به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    ManDew
    مهمان

سوال :نحوه برخورد با چشم ناپاکانی که به دختران پاک مانتویی متلک می اندازند.

با سلام خدمت تمامی عزیزان
    خیلی سریع سوالم را مطرح میکنم .
    من یک پسر هستم در یک خانواده مذهبی ، اکثر خانوادم چادری هستن.
    با مانتویی ها هیچ مشکلی ندارم ، شخصی را برای ازدواج هم مشخص کرده ام و خواستگاری نیز رفته ام.
    ایشان از نظر پاکی ، نجابت و انسانیت خیلی سطح بالایی دارند ، ظاهر ایشان مانتویی هست ، خیلی سنگین در حدی که من مشکلی ندارم خانوادم هم 2 جلسه به خوبی خواستگاری اومدن. من و خانواده ام با این حال با مانتویی بودنشون مشکلی نداریم.

اما بنده یک سوال دارم که به خود من بر میگرده.
    از اونجایی که ایشان چهره ای زیبا دارن بهرحال جوان 22 ساله ای هستند ، ولی بعضی مواقع دیدم و از زبان خود ایشان شنیدم که از طرف جوانان مورد تیکه انداختن قرار میگیرن ، این منو ناراحت میکنه که چرا دختری که خودش مساله ای نداره و فقط ظاهرش مانتویی هست و شیک پوشه و اصلا به قول معروف دندش نمیخاره چرا باید اینطوری بشه .
    آیا دید من بد هست ؟ ت چه حد باید کنترل کنم ؟ آیا این مشکل ساز میشه ؟

مثلا یک بار بنده داخل ماشین منتظر ایشان بودم من نزدیک تر پارک کرده بودم 2 جواب به سمتش راه افتادن و در حال تعقیب ایشان ، تا متوجه شدم ماشین را روشن کردم و کمی جلو تر سوارش کردم . اگه من اونجا نبودم واقعا چه اتفاقی پیش میومد ؟ آیا این نا امنی ایجاد میکنه برای ایشان و فکر بنده ؟
    قاعدتا یکی چیزی میگه و ایشان رد میشه و محل نمی ذاره بقول معروف دختر خودش پا نده ، کسی کاری نمی تونه بکنه و حتی ممکنه روزانه اکثر دختران مورد چنین رفتار هایی قرار بگیرند و اختصاص به این شخص نداره صرفا ...
    چون اون ادم سالمی هست ، خود بنده چنین کارهایی نکردم ، خوشم نمیاد به این دختر حالا قرار باشه همسر آیندم باشه اینطوری نگاه بشه .

ممنون میشم از نظر فکری و نگرشی راهنماییم کنید.
    سپاسگذارم
    با تشکر

ManDew
    مهمان
    اصلاحیه ...

2
    جوان
    به سمتش راه افتادن
    ---------------------------------
    نه فقط این دختر که قراره همسرم بشه شاید ببینم دختری بی دلیل مورد آزار و اذیت بقیه قرار بگیره ناراحت بشم. و برخورد کنم .
    آیا باید اجازه بدم خود خانم این مساله را کنترل کنه ؟
    لطفا دیدگاه منو مورد نقد قرار بدین در این زمینه

ممنون

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 شهریور 98 [ 12:22]
    سطح
    69
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 228
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,196

تشکرشده 1,600 در 571 پست

Array
    جامعه الان به شدت وضعیتش خراب هست
    اگه خود خانم مشکلی نداره ، نگران چیزی نباشید ! الان به پیرزن هم رحم نمی کنند

4. 2 کاربر از پست مفید داود.ت تشکرکرده اند .

omid65 (چهارشنبه 16 اسفند 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 26 شهریور 95 [ 14:54]
    سطح
    40
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran
    تشکرها
    566

