به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 25 خرداد 92 [ 15:02]
    سطح
    1
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 27
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    11

تشکرشده 28 در 12 پست

Array

مشکل برادرم با خانواده ام

سلام
    برادرم 28سالشه و مجرد . همیشه با پدو مادر و درگیره .بااینکه پدرو مادرم هیچ وقت از تلاششون برای موفق شدن اون دست برنمیدارن ولی همش میگه من از زندگی عقب افتادم .هرچی باهاش صحبت میکنیم باز حرف خودشو میزنه یا میگه من مریضم!!
    چندماهه که براش 10 جا خواستگاری رفتیم ولی هیچ جا قبول نمیکنه آخه خواستهاشم توی ازدواج زیاده همه چی میخواد 20 باشه(شرایط دختر) .ملاک اصلیشم شده زیبایی!! اگه دختری همه شرایطو داشته باشه ولی زیباییش کمتر باشه قبول نمیکنه! حالا موندیم چیکار کنیم!
    از نظر مالی هم خانوادم مشکلی ندارن ولی واقعا از رفتارای داداشم همه خسته شدیم ! همیشه میگه حوصله ندارم خستم با پدر و مادرم بد برخورد میکنه !! (دلم برای پدرو مادرم که براش خیلی زحمت میکشن میسوزه:( آخه تک پسره!!! برخلاف کمکهای پدرم اون اصلا بهش توی کاراش کمک نمیکنه! تازگیهام یه کار خوب توی بهترین شرکت پیدا کرده ولی باز رفتارش تغییر نکرده!
    بهش میگم برو مشاوره حضوری ولی میگه مشاوره رو قبول ندارم! بهش میگم اگه مشکلت ازدواجه که خودت قبول نمیکنی وگرنه الان که سن ازدواج بالا رفته!! همیشه میگه دوستام ازم کوچکترن ولی همه چی دارن! میگیم خب تو خودت عقب افتادی تازه هم بازم موقعیت داری چون از هیچی مشکل نداری نه مالی نه کار نه خونه پس مشکلت چیه که اینقدر بابا و مامانو اذیت میکنی؟؟؟
    تو رو خدا کمک کنید هیچ جوری نمیشه باهاش صحبت کرد
    هیچکسم قبول نداره!!
    تازگیا میگه توی فیسبوک یه دخترو دیدم برام برین خواستگاری میگیم خب چطوری پیداش کنیم میگه من نمیدونم خودتون پیداش کنین! آخه هر دختر زیبا ببینه میگه برین خواستگاری دیگه بقیه ملاکاش یادش میره که ما چطوری باید بشناسیمش! خودمم دیشب بهش گفتم به ایترنتو عکس اعتماد نکن نمیشه! دختری که عکشو میزاره فیسبوک پس اون کسی نیست که تو میخوای !
    بابا و مامانم فقط دارن عذاب میکشن
    تو رو خدا کمک کنید
    هر سوالی دارین بپرسین جواب میدم تا بهتر راهنماییم کنید

2. 2 کاربر از پست مفید hana_s تشکرکرده اند .

Ehsan.Rahay (چهارشنبه 15 خرداد 92), roze sepid (چهارشنبه 15 خرداد 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 25 خرداد 92 [ 15:02]
    سطح
    1
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    11

تشکرشده 28 در 12 پست

Array
    چرا کسی چیزی نمیگه که باید با برادرم چطوری رفتار کنیم؟؟؟

4. کاربر روبرو از پست مفید hana_s تشکرکرده است .

