به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 06 آبان 92 [ 01:32]
    سطح
    1
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 18
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    6

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

میل به خودکشی شدید

سلام به همه دوستان من شدیدا علاقه به خودکشی پیدا کردم زندگی اصلا واسم معنی نداره نمی دونم چیکار کنم
    من 18 سالم بود پدرم فوت کرد تا 23 سالگی قرص ضد افسردگی مصرف کردم
    رشته تحصیلیم کامپیوتر بود اصلا دوست نداشتم و ولش نکردم
    22 سالم بود رفتم سر کار
    هنوز درسم تموم نشده بود . تقریبا خوش بودم تا اینکه بخاطر پاس کردن درسام خریت کردم و 3 هفته تمام قرص ریتالین خوردم و نخوابیدم
    بعد از 3 هفته توی اینه نگاه کردم دیدم قیافم شده شبیه معتاد ها صورتم لاغر شد . چشمام گود افتاد
    دگیه از اون روز تا حالا هیچی واسم مهم نبوده چون من زیبا بودم همه بهم می گفتن الان دیگه هیچی ندارم
    2 سال زندگی نکردم اون اتفاق سال 90 افتاد واسم
    نمی تونم کار کنم . نمی تونم زندگی کنم . بیشتر اوقات خوابم . مهمونی نمیرم . دارم دیونه می شم
    هر موق تو اینه خودمو نگاه می کنم می خام خودکشی کنم از طرفی از گناهش می ترسم
    رشتمو دوست نداشتم ولی ولش نکردم . رشته پزشکی رو دوست دارم ولی نمی تونم درس بخونم بخاطر قرصایی که خوردم حافظم بدجور ضعیف شده
    به نظرتون چیکار کنم ؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 مرداد 92 [ 13:58]
    سطح
    28
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    VeteranSocialTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    7,577

تشکرشده 8,600 در 1,498 پست

Array
    دوست عزیز! به همدردی خیلی خوش آمدی

مشکل شما حقیقتا قبل از اینکه بخواهد با صحبت و توصیه های اخلاقی حل بشود، نیاز به بررسی پزشکی دارد.

به تجربه میگم، به یک پزشک متعهد! و حاذق! مراجعه کن و بخواه که بطور کامل شما رو بررسی کنه. بی حالی و ضعف و ... میتونه از کم خونی و فقر آهن (که در آقایون کمتر اتفاق می افته)، کمبود ویتامینهایی مثل ویتامین دی (که حقیقتا کمبودش باعث افسردگی و بی حالی و کلی مسائل دیگه میشه)، و یا هر مورد دیگه ای را با ایشون مشورت کن. اگر هیچکدام از اینها نبود (هر چند که من احتمال زیاد میدم که مشکل جسمی باشه)، به یک روانپزشک مراجعه کن که کار دارو درمانی را برای شما احتمالا شروع کنه.

معمولا خیلی از پزشکان ایرانی سراغ آزمایش های ویتامین دی و بی و ... نمی روند. تعیین این ویتامینها در یک آزمایش ساده خون مشخص نمی شود و تشخیص اون نیاز به آزمایش ویژه ای دارد. شما یک چکاپ کامل رو از پزشکت بخواه.

در کنار اینها، خوب مشاوره هم میتونه خیلی به شما کمک کنه که مهارتهای برخورد با مشکلات و اداره یک زندگی سالم را یاد بگیری و تمرین کنی که انشا الله دیگه اشتباهات گذشته را تکرار نکنی.

فعلا اینکارها را بطور جدی پیگری کن. انشا الله مشکلاتت حل میشه.

بی دلی در همه احوال خدا با او بود
    او نمی دیدش و از دور خدایا میکرد

3. 5 کاربر از پست مفید بی دل تشکرکرده اند .

amirshop (یکشنبه 23 تیر 92), sookoot (یکشنبه 23 تیر 92), بی نهایت (دوشنبه 24 تیر 92), بهار.زندگی (جمعه 21 تیر 92), صاعد (یکشنبه 23 تیر 92)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    جمعه 07 اردیبهشت 03 [ 00:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.1%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,392