تشکرشده 594 در 190 پست

Array
    جامعه ما متاسفانه اینطوریه. همیشه مزاحمت هست.معمولا هم کاری به نحوه پوشش و سن و سالو...ندارن. من تو مسیر محل کارم از پسرایی دبیرستانی (نصف سن خودم)هم متلک میشنیدم اونم با لباس کارم که خیلی خیلی ساده و...
    آدم میمونه چی بگه. چند وقت پیش با همسرم با ماشین از خیابونمون رد میشدیم سرظهر بود یه دختر از اتوبوس پیاده شد اومد تو پیاده رو گدای تو پیاده رو بهش چیزی گفت دختره اینقدر عصبانی شد و معلوم بود داره دادو بیداد میکنه اونوقت گداهه لنگ لنگون با یه خنده زشت رو صورتش ازونجا بلند شدو دور شد. دختره از قیافش معلوم بود کارد میزدی خونش درنیمیومد. نتیجه اخلاقیش برای من این شد که به مردای گدا دیگه کمک نمیکنم.(ایکن خنده تلخ )
    این جامعه ماست برادر من. شما هر قدر هم خانومتو محدود کنی فرق نداره. باید خودش مهارتهای لازمو یاد بگیره. باید بشناسه آدما رو و خطرها رو.چون همیشه شما نمیتونی پیشش باشی. اگر یاد بگیره میتونه مواظب خودش باشه و سعی کنه اسیب نبینه اما اگه بخوای محدودش کنی و از روابط معمول اجتماعی هم بندازیش مطمئن باش هیچوقت نمیتونه از خودش دفاع کنه و از پس خودش بربیاد. سعی کن کمکش کنی اجتماعو ادما رو بشناسه و بتونه کاملتر شه.

6. 4 کاربر از پست مفید روژان20 تشکرکرده اند .

omid65 (چهارشنبه 16 اسفند 91), فرهنگ 27 (چهارشنبه 16 اسفند 91), صبا_2009 (چهارشنبه 16 اسفند 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 اسفند 93 [ 14:00]
    سطح
    57
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 26
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    4,002

تشکرشده 4,006 در 737 پست

Array
    سلام دوست عزیز

من هم یه خانمم که با ظاهری ساده و سنگین در اجتماع هستم و خیلی زیاد از این متلک ها شنیدم ولی همه رو نشنیده میگیرم البته آزاردهنده هست ولی بیخیالش میشم. این متلک ها بیشتر وقتی هست که شوهرم همراهم نیست پس مشکلی رو هم پیش نمیاره که باعث درگیری شوهرم با اونها بشه از طرف دیگر هم من این متلک ها رو به شوهرم منتقل نمیکنم.

فکر میکنم نادیده گرفتن این رفتارها بهترین کار در شرایط عرفی جامعه ما هست.

به نظر من خیلی از این افراد که متلک میزنند بی هدف و تنها به خاطریک عادت ناپسند ، این کار رو انجام میدند.و مشکل خاصی بوجود نمیآورند البته راههای احتیاطی هم وجود داره که ما رو از رفتار های خطرناک تر حفظ میکند مثلا :عدم رفت آمد در ساعات پایانی شب و کوچه های فرعی نا آشنا ، و ...

شاد باشید
    فرقی نمی کند که گودال کوچک آبی باشی

یا دریای بیکران، زلال که باشی، آسمان در تو پیداست.

8. 5 کاربر از پست مفید پاییزان تشکرکرده اند .

omid65 (چهارشنبه 16 اسفند 91), فرهنگ 27 (چهارشنبه 16 اسفند 91), دختر مهربون (پنجشنبه 17 اسفند 91), روژان20 (پنجشنبه 17 اسفند 91)

ManDew
    مهمان
    با سلام مجدد
    واقعا تو این مدت کم جواب های زیبایی دادین ممنون هستم. نکات خوبی بودن
    علاوه بر اینکه تجربه شخصی خودتون چاشنی کار بود.
    دقیقا من خیلی حساسم روی اینکه روی کسی محدودیتی ایجاد نکنم .
    ولی یک موقع هست شما یک لحظه ازش دور میشی. مثلا من یکبار رفتم دانشگاه دنبال ایشون
    یکم پایین تر ایستاده بودم تا اومد نزدیک من بشه 2تا پسره که از روبروش میومدن میخواستن از قصد
    از روبرو بخورن بهش خود ایشون هم بعد اینو تائید کرد. واقعا من تضمینی توی خودم نمیبینم که غیرتی نشم
    ولی شرایط توسط ایشون کنترل شد همون موقع.
    خود ایشون میگه اینکه به این چیزا توجه نکنی و تعصبت باعث دعوا نشه ، شخصیت فرهنگی شمارا نشون میده
    ولی من نمیدونم این شخصیت تا حد بی غیرتی باید پیش بره ؟!
    مرد غیرت داره حالا تا چه حد سر این مسائل باید پیگیری کنه مهمه ... که دوستان نظر بدن ممنون میشم.