Ehsan.Rahay (چهارشنبه 15 خرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 18 خرداد 92 [ 01:25]
    سطح
    1
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 34
    تشکرها
    37

تشکرشده 11 در 6 پست

Array
    تحصیلات برادرتون چیه؟
    قبلا رابطه ای داشته یا نه؟
    هیچوقت خودش دلیلی برای حرفاش نگفته؟
    خونه و کار و ... چقدر خودش تلاش کرده چقدر کمک خانواده بوده؟

6. 2 کاربر از پست مفید Ehsan.Rahay تشکرکرده اند .

hana_s (جمعه 17 خرداد 92), roze sepid (چهارشنبه 15 خرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 تیر 93 [ 23:45]
    سطح
    15
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 72
    دستاوردها:
    500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    49

تشکرشده 43 در 18 پست

Array
    هانای عزیز

متاسفانه، مشکلی که شما داری تقریبا، همه خانواده ها با دختر یا پسرشان دارند

من فکر می کنم باید خیلی زرنگ باشی و خودت و خانوادت مخصوصا مادرت، یه دختر خوشگل و البته با معیارهای خانواده و برادرت پیدا کنی و تا دیر نشده و خودش اقدام نادرستی نکرده، کاری کنید

حالا که برادر شما انتخاب شما را در زیبایی قبول داره براش کاری کنید(اینطور حس کردم :p)

یه مشکلی هست و اونم اینکه من هم برادرم، زن می خواد ولی تمام دوستام بزرگتر هستند و

خودم هم که دختر هستم دختر خوب و با ویژگی های خاص برادرم تا حالا ندیدم، هست ولی من نمشناسم

راستی بین خودمان باشه، بابا بزرگ 2 تا دختر از بابام واسه داداشم خواستگاری کردند، فکر کن

حالا من 10 سال از برادر21 ساله ام بزرگترم و ازدواج نکردم

8. 3 کاربر از پست مفید رها92 تشکرکرده اند .

hana_s (جمعه 17 خرداد 92), roze sepid (چهارشنبه 15 خرداد 92), saraamini (چهارشنبه 15 خرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 15 مرداد 94 [ 18:26]
    سطح
    30
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    395

تشکرشده 383 در 145 پست

Array
    حالا که برادرتون توپو انداخته تو زمین شما بهترین فرصته که یه دختر بااخلاق و مطابق با معیارهای خانواده که زیبا هم باشه براش پیدا کنید فکر نمی کنم کار سختی باشه دختر خوب و زیبا فراوونه ماشالا
    اما توصیه می کنم به خاطر بداخلاقی های برادرتون عجله نکنید و سنجیده عمل کنید
    ما هم به خاطر همین بدخلقی های داداشم یه نفرو که اتفاقا بابای خودشم از داداشم خواستگاری کرده بود و بیشتر با معیارهای ناقص داداشم(همون زیبایی) منطبق بود براش گرفتیم و دیگه خیلی معیارهای خودمونو دخیل نکردیم گفتیم بذار هر کسی رو دوست داره باهاش ازدواج کنه نتیجه ش این شد که بعد چند ماه داداشم فهمید که زیبایی به تنهایی کافی نیست و تو زندگی خیلی چیزای دیگه لازمه و ما رو متهم کرد که من عاشق شدم چشمم کور شد شما چرا گذاشتید من همچین انتخابی بکنم
    الحمدلله دختر خوب و خوشگل زیاده شما که مثل برادرتون از زیبایی دختر هیجان زده نمی شید میتونید به خانواده اخلاق و رفتارش دقت کنید و یه دختری که روحیاتش با همین روحیات برادرتون سازگار باشه براش پیدا کنید
    من تو این مرحله زندگی برادرم سکوت کردم یه عمری خودمو نمی بخشم همه ش به خودم میگم واسش خواهری نکردم(هر چند خودش بیشتر مقصر بودا چشماشو باز نکرد)
    ولی شما اشتباه منو مرتکب نشید به برادرتون بگید که باید معیارای عاقلانه هم کنار زیبایی قرار بده تا زندگیش آباد بشه من اینارو به برادرم نگفتم شاید اگر میگفتم عشق به قدری کورش کرده بود که نمی پذیرفت ولی حالا که نگفتم نمیتونم خودمو ببخشم
    براش مثال عینی بیارید که زیبایی بدون اخلاق و خانواده خوب و تربیت خوب دو زار نمی ارزه
    همون دختر زیبا و دلبر اگه شعور نداشته باشه یه جهنمی برات میسازه که فکرشم نمیتونی بکنی

