به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 شهریور 87 [ 09:44]
    سطح
    36
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 131
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

+بد چشمی شوهر

سلام من یه مشکلی دارم که اصلا نمیدونم چطوری باید حلش کنم . شوهر من یک کمی بد چشم هستش و این خیلی منو ناراحت میکنه زیادم در این مورد باهاش صحبت کردم ولی بی فایده بوده حالا شما بگین چکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 91 [ 10:54]
    سطح
    82
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 244
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,060

تشکرشده 3,145 در 958 پست

Array

RE: بد چشمی شوهر

بد چشم یعنی بدبین؟؟؟
    اگه منظورتون بدبینی هست بیشتر باید توضیح بدین که در چه مواردی ایشون بدبین هستن؟ در همه موارد بدبین هستن یا فقط به شما؟ شما قبلا کاری کردین که ایشون رو حساس کرده باشین؟ خانواده ایشون چطوری هستن، یعنی خانواده ایشون مشکلی نداشتن؟ وضعیت شما و ایشون از نظر تحصیلات و شغل به چه صورته و ...

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام . خسته نباشین . ولی منظور من از بد چشمی بدبینی نبود منظور من این بود که هر موقع که من با شوهرم بیرون میریم خیلی به خانومها نگاه میکنه چه با حجاب چه بد حجاب و از نظر خانواده هم پدرشوهر من هم یه کمی با زنها راحت رفتار میکنه ولی مامانش اینطوری نیست و شوهر من هم به مادرش خیلی وابسته است طوری که هر کاری رو بدون مشورت اون نمیتونه انجام بده و ما سر این موضوع زیاد با هم مشکل داشتیم وضعیت ما هم از نظر تحصیلات ، ایشون دیپلم ریاضی من هم فعلا دانشجو هستم........... دیگه نمیدونم درباره چی باید براتون توضیح بدم فقط همینقدر میدونم که من نمیتونم این موضوع رو تحمل کنم و برام خیلی سخته ممنون به خاطر توجهتون و همچنین راهنماییهاتون................

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    82
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,060

تشکرشده 3,145 در 958 پست

Array

خوب عزیزم فکر کنم مشکل شما دو تاست
    یکی بد چشمی همسرتون
    یکی هم وابستگی ایشون به مادرش

در مورد بدچشمی اول چند تا سوال از شما می خوام بپرسم:
    1- ظاهر شما به چه شکل هست هم داخل منزل و هم خارج از منزل
    2- همسرتون در مورد ظاهر شما چه نظری داره؟ (ازتون تعریف می کنه یا نه)
    3- عکس العمل شما در مقابل کاری که انجام می ده چیه؟
    4- شما خودتون حجابتون رو رعایت می کنید یا نه (منظورم جلوی فامیل و اقوام)

در مورد وابستگیشون هم باید بگم خیلی از آقایون به مادرشون وابسته هستن. شما باید سعی کنید طوری عمل کنید که ایشون اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنن. سعی کنید به ایشون بفهمونید که نظرات و باورهای ارزشمندی داره و حتی می تونه به دیگران هم کمک کنه و بهشون مشورت بده... شما با این کار ایشون رو از جایگاه تأثیرپذیری کم کم به جایگاه تأثیرگذاری سوق می دین و بهشون نشون بدین که از داشتن همسری که بتونید بهش تکیه کنید و اون هم تکیه گاه محکمی باشه احساس لذت و غرور می کنید.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

مرسی به خاطر راهنماییتون . در مورد ظاهر خودم اوایل در خونه خیلی به خودم میرسیدم اونقدر که هر کی میفهمید به من میگفت که چه حوصله ای دارم ولی من اینکارو دوست داشتم کم کم به خاطر بی توجهی شوهرم به این مسئله که براش فرقی نمیکرد که من آرایش داشته باشم یا نه ،( حتی در این مورد از خودش خیلی نظر میخواستم که چه آرایشی رو دوست داره همیشه میگفت نمیدونم تو بدون آرایش هم خوبی فرقی نمیکنه آرایش کنی یا نکنی)، من هم نسبت به این مسئله بی تفاوت شدم و حالا توی خونه زیاد آرایش نمیکنم و از نظر لباس پوشیدن تا حالا نشده که لباس پوشیده جلوی شوهرم داشته باشم همیشه سعی میکنم لباسم جدید و جذاب باشه ( در این مورد هم حتی من ازش پرسیدم که کدوم قسمت بدن منو بیشتر دوست داره تا من بدونم و بتونم نیازشو براورده کنم کنم میگه هیچکدوم ، نمیدونم ، چه سوالایی میپرسی و از این حرفا) ولی در بیرون خونه همیشه یه آرایش معمولی داشتم . شوهرم از من تعریف میکنه و میگه که خوشگلم و از این حرفا اوایل خیلی برام مهم بود ولی الان وقتی توی عملش این حرفا رو نمیبینم حرفاشو باور ندارم و به نظر من حرفاش مثل یه عادته که هر روز اونا رو تکرار میکنه بدون هیچ تغییر در برابر تغییرات ظاهری من . از نظر حجاب توی فامیل هم همیشه حجابم رو رعایت میکنم .خیلی بیشتر از همه دخترا و خانومای توی فامیل .