تشکرشده 6,389 در 1,793 پست

Array
    سلام امیرعزیز،امیدوارم روح پدرعزیزت درآرامش ومشمول مغفرت الهی قراربگیره وخودت هم تسلی خاطر عمیق پیداکنی.دوست عزیزشما نیاز به مراجعه به روانپزشک خوب(برای رفع مشکل حافظه واثرات ریتالین)ویک مشاوربالینی برای رفع مشکلات روحی داری.اما چون به این تالارهم مراجعه کردی امیدوارم نکته های مفیدی رو برای حل مشکلت دریافت کنی.خودت خوب میدونی مرگ پدرت یک تحول براساس حکمت خداوند بوده واو الان بیناست.وازدیدن درد شما رنجور و"ناراضی".درموردخودکشی درست حدس زدی یک اشتباه جبران ناپذیراست،وبه لحاظ روحی پاک کردن صورت مساله.شما بدلایلی دچار سطحی ازاختلال بدریختی به شکل موقت شده ای.برداشتی که ازنگاه کردن به صورتت درآینه داری تا حد زیادی غیرمنطقی است وبواسطه افسردگی ایی که داری حساسیت وبرداشت غیرواقعی شمابیشتروبه تبع اون استرس واضطراب شما افزایش پیدامیکند.سعی کن درسرزدن به قبر پدر بزرگوارت افراط نکنی،ومثل بقیه پنج شنبه ها بروی .دیدن آرامش بقیه مردم به تو هم آرامش بیشتری میدهد سعی کن وقتایی که زیادناراحت شدی اونجا لحظه های حقیقی ایجاد کنی(باربارادانجلیس) شستن قبر،گلاب پاشی وگذاشتن دسته گل ودعا برای آرامشش ودردودل کوتاه.خودت رادرآینه همونطورکه هستی بپذیر.اینو مطمئن باش که دیگران نگاه وحساسیتی که به خودت پیداکردی رو ندارندواین زائیده ذهن خودت هست.بارفع افسردگی وتامین آهن بدنت با یک تنوع غذایی مناسب گودی زیرچشمانت درست میشه.بیشترین دارویی که نیاز داری شادی ونشاط هست ازخواندن صفحه حوادث یادیدن فیلمهاوگوش کردن آهنگهای غمگین خودداری کن طی دومرحله وارد اجتماع شو مرحله اول رفتن به مکانهای آرام طبیعت یامراکز معنوی مثل مساجد یاامامزاده ها؛مرحله دوم معاشرت بافامیل نزدیک ودوستانی که پیششون راحتتری.نوع داروهایی که درحال حاضرمصرف میکنی رو بنویس تادوستان بهترکمکت کنند

5. 4 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

amirshop (یکشنبه 23 تیر 92), sookoot (یکشنبه 23 تیر 92), بهار.زندگی (جمعه 21 تیر 92), صاعد (یکشنبه 23 تیر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    6

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    دوستان عزیز بنده به مدت 5 سال قرص فلوکستین مصروف کردم
    انسان شادی بودم
    تا اینکه 3 هفته به واسطه مصرف ریتالین نخوابیدم . زیبایی صورتمو از دست دادم و تمام مشکلات از همونجا شروع شد

7. کاربر روبرو از پست مفید amirshop تشکرکرده است .

sookoot (یکشنبه 23 تیر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 04 دی 99 [ 14:51]
    سطح
    57
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 112
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    531

تشکرشده 81 در 42 پست

Array
    سلام

اول از همه بهتون تبریک می گم با وجود علاقه نداشتن به رشته فارغ التحصیل شدین و این نشون می ده هوش و استعدادو پشتکارتوووووووون عااااااااااالیـــــــــــ ـــــــــــه .... و

ببینید زیبایی اونقدر مساله بزرگی نیست ... شما زمینه زیبا بودن و داشتین پس به راحتی .. با یکم رسیدن به خودتون ... رفتن پیش دکتر و زیر نظر ایشون بودن ... ورزش کردن و انگــــــــــــــــــــــ ــــــــیزه کافی داشتن می تونید به اون ایده آلی که تو ذهنتون برسید بعدشم آقایون که نباید خیلی زیبا باشن ... ببینید شما " خوواستین " که اون رشته ای که دوست نداریدو بنظرم تا حدی هم سخت را تا آخرش برید پس نشون می ده شما اگه کاری را و هدفی را بخواید می تونید با پشتکارتون انجام بدید و از الان به فکــــــــــــر زندگی کردن و و زندگیتونو ساختن باشید نه فکرای دیگ که من نمی گم چی بود بیشتر به خدا نزدیک شین البته اینو می دونم که هر چقدرم که ما از خدا دور باشیم بازم خدا هوامونو داره فقط ما یکم سر به هواییم ... پس حتما حتما به فکر ساختن زندگی جدیدتون باشید و باور کنید که وقتی هدف داشته باشید شما از پسش بر می آید و به خدا توکل کنید

