به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 28 شهریور 00 [ 14:58]
    سطح
    76
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 367
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,960

تشکرشده 2,293 در 573 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

ازدواج با مرد مذهبی یا غیر مذهبی؟!

سلام دوستای عزیز همدردی

یه مشکلی هست که تقریبا میتونم بگم مشابهش رو چند وقت پیش یه آقایی تاپیک زده بودن براش.ولی مشکل من کمی متفاوت تره...

از خودم بگم.اینکه من توی رفتارام، میتونم بگم، رفتارهای یه آدم مذهبی رو دارم. ولی پوششم شاید این همه مذهبی بودن من رو نشون نده! در صورتیکه افکارم (مخصوصا افکارم، اگه کارهام نباشن.مثلا شایدخیلی اهل مستحبات نباشم) ولی افکارم خیلی شبیه آدمای مذهبی هستش.
    ولی برخلاف خیلیا این طرزفکر من توی پوششم خیییییلیییی مشخص نیست!(اینم بگم پوششم تا حد زیادی قابل قبوله از نظر دین)

حالا مشکل من اینه، که اکثر خواستگارا (اونایی که آشنایی باهاشون داریم) از نظر طرز فکر با من خیلی فرق میکنن!یعنی مذهبی بودنشون در حد خوندن نمازو روزه هست و.... ولی تو بقیه مسائل، مثل من فکر نمی کنن. اونا هم نمیدونن که من اینقدر سخت گیر هستم! شاید چون ظاهرم خیلی نشون نمیده.

فقط همشون دنبال خانمی هستن برای ازدواج که اهل دوستی های قبل ازدواج نبوده. و سنگینی و متانت براشون مهمه. دیگه اینکه به باقی مسائل دینی خیلی توجهی ندارن...
    و برای همین اختلافات فکر میکنم هیچکدوم مناسب من نیستن

حالا از طرفی، من فکر میکنم نمیتونم با پسرهای مذهبی خیلی رابطه خوبی داشته باشم!
    نمیدونم یه تفکر خاصی ازشون تو ذهنم هست.
    اینکه خیلی سختگیرن. خیلی خشک و جدی هستن! اکثرا هم انگار بداخلاقن و تُقص!!!
    ببخشید به دوستان برنخوره ولی فکر میکنم آدم تو زندگی باهاشون خیلی خوشبخت نیست!
    برا همین چند مورد مذهبی هم که بودن، رد کردم

ولی اینجا دیدم که انگار من کمی اشتباه فکر میکنم در مورد این دسته از آقایون!

این مسائل باعث شده نه بتونم خودم درست تصمیم بگیرم، هم اینکه خیلی از آقایون منو خوب نشناسن!
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
    ویرایش توسط reihane_b : جمعه 18 مرداد 92 در ساعت 15:48

2. کاربر روبرو از پست مفید reihane_b تشکرکرده است .

مسافر زمان (دوشنبه 21 مرداد 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 بهمن 01 [ 19:08]
    سطح
    79
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 366
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام دوست عزیز. فکر می کنم شما دچار خطای شناختی همه یا هیچ هستین. مثلا همه مذهبیها فلانن و غ مدهبیها بهمان( البته منم کمی اغراق کردم)

بله دوست من دارین اشتباه بزرگی رو انجام می دین. در هر دو قشر ادمهای خوب و منطقی و خلاف اون زیاد. به نظر من شما اگه خاستگاری دارین با این دید پاسخ منفی و یا مثبت ندین. خیلی عوامل موثرن تا شخصی رو شما برای ازدواج بپسندی.
    من بارها شاهد بودم که مثلا دختر خانمی رو به خاطر چادری بودنش انتخاب کردن و یا نه به خاطر فلان حجاب داشتن. اما در هر دو مورد به شکست رسیدن.

من بارها دیدم که دوستانم با این تفکر که ادمای مذهبی خوشکن پاسخ منفی دادن اما از اون طرف همسر شخص ی شدن که از همه طرف اینها رو محدود کردن.

می خام اینو بگم که شخصیت فرد تحت تاثیر عوامل زیادی مثل محیط و خانواده و.. هستش . و صرفا مذهبی بودن و نبودن نمی تونه یه عامل کافی برای ادامه راه باشه. من نمی خام توهین کنم. من خودم تقریبا مذهبیم ولی در هر دو قشر ادمهای ناجور زیاد دیدم . یعنی بسیار دیدم طرف ادعای ایمان داره اما خانمش رو اذیت می کنه یا بالعکس طرف احساس روشنفکر بودن داره نمی زاره خانمش تا سر کوچه تنها بره( یعنی با این وجو دکه خودش اصلا با خانم دوست بوده یا نه دیدم اقا مدهبی است انقدر به خانمش راحت می گیره که حد نداره)به نظر من اون چیزی که خ مهم میزان منطقی بودن فرد و انعطاف و شعور و اخلاق فرد و مسولیت پذیریش هست . نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه. در کل دوست من سعی کنین هنگام ازدواج به خ عوامل توجه کنین.