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    82
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,060

تشکرشده 3,145 در 958 پست

Array

عزیزم سعی کن همیشه به خودت برسی، برای خودت زیاد وقت بذار، منظورت از اینکه توی عمل حرفاشو نمی بینی چیه؟ آخه تعریف از زیبایی که عملی نداره.
    می دونی چیه عزیزم بیشتر آقایون ظاهر براشون اهمیت داره. اگه هم می بینی که همسرت به خانمهای دیگه نگاه می کنه به همین خاطره. و فقط هم دلیلش این نیست که به زیبایی شما شک داشته باشه و یا اینکه بخواد نظر بدی داشته باشه. من از یک آقایی شنیدم که می گفت وقتی یه خانم با چهره ای زیبا رو توی خیابون یا جای دیگه می بینم سریع یاد چهره همسرم می افتم و خوشحال می شم که همسرم زیباترین زنیه که تا به حال دیدم.همسر اون آقا هم نسبت به این قضیه حساس بود. شاید همسر شما هم قصدی نداره.
    شما نگفتین که چه عکس العملی نشون می دین. اما اگه حساسیت نشون می دین بهتون پیشنهاد می کنم این کار رو دیگه نکنید. اینو بهتون بگم که اگه شما زیباترین دختر دنیا باشید و روی این قضیه حساسیت نشون بدین همسرتون احساس می کنه که شما خودتون رو از دیگران کمتر می بینید و در واقع این رو به ایشون القا می کنید. یه مدت سعی کنید برعکس باشید. سعی کنید قبل از اینکه همسرتون متوجه زیبایی خانمی بشه شما از زیباییش تعریف کنید. اینطوری ارتباط صمیمانه تری با همسرتون برقرار می کنید.
    همسر من همچین خصوصیتی نداره، اما یه چیز جالب در موردش فهمیدم اونم اینه که وقتی که برای خرید چیزی میریم، مثلا کفش یا مانتو یا کیف ... تا یه مدت توجه اش به مانتو خانمها جلب می شه. من هیچ وقت در مورد این قضایا حساسیت نشون نمی دم چون احساس می کنم چیزی از لحاظ ظاهر کم ندارم تا جایی که همیشه وقتی از ظاهر کسی ازم می پرسن می گم خوشگله یا وقتی به نظرم کسی زیبا میاد خیلی راحت در مورد زیباییش صحبت می کنم.
    امیدوارم بتونی با گذاشتن کمی وقت و حوصله این مشکلت رو حل کنی عزیزم. خیلی بیشتر از سابق به خودت توجه کن. اصلا مگه غیر از اینه که وقتی یه آرایش جدید می کنی یا یه لباس تازه می پوشی احساس لذت و آرامش می کنی؟؟ پس به خاطر خودت هم که شده این کار رو بکن

7. کاربر روبرو از پست مفید shad تشکرکرده است .

shad (چهارشنبه 06 شهریور 87)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 شهریور 87 [ 08:36]
    سطح
    40
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 16
    دستاوردها:
    تشکرها
    122

تشکرشده 126 در 74 پست

Array

سلام دوست عزيز
    بد چشمي يا حيض بودن چشم يه نوع بيماري روحيست و هيچ ربطي به ظاهر شما نداره.البطه بيشتر ميشه يه عادت محصوبش كرد كه ترك اون نياز به همكاري شما وزمان داره.ببين همونجور كه بدن نياز جنسي داره روح يا بهتر بگم احساسات ادمي هم غرايز جنسي دارند.بزار يه مسال برات بزنم.فردي سر سفره رنگيني نشسته و از همه غذا ها بجز يك مدل تا سر حد مرگ خورده ولي دوست داره از اون هم بخوره.اين به معني گشنه بودن اونه ؟ نه فقط چشماش سير نشد.
    شما سعي كن كمي حساسيتتون رو كم كنيد تا راحت تر بتونيد مسله رو حل كنيد.اول اينكه شوهرتون رو تشويق به ورزش كنيد.سعي كنيد در صورت داشتن ماهواره از كانالهايي استفاده كنيد كه كم تر زنان لخت نشون بده.واز كانالهي سكس دوري كنيد.
    يكي از دلايل به وجود امدن اين مشگل صحبت در اين زمينست.دوستان شوهرتون رو بيشتر بشناسيد.سعي كنيد به زور نظر اونو به بدن خود جلب نكنيد.كمتر سربسرش بزاريد .اصلا در اين مورد ازش ايراد نگيريد.وقت بيشتري براي صحبت با او بزاريد.
    اين مرحله اوله. موفق باشيد.
    خوشا به حال آسمان هرگاه مي گريد دريايي هست درکش کند، درد دلش را گوش دهد غمخوارش باشد

