به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 04 بهمن 93 [ 12:39]
    سطح
    31
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    968

تشکرشده 980 در 243 پست

Array

مقایسه همه خاستگاران با یک عشق خیالی!

سلام دوستان عزیز

یه مشکل عجیبی دارم که نمیدونم چه جوری بر طرفش کنم،

تقریبا 1.5 سال پیش خیلی اتفاقی با آقایی آشنا شدم، در مجموع 3 بار دیدمشون اما فاصله دیدارهامون بسیار زیاد بود، دلیلش هم مشغله و مسافرتهای طولانی ایشان بود،
    در همون جلسه اول حسه عجیبی نسبت بهشون داشتم، یه حسه آرامش، یه هماهنگی روحی حس میکردم، از لحاظ ظاهری هم دقیقا مطابق معیارهام بودند!
    اونقدر از بودن کنار ایشون لذت میبردم که در آن سه جلسه دیدار هر موقع اومدم مساله طلاق قبلیم را مطرح کنم از ترس از دست دادنشون قادر نبودم! البته ایشون خاستگار نبودند و دیدار ما از ابتدا شاید به نیت کار نبود اما از همون لحظه اول کاری شد و موضوع صحبتهامون کاری بود و در این شرایط لزومی هم نمیدیدم مطرح کنم!اصلا زمان رو در کنارشون حس نمیکردم، آخرین جلسه دیدار ایشان من را به شرکت یک خانم همکار جهت یک پروژه مشترک لینک کردند که از همون ابتدا رابطه صمیمی بین من و اون خانم شکل گرفت، و الان مثل دو خواهریم، با هم سفر رفتیم، چون رابطه اون آقا رو با دوستم نمیدونستم، میترسیدم از ایشون در مورد اون آقا سوالی کنم، فکر میکردم، نکنه، دوستی نامزدی ..باشند و سوال پرسیدن من باعث سوئ تفاهم بینشون باشه.
    نمیدونم چی شد و حرف دوست مشترکمون(اون آقا) پیش اومد و تازه متوجه شدم که اون آقاهم توی زندگی مشترک یک بار شکست خوردند!
    عشقم صد چندان شد!!!توی اون سفر فهمیدم هیچ رابطه خاصی بینشون نیست و خیالم راحت شد، از بعد از آشنایی من و اون خانم رابطه من و اون آقا خیلی جزئی فراتر از کار رفت و عاطفی شد! البته فقط در حد هفتهای یک بار اس ام اس و شاید در ماه یکبار تلفن! 2 ماه بعد از دیدار سوم، ایشون من را برای ناهار به منزلشون دعوت کردند، خبلی مودبانه نپذیرفتم و گفتم بیرون هم را ببینیم، ایشان هم قرار شد خبر دهند که آیا براشون مقدور هست یا خیر، روز بعد اس ام اس دادند و اعلام کردند، نمیتونن بیان، و در اس بعدی پرسیدند، به من شک داری؟ نوشتم از چشمهام بهشون مطمئن ترم، گفتند پس چرا دعوتم را رد کردی، توضیح دادم، رد من به دلیله عدم اطمینان نبوده و به دلیله نوع نگاه و سبک زندگی بوده، خلاصه یه کلنجار یه ساعته اس ام اسی، روز بعد هم با دوست مشترکمون(اون خانم ) تماس گرفت و گفت که الهه به من اعتماد نداره و این خیلی بد هست، دوستمون هم توضیح داد براش که کار اون اشتباه بوده و دعوت یک خانم به منزل مجردی کار درستی نیست!!
    خلاصه ماجرا از اون به بعد ما تا 3-4 ماه ماهی یکی دوبار اسام به هم میزدیم وهمین و بس، اما این وسط من در آتش عشق میسوختم اما نمیتونستم بیان کنم، .... دوست من (اون خانم) میخواست واسطه ازدواج بینمون شه اما ایشون رسما به دوست من اعلام کردند که فعلا قصد ازدواج ندارند. و ما تقریبا رابطمون به مرور زمان و به صورت فرسایشی کات شد!
    روزها میگزره و من فقط رابطم با ایشون در حد اس ام اس تبریک عید و تولدشون بوده و همین و بس، اما از فکرم خارج نمیشن، گاهی فقط وارد صفحه فیس بوکشون میشم تا فقط ببینمشون.....
    الان هرچی خاستگار دارم با ایشون مقایسه میکنم، برام یه قهرمان بود، هر خاستگار دیگه ای برام میاد نمیتونم بهش فکر کنم، حتی با یکی از خاستگارام 6 ماه در ارتباط بودم اما لحظهای اون آقا رو فراموش نتوانستم بکنم، و به خاستگارم ذره ای علاقمند نشدم...بعد از جواب رد به خاستگارم، تو این 3-4 ماه اخیر، چند نفر دیگر را هم ملاقات کردم، اما توی ذهنم همش با اون آقا مقایسه میکنم، شنبه همین هفته با خاستگار جدیدی ملاقات کردم و وقتی منزل اومدم و پدر و مادر نظرم را پرسیدند، به مامان گفتم هیچ کس فلانی نمیشه!
    خودم از دست خودم خسته شدم، آخه مگه میشه آدم یکی رو اینقدر دوست داشته باشه، میدونه رسیدنی هم در کار نیست، در عین حال نمیتونه کسه دیگری هم جایگزین کنه؟
    لطفا راهنماییم کنین چه جوری میتونم خلاص شم!

