به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 30
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 شهریور 92 [ 20:13]
    سطح
    2
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 14
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    29

تشکرشده 6 در 3 پست

Array

Question آیا ازدواج موقت کار درستیه ؟

سلام علیکم

جوان 27 ساله ای هستم که هنوز مجرد موندم دانشجوی ارشد فردوسی مشهد هم هستم
    خیلی از هم دوره ای ها ازدواج کردن و الآن بچه دارن ... ولی من هنوز دانشگاه رو هم که تموم کنم سربازی هم نرفتم
    شدیدا به همسری نیاز دارم و منم آدم مذهبی هستم و اصلا دوست ندارم به گناه بیفتم ولی تحمل این وضعیت برام خیلی مشکله . دیگه می ترسم نتونم خودمو حفظ کنم
    ارتباط غیر متعارف رو با نامحرم اصلا قبول ندارم . توی دانشگاه معمولا سرم رو میندازم پایین که نگاهم به نامحرم نیفته
    ولی هر روز ادامه این جور زندگی برام مشکل تر میشه. تمرکز خودمو از دست دادم و نمی تونم درس بخونم

اسلام میگه با این شرایط ازدواج برام واجبه ولی به دلیل کارای دانشگاه حتی نمی تونم شغل پاره وقت داشته باشم . اینجوری نمی تونم برم خواستگاری.

به فکر ازدواج موقت افتادم ولی توی اجتماع ما ازدواج موقت قابل قبول نیست ولی اگه این ازدواج برام لازم باشه چی ؟ به نظرتون برای اطاعت خدا و جلوگیری از گناهان و مشکلات بعدی می تونم به ازدواج موقت پناه ببرم ؟ اگه این ازدواج برام واجب باشه ترک اون خودش گناه نیست؟

از طرف دیگه از کجا کسی مثل خودم پیدا کنم ؟ نمی تونم به سایت های همسریابی اعتماد کنم ... چون به نظر می رسه خیلی از خانم های این سایت ها به ازدواج موقت به دید درآمد نگاه می کنن و همین ها این سنت رو توی اجتماع زشت جلوه دادن.

با این شرایط باید به ازدواج موقت تن داد یا همینطور مجرد موند ؟

وقتی یاد آیه هجرت می افتم نمی تونم خودم رو قانع کنم که به خاطر شرایط اجتماع باید صبر کرد :

«ان الذین توفیهم الملائکة ظالمی انفسهم قالوا فیم کنتم قالوا کنا مستضعفین فی الارض قالوا الم تکن ارض الله واسعة فتهاجروا فیها؛»
    کسانی که فرشتگان جان آنها را- که ستمگر خویشند- می ستانند، به آنها گویند: (در امر دین) بر چه بودید؟ گویند: ما در زمین مستضعفان بودیم. (فرشتگان) گویند: مگر زمین خدا فراخ نبود که هجرت کنید؟» (نساء/97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 04 دی 99 [ 14:51]
    سطح
    57
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 112
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    531

تشکرشده 81 در 42 پست

Array
    سلام

این نظر منه درسته که شما هنوز کاری ندارید و دارید ارشد می خونید ... اما می تونید به خواستگاری برید نمی دونم هدفتون دکتری هست یا بعدش کار به هر حال شرایطتون را می تونید توضیح بدید برای ازدواج دائم ... شما که تا حالا نرفتید خواستگاری شاید کسی که هم عقیده خودتون بود را پیدا کردید و خودشونم درس می خوندن ...

من این صحبت را از یکنفر تو یه جمع شنیدم ... ببینید به دوره و زمان الان نگاه کنید
    و آینده .....شما آدم مذهبی هستید آیا دوست دارید همسرتون هم قبل از شما ازدواج موقت داشته باشن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگ نه پس چرا هر چی که خودتون می پسندینو برای بقیه درست نمی دونید ؟؟؟؟؟ هر کسی می خواد که برای همسرش اولین نفر باشه !! ببینید چی تو فکر شماست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ !!

