به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 44
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 18 بهمن 91 [ 23:55]
    سطح
    7
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 13
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    54

تشکرشده 55 در 14 پست

Array

شوهرم ازدواج مجدد کرده چه کنم؟

سلام
    یکی بهم کمک کنه دارم دیوونه میشم نمی دونم چه کنم؟
    من ده ساله که با همسرم ازدواج کردم، چند وقتی بود که پی برده بودم دوس دختر داره، باهاش که صحبت می کردم می گفت: تو بدلی من چنین کاری نمی کنم !
    اما همسرم چند وقت پیش بکدفعه اومد و بهم گفت دیگه نمیخام باهات زندگی کنم و باید طلاقتم بدم، هر چقدر بهش گفتم تا دلیلش رو بگه چیزی نمیگفت و می گفت نمیخام بلاتکلیف باشی، خلاصه اقدام کرد برای طلاق و بعد هم غیبش زد، دو هفته ازش خبر نداشتیم، بعد از دو هفته اومد و گفت که تو یه شهر دیگه کار پیدا کرده و حالش هم خوبه و به طور خیلی عجیب به من گفت نمی خوام طلاقت بدم، من ساده هم باور کردم و قبول کردم. اون تقاضاش رو پس گرفت و به بهانه اینکه پول لازم داره از پس انداز کمی که داشتیم و توی حساب من بود یک میلیون پانصد رو برداشت (اینم بگم که دلیلی که اورد قانع کننده بود و براش هم مدرک داشت و راضی شدم که پول رو بهش بدم).
    یه چند روز بعد از این قضیه باهام خوب بود و مدام بهم اس می داد، اما یه شب بدون مقدمه بهم اس داد و جون بچمون هم قسم خورد و اعتراف کرد که توی این شهر ازدواج کرده و کار هم پیدا کرده، دنیا روی سرم خراب شد تا می تونستم با اس بهش توپیدم، ولی عین خیالش هم نبود و هی مدام بهم می گفت اختیار زندگی خودم دست خودمه و ...
    ازخانوادش براتون بگم، اونا اول که بچشون ترک کرده بود طرف منو گرفتن، اما بعد از اینکه پسرشون اومد حتی یک کلمه هم بهش نگفتن که چرا اینکار رو کردی، در کمال تعجب اون زنش رو آورد و به خواهراش و پدر و مادرش نشون داد و در این بین من فقط شاهد ماجرا بودم، البته بعضی ها رو هم شنیدم.
    خلاصه که اون هر وقت که میاد شهرمون زنشو میاره و خونه یکی از اقوام میذاره و بعد میاد خونه پدرش، یکی دو بار این کار رو کرد و خواست بیاد مثلا از من سر بزنه و زود بره، اما من نخواستم ببینمش، و خانوادش هم تا تونستن در برابرم جبهه گرفتن، حالا دیشب که تولد دخترم بود، صبح به دخترم زنگ زد و گفت میخاد بیاد و براش تولد بگیره، اومد اولش فکر کردم با زنش نیست خوشحال شدم و خواستم روی خوش نشون بدم، (اینم بگم میخاستم با سیاست یه خورده بکشونمش طرف خودم تا بتونم کاری کنم از زنش دست بکشه) خلاصه که کیک و کادو رو برد خونه مادرش و من هم با بچم رفتم اونجا، تولد برگزار شد و بعد از تولد من با بچم اومدم خونه، چیزی هم بهش نگفتم، اما وقتی توی راه پله بودم، شنیدم که به اونا میگه میرم زنمو از خونه عمو برمیدارم و میرم خونه آبجی میخابم، و روز بعد صبح خانوادش با پسرشون و زنش رفتن تفریح البته اونا فکر می کنن که من چیزی نمی دونم، و جلوی من طوری وانمود می کنن که انگار از چیزی خبر ندارن..
    سرتون درد نیارم، نگین به فکر طلاق نیفتادم، اینکار به ذهنم رسید با مشاور هم مشورت کردم، اون گفت عاقلانه فکر کن اگه با احساسات پیش بری شاید بعدا پشیمون بشی، اون بهم گفت اگه طلاق بگیری، چون وضع مالیش خوب نیست، مهریه رو قسطی می کنن، و بچه رو هم تا هفت سالگی به تو میدن بعد از اون بچه رو ازت میگیرن، در ضمن بهم یادآوری کرد که از خودم درامدی ندارم و شاید بعد از طلاق به مشکل بخورم، ....
    الان مشکلم اینه که چکار کنم، سر دوراهی موندم که طلاق بگیرم یا نه؟!
    هم شوهرم و هم خانوادش دارن عذابم میدم، به خاطر این موضوع دلم میخاد طلاق بگیرم و راحت بشم، اما به بچم که نگاه می کنم.... به خدا نمی دونم چه کنم، تو رو خدا یکی بهم کمک کنه؟

