به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 38
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 اسفند 92 [ 23:22]
    سطح
    11
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

یک مشکل وافعا خاص

سلام.واقعا وقتی با این انجمن آشنا شدم خیلی خوشحال شدم که ادمایی مثه شما ها هم هس که به این مسایل بپردازه.من یک پسرم که 24 سالمه.توی دانشگاه با یه دختری اشنا شدم .اوایل علاقه ای بهش نداشتم اما با گذار زمان بهش علاقه مند شدم.یک ماه از رابطه ما نگذشته بود که بهم گفت من یک مشکلی دارم که خودم تقصیر ندارم.بعد شناسنامش رو اورد و بهم نشون داد و دیدم که متولد افغانستان هست و در واقع خانوادتن افغانی هستن.وقتی 2 سالش بوده اومدن ایران.واقعا تکون خوردم.تو دلم گفتم همه چیز تمومه و اروم اروم رابطه رو قطع میکنم.اما موضوعی که پیش اومد این بود که با گذشت زمان من بیشتر شناختمش و کلا این موضوع از ذهنم رفت که اصالتا افغانه.چهره معمولی و دلنشینی داره.اینکه گفتم افعان هستن نباید باعث بشه که فکر کنید مثه عامه افغان های ایرانن.خانواده ثروتمند و با کلاسی هستن.اما موضوع اینه که از حرف مردم میترسم.خانوادم دیدن خود دختر و خانوادش رو.پدر و مادرش کاملا لهجه افغان دارن و این یعنی اینکه اگه فامیل من ببینن میفهمن که افغان هستن.واقعا هضمش واسه فامیلم سخته.خانوادم هم الان مردد هستن هرچند که خود دختر رو بی نهایت علاقه مند شدن بهش.لطفا کمکم کنید.نمیدونم درست چیه و اشتباه چیه!در ضمن من ساکن اصفهانم و دارم تهران درس میخونم.این دختر و خانوادشم ساکن تهران هستن.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 29 اردیبهشت 97 [ 00:12]
    سطح
    61
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 116
    Overall activity: 22.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    662

تشکرشده 792 در 312 پست

Array
    اگر فقط و فقط مشکلت با حرف مردمه که میگم اصلا مهم نیست چون تو قراره باهاش زندگی کنی یه عمر
    ولی اگر مشکل سر دهن بین بودن شماست که بحث جداست
    ببین مشکل از کجاست.. واقعا با همین شرایط قبولش داری؟ خانوادش رو میخوای؟ اگر فردا همه عالم بهت بگن اشتباه کردی بازم حاضری وایستی پای این دختر؟
    اگه یه دختر ایرانی و خوش صورت بیاد سر راهت احتمال میدی این رو رها کنی؟
    به همه اینا فکر کن و ببین علاقت فقط یه وابستگی شدید نباشه که بعدا دختره رو بدبختش کنی.
    اون دختر با هزار ارزو با تو ازدواج میکنه پس مراقب باش و اگر واقعا جوابت منفیه محکم بگو و نترس چون الان بگی نه بهتر ازاینه که یک سال دیگه یادت بیاد باید میگفتی نه

[size=medium]تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌!
    یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا .
    [/size]

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    محمد عزیز موضوع اینه که نمیدونم الان شرایطم وابستگیه یا یه علاقه واقعی. من از یه طرف از یک سری خصوصیات اخلاقیش واقعا خوشم میاد. بسخت کوشی و پشت کارش. از یه طرف ترس از تنهایی رو وقتی با خودم روراستم توی خودم می بینم. یک موضوعی که باید بگم اینه که این دختر قبل از من روابط اجتماعی واقعا زیادی داشته.یعنی توی دانشکده با همه گرم می گرفت و ... بعدا که باهاش ارتباط پیدا کردم بهش گفتم که از این روابط اصلا خوشم نمیاد که مثلا اینهمه با پسر ها صمیمی میشی و به اسم کوچیک همو صدا میکنید.پذیرفت و تغییر کرد اما گاهی میترسم که بعد از عادی شدن زندگیمون برگرده به روابط قبلیش.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 اسفند 97 [ 07:26]
    سطح
    45
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 181
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    149

