به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 29 آذر 96 [ 00:14]
    سطح
    43
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 53
    Overall activity: 32.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 32 در 24 پست

Array

دلزدگی و افت شدید اعتماد به نفس در ورود به اجتماع

سلام دوستان،قبلا پست با عناوین" یکی به من بگه چیکار کنم"،"از تنهایی روانی شدم"و... زده بودم که شما خیلی با حرفاتون بهم روحیه دادین و البته راهکار، اما من یه مشکل اساسی دیگه دارم و اون اینکه:

از اجتماع و پیدا کردن دوست و همراهان جدید دلزده و شاید بشه گفت رانده شدم با وجودی که خیلی تنهام و به خاطر این همه تنهایی افسردگی دارم که در ادامش میتونم بگم اعتماد به نفسمم خیلی پایین اومده

نمیدونم چرا اینطوری شدم 1)به خاطر رفتارای خودمه که بلد نیستم رابطه را ادامش بدم و همینطور بعدش نگهش دارم ، یا ، 2) به خاطر رفتارای دوستانی که تا به حال داشته ام اینکه بیدلیل و یهویی دیگه نیستند یا بی محبتی بعضیشون از ابتدا ،منظورم طردشدن نیست راستش برا خودمم مبهمه چرا ،یا هردو، یا ...

اصلا نمیتونم بفهمم اونا ادامه رابطه را دوس ندارند(با همه همینطورند) یا رابطه با منا یا مسائل دیگه ای هس بعضیشون هم که بعد مدتی میفهمم اجتماعی نیستند یا اهل دوستی و تفریح

حالا به نظرتون چطور با این خاطرات بد و با این اتفاقات دوباره تو جامعه ظاهر بشم اونم با روحیه عالی که بتونم جمع پذیر باشمو دوستان جدید پیدا کنم ،چطور اعتماد به نفس داشته باشم،چطور دوباره به کسی اعتماد کنم و احساس صمیمیت داشته باشم، و چطور این مسائلمو علت یابی کنم

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 26 آبان 92 [ 23:58]
    سطح
    8
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 11
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    17

تشکرشده 68 در 33 پست

Array
    تو باید اول قدر خودتو و جایگاه خودتو بشناسی و به این نتیجه برسی که از دوروبری هات چیزی کمتر نداری ..البته خیلی هم نباید این فکرو تلقین کرد چون یکی از لازمه هاای اعتماد به نفس شناخت نقاط مثبت ادمه و چیزای دیگه هم در کنارش لازمه مثه مهارتای ارتباطی با بقیه که خودت باید بری و مطالعه کنی و تمرین کنی وو یادشون بگیری ... سعی کن کتابایی که در مورد چگونگی برقراری ارتباط بالغانه با بقیه هست رو بخونی و دیگه اینکه هیچ وقت از ترس اینکه ممکنه طرد بشی رابطتو با ادما و اجتماع کم نکن . سعی کن ارتباطاتتو بیشتر از قبل کنی و خودت شروع کننده ارتباط با بقیه باشی . اینجوری اون واهمه میریزه و یواش یواش با تجربه ای که از برخورد با بقیه به دست میاری میتونی اعتماد بنفستم بالا ببری و تبدیل به یه ادم اجتماعی و اثرگذار بشی

موفق باشی

3. 2 کاربر از پست مفید سیمین‌دخت تشکرکرده اند .

meinoush (یکشنبه 20 مرداد 92), من... (دوشنبه 28 مرداد 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 32 در 24 پست

Array
    چرا سایت اینقدر شلوغ شده و دیگه هیچکس حتی مدیران سایت جواب نمیدن.من تو بد شرایطی هستم هر کدوم از مشکلاتما اینجا مطرح کردم تا حالا به جز یکی دو پاسخ کسی جواب نداده شایدم بعضی را جواب نمیدن

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array
    پست 23 http://www.hamdardi.net/thread29665-3.html#post287370 اینجا رو بخون. شاید یه چیزی توش پیدا کنی که به دردت بخوره.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 شهریور 93 [ 10:36]
    سطح
    3
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 32
    دستاوردها:
    Overdrive100 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    157

تشکرشده 226 در 130 پست

Array
    سلام بهار خانوم عزیز

من نمی دونم روابط اجتماعی شما در چه حدی هستش ولی طبق گفته های خودت باید کم باشه و جزء افراد درون گرا و گوشه گیری باشی درست عرض کردم؟

به هر حال اولین قدم به نظر من که نظر کارشناسی نمی تونه باشه و از سوی خودم که برون گرا هستم عرض می کنم اعتماد به نفسته