در کل ریحانه جان خودت چقدر تفاوت رو م یتونی تحمل کنی؟ به نظر می اد خ شباهت داشتن براتون مهمه؟ اره؟

خوشبخت باشی نازنین
    نقل قول نوشته اصلی توسط reihane_b نمایش پست ها
    سلام دوستای عزیز همدردی

یه مشکلی هست که تقریبا میتونم بگم مشابهش رو چند وقت پیش یه آقایی تاپیک زده بودن براش.ولی مشکل من کمی متفاوت تره...

از خودم بگم.اینکه من توی رفتارام، میتونم بگم، رفتارهای یه آدم مذهبی رو دارم. ولی پوششم شاید این همه مذهبی بودن من رو نشون نده! در صورتیکه افکارم (مخصوصا افکارم، اگه کارهام نباشن.مثلا شایدخیلی اهل مستحبات نباشم) ولی افکارم خیلی شبیه آدمای مذهبی هستش.
    ولی برخلاف خیلیا این طرزفکر من توی پوششم خیییییلیییی مشخص نیست!(اینم بگم پوششم تا حد زیادی قابل قبوله از نظر دین)

حالا مشکل من اینه، که اکثر خواستگارا (اونایی که آشنایی باهاشون داریم) از نظر طرز فکر با من خیلی فرق میکنن!یعنی مذهبی بودنشون در حد خوندن نمازو روزه هست و.... ولی تو بقیه مسائل، مثل من فکر نمی کنن. اونا هم نمیدونن که من اینقدر سخت گیر هستم! شاید چون ظاهرم خیلی نشون نمیده.

فقط همشون دنبال خانمی هستن برای ازدواج که اهل دوستی های قبل ازدواج نبوده. و سنگینی و متانت براشون مهمه. دیگه اینکه به باقی مسائل دینی خیلی توجهی ندارن...
    و برای همین اختلافات فکر میکنم هیچکدوم مناسب من نیستن

حالا از طرفی، من فکر میکنم نمیتونم با پسرهای مذهبی خیلی رابطه خوبی داشته باشم!
    نمیدونم یه تفکر خاصی ازشون تو ذهنم هست.
    اینکه خیلی سختگیرن. خیلی خشک و جدی هستن! اکثرا هم انگار بداخلاقن و تُقص!!!
    ببخشید به دوستان برنخوره ولی فکر میکنم آدم تو زندگی باهاشون خیلی خوشبخت نیست!
    برا همین چند مورد مذهبی هم که بودن، رد کردم

ولی اینجا دیدم که انگار من کمی اشتباه فکر میکنم در مورد این دسته از آقایون!

این مسائل باعث شده نه بتونم خودم درست تصمیم بگیرم، هم اینکه خیلی از آقایون منو خوب نشناسن!
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
    ویرایش توسط مهرااد : جمعه 18 مرداد 92 در ساعت 16:44

4. 3 کاربر از پست مفید مهرااد تشکرکرده اند .

**سهیل ** (جمعه 18 مرداد 92), reihane_b (جمعه 18 مرداد 92), مصباح الهدی (جمعه 18 مرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 29 اسفند 93 [ 18:29]
    سطح
    26
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 83
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    106

تشکرشده 219 در 87 پست

Array
    خشک بودن و اخلاق های خاص ربطی به مذهب و غیر مذهبی نداره ، من میشناسم آقایی رو که طلبه هست و دیگه رسما حاجاآقا هست یعنی عبا داره اما 1 ساله که ازدواج کرده و تو این یکسال نمیذاره خانومش از خونه در بیاد مگر به ضرورت !!!!!
    الان هم بیچاره خانواده ی دختر دنبال طلاق هستند .
    شیخ هم داریم که آدم کیف میکنه از اخلاق و مرامش ، تو هر سطحی از مذهبی بودن همه جور اخلاقیات هست .
    باید خودتون شناخت پیدا کنید .
    الان منظورتون از باقی مسائل دینی چیه ؟

6. کاربر روبرو از پست مفید sobhan13 تشکرکرده است .

reihane_b (جمعه 18 مرداد 92)

Banned
    آخرین بازدید
    جمعه 10 آبان 92 [ 13:08]
    دستاوردها:
    500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    285

تشکرشده 366 در 142 پست

Array
    مردم یا مذهبی و یا غیرمذهبی نیستن. وقتی بخواین بر اساس یک خصوصیت مردم رو به دو دسته مطلق سیاه یا سفید تقسیم کنید و بر اساس اون طبقه بندی قضاوت انجام بدین، احتمالا در قضاوتتون دچار خطا می شین.