روانشناسی بود من باهاشون صحبت داشتم ، گفتن تا میشه این چیزا را نبینین و به روی خودتون نیارین ، بگذارید خودشان شرایط را کنترل کنند. اگر از شما کمکی خواستند ، وارد عمل شوید...

نمیدونم توی اون شرابط چگونه ناموس ام را در حین چنین عمل زشت دیگران ببینم و نتونم کنترل کنم؟

سپاس

10. کاربر روبرو از پست مفید ManDew تشکرکرده است .

فرهنگ 27 (چهارشنبه 16 اسفند 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 28 شهریور 00 [ 14:58]
    سطح
    76
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 367
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,960

تشکرشده 2,293 در 573 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام
    با احترامی که برای همه دوستان قائلم ولی کمی با نظرشون مخالفم.
    به نظرم شما نباید همیشه هم بی توجه وبی خیال رد بشید از کنار این موضوع.یه مرد(پدر برادر همسر) میتونه عکس العملای مناسبی رو در این شرایط از خودش نشون بده.شما آدم بافرهنگی هستید پس می تونید با فرهنگ خودتون با اینجور آدما برخورد کنید.مثلا گاهی لازمه که واقعا هیچی نگید(اگر رفتار خیلی بی ادبانه ای نداشته باشن)، گاهی می تونید با چشماتون و نگاهتون بهشون بفهمونید که از کارشون خیلی بدتون اومده و...(مثلا وقتی که طرف نگاه ناپاکشو از خانمتون برنداشت) وبعضی وقتا هم میتونید باگفتن یه جمله مودبانه (مثلا آقا مشکلی پیش اومده و...) بهشون بگید متوجه رفتار زشتشون هستید و دوست ندارید بیشتر از این ادامه پیدا کنه.ودر این موااقع همره خانمتون از اونا فاصله بگیرید.ولی ولی هیچوقت نباید با فرهنگ خودشون( دعوا وبد وبیراه و حرفای رکیک) باشون برخورد کنید چون نتیجه خوبی نداره.
    به نظرم اگه ما بخوایم هممون خودمون رو بزنیم به بی خیالی (این رفتارو خانم باید داشته باشن البته) و اونا فکر کنن که مشکلی نیس و کسی با رفتار زشتشون مشکلی نداره اینجوری میشه که آقایی همراه خانمش هم که باشه نگاهشو کنترل نمی کنه و... یا به خانمای باحجب وحیا (جه چادری چه مانتویی) هم حرف میزنن، واقعا اینقدر بی حیا هستن اینا.
    شاید اینجوری ما به اونا اجازه میدیم که رفتارشون رو هیچوقت ترک نکنن و...
    البته بهترین کار برای خانم بی توجهی به اینجور آدماست و برای آقایون بسته به موقعیت یه رفتار کاملا مناسب هستش نه دعوا و...

من که خودم از این موضوع خیلی رنج میبرم ولی رفتار داداشم هم که خیلی غیرتی میشه و... قبول ندارم و دوست ندارم همسرآینده ام اینجور رفتار کنه.
    این نظر من بودشاید اشتباه باشه از دید مشاور و....

12. 5 کاربر از پست مفید reihane_b تشکرکرده اند .

omid65 (پنجشنبه 17 اسفند 91), مسافر زمان (جمعه 18 اسفند 91), داود.ت (جمعه 18 اسفند 91), شمیم الزهرا (پنجشنبه 17 اسفند 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 شهریور 98 [ 12:22]
    سطح
    69
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 228
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,196