- - - Updated - - -

اینم باید اضافه کنم که در نهایت شما نمی تونید به جای برادرتون زندگی کنید و تصمیم بگیرید اون باید یاد بگیره مسئولیت تصمیم هایی رو که می گیره بپذیره شما فقط تمام سعیتونو بکنید که آگاهی های لازمو بهش بدید ولی نهایتا خودش باید تصمیم درست بگیره وگرنه شما یه عمری باید دنبالش بدوید تا اون درست زندگی کنه
    باید بفهمه که خودش مسئول تصمیمات زندگیشه

10. 2 کاربر از پست مفید saraamini تشکرکرده اند .

hana_s (جمعه 17 خرداد 92), roze sepid (چهارشنبه 15 خرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 27 فروردین 95 [ 16:53]
    سطح
    31
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 90
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran
    تشکرها
    8

تشکرشده 14 در 7 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط hana_s نمایش پست ها
    سلام
    برادرم 28سالشه و مجرد . همیشه با پدو مادر و درگیره .بااینکه پدرو مادرم هیچ وقت از تلاششون برای موفق شدن اون دست برنمیدارن ولی همش میگه من از زندگی عقب افتادم .هرچی باهاش صحبت میکنیم باز حرف خودشو میزنه یا میگه من مریضم!!
    چندماهه که براش 10 جا خواستگاری رفتیم ولی هیچ جا قبول نمیکنه آخه خواستهاشم توی ازدواج زیاده همه چی میخواد 20 باشه(شرایط دختر) .ملاک اصلیشم شده زیبایی!! اگه دختری همه شرایطو داشته باشه ولی زیباییش کمتر باشه قبول نمیکنه! حالا موندیم چیکار کنیم!
    از نظر مالی هم خانوادم مشکلی ندارن ولی واقعا از رفتارای داداشم همه خسته شدیم ! همیشه میگه حوصله ندارم خستم با پدر و مادرم بد برخورد میکنه !! (دلم برای پدرو مادرم که براش خیلی زحمت میکشن میسوزه:( آخه تک پسره!!! برخلاف کمکهای پدرم اون اصلا بهش توی کاراش کمک نمیکنه! تازگیهام یه کار خوب توی بهترین شرکت پیدا کرده ولی باز رفتارش تغییر نکرده!
    بهش میگم برو مشاوره حضوری ولی میگه مشاوره رو قبول ندارم! بهش میگم اگه مشکلت ازدواجه که خودت قبول نمیکنی وگرنه الان که سن ازدواج بالا رفته!! همیشه میگه دوستام ازم کوچکترن ولی همه چی دارن! میگیم خب تو خودت عقب افتادی تازه هم بازم موقعیت داری چون از هیچی مشکل نداری نه مالی نه کار نه خونه پس مشکلت چیه که اینقدر بابا و مامانو اذیت میکنی؟؟؟
    تو رو خدا کمک کنید هیچ جوری نمیشه باهاش صحبت کرد
    هیچکسم قبول نداره!!
    تازگیا میگه توی فیسبوک یه دخترو دیدم برام برین خواستگاری میگیم خب چطوری پیداش کنیم میگه من نمیدونم خودتون پیداش کنین! آخه هر دختر زیبا ببینه میگه برین خواستگاری دیگه بقیه ملاکاش یادش میره که ما چطوری باید بشناسیمش! خودمم دیشب بهش گفتم به ایترنتو عکس اعتماد نکن نمیشه! دختری که عکشو میزاره فیسبوک پس اون کسی نیست که تو میخوای !
    بابا و مامانم فقط دارن عذاب میکشن
    تو رو خدا کمک کنید
    هر سوالی دارین بپرسین جواب میدم تا بهتر راهنماییم کنید
    یه چیزی بگم بدل نگیری زیاد شاخش کردین هم اینکه غیر ممکنه دختری دیده باشه و مورد پسندش نباشه! اون دنبال یه دختر زیبا میگرده که زندگی رو براش شیرین و زیبا کنه اول عکس چندتا دختر رو بهش نشون بدین ببینید مورد دلپسندش کدومه بعد برین پیداش کنین البته اگه اطرافتون دختر زیبا پیدا نمیشه باید کمی زحمت بکشین دختر خوشکل تو ایران زیاد هست بالاخره داداشت نمیخواد که حوری جنتی!