این خطا اسمش اثر هاله ای هست:

Halo effect - Wikipedia, the free encyclopedia

8. 2 کاربر از پست مفید Rude Boy تشکرکرده اند .

reihane_b (جمعه 18 مرداد 92), دختر مهربون (جمعه 18 مرداد 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 بهمن 01 [ 19:08]
    سطح
    79
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 366
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    من دوباره امدم. به نظر تو یه ازدواج موفق،میزان سازش دوطرف و پذیرفتن تفاوتها و بلد بودن مهارت های ارتباطی دوطرف خ مهم باشه و گرنه به قول دوستان نمیشه این اساس قضاوت کرد.و منم نمونه های زیادی رو می شناسم که با چنین معیاری دچار شکس شدن. ریحانه عزیزم حتما رو تمام گزینه هاتون دقیق فکر کنین و حتما از مشاور هم کمک بگیرین. تا شخصیتهای دو طرفتون بهتر بررسی بشه. در پناه حق
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rude Boy نمایش پست ها
    مردم یا مذهبی و یا غیرمذهبی نیستن. وقتی بخواین بر اساس یک خصوصیت مردم رو به دو دسته مطلق سیاه یا سفید تقسیم کنید و بر اساس اون طبقه بندی قضاوت انجام بدین، احتمالا در قضاوتتون دچار خطا می شین.

در ضمن دوست من روشنفکری ادمها در عمل مشخص میشه نه با حرف. می دونم خودت اینها رو می دونی. اما من خودم بارها شاهد بودم که خ از اقایونی که دم از روشنفکری می زدن چقدر خانمهاشون رو محدود کردن. مخصوصا تو چند درگیری سیاسی شاهد بودم دوستانی که ادعای روشنفکری داشتن چطور موقع خطر فرار رو بر قرار ترجیح دادن.
    ویرایش توسط مهرااد : جمعه 18 مرداد 92 در ساعت 19:08

10. 2 کاربر از پست مفید مهرااد تشکرکرده اند .

aysu (دوشنبه 21 مرداد 92), reihane_b (جمعه 18 مرداد 92)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    از نظر من کلمه ( مذهبی ) اصلا در اسلام معنا ندارد. شما تمام قرآن را بخوان ، تمام کتب حدیث را زیر و رو کن ، ببین این کلمه را پیدا می کنی یا نه. کلمه مذهبی ساخته و پرداخته ذهن مردم جامعه است وگرنه هیچ مبنایی در دین ندارد. بگذار یک توضیح بدهم :
    در جامعه ما به جای کلمه ( مومن ) کلمه مذهبی را به کار می برند. این دو کلمه اگرچه از نظر معنا یکی هستند اما در واقع فرق دارند. در جامعه ما آن طور که دیدم آدم مذهبی باید مشخصات خاصی داشته باشد : چادر سر کند ( آنهم به طرز خاصی وگرنه مذهبی تلقی نمی شود) یا اگر مرد باشد لباس خاصی به تن کند و پیراهنش روی شلوار باشد ، دائما به مسجد و نماز جمعه برود ، هیچ نوع موسیقی گوش نکند حتی بدون کلام ، روی برخی احکام بیشتر از دیگر احکام تاکید دارد به خصوص احکام مربوط به محرم و نامحرم و احکام خانم ها .

اینها مشخصات مشترک آدم های مذهبی است. این یک سبک خاص زندگی است که در ایران وجود دارد. نه بد است نه عیب است. یک سبک است مثل همه سبک های زندگی . به طور کلی یک ( برداشت خاص ) از دین است که از فرهنگ ایرانی برخواسته است و در واقع یک ( مکتب تفسیری خاص از اسلام ) است. این معنایش این نیست که برداشت غلطی است و نه به این معنا است که برداشت های دیگر از دین غلط است. فقط یک سبک و مکتب دینی بومی ایران است.