پیشاپیش ممنونم

2. 5 کاربر از پست مفید elahe.a تشکرکرده اند .

elahe.a (چهارشنبه 12 مهر 91)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    جمعه 29 شهریور 92 [ 20:28]
    سطح
    16
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 18
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    121

تشکرشده 135 در 54 پست

Array

RE: مقایسه همه خاستگاران با یک عشق خیالی!

دروود
    دوست عزیز با این افکار فقط فرصت های خوبی که براتون پیش میاد را از دست میدهید و بعد از مدتی وقتی شنیدید این اقا ازدواج کردند ان وقت خواهید فهمید که شما لطمه خوردید. علاوه بر این سلامتی روحتان را نیز به خطر می اندازید .ما در برابر حفظ سلامتی مان مسئولیم.
    من جای شما بودم دیگر هیچ وقت به این اقا اس ام اس نمیزدم حتی در مناسبت ها. چرا که اگر این اقا شما را بخواهند رسما اقدام می کنند و این کار ها فقط باعث رنجش روح و روانتان و تازه نمودن خاطره ها می شود. شما که واسطه نیز استفاده کرده اید و جواب ایشان را شنیده اید چرا خودتان را اذیت می کیند؟؟
    شاید ایشان با کس دیگری هستند و یا کس دیگری را برای همسری انتخاب کرده اند . این انتخاب دو طرفه است عشق یک طرفه جز اعصاب خراب کردن چیز دیگری ندارد.
    به نظر بنده شما از طریق این اقا توانسته اید معیار هایتان را کامل بشناسید میشه گفت این یه نتیجه گیری خوب از این احساس یا رابطه بوده ولی قرار نیست سایر خواستگارانتان را با ایشون مقایسه نمایید هر شخصی در برابر خوبی ها بدی هایی هم دارد مثلا به نظر شما ایا دعوت نمودن ایشون از شما در منزل کار درستی بوده؟؟ ایا خودش نمی دانسته که کارش اشتباه است و باید اون خانم این را بهشون می گفتند؟؟ ایا این مسئله موارد دیگری را برای شما روشن نمی کند؟؟ ایا در امر ازدواج باید احساسات بر عقل غلبه کنند؟؟
    دوست عزیز شما که یک بار در زندگیت با شکست روبرو شده ای از این به بعد در این امر بیشتر تمرکز کن.
    پیروز باشی
    بدروود

4. 7 کاربر از پست مفید masom تشکرکرده اند .