شما باید در وحله ی اول اعتماد به نفستو ببری بالا تا با کمک همین اعتماد به نفس راه های دیگری رو پیش ببری

شما می گی در پیدا کردن دوست مشکل داری درسته؟

منشا همین موضوع اول اعتماد به نفسته چون اگه اعتماد به نفست کم باشه احساس خجالت میکشی و دچار استرس میشی و هی دائما به خودت می گی الان برم باهاش حرف بزنم یا نزنم .اگه بزنم ممکنه برام بخندن و از این خرافات ذهنی همیشگی

حالا می پرسی چطور اعتماد به نفسمو ببرم بالا :

1: از خودت 1 بار هم شده بپرس بدترین اتفاق که برات می افته به نظرت چی میتونه باشه؟

ترسیدن از اتفاقاتی که ممکنه بیفته برات خیلی راحته. وقتی واقعاً از خودت بپرسی بدترین چیزی که ممکن رخ بده چیه... تصویری روشن از موقعیت پیدا می‌کنی، کمی از ترست از بین می‌ره و می‌فهمی که نتایج احتمالی اون به اون اندازه که اول تصور می‌کردی ترسناک نیست. با اینکار عواقب احتمالی را برای خودت تعریف می‌کنی و همچنین متوجه می‌شوی که هر اتفاقی که بیفته می‌تونی اون رو مدیریت کنی و از اون سربلند بیرون بیای

2: اهنگ دوست داری؟؟؟هر اهنگی که مورد علاقته گوش بده پاپ و کلاسیک و....ولی بی کلام یه چی دیگه هست

3: همیشه سعی کن یه چیز جدید امتحان کنی چرا؟
    وقتی پاتو از منطقه آرامشت که خودت باید بدونی منطقه ارامشت کجاس بیرون می‌زاری و چیزی را امتحان می‌کنی که قبلاً نکرده بودی(مثل پیدا کردن دوستای جدید)، نه تنها خودت رو وارد یک چالش می‌کنی بلکه محدوده‌های خودتو و اعتمادت رو به توانایی‌های خود ت گسترش می‌دهی. با امتحان کردن یک چیز تازه می‌تونی از ترس‌هات کم کنی و زندگی با موانع و محدودیت‌های کمتر داشته باشی

فقط یادت باشه این کار دلیل نمی شه بری با پسر و اینا دوست بشی و به خودت بگی می خوام روابطمو ببرم بالا و چیز جدید و امتحان کنم یادت باشه

4: برای انجام دادن یه کار مثل پیدا کردن دوستان خوب و جدید نقشه بکش و طرحی پیاده کن و طبق اون طرح برو جلو.... چرا؟

چون وقتی تصمیم می‌گیری کاری انجام بدی و از آن عقب نمی‌کشی و آن را پیش می‌بری، خودتو به خودت ثابت می‌کنی و اینجاست که اعتمادبه‌نفستان بالا می‌ره

5: باهمین ترس و دلهره ای که داری رو به رو شو
    منظورم اینه که وقتی تو یه جمعی قرار می گیری سعی کن با همه بگو و بخند و رابطه ی دوستانه داشته باشی می دونم نمی تونی ولی انجامش بهت قطعا کمک می کنه که یاد بگیری چطور اجتماعی بشی ممکنه بار ها و بارها مصخره ت کنن و بخندن برات ولی مهم اینه که تو یاد بگیری و از اون موقع به بعد با اجتماعی بودنت اونا رو دست بندازی جدی میگم

6:الان اعتماد به نفست پایینه در همون اندازه یک برگ رزماری درسته؟
    خوب کاری نداره وانمود کن الان بهترین دختر این کره خاکی هستی و سرشار از اعتماد به نفسی می دونی چرا گفتم؟

چون با این کارت ایمان به کاراتو و رفتارهاتو به خودت اثبات می کنی بخاطر همین این کار خوبه برای تمرین اعتماد به نفست

7: فکر های + کن
    ما ها همیشه منفی بافی تو ذاتمونه ولی این مهره اصلی برای کم شدن اعتماد به نفسمونه چرا؟
    برات مثال میزنم فرض کن فردا مهمونی داری و یا جشن یکی از بهترین فامیلاته و قراره اماده بشی
    همش پیش خودت فکر می کنی که فردا چی بپوشم ...من خوشتیپ نیستم....زیاد لاغرم....زیاد چاقم .....در صورتی که شما اصلا تا اون حد نیستی که همش داری خیال پدازی میکنی

8: به اینده فکر کن نمی دونم ازدواج کردی یا نه ولی اگه نکردی به رویای شوهرت و از این چیزا فکر کن و همش به خودت گوش زد کن که من بهترینم

