمیکشم!
    ممنون مهرااد از نظرت
    =============================
    دوستان اگه تجربه ای دارین گوش میدم

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط مهرااد نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از توجهتون و وقتی که گذاشتین - حرفتون به نظرم کاملا درسته
    همش بستگی به خودم داره - مطمعنا یا ازدواج نمی کنم یا دختری رو انتخاب میکنم که شرایطم رو درک کنه!! می دونم زیادن و بیشتر دخترا ملاکا دیگه ی غیر ثروت و .... مد نظرشونه ! ولی یه ریسکه!
    تو ازدواج با یه خونواده و شاید یه طایفه باید ارتباط برقرار کرد و نه فقط یه نفر!(دختر)
    می دونم بخوام ازدواج کنم طرفم رو با همه ملاکام پیدا میکنم به فرض قبول کردن دختر - نمیتونم با این وضعم با خونوادش ارتباطی برقرار کنم! شاید بشه ا من نمی تونم!!
    وقتی ام این وضع پیش می یاد میشه رابطه در حد دوستی و به امید ازدواج! که حتما به هردومون سخت میگذره!
    اگه اینجوریه که دوره ازدواج یه خط قرمزمیکشم!
    ممنون مهرااد از نظرت
    =============================
    دوستان اگه تجربه ای دارین گوش میدم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)