به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 مرداد 92 [ 11:35]
    سطح
    1
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 30
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    7 days registeredTagger Second Class
    تشکرها
    3

تشکرشده 6 در 5 پست

Array

مخاطب خاصم خدا

سلام من بهارم دانشجوهستم وعلاوه برموضوعاتی که توهردانشگاهی اتفاق میوفته برامن افتاده پسره باادا اطوارخودشو بهت نزدیک میکنه و...
    من ادم فعال وشوخ طبع ودرس خون وپرجنب وجوش هستم که حتی دوستام وخوانوادم دوست ندارن من ازکنارشون برم وهمش اونا رومیخندونم
    ولی مشکل من اینه که من خداموفراموش کردم یه جورایی یه جورایی هم خدا برای من شده تنها کسم
    من یه نفررودوست داشتم بهش نرسیدم ودیگه ازپسرا بدم میومد بعد تودانشگاه ازیه پسردیگه خوشم اومد که ایندفعه خودم قیدشو زدم چون باعقلم جوردرنیومد که پسردانشجو بیاد خواستگاری
    من علاوه برظاهرم باطنم داغون شده خیلی عصبی شدم ومزاحم های زیادی ازوقتی رفتم دانشگاه داشتم
    وکسی نیستم که با پسراخوب باشم نمیدونم چرا اینقدرمزاحم دارم
    خداروزیاد یاد میکنم ولی عمل نمیکنم (نمازهامو به موقع نمیخونم) مامانم دوست داره چون یه دونه هستم
    چادری وحجابمو رعایت کنم ولی حجاب من زیادم بد نیست نسبت به کسایی که بیرون هستن من تیپ اسپرت دارم وهیچوقتم رومد نمیگردم ولی خوب لباس میپوشم که تو عرف باشه
    احساس میکنم مشکل روحی پیدا کردم چون دوستام خواستگاردارن ومن ندارم فکرمیکنم به خاطرظاهرم هست ولی نمیتونم ظاهرمو عوض کنم من اینجوری بزرگ شدم
    من زیاد خوشکل نیستم ولی جذابم وتو دانشگاه مشکلات زیادی دارم که همه بهترمیدونن
    بهم کمک کنین مشکلم ازچی هست ازاینکه خداجداشدم ازظاهرم از باطنم ازرفتارم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 شهریور 92 [ 22:23]
    سطح
    9
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 39
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    98

تشکرشده 87 در 40 پست

Array
    مشکل از خودته که داری حسادت می کنی! دنیا که به آخر نرسیده...! حالا خیلی جونی و این روزا سن ازدواج بالاست .یه کم صبر کن ایشالاه فرصت های خوبی برات پیش می یاد!

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    جمعه 07 اردیبهشت 03 [ 00:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.1%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,392

تشکرشده 6,391 در 1,793 پست

Array
    سلام بهارخانم،اول بگو چندسالته،ترم چندمی،ازچه جنبه های ازشخصیت ورفتارخودت بدت میاد ازچه جنبه هایی ازخودت راضی هستی،نمره چند به خودت میدی چنددرصد ازخودت رضایت داری،معیارهات برای ازدواج چیه(‏ معیارهای عمومی وشخصی)‏

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 10 مرداد 92 [ 11:32]
    سطح
    1
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 9
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    6

تشکرشده 8 در 6 پست

Array
    سلام عزیزم
    چرا فک می کنی اینکه خواستگار نداری بخاطر ظاهرته؟؟؟زیبایی یک امر نسبیه که هرکی یه سلیقه ای داره
    سعی کن اول از خودت راضی باشی و خودتو قبول کنی بعد تلاشتو بکن که تو این شبا مخصوصا شبهای قدر که خدا سرنوشت آدمارو رقم میزنه بیشتر به خدا توجه کنی تا به یه آرامش برسی و به خدا نزدیکترشی

5. کاربر روبرو از پست مفید آســـــمان71 تشکرکرده است .

roze sepid (دوشنبه 07 مرداد 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    3