تشکرشده 1,600 در 571 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط reihane_b نمایش پست ها
    سلام
    با احترامی که برای همه دوستان قائلم ولی کمی با نظرشون مخالفم.
    به نظرم شما نباید همیشه هم بی توجه وبی خیال رد بشید از کنار این موضوع.یه مرد(پدر برادر همسر) میتونه عکس العملای مناسبی رو در این شرایط از خودش نشون بده.شما آدم بافرهنگی هستید پس می تونید با فرهنگ خودتون با اینجور آدما برخورد کنید.مثلا گاهی لازمه که واقعا هیچی نگید(اگر رفتار خیلی بی ادبانه ای نداشته باشن)، گاهی می تونید با چشماتون و نگاهتون بهشون بفهمونید که از کارشون خیلی بدتون اومده و...(مثلا وقتی که طرف نگاه ناپاکشو از خانمتون برنداشت) وبعضی وقتا هم میتونید باگفتن یه جمله مودبانه (مثلا آقا مشکلی پیش اومده و...) بهشون بگید متوجه رفتار زشتشون هستید و دوست ندارید بیشتر از این ادامه پیدا کنه.ودر این موااقع همره خانمتون از اونا فاصله بگیرید.ولی ولی هیچوقت نباید با فرهنگ خودشون( دعوا وبد وبیراه و حرفای رکیک) باشون برخورد کنید چون نتیجه خوبی نداره.
    به نظرم اگه ما بخوایم هممون خودمون رو بزنیم به بی خیالی (این رفتارو خانم باید داشته باشن البته) و اونا فکر کنن که مشکلی نیس و کسی با رفتار زشتشون مشکلی نداره اینجوری میشه که آقایی همراه خانمش هم که باشه نگاهشو کنترل نمی کنه و... یا به خانمای باحجب وحیا (جه چادری چه مانتویی) هم حرف میزنن، واقعا اینقدر بی حیا هستن اینا.
    شاید اینجوری ما به اونا اجازه میدیم که رفتارشون رو هیچوقت ترک نکنن و...
    البته بهترین کار برای خانم بی توجهی به اینجور آدماست و برای آقایون بسته به موقعیت یه رفتار کاملا مناسب هستش نه دعوا و...

من که خودم از این موضوع خیلی رنج میبرم ولی رفتار داداشم هم که خیلی غیرتی میشه و... قبول ندارم و دوست ندارم همسرآینده ام اینجور رفتار کنه.
    این نظر من بودشاید اشتباه باشه از دید مشاور و....
    صحبت من به شخصه برای وقتی بود که کسی کنار ایشون نیست و الی بی تفاوتی باعث جری ( درست نوشتم ؟ ) تر شدن این افراد می شه
    حرف شما کاملا متین هست ، این نگاه بد رو من حتی برای غریبه هم ببینم انجام می دم تا طرف خودشو تا حدی جمع کنه

14. 2 کاربر از پست مفید داود.ت تشکرکرده اند .

reihane_b (جمعه 18 اسفند 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 28 شهریور 00 [ 14:58]
    سطح
    76
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 367
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,960

تشکرشده 2,293 در 573 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام آقاداوود.ت
    "و الا" رو که اشتاه نوشتید ولی اصلا نمی دونم منظورتون از "جری" چیه؟!!
    در ضمن بجز شما سایر دوستان اشاره داشتن به این که بی تفاوت باش.

16. 2 کاربر از پست مفید reihane_b تشکرکرده اند .

داود.ت (جمعه 18 اسفند 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 26 شهریور 02 [ 15:46]
    سطح
    68
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 399
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    340

تشکرشده 500 در 154 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط reihane_b نمایش پست ها
    سلام آقاداوود.ت
    "و الا" رو که اشتاه نوشتید ولی اصلا نمی دونم منظورتون از "جری" چیه؟!!
    در ضمن بجز شما سایر دوستان اشاره داشتن به این که بی تفاوت باش.
    منظور از جری تر شدن همون پرروتر شدن یا باانگیزه تر شدنه
    آقای داود.ت درست میگن خیلی از اوقات اگه به ناموست بی تفاوت باشی و اونها هم بفهمن که اون خانم باهات نسبت داره، بی عرضه تو رو فرض می کنن و جری تر میشن

18. 3 کاربر از پست مفید باران13 تشکرکرده اند .

reihane_b (چهارشنبه 07 فروردین 92), داود.ت (جمعه 18 اسفند 91)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)