و در آینده از کجا تضمین می کنید که مثلا اون خانم براتون مشکلی پیش نیارن ؟ میگفتن تنوع طلبیتون بالا می ره...
    خانواده اتون چی ؟؟؟؟؟ متوجه شن ناراحت نمی شن ؟

مگه شما مجرد نیستید ؟
    مگه احساس نمی کنید به بودن یکنفر به عنوان همسرتون نیاز دارید ؟
    پس راه بهترو انتخاب کنید ...
    اگه کسی را می شناسید خواستگاری رسمی برید با خانواده شرایطتونم بگید یا حاضر می شن آشنا شن یا شرایط کار اولویتشونه یا نه ... شما هم تلاشتونو بیشتر کنید شما که هنوز خواستگاری جایی نرفتید که پیش بینی می کنید چی بشه !!!!

رابطتون را با خدا محکمتر کنید مطمئنن می تونید بهترین تصمیم را بگیرید

3. 6 کاربر از پست مفید sookoot تشکرکرده اند .

**سهیل ** (شنبه 12 مرداد 92), del (یکشنبه 10 شهریور 92), dokhtare kordestan (شنبه 12 مرداد 92), omid65 (سه شنبه 08 مرداد 92), poke_1024 (سه شنبه 08 مرداد 92), بی وفا (سه شنبه 08 مرداد 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 دی 93 [ 23:45]
    سطح
    36
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 82
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    573

تشکرشده 935 در 360 پست

Array
    من هم سکوت موافقم وقتی شماتابه حال به خواستگاری نرفتیدچطوربه فکرازدواج موقت افتادید؟

5. 3 کاربر از پست مفید roseflower تشکرکرده اند .

**سهیل ** (شنبه 12 مرداد 92), poke_1024 (سه شنبه 08 مرداد 92), sookoot (سه شنبه 08 مرداد 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    29

تشکرشده 6 در 3 پست

Array
    با تشکر از دوستان خوبم

من خواستگاری هم رفتم و به خواستگاری رسمی هم معتقدم.چند جا هم رفتم .
    ولی یا به دلیل مساله مالی از طرف خانواده عروس رد شدم و یا چون هنوز سربازی نرفتم و تا چند سال دیگه نمی تونم زندگی تشکیل بدم. یک نفر هم که هنوز دانشجو بود و شاید عملا می تونستیم چند سال صبر کنیم تا درس هر دومون تموم بشه حاضر به ازدواج نمی شد. شاید فکر می کرد به درسش لطمه می خوره

ولی به نظر خودم اگه قراره دو یا سه سال آینده با کسی ازدواج کنم بهتره همین الآن پیداش کنم و این چند سال رو توی عقد باشیم تا اینکه جدا از هم زندگی کنیم.به نظرتون این نظر درسته ؟ یعنی طولانی بودن زمان بین عقد و عروسی بهتره یا مجرد موندن ؟

متاسفانه با این شرایط خانواده خودم هم چندان راغب به رفتن به خواستگاری نیستند .

من این صحبت را از یکنفر تو یه جمع شنیدم ... ببینید به دوره و زمان الان نگاه کنید
    و آینده .....شما آدم مذهبی هستید آیا دوست دارید همسرتون هم قبل از شما ازدواج موقت داشته باشن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگ نه پس چرا هر چی که خودتون می پسندینو برای بقیه درست نمی دونید ؟؟؟؟؟ هر کسی می خواد که برای همسرش اولین نفر باشه !! ببینید چی تو فکر شماست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ !!
    مطمئن باشید اگه چنین طرز فکری داشتم به هیچ وجه به فکر ازدواج موقت نمی افتادم. ازدواج یک امر دو طرفه هست و در این ازدواج هر دو طرف باید از شرایط راشی باشند.
    اولا ملاک من خود شخص هست . ازدواج قبلی همسرم به خودی خود امتیاز منفی برام محسوب نمیشه . چرا که به سنت پیامبر عمل کرده ولی ظاهرا در اجتماع از خیلی گناهان مهم تر شده ! به نظر من این ظلمی هست متاسفانه که به خانم های متلقه میشه و بر خلاف اسلام هست
    علاوه بر این اگر ازدواج موقت با زنان مطلقه صورت بگیره مشکلی که مطرح کرید منتفی است

ازدواج موقت یکی از احکام خدا و جزو دین ماست که برای کمال انسان به پیامبر ابلاغ شده. چرا این همه در مقابل این دستور الهی جبهه می گیریم ؟ به نظر شما این نوع ازدواج چه زمانی لازمه ؟ درسته که آسیب هایی هم داره ولی آسیب های تجرد و به گناه افتادن جوان رو در جامعه هم در نظر بگیرید.
    ویرایش توسط poke_1024 : سه شنبه 08 مرداد 92 در ساعت 12:52

7. کاربر روبرو از پست مفید poke_1024 تشکرکرده است .

sookoot (سه شنبه 08 مرداد 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 17 دی 93 [ 22:34]
    سطح
    38
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2,635

تشکرشده 911 در 430 پست

Array
    سلام
    من جداي از ااونوقت تكليف احساس اون خانوم چي ميشه؟وقتي رهاش كرديد چي ميشه؟فكر نكنم سالم بمونه.