تشکرشده 40 در 22 پست

Array
    به نظرم واقعاتکلیفت روباخودت مشخص کن اگرخودت مشکلی نداری پس حرف مردم مهم نباشه تازه باافتخاربگواهل افغانستانه بعدشم کاملن توایران بزرگ شده دیگه چه مشکلیه؟
    فقط باخودت صادق باش اگه به دلت نیست ولش کن مبادااین بعدهامشکل ایجادکنه وباعث آزاراون دختروتوبشه الان تصمیم قطعی رو بگیر

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 31 تیر 92 [ 18:54]
    سطح
    20
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 15
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger First Class1000 Experience Points
    تشکرها
    214

تشکرشده 192 در 82 پست

Array
    ازدواج نکنید
    من که به شخصه حاضر نیستم برادرم یا فامیلم با کسی از افغانستان ازدواج کنه و اگه بفهمم منعش میکنم.
    شمارو هم نمیشناسم اما اگه از ته دلم یکی بگه میخوام با افغانی ازدواج کنم و بخوام بهش مشورت بدم میگم نکن
    اگه واقعا دوسش داری دو دل نمیشی. تصمیمتو میگیری و حرف من و مردم هم برات مهم نمیشه
    اما اگه از تزس تنهاییه اشتباه نکن. تو همش 24 سالته. فردا روز یه زن ایرانی خوب و زیبا سر راهت قرار میگیره اونوقت میگی ببین چقدر بچه بودم که فکر میکردم تنها میمونم
    در ضمن شنیدم ازدواج از نظر قانونی با مردم افغانستان یه شرایطی داره...
    به هر حال ما که اون دخترو ندیدیم و نمیشناسیم شاید از ایرانی هم بهتر باشه. اما حرف مردمه دیگه. میگن زنش افغانیه. ببین اینقدر دوسش داری که کنار بیای؟

6. کاربر روبرو از پست مفید sara.s تشکرکرده است .

مهربونی... (شنبه 29 تیر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    دوستان عزیز دقیقا مشکل همینجاس.چه طوری بفهمم حسم بهش یه وابستگیه یا یه علاقه واقعی؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 31 تیر 92 [ 18:54]
    سطح
    20
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 15
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger First Class1000 Experience Points
    تشکرها
    214

تشکرشده 192 در 82 پست

Array
    اگر علاقه واقعی باشه حرف مردم اذیتت نمیکنی. دست زنتو میگیری با افتخار میگی افغانیه
    بعد یکی مثل من میاد تو خلوت بهت میگه: وااا... مگه زن قحط بود که رفتی از افغانستان دختر گرفتی؟
    هزار تا دلیل و مدرک واسش رو میکنی که از این بهتر نصیبم نمیشه و این خصوصیت خوب رو داره و فلان شخصیتشو دوست دارم و غیره...نه این که بگی ترسیدم تنها بمونم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara.s نمایش پست ها
    ازدواج نکنید
    من که به شخصه حاضر نیستم برادرم یا فامیلم با کسی از افغانستان ازدواج کنه و اگه بفهمم منعش میکنم.
    شمارو هم نمیشناسم اما اگه از ته دلم یکی بگه میخوام با افغانی ازدواج کنم و بخوام بهش مشورت بدم میگم نکن
    اگه واقعا دوسش داری دو دل نمیشی. تصمیمتو میگیری و حرف من و مردم هم برات مهم نمیشه
    اما اگه از تزس تنهاییه اشتباه نکن. تو همش 24 سالته. فردا روز یه زن ایرانی خوب و زیبا سر راهت قرار میگیره اونوقت میگی ببین چقدر بچه بودم که فکر میکردم تنها میمونم
    در ضمن شنیدم ازدواج از نظر قانونی با مردم افغانستان یه شرایطی داره...
    به هر حال ما که اون دخترو ندیدیم و نمیشناسیم شاید از ایرانی هم بهتر باشه. اما حرف مردمه دیگه. میگن زنش افغانیه. ببین اینقدر دوسش داری که کنار بیای؟
    سارای عزیز این دختر شناسنامه ایرانی داره.یعنی ملیتش تو شناسنامش ایرانه. نمیدونم بخدا.دارم دیونه میشم.خیلی شرایط بدیه.