تشکرشده 6 در 5 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ammin.n نمایش پست ها
    سلام بهارخانم،اول بگو چندسالته،ترم چندمی،ازچه جنبه های ازشخصیت ورفتارخودت بدت میاد ازچه جنبه هایی ازخودت راضی هستی،نمره چند به خودت میدی چنددرصد ازخودت رضایت داری،معیارهات برای ازدواج چیه(‏ معیارهای عمومی وشخصی)‏
    سلام اقا امین 21 دارم ترم 4 هستم ازاینکه ظاهریه چیز دیگه میگه باطنم یه چیزدیگه هیچوقت هیچ جا نتونستم خود خود واقعیم باشم یا کم روبودم ازخودم دفاع نکردم یاخیلی پرو بودم که نباید اونجا حاضرجوابی میکردم بیشترنمیتونم اونی که تو وجودم هست باشم اخه من کودک درونم زنده است من برادیگران زندگی نمیکنم ولی تو یه جو که باشم نمیتونم صحبت کنم
    ازاینکه واقعا ازنظراخلاقی خوبم مهربونم وحرف همه روزودی باورمیکنم بدون تحقیق کردن وضربه های شدیدیم خوردم وباعث دلبستنم هم شده واینکه منطقی برخورد میکنم ازپسرامیترسم وقتی باهاشون حرف میزنم تمام تنم میلرزه واینک هباعث شادی دیگران میشم خوشحالم چون همه منو امین خودشون میدونن شاید 15بدم به خودم
    ومعیارهام براازدواج
    اینکه دوست دارم طرف مقابل خودش منو بپسنده اینو نمیدونم ازکی به ذهنم اومد چون دیدم ازدواج سنتی یا پسرعاشق یکی بوده یا دختربراهمین دوست دارم طرف خودش منو ببینه وبپسنده
    اخلاقش وایمانش برام خیلی مهمه دوست دارم مثل خودم باشه پولش اصلا برام مهم نیست
    ومن خیلی مزاحم تلفنی دارم که حتی دخترهم هست
    ویرایش توسط بهاروخدایش : جمعه 04 مرداد 92 در ساعت 22:12

7. کاربر روبرو از پست مفید بهاروخدایش تشکرکرده است .

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    جمعه 07 اردیبهشت 03 [ 00:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.1%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,392

تشکرشده 6,391 در 1,793 پست

Array
    نیازی نیست ظاهر نشانگرتمام نمای باطن باشد.گاهی ظاهر میتواند محافظ یک باطن خوب ومهربان باشد تا دیگران سواستفاده نکنند.دخترخوب هنوز ۲۱سالته و دوساله دانشجویی اینکه نقطه ضعفهای خودتومیشناسی خیلی خوبه سنت آنقدر زیاد نیست که الان ازت انتظاریک شخصیت پخته وجا افتاده داشت ممکنه تو روبه دام کمال طلبی وانتظاربیش ازحدازخود بندازیم.اما به نظرمیرسه اعتماد به نفست مقداری پائینه.توی این سن داشتن یک روحیه کنجکاووپرسشگر درجنبه های مختلف میتونه باعث بشه بیشترخودت ودیگران رو بشناسی،این کمک میکنه به راحتی حرف هرکسی رو رد یاقبول نکنی خودت هم صاحب نظر باشی،سعی کن بیشترجنبه های تاریک خودتوبشناسی وباهاش روبروشی وخودتو بپذیری ودوست داشته باشی.......................................... .................................................. .................................................. ...................اینکه دربرخوردباجنس مخالف ممکنه هول بشوی بخش زیادیش طبیعیه کنفرانسهای دوره دانشجویی آزمون خوبی برای ریختن ترس وبازشدن یخ شخصیته.اما ازالان انتظار ازدواج نداشته باش یه کم زوده ولی اگر موردی پیش اومد میتونی با خانوادت مشورت کنی.معمولاپسرها پوشش منطقی یه دخترواسه شون مهمه اما دراین مورد بایدخودت بایک معرفت شخصی نوع پوششت روانتخاب کنی طوری که حرفی واسه گفتن داشته باشی.جاده خودشناسی وخودسازی پایانی نداره این تایپیکت نشون میده رسما وارد این جاده شدی(بهانش مهم نیست)درنهایت واسه یه پسر شخصیت،اعتمادبه نفس،جهان بینی خوب،خودارزشمندی دختروبقیه معیارها شخصیه.ولی واسه دل خودت زندگی کن،به نظرم خدارو هم هیچوقت به شرط شوهرنپرست.(میدونم تا حالا اینطورنبوده)پاکی وایمانت هم ستودنیه.خواستگاری سنتی هم میتونه به ازدواج موفق منتهی بشود.واسه بخشی ازحرفات به قسمت اعتقادی تالاربرو درموردتوکل مطالب مفیدی هست.درنهایت بایدبه یک" ثبات فکری"نسبی درموردجنبه های مختلف زندگی برسی تابتونی ازدواج موفق داشته باشی.این انجمن اطلاعات مفیدی دارد؛معیارهای ازدواج

