به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 اردیبهشت 88 [ 18:22]
    سطح
    51
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 126
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    176

تشکرشده 192 در 78 پست

Array

شاهد راستگو !!

شاهد راستگو ‏
    ‏---------------------‏
    جرم شیعه بودن ! ‏
    ‏---------------------‏
    عبداله بن ابی بعفور یکی از بزرگان شیعه و از اصحاب مخصوص امام محمد باقر( ع ) و اما جعفر صادق ‏‏(ع ) است . روزی برای مطلبی ناگزیر شد و نزد قاضی ابو یوسف شهادت دهد . قاضی گفت : من نمی توانم ‏در مورد تو حرفی بزنم و عیبی بگیرم ، زیرا تو همسایه ی من هستی و میدانم که راستگو میباشی و شبها ‏برای عبادت پروردگار عالم زیاد بیدار می باشی ولی فقط یک عیب در تو می بینم ! عبداله گفت : آن عیب ‏چیست ؟
    قاضی گفت : آن عیب این است که میل به « شیعه » داری ! ‏
    عبداله وقتی این جمله را شنید به گریه افتاد ؛ به طوری که اشک چشم او جاری شد سپس گفت : ای ابو یوسف ‏مرا به جمعیتی ( شیعه ) نسبت دادی که می ترسم از انان نباشم . سپس قاضی گواهی او را پذیرفت .‏
    عبداله بن ابی بعفور کسی است که اما م صادق (ع ) درباره او فرمود : من کسی را نیافتم که سفارش های مرا ‏به پذیرد و پی دستور من باشد مگر عبداله بن ابی یعفور .‏
    عبداله کسی است که با امام صادق (ع ) عرض کرد :‏
    ‏«« بخدا قسم اگر شما اناری را پاره کنی و یک قسمت آنرا بفرمائی حلال است و قسمت دیگر آنرا بفرمائی ‏حرام است . بطور مسلم من گواهی می دهم که انچه فرموده ای حلال است حلال می باشد و انچه فرموده ئی ‏حرام است ، حرام خواهد بود . »»‏
    امام صادق ( ع ) دوباره به او فرمود :«« خداوند ترا رحمت کند .»»‏
    و موقعیکه عبداله بن ابی معفور از دنیا رفت امام صادق ( ع ) مفضل را مخاطب قرار داده و پس از دعا در ‏حق عبداله با جملات بسیار جالب از او تعریف و تمجید کرد و مطالبی درباره عظمت او فرمود که شاید ‏درباره هیچ یک از دوستان و شیعیان خود نفرموده باشد .‏
    ‏---------------------‏
    ماچگونه ایم ؟؟؟؟؟
    کسانیکه خود را شیعه میدانند دقت کنند که عبداله با این همه مقام و عظمت و عقیده پاک و گواهی یک نفر ‏سنی که همسایه او بوده براستگوئی و عبادت در شبها وقتیکه آن سنی باو می گوید تو متمایل به شیعه هستی ‏گریه میکند و اشک او جاری می شود از اینکه می ترسد شیعه نباشد .‏
    حال ما مردم با اینکه آلوده بهزاران گناه و نافرمانی خدا و ائمه اطهار ( ع ) هستیم و صدها چون و چرا در ‏احکام و دستورات دین و فرمایشات ائمه ( ع ) می کنیم باز هم خود را شیعه می دانیم و خیلی هم باد بدماغ ‏می اندازیم .‏
    امام صادق ( ع ) فرمود :‏
    شیعیان من کسانی هستند که شکم و ... خود را از حرام حفظ کنند و کوشش آنان ( در اطاعت خدا ؛ زیاد و ‏سخت ) باشد و برای خدا کار کنند و امید بثواب و ترس عذاب خدا داشته باشند . ‏

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 17 آذر 89 [ 11:10]
    سطح
    76
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 55
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    496

تشکرشده 507 در 236 پست

Array

RE: شاهد راستگو !!

سلام بهاره ؛
    درسته که با وجود این بزرگان که معارف اسلام حقیقی رو نسل به نسل زنده نگه داشتند و با افتخار به ما سپردند دیگر حرفی بر ما نیست اما ما هم کم کسانی نیستیم که شایسته ی پیروی از این بزرگان رو داریم . چرا که اگر شیر پاک و لقمه ی حلال و ایمان و اراده ی قوی ما نبود شاید ما هم الان به مذاهب من در آوردی دیگری که امروزه کم هم نیستند می پیوستیم و خسر الدنیا و الآخره می شدیم .
    پس همین شیعه بودن ما حتی در همین حد هم نعمت بزرگ و افتخاری پایان ناپذیر است هرچند که باید همیشه تلاش کنیم تا شیعه ی بهتری برای مولا باشیم .
    ما مسلمانها مثل مذاهب دیگه دوچار جمود نیستیم و طبق فرمایش مولا رسول الله آموختن علم بر هر مسلمانی واجب است این یعنی چی ؟ یعنی اینکه من مسلمان باید همیشه خودم رو به روز کنم . چون در جامعه ی ما خیلی ها مسلمان هستند ولی هنوز مسلمان نشدند ، شدن با بودن خیلی فرق میکنه . اونهایی که با تقلید مسلمان هستند بهره ی آنچنانی نمیبرند ولی کسی که با ایمان و تحقیق سالم و بی تعصب مسلمان بشود چیز دیگریست .شاید اگر الان در همین دوران ما خودمون رو به روز کنیم و از سم های اعتقادی زد دین دور و برمون مسموم نشیم، از سلمانها و مقدادها و مالک ها که پیامبر را می دیدند هم سرتر و بهتریم .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)