masom (چهارشنبه 12 مهر 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 اردیبهشت 98 [ 09:11]
    سطح
    80
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6,262

تشکرشده 5,821 در 1,048 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

elahe.a جان داستانت چقدر شبیه داستان منه!!!
    منم نزدیک 2سال خودم و گول زدم و هنوزم که هنوزه دارم خواستگارامو با اون شخص مقایسه میکنم
    ولی فقط دارم به خودم ضربه میزنم و وقت و فرصتم و از دست میدم

اگه مردی ،زنی رو بخواد
    واقعاااااااا بخواد
    نمیتونه از دستش بده و برای رسیدن بهش خیلی کارا میکنه

وقت و فرصتات رو هدر نده

6. 14 کاربر از پست مفید نادیا-7777 تشکرکرده اند .

نادیا-7777 (سه شنبه 11 مهر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 27 آذر 91 [ 19:40]
    سطح
    20
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 57
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    174

تشکرشده 196 در 39 پست

Array

سلام دوست عزیز
    دقیقا مشکل ما اینه که اینقدر به عشقمون پروبال میدیم و بزرگش میکنیم که از اون برای خودمون یک بت میسازیم
    ولی شاید در ظاهر اینجور نباشه و حتی او نسبت به ما احساسی نداشته باشه چه برسه که عاشقمون باشه!!!
    از من به شما خواهر عزیزم نصیحت::: به هیچ عنوان منتظرش نمون و الکی فرصت های خوبتو از دست نده. اون لیاقت تورو نداره برای یک پسر هیچ محدودیتی وجود نداره اگه تو رو بخوات میاد جلو هم شما شرایط ازدواج دارید وهم اون !پس مشکل کجاست!؟

وقتی مردی شما را بخواهد، هیچ چیز نمی تواند جلوی او را بگیرد.

اگر شما را نخواهد، هیچ چیز نمی تواند نگهش دارد ....

8. 8 کاربر از پست مفید مهرنوش1 تشکرکرده اند .

مهرنوش1 (جمعه 14 مهر 91)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    یکشنبه 20 دی 94 [ 22:37]
    سطح
    64
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 140
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,872

تشکرشده 3,054 در 793 پست

Array

آخه چرا شما دخترا اینقدر خیال پردازی می کنین ؟
    ایشون رسما دارند می گن که "من قصد ازدواج ندارم" ، پس چرا خودتون رو معطل اون فرد کردین ؟

10. 6 کاربر از پست مفید omid65 تشکرکرده اند .

omid65 (یکشنبه 16 مهر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 شهریور 92 [ 10:34]
    سطح
    35
    Level completed: 93%, Points required for next Level: 11
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1,374

تشکرشده 1,334 در 350 پست

Array

درود الهه جان

عزیزم به نظر من ایشون اصلا کار درستی نکرده.......به هر حال هرجایی فرهنگ خاص خودش رو داره و ایشون هم نباید بهشون بر میخورد

میخوام بگم کار شما خیلی هم درست بوده...

به نظر من به ایشون واسه مناسبتها و تولد هم اس ام اس ندین...........بذارید اگه میخواد خودش بیاد...

این جوری فایده نداره...خیلی اذیت میشین...

بعدش هم فقط 4 بار با ایشون ارتباط داشتین واقعا نمیشه آدم ها رو در عرض این مدت کم شناخت....
    ...اون هم انسانه با کلی خطا....فقط شما به دلیل محدودیت زمانی اون خطاها رو ندیدید

البته این خطارو هم نشون داده از این که گفته بهم اعتماد نداری و این حرفا....اونی که باید بهش بربخوره شما هستید نه ایشون...

به نظرمن عزن تفستون رو حفظ کنید اصلا هم مقایسه نکنید....اصلا...

رها کن الهه جان

خیلی راحت میشید....

این بتی رو که ساختید بشکنید....

فقط اراده میخواد و گذر زمان.....

12. 7 کاربر از پست مفید شوکا تشکرکرده اند .

