به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 17 شهریور 91 [ 22:08]
    سطح
    7
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 48
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

ایا باید با شرایطش کنار بیام و با او ازدواج کنم؟

با سلام خدمت همه ی دوستان محترم .
    من مدتی است که به مشکلی برخوردم و از شما خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید.پیشاپیش از شما تشکر میکنم.
    حدودا 9 ماه پیش بود که با اقایی اشنا شدم بعد از گذشت 2-3 ماه از اشنایی گفت که قصدش از اشنایی ازدواجه اما یه مدت زمان نیاز داره تا شرایط ازدواج را فراهم کنند . در نتیجه قرار گذاشتیم توی این مدت که شرایط فراهم بشه رابطمون را در حد معقول و متعارف با هدف اشنایی بیشتر با روحیات هم حفظ کنیم. اما بعد از گذشت تقریبا 9 ماه من با یک سری مشکلات مواجه شدم که در حال حاضر بی اهمیت جلوه میکنه اما میترسم در اینده و در زندگی مشترک مشکل ساز بشه.برای همین دوست دارم شما دوستان من رو راهنمایی کنید. اول این که من یکی از اهداف بزرگم در زندگی اینه که خارج از ایران(با همسر اینده ام) زندگی کنم و برای رسیدن به این هدف 2 سالی هست که دارم تلاش میکنم و این قضیه خیلی برام اهمیت داره اما این اقا میگه فعلا به این خاطر که باید از پدر و مادرش مراقبت کنه (چون فرزند اخرخانواده است و برادرش خارج از ایرانه و خواهرش هم درگیر زندگی خودشه)نمیتونه پدر و مادرش رو رها کنه و خارج از ایران زندگی کنه .میگه با خارج از ایران زندگی کردن مشکلی ندارم و خودم هم دوست دارم خارج از ایران زندگی کنم اما فعلا به خاطر پدر و مادرم نمیتونم. دوم این که با توجه به این که مسئولیت مراقبت از پدر و مادرش رو به عهده داره من هم در زندگی اینده باید تا حد خیلی زیادی با مشکلات زندگی پدر و مادرش درگیر باشم و شاید بار مسئولیت زندگی خود ما بیشتر به دوش من بیفته این مسئله نگرانم میکنه . سوم این که نوع کار این اقا طوری که خیلی درگیره .روزهای تعطیل هم اکثرا تا عصر سر کاره و حتی یکسری از کارهاش رو توی خونه انجام میده در ماه 2 بار ماموریت های 4-5 روزه میره.همین الانش توی یک رابطه ساده ما خیلی فرصت در کنار هم بودن مثل بقیه زوج ها رو ندارم و گاهی من احساس تنهایی میکنم . این قضیه برای من ناراحت کننده ست چون میترسم بعد از ازدواج چون میزان تعهداتش بیشتر میشه (با توجه به وضعیت پدر و مادرش و وضعیت ماموریت هاش) مجبور بشه زمان بیشتری کار کنه و ما فرصت زیادی برای با هم بودن نداشته باشیم و نهایتا طوری بشه که من از نظر عاطفی و احساسی تامین نشم و استرس در من ایجاد بشه و مشکل در زندگی پیش بیاد(چون توی این مدت مشخص شده که زمان هایی که ما فرصت نداشتیم با هم صحبت کنیم و ارتباط برقرار کنیم من از نظر روانی و روحی اذیت میشدم و حتی چندین بار تصمیم گرفتم این رابطه رو کنسل کنم). از طرفی با همه ی این شرایط سختی که داره یک سری ویژگی های مثبت توی شخصیتش هست(پسر چشم پاکیه اهل سیگار و مشروب نیست میشه بهش اعتماد کرد خیلی توی مشکلات کمک کننده است بیشتر وقت ها نقش یه مشاور خوب رو داره و توی مشکلاتم راهنماییم میکنه احترام میذاره بی حرمتی و دست درازی نمیکنه در خیلی موارد حق انتخاب رو به خود من میده سلیقه ی خودش رو تحمیل نمیکنه از نظر فرهنگی و خانوادگی و اعتقادی هم سطح هستیم و ...) که این اخلاقیاتش تصمیم گیری رو برای من سخت کرده و نمیدونم که باید با توجه به خصوصیات مثبتش تصمیم بگیرم و باهاش ازدواج کنم یا با توجه به شرایطش باید منصرف بشم از ازدواج؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

RE: ایا باید با شرایطش کنار بیام و با او ازدواج کنم؟

عزیزم شما و این آقا چند سال دارید؟

خصوصیات مثبت و منفی خودت رو می تونی لیست کنی؟
    میزان صبر و انعطاف پذیریت رو به طور واقعی چقدر می دونی ؟ با مثال لطفا.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 17 شهریور 91 [ 22:08]
    سطح
    7
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط deljoo_deltang
    عزیزم شما و این آقا چند سال دارید؟

خصوصیات مثبت و منفی خودت رو می تونی لیست کنی؟
    میزان صبر و انعطاف پذیریت رو به طور واقعی چقدر می دونی ؟ با مثال لطفا.