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 تیر 92 [ 23:22]
    سطح
    12
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 13
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 181 در 64 پست

Array
    مطمئنم یه مشکلی داره ولی نمیتونه بگه....منم دقیقا اینجوری ام وقتی مشکلی دارم,حرف نمیزنم فقط پرخاش میکنمو همه رو ناراحت میکنم...

به نظرم تنها کسی که میتونه بهش کمک کنه یه دوسته که اعتماد برادتونو به خودش جلب کنه تا به مرور زمان مشکلشو به زبون بیاره

13. کاربر روبرو از پست مفید sahars تشکرکرده است .

hana_s (جمعه 17 خرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 دی 93 [ 09:53]
    سطح
    25
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 88
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 353 در 123 پست

Array
    به نظر من ایشون هنوز آمادگی ازدواج رو ندارن مگه خودشون زیبان که این همه زیبایی رو ملاک قرار دادن. اگه همچین خواسته ای دارن بگید خودشون پیدا کنند و شما برید خواستگاری. ایشون هنوز عاقل نشدن با این معیاری که دارند چون زندگی زناشویی فراتر از این حرفاست که فقط با ملاک زیبایی یک نفر وارد زندگی شد. پدر و مادرتون هم زیادی به خواسته هاش عمل کردن ایشون هم بی جنبه شدن

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 خرداد 92 [ 01:11]
    سطح
    14
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 78
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    117

تشکرشده 257 در 108 پست

Array
    کاملا طبیعیه که وقتی سن ادم میره بالا ملاک هاش هم برا ازدواج سخت تر میشه
    بنده خدا تو سن 13 ،14 سالگی به بلوغ جنسی رسیده تو 16 ،17 سالگی به بلوغ عاطفی رسیده از اینور تا 28 سالگی مجرد مونده معلومه رو اخلاقش تاثیر میزاره . میخان تاثیر نذاره؟
    همین الان من که 24 سالمه کلی استرس دارم سر این موضوع . نه فقط من هر کیو میبینم که تو این دوره زمونه مجرد مونده سنش رفته بالا رو اخلاقش تاثیر گذاشته و بیشتر پسرا هم خانواده هارو مقصر میدونن که کاری براشون نکردن

- - - Updated - - -

کاملا طبیعیه که وقتی سن ادم میره بالا ملاک هاش هم برا ازدواج سخت تر میشه
    بنده خدا تو سن 13 ،14 سالگی به بلوغ جنسی رسیده تو 16 ،17 سالگی به بلوغ عاطفی رسیده از اینور تا 28 سالگی مجرد مونده معلومه رو اخلاقش تاثیر میزاره . میخان تاثیر نذاره؟
    همین الان من که 24 سالمه کلی استرس دارم سر این موضوع . نه فقط من هر کیو میبینم که تو این دوره زمونه مجرد مونده سنش رفته بالا رو اخلاقش تاثیر گذاشته و بیشتر پسرا هم خانواده هارو مقصر میدونن که کاری براشون نکردن

16. کاربر روبرو از پست مفید ژپتو تشکرکرده است .

hana_s (جمعه 17 خرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 27 فروردین 95 [ 16:53]
    سطح
    31
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 90
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran
    تشکرها
    8

تشکرشده 14 در 7 پست

Array
    نمونه بزارید جلوش از هر رنگ و شکلی تا خودش انتخاب کنه کدوم کیس براش جالب تره هم بیشتر بگردید جوینده یابنده است سنش بالاتر بره به هیچ وجه نمیتونین زنش بدین!
    عجیبه که با اینهمه دختر خوشگل و نجیب کیس مناسبشو پیدا نکرده مطمئن باشین که بهونه فرار از ازدواج نیست!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)