2. 11 کاربر از پست مفید shad61 تشکرکرده اند .

shad61 (شنبه 18 آذر 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,023 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

RE: شوهرم اذواج مجدد کرده چه کنم؟

سلام دوست عزیز

دوران سختی رو گذروندی.درکت میکنم که چقدر عذاب کشیدی

برامون یکم بیشتر بگو

سن خودت و همسرت؟سن دخترت؟تحصیلاتتون؟نحوه آشناییتون؟
    روابط خودت با همسرت قبل از این اتفاق؟

بدون اجازه دادگاه ازدواج مجدد مرد بدون دلیل قانونی نیست.مگر اینکه صیغه باشه.

ببین خانومی:

کسی اینجا به شما نمیگه طلاق بگیر یا نگیر.

کسی که باید تصمیم نهایی رو بگیره خودتی.
    پس بشین خوب فکر کن:

شما به دلیل اینکه درآمدی نداری میخواهی به این زندگی ادامه بدی؟

میتونی به دخترت بگی پدرت یه زنه دیگه گرفته؟(یکمی که بزرگتر شد)

به نظرت اگر در این زندگی بمونی راهی هست که بتونی دوباره همسرت رو بکشونی سمت خودت؟

و اگر این اتفاق افتاد میتونی بهش اعتماد قبلی رو داشته باشی؟

حضور همسرت چه نکات مثبت و منفی برای دخترت داره؟

خودت به عنوان کسی که سالها با این مرد زنگی کرده اینده این زندگی رو چطور میبینی؟چقدر احتمال میدی همسرت سرش به سنگ بخوره و برگرده؟؟

4. 8 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

**سهیل ** (پنجشنبه 31 مرداد 92), maryam123 (جمعه 17 آذر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 11 دی 95 [ 13:07]
    سطح
    60
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 124
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    5,009

تشکرشده 4,547 در 875 پست

Array

RE: شوهرم اذواج مجدد کرده چه کنم؟

سلام دوست عزيز

درمشاوه يك طرفه مشاوره دادن خيلي مشكتربوده

ودراين جورموارد بجاي اينكه بفكرجدايي باشيد

سعي كنيد علت يابي كنيد كه چطور همسرتون باداشتن فرزند رو ميبره به زن ديگري،

ما بايد در رفتارهاي خود جستجوكنيم كه مشكل كجاي كاراست.

مثال اگربگويم مردهوس بازيا تنوع طلب بوده ،چرا بعدازاين همه مدت سراغ ديگري ميرود،

معمولا خانمها بعدازاينكه فرزند دارميشوند همه وقت وانرژي شان رابراي كودك ميگذارند،
    ومرد خودرا تنهاميبيندوبراي نيازهاي روحي به سمت ديگري ميرود،
    (اول علت يابي)(بعد درمان آن)

6. 5 کاربر از پست مفید پدربزرگ تشکرکرده اند .

پدربزرگ (جمعه 17 آذر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 آذر 91 [ 14:23]
    سطح
    5
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    تشکرها
    18

تشکرشده 19 در 7 پست

Array

RE: شوهرم ازدواج مجدد کرده چه کنم؟

سلام منم یه مشکل شبیه شما دارم
    ولی شوهرم هنوز با طرف ازدواج نکرده .. منم قهر کردم رفت خونه بابام و در صدد طلاقم ..

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    7
    دستاوردها:
    تشکرها
    54