9:خودتو دوست داشته باش
    یکی از مشخصه افراد با اعتماد به نفس و فول اعتماد به نفس اینه که عاشق خودشونن مثل کی؟مثل من
    من عاشق خودمم در این حد و همیشه طرز فکر این بود که خودمو دل خودمو به هیچ دختری نمی دم جز زنم که اخر سر هم همین طوری شد
    خیلی به خودم اهمیت می دم توی خونه شخصیم فقط عکس منه اونم 4*3 نه بزرگ بزرگ زدمش تو پذیرایی تو اتاق های خونه ام کاغذ دیواری از عکس خودم بزرگ زدم کل دیوار و خواستم بهت بگم که خودتو همیشه دوست داشته باشی

10:مهارت های اجتماعی خودتو ببر بالا

روابط یکی از مهمترین قسمت‌های زندگیته و زندگی منو امثال ما هاست و تقویت مهارت‌های اجتماعی یکی از مهمترین چیزهایی هست که هر فردی باید یاد بگیره مخصوصا تو. نتایجی که در این زمینه می‌گیری به به دست آوردن اطمینان بیشتر به مهارت‌های اجتماعیت و اعتمادبه‌نفست کمک می کنه و میکشه بالا

راه ها زیادن من وقتشو ندارم برات بیشتر توضیح بدم الان هم سر کار می باشم انشالله در موارد بعدی

اما باز هم میگم بهت مشکل اساسی شما یا هر کسی که مثل شما هست فقط اعتماد به نفستونه و باید بره بالا که به مرور زمان میره بالا ولی شما باید چیکار کنی ؟

ممکنه بار ها تو این مواردی که ذکر کردم شکست بخوری و بری مرحله اول ولی اون تویی که باید نا امید نشی اگه این اطمینانو به خودت میدی که درست انجامشون بدی بسم الله از همین الان شروع کن

در اخر باید برات بگم که وقتی که اعتماد به نفست بره بالا به خودی خود استرست از بین میره تنش نداری و روابط اجتماعی میره بالا و روابط اجتماعی که بره بالا دوستای جدید وارد زندگیت میشن اونم دوستای خوب و بعد از اون دیگه تا اخر عمرت از این لذت می بری

به هر حال امیدوارم تا حدودی مشکل بر طرف شده باشه

باز هم سوالی بود در خدمتم

با ارزوی موفقیت برای شما

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 32 در 24 پست

Array
    سلام بیوفا جان.ممنون از جواب خوبت.اما من به خاطر شرایط و روابطم، اعتماد به نفسم افت کرده و دلزده شده ام .هرچه هم دوباره رو اعتماد به نفسم کار کنم وقتی دوباره این نوع روابطو میبینم درمورد خودم همونطور میشم نمیدونم کجای روابطم غلطه.اتفاقا ذاتا نه آدم خجالتیم نه آدم کم اعتماد به نفس اما فک کنم درونگرام خیلی

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 شهریور 93 [ 10:36]
    سطح
    3
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 32
    دستاوردها:
    Overdrive100 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    157

تشکرشده 226 در 130 پست

Array
    بهار عزیز
    شما باید راهکار های منو تا حدودی انجامش بدی
    همه ی ما ها که اجتماعی هستیم از شکم مادرمون اجتماعی بیرون نیومدیم درسته ذات نقش مهمی داره و نمی شه تغییرش داد ولی میشه که تا حدودی با افکارت تشدیدش کنی

مشکل شما کمبود اعتماد به نفس هستی که برای رفع این 1 شب و 2 شب نمی شه کار کرد شاید ماه ها طول بکشه ولی عملی میشه

در خصوص درونگرایی برات بگم که شما درون گرایی و به ندرت پیش میاد که یه ادم درون گرا به برون گرا تبدیل شه اگر هم بخواد رفتار یه ادم شوخ و پیش بگیره خیلی مصنوعی در میاد

ولی ما ادم هایی داریم که سر و ساکت هستند ولی اجتماعی هستند

اجتماعی بودن به شوخ بودن و حراف بودن ربطی نداره

اما نکته اخر اینه که نا امید چرا میشی؟؟؟؟؟

نباید خودتو ببازی چرا؟
    چون که الان خودتو دست کم بگیری عواقب خودشو بعد ها می بینی چه در روابط زناشویی با همسرت و ....

هیچ کار نشد مداره بهت گفتم اراده شرط عمله پس از همین حالا تصمیم جدی بگیر و برای رفع کمبود اعتماد به نفست با افکارت بجنگ بر همشون غلبه کن

مطمئن باش به هدفت اگه واقعا تلاش کنی میرسی جدی میگم

بازم شوالی بود در خدمتم

یا حق

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)