به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 17 دی 93 [ 22:34]
    سطح
    38
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 12
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2,635

تشکرشده 911 در 430 پست

Array

Question موقع درس خوندن ذهنم درگير ازدواج ميشه چكار كنم؟

سلام دوستاي گل ومهربون قديمي وجديدم.

هر وقت ميخوام درس بخونم حواسم پرت ميشه.تا يك صفحه ميخونم به آينده متعهلي يامجردي فكر ميكنم.

من به بعضي از خوابهام خيلي اعتقاد دارم.مخصوصااونايي كه تاريخ دارن.16 سال پيش خواب ديدم تاريخ ازدواجم مهر همين امساله.

همش نگرانم.يعني فكر ميكنم اگر امسال نشد من بايد تا آخر عمر تنها باشم.

اونايي كه منو اينجا شناختن ميدونن منظورم هر ازدواجي نيست وگرنه تا الان بايد4تا بچه ميداشتم.

با اينكه از پس كاراي خودم برميام وخداروشكرنگراني مالي ندارم وبه خدا توكل ميكنم اما درعمل اين توكل كمرنگ شده ونميتونم تنهايي روتحمل كنم.

از طرفي باخودم ميگم اين عاطفه واحساس شديد اگر جاي درستش خرج نشه منو به جنون ميكشونه.

ميدونم خداي بزرگم خير منو ميخواسته اما بارها بهش گفتم تو كه از حال من خبر داري پس چرا اينقدر منو با احساس خلق كردي؟

دوست داشتم اون اتفاقات نميفتاد ومن مثل خيلي از دخترا احساسات خنثي داشتم.

اما حالا كه گذشته رو نميشه برگردوند من بايد چه كار كنم كه به سادگي حالم خوب بشه؟

به خوابهام اعتقاد دارم مگر اينكه خلافش ثابت بشه.ذهنم خيلي فعاليت داره واسه همين مثلا اگر قراره امروز اتفاقي بيفته من تو خواب ديشب ديدم.حتي براي كسي تعريف نميكنم وصدقه ميدم اما دقيقا همون خواب با همون شرايط وجزئيات براي هر كس كه خواب ديدم اتفاق ميفته.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 آذر 94 [ 23:23]
    سطح
    35
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    1,117

تشکرشده 633 در 254 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط يوسف گمگشته نمایش پست ها
    سلام دوستاي گل ومهربون قديمي وجديدم. سلام دوست قدیمی

هر وقت ميخوام درس بخونم حواسم پرت ميشه.تا يك صفحه ميخونم به آينده متعهلي يامجردي فكر ميكنم. اتفاقا منم سر همین موضوع یه مدت خیلی حواسم پرت میشد. البته آدم موقع درس خوندن حواسش به خیلی چیزا پرت میشهولی منم یه مدت همش زندگی مشترک فکرمو مشغول کرده بود. برای اینکه به درستون لطمه نخوره روی تمرکز خودتون کار کنید. هر روز یه مدت کوتاه مثلا ۵ دقیقه چشاتونو ببندید و به هیچی فکر نکنید و بعد یه مدت این زمانو زیادتر کنید. همین طور موقع درس به محض اینکه دیدید داره حواستون پرت میشه دیگه به افکارتون شاخو برگ ندید و کمی موقعیت خودتونو عوض کنید مثلا اگه نشسته اید قدم بزنید. همین طور دراز نکشید موقع درس خوندن.

من به بعضي از خوابهام خيلي اعتقاد دارم.مخصوصااونايي كه تاريخ دارن.16 سال پيش خواب ديدم تاريخ ازدواجم مهر همين امساله.