12. 3 کاربر از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده اند .

aysu (دوشنبه 21 مرداد 92), reihane_b (جمعه 18 مرداد 92), فرهنگ 27 (جمعه 18 مرداد 92)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 28 شهریور 00 [ 14:58]
    سطح
    76
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 367
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,960

تشکرشده 2,293 در 573 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نه! ظاهرا خوب منظورم رو نرسوندم!
    من اصلا کاری ندارم به خوب و بد بودن کدوم دسته از آدما. چون میدونم در هر قشری خوب هست بد هم هست. اصلا خوب و بد یه چیز نسبیه.
    خوب از نظر شما و دیگران متفاوته.
    فقط میخوام بدونم من با چه شخصیتی میتونم ازدواج موفق داشته باشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط مهرااد نمایش پست ها

در کل ریحانه جان خودت چقدر تفاوت رو م یتونی تحمل کنی؟ به نظر می اد خ شباهت داشتن براتون مهمه؟ اره؟

خوشبخت باشی نازنین
    خب میخوام تا جایی که امکان داره شباهت هامون بیشتر از تفاوت هامون باشه
    حالا که میتونم انتخاب کنم ، میخوام سعی کنم کسی رو بپذیرم که بیشترین شباهت رو بهم داشته باشه.
    یه سری تفاوت ها هم که دیگه مسلما هست. ولی این مهمه که تا چه حد جدی باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan13 نمایش پست ها
    خشک بودن و اخلاق های خاص ربطی به مذهب و غیر مذهبی نداره ، من میشناسم آقایی رو که طلبه هست و دیگه رسما حاجاآقا هست یعنی عبا داره اما 1 ساله که ازدواج کرده و تو این یکسال نمیذاره خانومش از خونه در بیاد مگر به ضرورت !!!!!
    الان هم بیچاره خانواده ی دختر دنبال طلاق هستند .
    شیخ هم داریم که آدم کیف میکنه از اخلاق و مرامش ، تو هر سطحی از مذهبی بودن همه جور اخلاقیات هست .
    باید خودتون شناخت پیدا کنید .
    الان منظورتون از باقی مسائل دینی چیه ؟
    درسته که آدما متفاوتن تو هر قشری. ولی شباهت هایی هست که در اکثریتشون صدق میکنه

مسائل دینی شامل خیلی چیزا میشه. مثلا روابط با نامحرم، حجاب، اهمیت دادن به دستورات دینی، رعایت کردن حلال و حرام در زندگی و...
    خیلی چیزا

نقل قول نوشته اصلی توسط Rude Boy نمایش پست ها

اتفاقا به نظر من الانه مردم (ایران منظورمه) دو دسته ان!
    و من فکر میکنم تو هیچکدوم از این دسته ها فعلا نیستم!
    درسته طیف گسترده ای از مذهبی تا غیر مذهبی داریم. ولی من منظورم کلیت مردمه.

کلی فکر کردم که چه جوری منظورم رو برسونم!

مثلا خواستگارای چند سال پیش که ازدواج کردن تقریبا خانمای همشون یه وجه مشترک دارن! اینکه حجابشون از الان من کمتره! خب منم فکر میکنم تصمیم درستی گرفتم درموردشون.چون حاضر نبودم مثل الان این خانما باشم.
    فکر میکنم که چرا اصلا اینا فکر کردن من مناسبشون هستم

یا می بینم که زندگیاشون خیلی با چیزی که تو ذهن منه فرق میکنه!

دوستاlم معتقدن که من باید با آدم مذهبی ازدواج کنم.ولی خیلی از رفتاراشون منو ناراحت میکنه . برا همین دید خوبی بهشون ندارم!

مذهبی که میگم منظورم این نیست حوزه درس خونده باشه،شیخ باشه، دعای ندبه اش هیچوقت یادش نره، نماز جمعه اش همیشه سرجاش باشه و....
    نه!
    منظورم اینه که واقعا به چیزایی که دین گفته پایبند باشه!مخصوصا اخلاقیات...

- - - Updated - - -

شاید حق با نوپوی عزیز باشه
    شخص مومن رو پیدا نمی کنم! همه یا مذهبی هستن یا غیر مذهبی (اصلا پسرا طیفشون گسترده نیست! خیلی محدودتر از ما دختران!) چرا؟!
    ویرایش توسط reihane_b : جمعه 18 مرداد 92 در ساعت 19:49

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    به نظر من آدم چه مذهبی باشد چه معمولی باشد باید کنه دین را کمی درک کند. ببین یک قاعده کلی در اسلام هست : همه احکام و قوانین بر اساس مصلحت است و نیز بر مبنای سرکوب هوای نفس.

آدم مسلمان ، چه مذهبی چه غیر مذهبی وقتی اسلام را خوب فهمیده که این قاعده را عملی کند. چنین آدمی حتی اگر تمام معیارهای مومنان را نداشته باشد یک مسلمان خوب و معتقد است. یک مسلمان واقعی یک روزی مومن می شود.