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    دکتر خلیل رفاهی در کتاب گردش ایام میگوید: روزگاری که درقم طلبه بودم بعلت جوانی وخامی وبی ارتباطی با جامعه معتقد بودم که فقط کسی که درقم باشد وروحانی باشد انسان ارزشمندی است

اما وقتی دردوره ای که دانشگاه تهران بودم با شخصیت های با فضیلت روبروشدم فهمیدم که در خارج از قم ودراشخاص غیرروحانی هم اشخاص ارزشمند وجود دارند اما باز شیعه بودن را شرط اصلی میدانستم

بعد با سفر به کشورهای عربی متوجه شدم که بین سایر فرق اسلامی هم انسان ارزشمند یافت میشود

پس از سفر به اروپا به این نکته واقف شدم که در بین سایر مردم موحد نیز انسان ارزشمند وجود دارد

پس از آن در سفر ژاپن حادثه ای برایم رخ داد که برایم معلوم شد به معنی حقیقی فضیلت و انسانیت زبان و مکان و نژاد ومذهب و رنگ نمیشناسد. زیرا در پایان سفرآمریکا و هنگ کنگ وارد ژاپن شدم, موقع بازیهای المپیک بود که در ژاپن برگزار میشد و برایشان من که با لباس روحانی بودم جالب بود و از من عکس و فیلم می گرفتند

برای غذا به رستوران بسیار بزرگ و شلوغی رفتم و بعد چندین ساعت به جاهای دیگری رفتم ناگهان یادم امد که ساکم را که تمام زندگیم داخل آن بود را در آن رستوران جا گذاشته ام سراسیمه رفتم و با کمال ناباوری دیدم ساکم همانجا است و پیرمردی کنار آن نشسته است, اوگفت وقتی دیدم ساکت را فراموش کردی با این که وقت دندان پزشکی داشتم ماندم تا بر گردی و وقتی از او تشکر کردم و گفتم خدا به شما اجرخواهد داد و او در جواب گفت: من به خدا اعتقاد ندارم من به انسانیت معتقدم

اگر با دید بازتری به دنیا نگاه کنید و اگر یک کم بالاتر بایستید و از بالا به کره زمین نگاه کنید، اونوقت دنیا اینقدر کوچیک می شه
    که ایرانی و افغانی و ... را فقط بر اساس انسانیت بسنجید و نه ملیت و تابعیت و مرزهای قراردادی جغرافیایی.

صحت و اعتبار مطلبی که در بالا نقل کردم را نمی دونم. ولی بدون توجه به اسم فرد و مکان و ... کلیت ماجرا دور از ذهن نیست و می تونه حقیقی باشه.
    ویرایش توسط شیدا. : جمعه 28 تیر 92 در ساعت 03:35

11. 3 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

aysu (شنبه 29 تیر 92), pardis81 (شنبه 29 تیر 92), unknown girl (جمعه 28 تیر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    شیدای عزیز من همه این حرف ها قبول دارم.شاید زیادی بزدل و پست هستم چون همه ترسم از حرف مردم هست.
    واقعا عشق به اون دختر یه طرف ترس از مردم هم یه طرف.البته انصافا عضق سنگینی میکنه.هرچند با تفاوقتی نه چندان زیاد.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)