همش نگرانم.يعني فكر ميكنم اگر امسال نشد من بايد تا آخر عمر تنها باشم.
    نگرانی در مورد چیزی گه هنوز اتفاق نیفتاده کاملا بی مورده. شما اگه تا مهر امسال ازدواج نکنی واقعا غیر منطقیه که بخواید نگران تنهایی باشید

اونايي كه منو اينجا شناختن ميدونن منظورم هر ازدواجي نيست وگرنه تا الان بايد4تا بچه ميداشتم.
    خوشبختانه در کنار احساساتی بودنتون منطقی هم هستید. نگرانم ترس از تنهایی سبب شه تن به هر ازدواجی بدید یادتون باشه که تا اخر عمرتونم مجرد بمونید بهتره تا یه ازدواج ناموفق داشته باشید. نمونه هاش توی همین سایت هست.
    با اينكه از پس كاراي خودم برميام وخداروشكرنگراني مالي ندارم وبه خدا توكل ميكنم اما درعمل اين توكل كمرنگ شده ونميتونم تنهايي روتحمل كنم.

از طرفي باخودم ميگم اين عاطفه واحساس شديد اگر جاي درستش خرج نشه منو به جنون ميكشونه.

ميدونم خداي بزرگم خير منو ميخواسته اما بارها بهش گفتم تو كه از حال من خبر داري پس چرا اينقدر منو با احساس خلق كردي؟
    منم میدونم شما بزرگی خدارو قبول داری پس میدونی که خدا توانایی کنترل احساستونم به شما داده. با شناختی که از شما دارم فکر کنم اهل روزه باشید کسی که بتونه ۳۰ روز و هر روز ۱۶ ساعت جلوی احساس تشنگی و گشنگیشو بگیره پس میتونه احساساتشو کنترل کنه.
    موفق باشید.
    پدرم روضه رضوان به دو گندم بفروخت
    من چرا ملک جهان را به جوی نفروشم

3. کاربر روبرو از پست مفید shapoor تشکرکرده است .

roze sepid (یکشنبه 03 شهریور 92)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,635

تشکرشده 911 در 430 پست

Array
    سلام شاپور محترم

حق باشماست وتمام حرفهاي شما منطقيه.

من شكي به صلاح خدا ندارم وميدونم حتما يك يا چند علت براي اين موضوع داره كه من نتونستم فرد مورد نظرمو پيدا كنم.

اما وقتي من روزه ميگيرم 16 ساعت تشنه وگرسنه ام وبعد از اون ميدونم ميتونم تشنگي وگرسنگيمو رفع كنم.

خيلي خيلي شرمنده ام از بيان اين موضوع اما توانشو نداشتم سالها نيازهاي ديگمو ناديده بگيرم.چون من ناخواسته در معرضش قرار گرفتم.

من خيلي رياضت كشيدم وخيلي كارا كردم اما فوق فوقش بيشتر از20 روز نتونستم.يك بار هم 30 روزبود ميخواستم ازدواج كنم كه مناسب نبود.

از هر روشي كه هر مشاور ديني وغير ديني گفته استفاده كردم اما به معني واقعي كلمه نتونستم.

من مثل آدمي هستم كه افتادم تو چاه.هر بار كه ميام بالا وچند قدم به سختي برميدارم باز ميفتم قعر چاه. از اين تلاش خسته شدم اما دوست دارم به خاطر سلامتيم ادامه بدم.

اما در پس اين تلاش وشكست قهر خدا رو ميبينم كه ميگه تو اراده نداري.تو جات ته جهنمه وتو حق زندگي وهمسر خوبو نداري.پس بهتره تا آخر عمر تنها باشي.تا وقتي كه بياي به حسابت رسيدگي بشه.

نميگم خدا كمكم نكرده چون خيلي بي انصافيه اگر اينو بگم.

زندگي مرفح وخانواده خوب ورشته تحصيلي عالي وهمه وهمه لطف بي نهايت اونه.

اما با همه اينا كه هر روز بهترشو بهم داده من نميتونم تقوا داشته باشم.

حس ميكنم تو چشمم دوتا لكه ريز سياه پيداشده.يه جا خوندم اينطور آدما كور ميشن.

وقتايي كه به خدا نزديك ميشم دوست ندارم اون حسمو با هيچي تو دنيا عوض كنم...اما چه فايده كه باز هم حق بندگيشو نميتونم به جا بيارم.

- - - Updated - - -

آواتارتون خيلي قشنگه.به من آرامش ميده.