رفتین پیش دکتر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ورزش می کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برای خوندن رشته پزشکی هم بنظرم وقتی علاقه باشه آروووووووووم آروووووووووم همه چی درست می شه و صبور باشید

بیشتر با خدا باشید و امـــــــــــــــــــیدوا اااااااااااااار شما اون رشته سختو تموم کردین پس می تونید به شرطی که "خودتونم " بخواااااااااااید

موووووووفق باشید

9. کاربر روبرو از پست مفید sookoot تشکرکرده است .

amirshop (یکشنبه 23 تیر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    6

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    صحبت کردن در این مورد راحته ولی من وقتی بهش فکر می کنم اتیش می گیرم
    اینکه زیباییم رو از دست دادم یک طرف . اینکه چرا رشتمو ول نکردم
    چرا قرص خوردم
    چرا با اینکه مشکل مالی نداشتم رفتم سر کار
    اینا عذابم میده
    تازه بعد از قرص خوردن لرزش دست هم گرفتم . خوابم هم خیلی زیاد شده

11. کاربر روبرو از پست مفید amirshop تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 دی 95 [ 23:50]
    سطح
    33
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 54
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 97 در 38 پست

Array
    سلااااااااااام........ فوت پدرتون رو بهتون تسلیت میگم....
    به نظر میرسه مشکل اصلی بر میگرده به استفاده ی شما از قرص ریتالین. آیا الانم از این قرص استفاده میکنید یا فقط همون 3 هفته بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نیاز هست به یک متخصص تغذیه برای جسمتون و هم چنین به یک روانشناس بالینی برای بدست اوردن سلامت روانی تون حضوری مراجعه کنید........

فکر میکنم زیبایی صورتتون از اعتماد به نفستون کم کرده تو همین سایت مقاله های مفیدی هست در این باره مطالعه بفرمایید.
    با توصیه های متخصص تغذیه زیبایی صورتتون تا حدودی برمیگرده.
    چرا ناراحتید از اینکه سر کار رفتید؟؟؟؟؟؟؟؟
    به گفته ی خودتون مشکل مالی نداشتید ولی کار کردن فقط و فقط برای رفع نیازهای مالی نیست.
    بلکه با کار کردن شما اعتماد به نفس می گیرید. روابط اجتماعی برقرار می کنید با افراد دیگه و خیلی در روحیتون تاثیر میزاره. مهارتهای زیادی در حین کار کردن کسب میکنید........
    توصیه می کنم ورزشهای هوازی کنید چون هم برای جسم و روحتون مفیده.
    یک کلاس ورزشی ثبت نام کنید.........

اینکه رشتتون رو رها نکردید رو از موضع منفعلانه نگاه نکنید چون دیگه نمی تونید برگردید عقب و گذشته رو تغییر بدید.
    از دیدگاه مثبت تری نگاه کنید چون تونستید رشته ای رو که دوست ندارید رو با اتمام برسونید می تونید برای تحصیلات تکمیلی رشته ی دلخواهتون رو شرکت کنید تا احساس رضایت پیدا کنید.........

افکار منفی رو از خودتون دور کنید و تلاش کنید شرایط خودتون رو تغییر بدید.........

مشکل حافظتون بر میگرده به ذهن اشفته و استفاده از ریتالین ولی قابل ترمیم هست.
    باز هم میگم افکار منفی رو از خودتون دور کنید. چیزهایی رو که شمارو اذیت میکنه تو ذهنتون حلاجی نکیند.
    شاد و تندرست باشید
    در پناه حق.........

13. کاربر روبرو از پست مفید venus123 تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 04 دی 99 [ 14:51]
    سطح
    57
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 112
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    531

تشکرشده 81 در 42 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirshop نمایش پست ها
    صحبت کردن در این مورد راحته ولی من وقتی بهش فکر می کنم اتیش می گیرم
    اینکه زیباییم رو از دست دادم یک طرف . اینکه چرا رشتمو ول نکردم
    چرا قرص خوردم
    چرا با اینکه مشکل مالی نداشتم رفتم سر کار
    اینا عذابم میده
    تازه بعد از قرص خوردن لرزش دست هم گرفتم . خوابم هم خیلی زیاد شده
    سلام

بله حق با شماست .. هرچیزی صحبت راجبش راحته مهم انجام دادن اون کار ... چرا به چیزاییی فکر می کنید که باعث ناراحتیتون میشه ... تو این اوضاع بیکاری خیلیا آرزوشون هست که سر کار برن پس شما یه پله جلوترید که تونستین اینکارو کنید... همیشه به جنبه های مثبت کاراتونم نگاه کنید اینطوری که راضی نمی شید .. این نوشته زیر را بخونید لطفا :

