به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 مرداد 92 [ 19:47]
    سطح
    21
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 48
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    109

تشکرشده 108 در 27 پست

Array

دست و پا چلفتی

امروز کلی توی محل کارم خرابکاری کردم دیروزم همین طور اصلا احساس حماقت و کودنی میکنم دست و پا جلفتی بی عرضه می دونم ادم تا اشتباه نکنه چیزی یاد نمیگیره از دیروز تا حالا هم خیلی چیزا یاد گرفتم اما خیلی حالم بده تمام حواسم رفته پی ازدواج همش فکر میکنم چون مجردم اینقد بی دست و پا هستم اینقد بی عرضه هستم .می دونم این جوری نیست اما تمام ذهنم رو درگیر کرده میدونم خیلی دخترها هم مجردن و خیلی با عرضه هستن و گلیم خودشون رو از اب میکشن بیرون نمونش دختر عمم هم سن هستیم و پدر مادرش هم فوت کردن اما خیلی زرنگه.هر کس هر حرفی میزنه فکر میکنم اون درست میگه و جلوی همه کوتاه میام اصلا عرضه ندارم بی زبون و بی عرضه که هر کس از راه برسه می زنه تو سرش.

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 19 تیر 94 [ 19:52]
    سطح
    83
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 255
    Overall activity: 61.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    9,194

تشکرشده 9,663 در 1,930 پست

Array

RE: دست و پا چلفتی

سلام دوست عزیز.

من برداشتم ازشما بخاطر نوع تاپیکهایی که تا الان زدی اینه که اعتماد به نفست خیلی پایینه..من فکر میکنم بخاطر نوع اخلاق پدرت که تو یکی از تاپیکات گفتی که معمولا دوست داره زیاد از حد ازتون تعریف کنه و بقولی پز بده حتی اگه واقعیت نداشته باشه و احتمالا رکودی که یه مدت تو کار و ازدواجت بوجود اومده اعتماد به نفست پایینه..

احتمالا تو مدام خودتو با ادمای دور و برت مقایسه میکنی و مدام خودتو تحقیر میکنی.
    اما باید بدونی شرایط همه یکسان نیست و اه و افسوس فایده ای نداره..منم ازاین غصه ها زیاد خوردم..نمونش چند شب پیش که با دوستم میحرفیدیم و اون داشت تعریف میکرد چطور دو تا ازهمکلاسیای مدرسمون اخرین سال پزشکیشونو دارن میگذرونن و به دوستم گفته بودن یادته تو و بهار چقد سر کلاس به سوالای مسخره ما میخندیدین؟؟؟یه سیب رو بندازی بالا هزارتا چرخ میخوره..

و اونا درست میگن و ما هم کلی حرص خوردیم اما اخرسر حرص خوردن چه فایده ای داره..ماهیم هر وقت ازاب بگیری تازه است.اگه واسه اوناسیب چرخ خورده واسه ما هم میتونه بچرخه..

علی الحساب همین که شروع کردی به کار خیلی خوبه.

اوایل کار اشتباه زیاد پیش میاد..چون کار ریزه کاری زیاد داره که فقط با تجربه میشه دونستشون.
    تو الان مثه یه لوکوموتیو هستی که تازه داره راه میفته..اولش به سختی حرکت میکنی..تا راه بیفتی یه کم سختی داره اما بعدش راحت میشه.

عزت نفست رو هم تقویت کن..

خیلی حالم بده تمام حواسم رفته پی ازدواج همش فکر میکنم چون مجردم اینقد بی دست و پا هستم اینقد بی عرضه هستم .
    نمیدونم چند سالته اما کمی ازاین فکرا طبیعیه..بلاخره تو سن ازدواج هر دختر و پسری خواهان ازدواج خوبه اما واقعا ربطی به عرضه نداره..
    چون الان بی تجربه ای اشتباه میکنی.

هر کس هر حرفی میزنه فکر میکنم اون درست میگه و جلوی همه کوتاه میام اصلا عرضه ندارم بی زبون و بی عرضه که هر کس از راه برسه می زنه تو سرش.
    بیا ازالان این روند رو تغییربده..هر وقت کسی چیزی گفت روش فکر کن حتی اگه زمان لازم داری بگو باید روش فکر کنم و بعد توضیح بدم.
    بذار ذهنت عادت کنه مسائل رو تجزیه و تحلیل کنه..کم کم ذهنت راه میفته و میتونه همون موقع مسئله رو تحلیل کنه و جواب بده.

و ادمی حتما الخطاست..نیاز نداره با یه خطا به خودت برچسب منفی بزنی.

موفق باشی

3. 3 کاربر از پست مفید بهار.زندگی تشکرکرده اند .

بهار.زندگی (جمعه 10 شهریور 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array

این بی عرضگی یا با عرضگی نیست. اعتماد به نفسه.

اینکه هر کی هرچی می گه فکر می کنی درسته یعنی به خودت اطمینان کافی نداری.
    اینکه جلوی همه کوتاه میای یعنی جرات نداری از خودت دفاع کنی.
    بی زبون و بی عرضه نیستی اعتماد به نفس نداری.
    هم روی اعتماد به نفست کار کن هم تاپیک جراتمندانه رفتار کردنو بخون.
    http://www.hamdardi.net/thread-23001.html
    پست 10
    لینک کارگاه جراتمندانه رفتار کردن هست.
    یه تاپیک دیگه هم هست که اسمش چگونه منفعلانه رفتار نکینمه فکر کنم.