شوکا (سه شنبه 11 مهر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 دی 93 [ 23:45]
    سطح
    36
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 82
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    573

تشکرشده 935 در 360 پست

Array

سلام
    بنظرمن برای مناسبتهابه ایشون پیام ندیدکه اینکارباعث میشه خاطره ایشون درذهنتون تداعی بشه وهمچنان درهرمناسبتی به فکرایشون باشید
    شماچندبارایشون رودیدیدوشناخت کاملی ازایشون نداریدوبهتره ازایشون شخصیت افسانه ای نسازیدبرای اینکه باچندباردیدن یک شخص نمیتوان اوراشناخت درحالیکه برای شناختن یک فردتحقیق ورفت وامدوزمان لازم هست هرانسانی معایب ومحاسنی داردونمیتوان گفت که فلانی بهترین هست چه بسابعدیک سری شناخت متوجه میشویدکه ایشون همون فردافسانه ای که شمادرذهنتون ساخته ایدنیستندوشمافقط فرصتهایتان راازدست دادیدکه بعدازگذرزمان افسوس خوردن به گذشته هیچ فایده ای ندارد
    بهتره به جای مقایسه کردن خواستگاراتون باایشون ،معیارهای خودتون رودرنظربگیریدوبه دنبال اون معیارهاباشید
    موفق باشید

14. 2 کاربر از پست مفید roseflower تشکرکرده اند .

roseflower (چهارشنبه 12 مهر 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 مهر 02 [ 20:03]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,236

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

سلام الهه جان
    این خیال پردازیا پوچن و باعث فرسایش ذهن و روح و از دست دادن فرصت ها میشن ....
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را

16. 2 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

فرشته اردیبهشت (چهارشنبه 12 مهر 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 04 بهمن 93 [ 12:39]
    سطح
    31
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    968

تشکرشده 980 در 243 پست

Array

سلام دوستان عزیزم

از تک تکتون برای پاسختون سپاسگزارم

واقعیتش اینه که من خودمم میدونم، تصویری که از ایشون توی ذهن من هست، فقط و فقط خیالپردازیهای من هست و نه واقعیت وجودیه ایشون!
    من حتی به دوست مشترکمون هم از شدت علاقم حرفی نزدم، دوستم خودش متوجه یه حس قلبی دو طرف شده و خواسته واسطه ای باشه برای ارتباط صمیمی ترو شاید ازدواج!
    من میدونم نباید بهشون فکر کنم، نباید تو ذهنم باشه، اما اصلا دست خودم نیست، حتی فکر به ایشون بهم آرامش میده! دلم میخواد کس دیگه ای بیاد تا جایگزینش کنم، اما.......
    خیلی سعی میکنم، بهش فکر نکنم، ولی تا حرف عشق و عاشقی میشه، تا مساله ازدواج پیش میاد، انگاری ذهنم برنامه ریزی شده و به اون سمت میره!
    وقتی رابطم با خاستگاری به هم میخوره خوشحال میشم، از اینکه شاید هنوز فرصتی باشه!
    یه بار با خودم فکر کردم، مشکل همه ما اینه که حرف دلمون را به هم نمیزنیم، فکر کردم تا کمی شجاع باشم و یه اس ام اس بزنم و بگم دوستش دارم(هیچ وقت احساسم رو بهش بروز ندادم) و شاید نیم درصدی فرصت پیش بیاد حداقل برای دیدار یا دیدارهای مجدد تا بیشتر باهاش آشنا شم، شاید به خاسته دلم برسم و یا شاید بدی ازش ببینم و قهرمانه افسانه ای که در ذهنم ساختم را راحت تر فراموشش کنم،
    من ورزش خاصی رو به صورت حرفه ای انجام میدم، اسم کوچیکشون یه افسانه یا اسطوره در ورزش ما هست هست، که برادر فردوسی داستانی رو در موردشون نقل کردند، مدام اسمش تکرار میشه.....و برای من ایشون همون اسطورست!!!
    من باید ایشون را فراموش کنم، اما چطور نمیدونم!!
    اس ام اس های من در حد تبریک عید هست که همه تو عید یه اس ام اس را به همه کنتکتهاشون ارسال عمومی میکنن و نه بیشتر!البته 3 ماه پیش تبریک تولد هم گفتم!اما در حد یه اس ام اس فلسفی و همین!
    حتی از دوست مشترکمون هم سراغی ازش نمیگیرم، نمیدونم زندست یا مرده!
    گاهی فکر میکنم باید پیش مشاور برم تا با هیپنوتیزم یا چیزی شبیه به این ذهنم را پاک کنه! اما جایی رو نه سراغ دارم ونه به روش اطمینان!
    نمیدونم باید منتظر فرد دیگه ای برای جایگزینی باشم یا اول فراموشش کنم(سعی کردم اما نشد)