تشکرشده 55 در 14 پست

Array

سلام
    من 30 سالمه و همسرم 31 ساله، دخترم هم 5 سالشه، ما هر دو دیپلم هستیم.
    همسرم نوه عمه من بود و تا حد زیادی با هم آشنایی داشتیم ، چون فامیل بودیم و هردو هم توی یه منطقه زندگی می کردیم.
    ببینید، همسرم من واقعیتش وقتی با من ازدواج کرد فهمیدم که در کنار من دوس دختر زیاد داره،خیلی سعی خودمو کردم تا بتونم بکشونمش طرف خودم، موفق هم شدم و اون هم ازکاراش دست کشید، و واقعا مرد زندگی شد طوری که بعضی وقت ها بهم میگفت تو بهترین زن دنیایی، اما نمی دونم چی شد که یه دفعه با این دختر آشنا شده و ازدواج کرده هنوز خودم تو شوکم.
    عزیزم من از وکیل پرسیدم گفت مرد هر وقت بخواد میتونه ازدواج کنه و اجازه زن نیاز نیست. (گفت این قانون که باید دلیل داشته باشه الان دیگه اجرا نمیشه)
    در مورد دخترم هم مریم جون، خیلی حساسه، مدام به حرفهای من گوش میده همین که از باباش میگم میگه بابام منو دوس داره، برام کادو میخره و ...
    می دونین همسرم از نظر مالی زیاد وضعش خوب نیست، با خودم میگم شاید بتونه یه مدت تحمل کنه ولی بالاخره یه زمانی باید یه فکری بکشه، آخه نمیتونه خرج دوزن رو همزمان بده، هر چند همه جا گفته شده که زنش پولدار و از خودش درآمد داره! و الان هم همسر من داره ازدرامد اون خرج میکنه؟
    از نظر اینکه بخواد بگرده هم نمی دونم این کار انجام میشه یانه؟
    باور می کنید من هنگ کردم و اصلا نمی دونم چی میخام. کلا اعصابم بهم ریخته.

9. 3 کاربر از پست مفید shad61 تشکرکرده اند .

shad61 (دوشنبه 20 آذر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 دی 91 [ 09:46]
    سطح
    6
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 208 در 65 پست

Array

سلام دوست من
    مطالبی که گفتی نشون میده که خیلی سختی کشیدی و من بهت حق میدم کلافه باشی اما یادت باشه راه آخر طلاق نیست ، طلاق آخرین راهه. طلاق بدترین و مبغوض ترین حلال در نزد خداست. پس فعلا فکر طلاق رو از سرت بیرون کن چون هیچ وقت برای طلاق دیر نمیشه. اینکه میگم طلاق نگیری برای دختر گلت می گم که ضربه های روحی خیلی بدی میخوره و غیر قابل جبران. این که گفتید قبلا دوست دختر داشته چراغ خطری بوده که نباید ازش غافل میشدید هر چند که شما سعیتون را کردید و اختمالا شاید بیشتر از این هم کاری نمی تونستید بکنید اما به هر حال کاری است که شده. شما قبل از ازدواج با همسرتون می دونستید دوست دختر داره یا بعد از ازدواج فهمیدید؟ خودتان چطور دوست پسر داشتید؟خودتون چقدر مذهبی هستید؟ اون چقدر؟پوشش شما بیرون منزل چطوره؟ نظر همسرت در این مورد چیه؟
    همسرتون اهل کار هست یا نه؟ یعنی اگر یک روز کاری تو خونه بمونه کلافه میشه یا خوشحاله که سرکار نرفته؟ سوال دیگه اینکه خود شما فکر می کنید چرا این کار رو انجام داده؟ انگیزه اش چی بوده؟
    اما در مورد دختر گلت سعی کن خیلی درگیر این مسائل نشه و وقتی میگه بابام منو دوست داره بهش بگو معلومه همه مامان بابا ها بچه هاشونو دوست دارند و ..... نمی دونم وضعیت دخترت چطوره در مورد اون خیلی احتیاط کن.
    چه مدته ازدواج کردند؟ و آیا دختره رو میشناسی یا نه؟ چند درصد احتمال میدی شوهرت به خاطر مسائل مالی طرف دختره رفته باشه؟در هر صورت به اعصاب خودت مسلط باش و به خدا توکل کن.

11. 4 کاربر از پست مفید fahime2012 تشکرکرده اند .

musawinasab (پنجشنبه 23 آذر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 شهریور 96 [ 20:04]
    سطح
    54
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 64
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    533

تشکرشده 600 در 287 پست

Array

دوست عزیز
    اگر امکان داره به سوالات من جواب بدید:
    ایشون شغلشون چیه و چقدر در امد دارن؟خرج شما رو در حال حاضر میدن؟این خانم تحصیلاتشون در چه حدیه و ایا از خودشون در امد دارن؟می دونید در امدشون چقدره؟مهریه ی شما به چه میزانه؟اگر از ایشون جدا بشید قصد ازدواج مجدد دارین؟چقدر براتو مهمه که با دخترتون زندگی کنید؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    7
    دستاوردها:
    تشکرها
    54