- - - Updated - - -

سلام
    من جداي از ااونوقت تكليف احساس اون خانوم چي ميشه؟وقتي رهاش كرديد چي ميشه؟فكر نكنم سالم بمونه.

- - - Updated - - -

من جداي از اسلام جوابتونو ميدم.

9. کاربر روبرو از پست مفید roze sepid تشکرکرده است .

poke_1024 (سه شنبه 08 مرداد 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 01 تیر 97 [ 15:49]
    سطح
    84
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 233
    Overall activity: 18.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    3,189

تشکرشده 3,297 در 818 پست

Array
    سلام آقای محترم.بله متاسفانه تو جامعه ای زندگی می کنیم که فقط اسم اسلام روشه.این حقیقت تلخه ولی واقعیت داره اگه بری رابطه نامشروع داشته باشی اونقدر بد بهت نگاه نمی کنن که بری صیغه کنی تا به گناه نیفتی.من خودم یه زنم و اونقدر این موضوع رو بد جلوه دادن که اصلا نمی تونم قبول کنم که شوهر آیندم قبلا با یکی بوده و البته به صورت رسمی .....نمی دونم چرا اینا رو گفتم با اینکه خودمم نمی تونم واسه خودم تصور کنم ولی گاهی باید حقیقت رو گفت.اما یه خورده توقعات رو پایین بیارین.مگه پدر و مادر های ما همه چی تموم بودن مگه پدر هامون بعد ازدواجشون نرفتن سربازی؟؟؟شما به بالاتر از خودتون نگاه نکنید.می تونید از یه خانواده محترم که توقعات زیاد ندارن دختری انتخاب کنید و به خواستگاریش برین.در ضمن شما که به فکر صیغه با زن مطلقه هستید آیا می خواید در آینده اونو به عقد خود درآورید ؟؟اگه این طور فکر می کنید که دیگه واسه چی نگرانید البته معمولا آقایون در ابتدا با این نیت می رن جلو ولی بعد نمی دونم چی می شه که .................
    [size=large]از فردا نمی ترسم چراکه دیروز را دیده ام و امروز را دوست دارم[/size]

11. کاربر روبرو از پست مفید رایحه عشق تشکرکرده است .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    29

تشکرشده 6 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط آسمان روشن نمایش پست ها
    سلام

- - - Updated - - -

من جداي از اسلام جوابتونو ميدم.
    در ازدواج چه دائم و چه موقت در هر دو طرف دلبستگی به وجود میاد و اگه غیر از این بود عجیب بود
    جدایی مسلما برای هر دو مشکل خواهد بود مخصوصا برای خانم ها که عاطفه و احساسات شدید تری دارند
    این از آسیب های ازدواج موقت هست و من این رو قبول دارم

ولی این رو هم قبول دارم که زمانی ازدواج موقت لازمه که ترک ازدواج مفاسد بزرگ تری رو به وجود بیاره. مفاسدی که امروز توی جامعه می بینید.
    پسر و دختر هایی عشق و علاقه خودشون رو به کسانی ابراز می کنند که هر روز با یک نفر دیگه هستند و هیچ تضمینی هم برای فردای خودشون ندارند
    جوانانی که میل خودشون رو سرکوب می کنند و دچار افسردگی میشن

و البته مسلما بعضی افراد هم می تونند با تجرد کنار بیان که بنده هم ازدواج موقت رو برای ایشون درست نمی بینم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 17 دی 93 [ 22:34]
    سطح
    38
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2,635

تشکرشده 911 در 430 پست

Array
    توقعتونو بياريد پايين وازدواج دائم كنيد.بازم هرطور ميل خودتونه.

- - - Updated - - -

در ضمن اگر يه نگاهي به اين سايت بندازيد ميبينيد كه عده كثيري از دخترا به خاطر قول ازدواج يك نفر ديگه دارن زندگيشونو تباه ميكنن.من نميگم صيغه بده يا خوبه براي شما.اما اينو مطمئنم كه خدا نميخواد يك زن وقتي مورد استفاده قرار گرفت به حال خودش رها بشه.