من 28 سالمه و لیسانس دارم و شاغل و این اقا 33 سالش و فوق لیسانس و شاغل
    خصوصیا منفی:1.ایده الیست 2.حساس و زودرنج 3. عدم بیان نظرات و احساسات 4.کمی بدبین(به دلیل تجارب بد زندگی)5. دودلی و قاطع نبودن 6. احساسی برخورد کردن 7.کمی خجالتی 8.گاهی عجول9.زود ناامید میشم 10.کم حرف 11.کمی سختگیر و کمی نظر دیگران در من تاثیر میذاره 12.یکم هم وسواس فکری دارم 13. خیلی انتقاد پذیر نیستم(از بین این 11 مورد مورد 2تا 6 خیلی اذیتم میکنم و مشکل سازه در موقعیت های مختلف)
    خصوصیات مثبت: 1.صادق و روراست 2. ارام 3.پشت کار بالا 4. سرم به کار خودمه و مشکل تراش نیستم 5. مسئولیت پذیر 6. صبورم(کمی بیشتر از معمول)7.احترام و کمک به دیگران8.اینده نگر 9. شنونده خوب 10. تلاشگر برای پیشرفت در زندگی 11.مهربان
    در مورد صبر ادم صبوری هستم تا حدی که بتونم صبر میکنم اما اگر صبرم لبریز بشه همه چیز رو به هم میریزم(یه دفعه منفجر میشم) مثلا توی یه شرکت حدود 5-6 ماه در شرایط خیلی سخت کاری کار کردم و تمام اذیتها را تحمل کردم اما بعد این مدت یه دفعه سر مشکل جزئی صبرم لبریز شدم و قصد داشتم شرکت را ترک کنم اما با صحبت هایی که شد تا حدی قانع شدم. اما فکر میکنم خیلی ادم انعطاف پذیری نیستم چون توی خانواده ای بزرگ شدم که پدرم 1% هم انعطاف پذیر نبوده

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 مهر 91 [ 16:37]
    سطح
    6
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

باران جان هيچكس كامل نيست.اگر مطمئني كه مردي با ويژگي هايي كه تو مي خواي پيدا ميشه پس صبر كن... ولي به نظر من اين آقا ويژگي هاي خوب زيادي دارن و ميشه بر اساس اين ها تصميم گيري كرد

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,005 در 7,404 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان

لطفاً یک عنوان مشخص و گویای مشکل را در پست بعدی اعلام کنید تا جایگزین عنوان مبهم کنونی شود .

دوستان

تأکید می کنم به تاپیکهای با عنوان مبهم راهنمایی ندهید تا وقتی عنوان تغییر کند .

.

6. کاربر روبرو از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده است .

فرشته مهربان (سه شنبه 21 شهریور 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 بهمن 91 [ 02:11]
    سطح
    22
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    224

تشکرشده 228 در 80 پست

Array

به نظر من شما اگر قصد مهاجرتتون قطعیه سعی کنید با کسی آشنا بشید که ایشون هم چنین قصدی داشته باشه. و بهتر هم هست ایران یکی رو پیدا کنید و بعد با هم مهاجرت کنید چون ازدواج در خارج و یافتن فرد مناسب کار خیلی سختیه. و برای خانم ها که به مراتب سخت تر. من پسرم و 2 سال پیش مجردی مهاجرت کردم مشکل خاصی ندارم جز یافتن فرد مورد نظر برای زندگی آینده. نکته ی دیگه که یک مزیت برای افراد متاهل مهاجرت کننده وجود داره اینه که تنهایی های یک فرد مجرد رو ندارند. در مورد این آقا هم توصیه ام اینه که همه ی مواردی که فکرتون رو مشغول کرده با ایشون خیلی صریح و شفاف بحث کنید و نظر نهاییشون رو بخواهید بعد ببینید با این شرایط آیا حاضرید زندگی کنید یا نه. مثلآً آیا اگر بنا به موقعیتشون هرگز نتونند خارج از کشور زندگی کنند آیا شما حاضرید با این آقا زندگی کنید یا نه. در ضمن تمام نکات مهم دیگر رو هم بررسی کنید و فقط روی این مساله زوم نکنید. اگر دیدین که باز با شرایط این آقا مشکل دارید کاری رو از روی دو دلی و شک انجام ندید و رابطه رو تموم کنید ولی اگر می بینید اون آقا فرد مورد نظرتونه تا آخرش برید و دیگه تردید ها رو فراموش کنید و خودتون رو باشرایط وفق بدید. خارج خبری خاصی نیست. یعنی اگر در ایران مشکل خاصی ندارید و می تونید از شرایطتتون لذت ببرید بهتره که ریسک نکنید. اما اگر مصمم هستید بدونید با مهاجرت بعضی چیزها رو از دست می دید و یه چیزایی هم بدست میارید. خلاصه اینکه اجازه ندید یک مسئله ی خاص روی روند بررسی شما از همسر آینده تون تاثیر بگذاره چون این اتفاقات همه مقطعیه و گذراست. چیزی که همواره با شما خواهد بود همسر آینده ست و هر کجا که زندگی کنید اگر همسر درستی رو انتخاب نکرده باشید از زندگیتون لذت کافی نخواهید برد.

8. 3 کاربر از پست مفید شب شکن تشکرکرده اند .

شب شکن (سه شنبه 21 شهریور 91)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)