یک مثال می زنم. در اسلام قانون صیغه محرمیت و قاعده ( خروج زن از خانه با اجازه شوهر ) آمده است. یک آدمی می آید خلاف مصلحت و برای هوس رانی دختری را صیغه می کند و بعد او را رها می کند و می رود سراغ دختر دیگری . این آدم از نظر قانونی خلاف نکرده است اما در واقع کار زشتی کرده است. چون خلاف مصلحت و به خاطر شهوت و هوس این کار را کرده است. اما اگر پسری دختری را که خواستگاری کرده تا زمان عقد دائم صیغه کند که نامحرم نباشد براساس ایمان و مصلحت عمل کرده است و برای زن احترام قایل است.

اگر مردی چه مذهبی و چه غیر مذهبی ، برای قدرت نمایی ، عقده های درونی که از گذشته مانده است ، ارضاء حس سلطه طلبی و زورگویی به خانواده نگذارد زنش از خانه بیرون رود اگرچه از نظر قانونی ممکن است حقش باشد اما در واقع به خاطر هوای نفس و خلاف مصلحت خانواده عمل کرده است و خداوند درباره او داوری می کند.
    آدم مومن یا حتی یک مسلمان که در آرزوی ارتقاء معنوی است می داند که : این قانون را نگذاشته اند که مردها از همسرشان طلبکاری کنند و دایما تکرار کنند من مردم حقمه !! بلکه برای مواقع ضرورت است که خطری زن را تهدید می کند و زن متوجه نیست. مثلا زن می خواهد به خاطر عصبانیت نیمه شب بیرون بزند. مرد جلوی او را می گیرد و می گوید اجازه نمی دهم. خوب این مرد واقعا کار درست و انسانی کرده است.
    در ثانی مرد مومن می داند به دنیا نیامده است که مدام حقش را از این و آن مطالبه کند و کسی به او بدهکار نیست و قوانین شرع برای این کار نیست. و می داند که این قانون بیشتر خطاب به خانم ها است که رعایت حال شوهر را بکنند و به خصوصیات مردانه همسر توجه کنند تا زندگی شیرین شود.

پس مهم مذهبی بودن یا نبودن نیست. حتی لازم نیست مردی حتما مومن کامل باشد. بلکه حتی اگر مسلمانی باشد که مقید است و درک درستی از قوانین اسلام و احکام دارد می توانی روی او فکر کنی.

در ضمن پست قبلی من ممکن است کمی سوء تفاهم درست کند. باید بگویم به طور اتفاقی ارسال شده است و نتوانستم ویرایشش کنم. اما قصد قضاوت یا بدگویی از هیچ قشری را ندارم.

15. 2 کاربر از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده اند .

reihane_b (جمعه 18 مرداد 92), فرهنگ 27 (جمعه 18 مرداد 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    ریحانه جان شما آیا خودت بیشتر به اخلاقیات دینی پایبندی یا به عمل به احکام دینی یا هر دو؟ اینکه می گویی اعتقادات مذهبی داری یعنی چه؟ لطفا برامون مثال بزن. اول خودت را برای ما تعریف کن تا بتوانیم کمکت کنیم که کدام قشر مناسب شما هستند.
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

17. کاربر روبرو از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده است .

Banned
    آخرین بازدید
    جمعه 10 آبان 92 [ 13:08]
    دستاوردها:
    500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    285

تشکرشده 366 در 142 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرااد نمایش پست ها
    در ضمن دوست من روشنفکری ادمها در عمل مشخص میشه نه با حرف. می دونم خودت اینها رو می دونی. اما من خودم بارها شاهد بودم که خ از اقایونی که دم از روشنفکری می زدن چقدر خانمهاشون رو محدود کردن. مخصوصا تو چند درگیری سیاسی شاهد بودم دوستانی که ادعای روشنفکری داشتن چطور موقع خطر فرار رو بر قرار ترجیح دادن.
    با من بودی؟! ربطش چیه به حرف من؟!

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط reihane_b نمایش پست ها
    شاید حق با نوپوی عزیز باشه
    شخص مومن رو پیدا نمی کنم! همه یا مذهبی هستن یا غیر مذهبی (اصلا پسرا طیفشون گسترده نیست! خیلی محدودتر از ما دختران!) چرا؟!
    اگر تعریف ایشون از مذهبی رو قبول داری، با این ظاهری که توصیف کردی، هیچ وقت یه فرد مذهبی سراغت نمیاد

ولی این تعریف درست نیست.

19. کاربر روبرو از پست مفید Rude Boy تشکرکرده است .

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)