9. 2 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

roze sepid (دوشنبه 07 مرداد 92), مصباح الهدی (جمعه 04 مرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 26 خرداد 93 [ 19:00]
    سطح
    17
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdrive3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1,066

تشکرشده 121 در 62 پست

Array
    شما که 21 سالتونه !!

درس خون که هستین همون رو ادامه بدین و فکر و تمرکزتون درس و آینده باشه

خب اگه مامان میگه چادری باش - خب باش خوبه که- شما که شوهر با اخلاق و با ایمان و ... می خوای خوبه ولی طرف از کجا بدونه شمام با ایمان هستین- نمازتون بخونید و با حجابتر و باشین و به درستون برسین مطمئن باشین خواستگار خوب می یاد.
    ================================================== ==========
    میگن قلب آدما اندازه مشتشونه، ولی چطوری یه دنیا مهربونی یه آسمون صداقت یه کهکشون محبت یه دریا عشق تو مشت تو جا شده؟ بگو خب

11. 3 کاربر از پست مفید **سهیل ** تشکرکرده اند .

roze sepid (دوشنبه 07 مرداد 92), shervin (شنبه 05 مرداد 92), مصباح الهدی (جمعه 04 مرداد 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام بهار جان!
    اولا عزیزم سنت که کمه!به نظرم فعلا به فکر درست باش! دختر درس خوان و موفق بودن برای پسرها یک امتیازخیلی مثبته!
    چون الان آقایون دوست دارن خانموشون باهوش و فهمیده باشه که خیلی ها اینو تو تحصیلات می بینن.
    من خودم الان 25 سالمه و بعد از اینکه کنکور ارشد با یک رتبه خوب و در دانشگاه خوب قبول شدم خواستگار هایم را راه دادم. که اتفاقا خیلی خوشحالم که قبل از آن به ازدواج فکر نمی کردم چون شاید در اون صورت موقعیت الانم را نداشتم .الان خیلی با اعتماد به نفس بالا با خواستگارام حرف می زنم و خیلی ها منو می پسندن.
    می خواستم چند تا نکته یا نظر به عنوان یه خواهر بزرگتر بهت بدم:
    1)عزیزم اگر چیز کمی باشی خواستگارای بیشتری داری.مثلا الان در این زمانه یک دختر که هم اجتماعی باشه و در عین حال محجبه و متین باشه و هم زیبا و هم تحصیلکرده خیلی کمه.
    2)عزیزم البته حجاب چارچوب خاص خودش را داره و با مانتو و... هم می توان حجاب کامل داشت.اما اگر به درخواست مادرتون هم چادری شین خوبه.چون الان خیلی ها از روی ظاهر روی محجبه بودن و ایمان قضاوت می کنند.شما هم که همسر با ایمان می خواهید؛این طیف از خواستگارانتان را از دست ندهید.فوقش بعدا اگر همسرتون خیلی روی چادر حساس نبودند باز به همین مرحله که الان هستید برمی گردین.
    در ضمن با چادر می توان هر نوع لباس زیبایی را بدون اینکه در نظر بقیه این بیاید که جلب توجه می کند یا نه ؛یا اینکه از نظر حجاب مشکل دارد یا نه ؛پوشید.و البته حجاب چادر سنگین تر و با وقار تر هست.(البته این نظر شخصیم بود .)
    3)عزیزم خواستگاری سنتی چه عیبی داره. اتفاقا اگر ابتدا خانواده پسر تو را بپسندن بعدا با مادرشوهر و خواهر شوهر کمتر مشکل پیدا می کنی! خب خود آقا پسر هم میاد کلی با هم حرف می زنید و افکار و عقاید هم را اگر پسندیدید با هم ازدواج می کنید.مگه دوست داری یکی فقط قیافه ات را ببینه ازت خوشش بیاد.خوب تو محیط بیرون هم دوست داری کسی از رفتار و عقایدت خوشش بیاد.درسته؟خب تو خواستگاری سنتی هم این امر ممکنه. ضمن اینکه احتمال احساسی نشدن و دیدن خانواده ها که خیلی در تربیت فرد موثرن وجود داره.
    4)اجتماعی بودن و تماس داشتن با دوستان متاهل و ... خیلی مهم هست.طوری که هرکس دنبال یه دختر خوب باشه اولین کسی که به ذهنشون برای پیشنهاد برسه تو باشی!
    5)شما که این قدر باایمان و پاک هستی یه پیشنهاد معنوی هم دارم که برای زیاد شدن خواستگار موثره(خودم امتحان کردم!)
    40 روز دعای هفتم صحیفه سجادیه به همراه معنی و همچنین 40 روز آیه 41 فاطر روزی 40 بار.
    ان شاالله خداوند یک همسرپاک و با ایمان قسمتت کنه!