5. کاربر روبرو از پست مفید meinoush تشکرکرده است .

meinoush (چهارشنبه 08 شهریور 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 مرداد 92 [ 19:47]
    سطح
    21
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    109

تشکرشده 108 در 27 پست

Array

فکر می کنم بی عرضگی تو خون امه کلی کتاب خوندم مثل از حال بد به حال خوب یه مدت دستوراتش رو انجام می دادم خوب بود اما دوباره تا توی یه موقعیت جدید قرار می گرفتم همه چی از نو شروع می شد کم حرفی و صدای نا مفهوم .منگ بودنم.سر کار خیلی حرف گوش کنم هر چی می گن انجام میدم .توی خونه خوبم ها می رم بیرون نمیدونم چرا اینقد صدام کم می شه میخوام یه چیزی تعریف کنم ایقد بد تعریف میکنم که اخرش همه به هم نگاه میکنن تو دلشون میگن چی می گه بابا ؟حرفام اصلا برای کسی تازگی نداره هر چی میخوام تعریف کنم همه ازش خبر داشتن میخوام یه شخصیت خوب داشته باشم مستقل با اعتماد به نفس خیلی از دخترای همسنم عقبم اصلا دوست داشتنی نیستم جذاب نیستم حتی برای دخترها .هیچکس منوقبول نداره .می دونید دلم می خواد تو برنامه نویسی حرفه ای بشم الان احساس میکنم این همه درس خوندم بی فایده بوده میدونم کار الان کم گیر میاد اما برام سخته به چشم یه پذیرشگر دیده بشم دوست دارم به عنوان یه برنامه نویس خوب باشم .
    همه حرفاتون رو قبول دارم دلم میخواد یکی باشه کلی سرم داد بزنه دعوام کنه با هام رو دربایستی نداشته باشه عیب و ایرادامو بگه تا یکم خودم رو جمع و جور کنم ایقد لوس و بیدست و پا نباشم

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array

خوب حرف زدن تمرین می خواد. واسه اینکه زبون توی دهن ادم خوب بچرخه تمرین لازمه. می تونی کتاب های داستان یا حتی گاهی متن های سخت فلسفی فارسی رو برداری بلند بخونی. با احساس بخونی. مثه بازیگرا که اجرا می کنن دیالوگارو سعی کنی حس رو دربیاری. صدا رو بالا و پایین کنی و اینا. کم کم دستت میاد و توی حرف زدنای روزمره دیگه راحتی. البته اگه برات مهمه.
    دوست داشتنی و جذاب اول ادم باید خودشو دوست داشته باشه. روی دوست داشتن خودت کار کن.

8. کاربر روبرو از پست مفید meinoush تشکرکرده است .

meinoush (چهارشنبه 08 شهریور 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 91 [ 13:18]
    سطح
    9
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 2
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    89

تشکرشده 90 در 44 پست

Array

سلام
    اولش بگم نمی دونم منظورتون از دست و پا چلفتی چیه . خیلی ها ممکنه تو عمرشون حتی یه لیوان هم نشکستن ولی عرضه نگه داشتن زندگی شونو به خاطر مسائل خیلی جزئی و بچه گانه و هوس آلود ندارن به نظرم اینا دست و پا چلفتی واقعی ان
    منم وقتی سنم کمتر بود و تا حدودی الان تقریبا همین احساسو داشتم . می دونید بیشترش به دست و پا چلفتی بودن ربطی نداره برای امتحانش ضرر نداره مثلا همون موقع که خرابکاری می کنین به چیزی که چند ثانیه قبلش ذهن تون رو مشغول کرده بود فک کنین .به احتمال زیاد موقعی که دارین یه کاری رو می کنین حواس تون چند جای مختلفه به جای اینکه رو کار اصلی تون باشه .پس اینکه هر لحظه ممکنه کارا خراب بشه طبیعیه . سعی کنین حواس تون رو متمرکز کنین مثلا روز اول نیم ساعت کامل روی کاراتون تمرکز کنین و با انرژی کامل اونا رو انجام بدین ،روز بعد 1 ساعت و همینطور بیشترش کنین. احتمالا مث بنده آدم اجتماعی نیستین راستش منم زیاد حوصله دوست بازی و اینا رو ندارم شاید به خاطر همین کم حوصلگی ام باشه و اینکه روی موضوعات گاهی تمرکز کافی ندارم . توی زندگی تونم سعی کنین برای خودتون کمی بیشتر ارزش قائل باشین یعنی خودتون رو دوست داشته باشین . شما یه نفرین و ممکنه تو چندین نقش مختلف مثل خواهر، دوست ،دختر و انشالله در آینده نزدیک همسر و مادر باشین . بین همه اینها سعی کنین کمی از خودتون رو برای خودتون نگه دارین همش برای دیگران نباشین چون ما انسان ها ارزشمندیم و باید گاهی خودخواه باشیم.نه به معنی توهین و بدخلقی ولی همیشه ایثارگری لازم نیست بکنیم . این قطعه کوچیک رو که من عاشقشم و تو زندگی سعی کردم پیاده کنم و روی اعتماد به نفسم هم تاثیر زیادی داشته به شما هم می گم احتمالا شنیدین فک کنم مال سهرابه
    وسیع باش و تنها ، سر به زیر و سخت

هر کس هر چیزی می خواد بگه مهم شمایین .سعی کنین حرف های دیگرانو تو خودتون حل کنین بدون اینکه شما رو تخریب کنن .قضیه از این گوش و اون گوش دیگه ^.^
    ارتباط تون رو با خدا هم بیشتر کنین چون خودم به عینه تاثیرش رو دیدم . فکر اینکه همیشه خدا باهاته و داره نگات می کنه و عاشقانه دوستت داره واقعا فوق العاده است .

موفق باشید خواهر گرامی :)

10. 2 کاربر از پست مفید hamdardi تشکرکرده اند .

hamdardi (چهارشنبه 08 شهریور 91)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)