5. کاربر روبرو از پست مفید roze sepid تشکرکرده است .

shapoor (دوشنبه 04 شهریور 92)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,635

تشکرشده 911 در 430 پست

Array
    سلام دوستاي خوبم
    من همچنان منتظر نظراتتون هستم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 مرداد 96 [ 23:40]
    سطح
    44
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 142
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,335

تشکرشده 839 در 268 پست

حالت من
    Narahat
    Array
    سلام

اینکه حواستون جمع نیست مشخصا نداشتن تمرکزه.یکی به شوهر فکر می کنه یکی به بچش .... .من خیلی وقتا سر کار که هستم به همکارام نگاه می کنم اما دریغ از فهمیدن(در واقع شنیدن) یک کلمه از حرفاشون.

با بخش زیادی از حرفاتون در پستهاتون موافقم.پس اونا به کنار.اما یه جاهایی رو نمیتونم بپذیرم.اونجا که می گید 16 سال پیش یه خواب دیدید یا اینکه به خواباتون اعتقاد دارید مگر اینکه خلافشون ثابت شه.باور کنید ادم به خیلی چیزا که فکر می کنه به سرش میاد.به قول اهل فن قانون جذب(اگه اشتباه نکنم).مثالی میزنم.

حدودا 13 سالم بود.پدر یکی از همکلاسیهام شغلی داشت که به نظرم خیلی سخت و طاقت فرسا بود (که اینطور هم بود).همش می گفتم این بنده خدا با این سن و سال باید کار به این سنگینی رو انجام بده.تازه چند سالم مونده تا بازنشسته بشه.

حالا بعد از گذشت نزدیک به 18 سال من همون شغل رو دارم.با شرایطی بسیار سخت تر و حتی بدون داشتن بیمه.از این دست نمونه ها تو زندگیم زیاده که نمیخوام بی جهت پست رو طولانی کنم از تجربیات بی ارزشم.قبلا فکر می کردم چطور میشه یه ادم تا این حد بدشانس باشه که چیزایی رو که دوست نداره پشت سر هم بیان سراغش !! اما حالا می فهمم که بخش اعظمش از خودم نشات می گیره.

شما اگه خوابهای بد می بینید بدونید حال خوشی ندارید.به نظرم خواب یه جور تست سلامته(مخصوصا سلامت روح).واقعا اگه ادم چشم و دل و مغز و در کل تمام اعضاء بدنش در سلامت باشن ، این سلامت خودش رو بعنوان رویا در خواب نشون میده.خوابهای بد نمایانگر اشکال در یکی ازاین اعضاء است.(اغلب مغز و ذهن)

باور کنید هر چی میخوام هیچی نگم نمیشه.شما اینهمه چیز خوندین از نوشته های بچه ها از خوبیهای خدا.ولی چسبیدی به اینکه یه جا خوندم این جور ادمها کورز می شن!!!

گاهی می گم بیام یه تاپیک باز کنم و اسمش رو بذارم "تمام گناهانی که کرده ام ".تا بعضی ها !!!! بفهمن اگه کسی از بدی هاش نمی گه دلیل پاکیش نیست.کمتر خودتون رو ملامت کنید.

راستی یه هفته پای عهدم موندم.اما حالم بهتر نشد که نشد.البته تو نت میومدم .فکر کنم باید نت رو به کل تعطیل کنم.نمیدونم چی باید بکنم؟

فقط خدا

8. کاربر روبرو از پست مفید faghat-KHODA تشکرکرده است .

roze sepid (جمعه 08 شهریور 92)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,635

تشکرشده 911 در 430 پست

Array
    سلام

ممنونم از تمام آرامشي كه با حرفاتون بهم داديد.

من مشكل اساسي دارم كه نميتونم توضيح بدم.اميدوارم شما مثل هميشه متوجه بشيد كه چي ميگم.

خيلي ارادتون قويه كه تونستيد پاي عهدتون بمونيد.

اميدوارم شما خيلي خيلي خوشبخت بشيد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)