راستی به نظر من تو این مدت در مورد ازدواج و خواستگاری و ... مطالعه بکن!

13. 3 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

dokhtare kordestan (شنبه 05 مرداد 92), reihane_b (شنبه 05 مرداد 92), roze sepid (دوشنبه 07 مرداد 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    3

تشکرشده 6 در 5 پست

Array
    اقا امین من همیشه توکلاسمون به عنوان اولین کسی هستم که کنفرانس میدم ودهنه هم وامیمونه ولی بازدرصحبت کردن مشکل دارم وبرافعالیت وجنب وجوش وکارهایی که تو دانشگاه میکنم مورد تایید بعضی اساتید هستم
    اقا امین من مزاحمی هم زیاد دارم حتی دختر؟
    مصباح عزیزم کتاب ایا تو نیمه گمشده من هستی هم جالب هست
    وازبابت اون دعاهایی که بهم گفتی ممنون انجامش میدم

15. 2 کاربر از پست مفید بهاروخدایش تشکرکرده اند .

roze sepid (دوشنبه 07 مرداد 92), مصباح الهدی (شنبه 05 مرداد 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    3

تشکرشده 6 در 5 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهاروخدایش نمایش پست ها
    اقا امین من همیشه توکلاسمون به عنوان اولین کسی هستم که کنفرانس میدم ودهنه هم وامیمونه ولی بازدرصحبت کردن مشکل دارم وبرافعالیت وجنب وجوش وکارهایی که تو دانشگاه میکنم مورد تایید بعضی اساتید هستم
    اقا امین من مزاحمی هم زیاد دارم حتی دختر؟
    مصباح عزیزم کتاب ایا تو نیمه گمشده من هستی هم جالب هست
    وازبابت اون دعاهایی که بهم گفتی ممنون انجامش میدم
    وچیزی که خیلی منو اذیت میکنه ودوستم بهم میگه میگه تو خیلی روهمه چیزوسواس داری

مثلا تو دانشگاه اگربخوام شماره یکی ازاستاد ها یا کاری بایه اقا داشته باشم هزاربارباخودم میگم این فکرنکنه من دارم خودمو بهش میچسبونم واگرمیریم بیرون اذیت میکنیم میگم سنگین باش ممکنه همکلاسیت ببینتت خانواده من ازاینکه من با پسرهمکلاسی یا هم دانشگاهیم صحبت کنم(کاری یادرسی)مشکلی ندارن چون مورد اتمادشون هستم ومنم نمیخوام کاری کنم که اینو ازدست بدم

17. کاربر روبرو از پست مفید بهاروخدایش تشکرکرده است .

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)