14. کاربر روبرو از پست مفید roze sepid تشکرکرده است .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    29

تشکرشده 6 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط رایحه عشق نمایش پست ها
    سلام آقای محترم.بله متاسفانه تو جامعه ای زندگی می کنیم که فقط اسم اسلام روشه.این حقیقت تلخه ولی واقعیت داره اگه بری رابطه نامشروع داشته باشی اونقدر بد بهت نگاه نمی کنن که بری صیغه کنی تا به گناه نیفتی.من خودم یه زنم و اونقدر این موضوع رو بد جلوه دادن که اصلا نمی تونم قبول کنم که شوهر آیندم قبلا با یکی بوده و البته به صورت رسمی .....نمی دونم چرا اینا رو گفتم با اینکه خودمم نمی تونم واسه خودم تصور کنم ولی گاهی باید حقیقت رو گفت.اما یه خورده توقعات رو پایین بیارین.مگه پدر و مادر های ما همه چی تموم بودن مگه پدر هامون بعد ازدواجشون نرفتن سربازی؟؟؟شما به بالاتر از خودتون نگاه نکنید.می تونید از یه خانواده محترم که توقعات زیاد ندارن دختری انتخاب کنید و به خواستگاریش برین.در ضمن شما که به فکر صیغه با زن مطلقه هستید آیا می خواید در آینده اونو به عقد خود درآورید ؟؟اگه این طور فکر می کنید که دیگه واسه چی نگرانید البته معمولا آقایون در ابتدا با این نیت می رن جلو ولی بعد نمی دونم چی می شه که .................
    متاسفانه درسته ... و حرف شما رو هم کاملا قبول دارم.
    اگه همسری پیدا کنم که با این شرایط موافق باشه سراغ ازدواج موقت نمیرم و از اول به صورت دائم عقد می کنیم.
    توقع خودم پایینه ... ولی هنوز کسی رو با این شرایط پیدا نکردم. با وادینم هم خیلی صحبت کردم .
    اگه این تاپیک رو ایجاد کردم برای روشن تر شدن مزایا و مشکلات این راهه و اینکه بتونم بهتر تصمیم بگیرم.

متاسفانه به نظر بنده هم جامعه ما هم بسیار با جامعه ای که اسلام معرفی کرده فاصله داره و طبیعی هم هست. جامعه کاملا اسلامی رو فقط معصوم می تونه بسازه (اللهم عجل لولیک الفرج )
    ولی نمیشه به دلیل شرایط اجتماعی واجب خدا رو ترک کرد. اسلام به وجود اومد تا اجتماع انسان ها رو عوض کنه نه اینکه با اون همسو بشه

نمی گم در این شرایط ازدواج موقت بهترین راهه ... فقط می خوام به عنوان یکی از راه حل های موجود بهش نگاه کنم

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    یکشنبه 20 دی 94 [ 22:37]
    سطح
    64
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 140
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,872

تشکرشده 3,054 در 793 پست

Array
    باشه اصلا ازدواج موقت خوب . اما آيا براي جوون مجردي كه تا بحال تقريبا با جنس مخالف ارتباط اينچنيني نداشته هم خوبه ؟

افرادي مثه من و شما كه دوست دختري هم نداشتيم اگه يه دفعه بريم توي فاز ازدواج موقت باور كن كه اون دختر يا اون زن هر كي كه ميخواد باشه ؛ ميشه تنها زن زندگيمون .

بعد از مدتي شايد عاشقش بشيم ، بعد از مدتي فكر ميكنيم كه چرا انتخابش كرديم . بعد از مدتي كه اكثر نيازهامون تامين شد و وارد حالت تعادلي شد ، فكر مي كنيم كه شايد بتونيم انتخاب بهتري داشته باشيم .

در هر صورت به نظر من براي جوون مجرد ضرر ازدواج موقت به سودش نمي چربه . بهتره كه همون خواستگاري رفتن هات رو ادامه بدي .

17. 3 کاربر از پست مفید omid65 تشکرکرده اند .

del (یکشنبه 10 شهریور 92), poke_1024 (سه شنبه 08 مرداد 92), sookoot (سه شنبه 08 مرداد 92)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)