تشکرشده 55 در 14 پست

Array

فهیمه جون سلام
    آره قبل از ازدواج با من دوس دختر داشت، اما وقتی به خواستگاری من اومد تعهد داد و قسم خورد که همه اونا رو کنار گذاشته و این کار رو ترک کرده و میخاد زندگی شروع کنه، البته این طور هم بود اما ]چهار سال بد از ازدواجمون دوباره رفت سراغ دوس دختر.
    من دوران مجردی دوس پسر نداشتم، چون همش به فکر درس بودم و موقعی هم که دانشگاه قبول شدم همین اقا نذاشت برم.
    از نظر مذهب هر دو تو یه سطح هستیم.
    همسرم اهل کار هست، اما از هرکاری زود خسته میشه و دلش میخاد یه کار دیگر رو دوباره تجربه کنه، توی این چند سال چند بار کارش رو عوض کرده.
    یه ماه ازدواج کردن، دختره مال یه شهر دیگس (خیلی از اینجا دوره) و اصلا نمیشناسمش.
    بخاطر مسائل مالی که مطمئنم یه دلیلش همین باشه، و یه چیز دیگه اینکه بهم گفتن این دختر به قول معروف سوسوله

Tamas جون
    شغلی قبلیش راننده آژانس بود، اما از وقتی که از این شهر رفته توی یه شرکتی کار میکنه که انگار کار رو دختره براش پیدا کرده. و چون پیمانکاریه هنوز حقوقی بهش ندادن، اما قبل از این موضوع توی حساب من برام یه دویست تومن پول ریخت و گفت باشه لازم میشه، من نمی دونستم میخاد بره و داره این کار رو می کنه، از وقتی هم که رفته پولی به من نداده بابت خرجمون و من از پول حساب خرج کردم.
    تحصیلات دختره رو نمیدونم.
    مهریم 114 سکه، من قصد ازدواج مجدد ندارم و اگه طلاق بگیرم میخام از شرش راحت شم.

یه چیز دیگه دوستان بهم راهی رو بگین تا من این آدم رو سر چاش بشونم تا بدونه که هر کاری رو نمیشه همینطوری انجام داد.

14. 2 کاربر از پست مفید shad61 تشکرکرده اند .

shad61 (پنجشنبه 23 آذر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 دی 91 [ 09:46]
    سطح
    6
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 208 در 65 پست

Array

سلام عزیزم
    عکس العمل خانواده اش چی بود؟ به راحتی با این موضوع کنار اومدند؟
    ببین میشه امیدوار بود که سرش به سنگ بخوره و برگرده اما اینکه چه زمانی این اتفاق بیفته مشخص نیست. فکر می کنی اگر مثلا 2 ماه دیگه برگرده می تونی بهش اعتماد کنی و باهاش زندگی کنی؟
    احتمال میدم این دختره صیغه باشه و هنوز کار به عقد و ثبت رسمی نرسیده باشه.
    یک آدم چقدر میتونه بی مسئولیت و بی لیاقت باشه که دختر 5 ساله و خانومش رو رها کنه به امان خدا و بره دنبال دوست دختر و ... (من از مادر این بشر بیشتر تعجب می کنم اگر با این موضوع کنار اومده باشه)
    این سوال رو هم جواب بده :
    پوشش شما بیرون منزل چطوره؟ نظر اون در این مورد چی بود؟

16. کاربر روبرو از پست مفید fahime2012 تشکرکرده است .

musawinasab (پنجشنبه 23 آذر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 23 فروردین 92 [ 15:52]
    سطح
    17
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 52
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    559

تشکرشده 569 در 163 پست

Array

چرا مهرتو نمیذاری اجرا؟ به هرحال تحت فشار قرارش میده و همینطور میتونی بابت ندادن نفقه ازش شکایت کنی
    درسته که قانون مستقیما بابت ازدواج مجددش کاری نمی کنه اما میتونی از این راه ها تحت فشار بذاریش
    تازه شما باید اول بفهمی ازدواجش دقیقا چطوری بوده؟ با اجازه دادگاه یا بی اجازه ؟ صیغستس ا عقد؟
    در اینصورت امکانات بیشتری داری.
    حتی اگه مهریه رو براش قسط بندی کنند میشه ماهی یک سکه یعنی ماهی یک میلیون و پونصد و + نفقه میشه ماهی مبلغی بالاتر از یک میلیون و نیم
    این فشار روش کافی نیست؟ فقط ازت خواهش میکنم به دخترت فشار نیار و اون رو قاطی این جریانات نکن

18. 3 کاربر از پست مفید کبـود تشکرکرده اند .

کبـود (سه شنبه 21 آذر 91)

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)