" از خداوند پرسیدم چطور توان بهتر زندگی کرد ! گفت : گذشته ات را بدون هیچ تاسفی بپذیر ، با اطمینان زمان حالت را بگذران و بدون ترس برای آینده آماده شو ، ایمان را نگه دار و ترس را به گوشه ای انداز ، شک هایت را باور نکن ، و هرگـــــــــــــــز به باووووووورهایت شک نکن . "

اینکه بشینید و فقط فکر کنید که چرا اینجوری شد چرا اصلا من چرا ... اینطوری چیزی درست نمی شه بلند شیدو بایستید و بگید از الان به بعد می خوام چیکار کنم باورکنید شما می تونید فقط اون تحرک و انرژی را باید برای خودتون بسازید و هدف بزارید و ایمان داشته باشید بهش می رسید چون شما مخلوق برتر خدایید ...
    دوست خوووب شما باید خودتونم کاری کنید ...
    چرا هنوز پیش دکتر و مشاور نرفتین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تا کی می خواید فکر کنید به گذشته ؟؟؟؟؟؟ ممنون می شم بگید !
    شما باید اول شروع کنید و بعد هم به خودتون زمان بدید

Banned
    آخرین بازدید
    سه شنبه 08 مرداد 92 [ 13:33]
    سطح
    15
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 72
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    41

تشکرشده 259 در 109 پست

Array
    سلام دوست عزیز.د.ست من اینجا کسی منو نمشناسه.منم ریتالین خوردم.مودافینیل خوردم.(اثرات دوست ناباب دانشجویی) حتی حدود یکسال ترامادول اونم روزی یک ورق مصرف کردمم(البته این حرف ماله حدودا 3سال پیشه).یک روز دلم ازخودم گرفت.
    دیدم از خودم راضی نیستم.میدونی مردا چطورین؟باید تو یه چیزی ادعا داشته باشن مثلا تو درس یا تو پول یا... که احساس کنن تو این یک مورد از بقیه بهترن.
    خلاصه بگم.من رفتم ورزش.ترامادول رو هم با هزار دردسر گذاشتم زمین.لرزش دست که یه گوشه از اونه.بازم میگم بر رفیق بد لعنت.
    دوست عزیز زیبایی صورتت خیلی راحت خوب میشه.من نمیخوام بگم برو روانشناس.یک تصمیم بگیر که میخوای بهتر زندگی کنی.برو بدنسازی و هیکلت رو درست کن.(ورزش هم بکن.حدالمقدور رزمی که به اعصاب هم خیلی خوبه).اگه بدنت درست باشه و سالم.مطمئنم احساس سرزندگی میکنی.از روی تجربه میگم.امتحان کن.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    6

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    کلا دوستان شما یک نفر با این همه اشتباه دیده بودین ؟
    رشته اشتباه
    کار اشتباه
    مصرف قرص
    کلا زندگیم اشتباه به چی دل خوش کنم اخه

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط saman sanaye نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.د.ست من اینجا کسی منو نمشناسه.منم ریتالین خوردم.مودافینیل خوردم.(اثرات دوست ناباب دانشجویی) حتی حدود یکسال ترامادول اونم روزی یک ورق مصرف کردمم(البته این حرف ماله حدودا 3سال پیشه).یک روز دلم ازخودم گرفت.
    دیدم از خودم راضی نیستم.میدونی مردا چطورین؟باید تو یه چیزی ادعا داشته باشن مثلا تو درس یا تو پول یا... که احساس کنن تو این یک مورد از بقیه بهترن.
    خلاصه بگم.من رفتم ورزش.ترامادول رو هم با هزار دردسر گذاشتم زمین.لرزش دست که یه گوشه از اونه.بازم میگم بر رفیق بد لعنت.
    دوست عزیز زیبایی صورتت خیلی راحت خوب میشه.من نمیخوام بگم برو روانشناس.یک تصمیم بگیر که میخوای بهتر زندگی کنی.برو بدنسازی و هیکلت رو درست کن.(ورزش هم بکن.حدالمقدور رزمی که به اعصاب هم خیلی خوبه).اگه بدنت درست باشه و سالم.مطمئنم احساس سرزندگی میکنی.از روی تجربه میگم.امتحان کن.

- - - Updated - - -

دوست عزیز من 3 هفته نخوابیدم . فکر نکنم شما این کار رو کرده باشین کلا صورتم داغون شد
    640 ساعت بیداری

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)