9. کاربر روبرو از پست مفید نديم تشکرکرده است .

نديم (چهارشنبه 06 شهریور 87)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 بهمن 91 [ 11:56]
    سطح
    51
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 167
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    202

تشکرشده 210 در 101 پست

Array

سلام GERMAZ جان
    منم موافقم با شادعزیز
    به خودت برس خیلی بیشتر از اون هایی که بهشون نگاه می کنه و این حساسیت رو براش بوجود بیار که تو هم توی چشمی و دیگرون بهت توجه دارن؟کم نیار کلی از خودت تعریف کن کم کم جدی می شه و به چشمش میاد البته حتماً تعریفی هستی ها

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام دوستان خوبم . مرسی از راهنماییهای همتون . ولی در این مورد که به من گفتین من به خودم برسم گفته بودم که من اوایل بیش تر از حد به خودم میرسیدم چیزی در حدود 1 ساعت قبل از اینکه شوهرم بیاد پای آیینه بودم ولی هیچ عکس العمل خاصی از شوهرم در برابر تغییرات جدید خودم نمیدیدم و به قول خودش میگفت که فرقی نداری وقتی آرایش کنی یا نکنی ولی به قول دوست خوبم شاد عزیز باید این کارو برای خودم انجام بدم برای دل خودم . در مورد حرف زدن با شوهرم هم باید بگم که اصلا به حرفهای من توجهی نمیکنه اصلا دوست نداره در مورد خودم و اون چیزایی که از صبح تا حالا برام پیش اومده براش صحبت کنم میگه حوصله ندارم میخوام فیلم ببینم ، خوب به من چه ربطی داره یا اینکه به صحبتهام گوش میده و نگاهش توی تلویزیونه وقتی که صحبتم تموم میشه اصلا متوجه هم نمیشه .... من با شوهرم خیلی مشکل دارم البته اصلا دوست ندارم که اینطوری باشه اغلب سعی میکردم که با سکوت جلوی دعوا و درگیری رو بگیرم ولی این راه خوبی نبود بعد از اون سعی کردم که مشکلاتمو بهش بگم ولی دوستانه ولی از نظر اون صحبتهای من در مورد مشکلاتمون فقط یه غرغر معمولی بود و بس و الان هم که دیگه .... نمیدونم چی باید بگم فقط همینقدر میدونم من زندگیمو دوست داشتم و دارم ولی دوست دارم توی این زندگی منم لذت ببرم .. ولی توی چطوری خوب زندگی کردنش موندم .....خیلی شدید به راهنماییهاتون نیاز دارم ...... خواهش میکنم کمک کنید.... در مورد مشکل خودم باید بگم منم یه مشکل خیلی بزرگ دارم که همسر من حاضر نیست توی این مشکل به من کمک کنه و اونم اینه که از اول ازدواجمون تا حالا هنوز نتونستم یه کلمه عاشقانه بهش بگم ..... این موضوع رو به خودش هم گفتم .. گفتم که خیلی دوست دارم حرفهای زیبا و عاشقانه بهت بگم ولی نمیتونم تو کمکم کن تا بتونم راحتتر باهات صحبت کنم ولی اون در جواب من به من گفت که این به خاطر غرور و غد بودنته والله چرا من با این موضوع مشکلی ندارم ..... اینو گفتم، شاید یه اشکالش از اینجا باشه .... نمیدونم شما کمکم کنید که باید چکار کنم .....

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 آبان 87 [ 19:52]
    سطح
    40
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 62
    دستاوردها:
    تشکرها
    82

تشکرشده 82 در 59 پست

Array

همسر شما بیماره و حتما برای حل مشکلتون به روان پزشک مراجعه کنید و اطلاعات خودتون رو هم در مورد دلیل بروز چنین مسائلی بیشتر کنید
    در پناه حق

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)