گاهی فکر میکنم، داشتن یه عشق حتی در ذهن خیلی زیباتر از زندگی بدون عشق هست! گاهی خودم را مقصر میدونم که چرا هیچ تلاشی براش نکردم و ابراز علاقه نداشتم، چرا شجاعت بیان نداشتم؟ گاهی از این غرور زنانه الکیم حرصم میگیره ..........
    اما بعد از این افکار، تو ذهنم مرور میکنم، اگر با این درجه احساس، ابراز علاقه میکردم، امکان داشت وارد فاز احساسی در رابطه متقابل بشم و این میتونست خطرناک باشه، در نهایت خدا رو شکر میکنم که حفاظتم کرده و میکنه.

واقعا در موندم!

18. 3 کاربر از پست مفید elahe.a تشکرکرده اند .

elahe.a (چهارشنبه 12 مهر 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

سلام الهه جان

گاهی خودم را مقصر میدونم که چرا هیچ تلاشی براش نکردم و ابراز علاقه نداشتم، چرا شجاعت بیان نداشتم؟ گاهی از این غرور زنانه الکیم حرصم میگیره ..........
    !!!!
    ذهن آدم چه بازی هایی که در نمیاره!!

عزیزم شما کاملا در دسترس ایشون بودی و ایشون نسبت به شما یه شناخت نسبی داشتن. شما به اندازه کافی هم به ایشون چراغ سبز نشون دادی که مایل به ادامه رابطه هستی. پس سهم خودت رو برای تلاش کردن در رسیدن به یه موقعیت به ظاهر مناسب رو تمام و کمال انجام دادی.
    می مونه سهم ایشون . اینقدر فرصت داشتن که اگه شما رو به عنوان یه کاندید ازدواج می خواستن بهتون پیشنهاد بدن.
    اینقدر فرصت هم داشتن که شما رو دورادور بشناسن . ولی تنها کاری که کردن این بوده که یه پیشنهاد غیر متعارف و غیر معقول جهت یه دیدار ساده دادن (سرنخی هست جهت اینکه ممکنه عقاید ایشون با شما سازگاری نداشته باشه) و اعلام صریحشون مبنی بر اینکه تمایلی به ازدواج ندارن.
    یعنی ایشون هم تلاش خودشون رو کردن که به شما بفهمونن که آینده مشترکی در کار نیست.

چه باید کرد؟
    ذهنت رو کنترل کن عزیزم. ذهن شما در حال رویا پردازی و پروبال دادن به موضوع فانتزی خیالی هست که قطعا خوشایندش هست. به هر فکری که مربوط به ایشون هست STOP بده. هر موقع که به خودت اومدی و دیدی غرق در رویای ایشون هستی همون لحظه رویا رو کات کن و ذهنت رو کنترل کن که به اون سمت نره.
    می تونی یه بازه زمانی واسه خودت تعیین کنی مثلا 21 روز اصلا به ایشون فکر نکنی و در قبال افکاری که به اون سمت حرکت میکنه خودت رو جریمه کن.

مطمئن باش می تونی از پس ذهن خودت بربیایی

20. 6 کاربر از پست مفید صبا_2009 تشکرکرده اند .

صبا_2009 (جمعه 14 مهر 91)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)