به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 08 بهمن 91 [ 11:29]
    سطح
    14
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 14
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    267

تشکرشده 269 در 84 پست

Array

اظهار تمایل همکار خانم به ازدواج و نحوه رد بدون دلخوری؟

سلام دوستان.راستش چند وقت بود میخواستم اینجا مشورت بگیرم.بااخره تصمیم رو گرفتم.
    یه اتفاق غیر منتظره برای من به وجود اومده.یکی از همکار خانوم شرکت از من خوششون اومده و پیشنهاد آشنایی بیشتر دادند.
    این خیلی خوبه و من هم سعی کردم عادی برخورد کنم گرجه تو ایران این حالت به نسبت کم اتفاق میفته که خانم به اقا بگه،ولی من تمام سعی ام رو کردم تا طوری برخورد نکنم که این خانم که مطمئنا کلی اذیت شدن تا به من پیشنهاد بدن(با توجه به فرهنگ کشورمون و...) و کلی روی پا روی غرور خودشون گذاشتند،برداشت بد نکنند و اذیت نشند.
    حالا مشکل اینه که ایشون بسیار خانم بسیار خوبی و با کمالات هستند و یکی از بهترین همکاران ما تو گروه.ولی من چون در بحث استخدام همیشه در جریان استخدامات هستم،این خانم رو خوب میشناسم(با توجه به اینکه تحقیقات محلی و متن مصاحبه با فرد و... در پرونده ثبت میشه و من مجبورم قبل از استخدام فرد بخونم و نظر بدم).مطمئنا ما بدرد ازدواج با هم نمیخوریم.الان یه حس عذاب وجدان دارم که از زندگی شخصیشون بدون اجازه ایشون خبر دارم و این باعث شده من کاملا ایشون رو از قبل بشناسم و ایشون خبر نداشته باشند.با توجه به اختلاف فرهنگی خانواده ها(خانواده من میشه گفت متفاوت تر هستند و یک جورایی قدیمی و سنتی تر و به قول امروزی های شهرستانی!!!!) مطمئنا ازدواج خوبی این بین به وجود نمیاد.
    در ضمن تقاوت های مالی(وضع مالی خانواده ایشون خیلی خوبه و تقریبا مرفه) برای من جز اختلافات اصلی هست.البته ایشون در مورد من اطلاعات ندارند و من رو فقط تو شرکت میبینند و تمام ویژگی های من رو در اداره دیدن که مطمئنا در دید اول با توجه به مهاجرت من و... شبیه خودشون و خانوادشون میاد.
    واقعا اگر اختلاف نبود من از خدام بود با ایشون ازدواج کنم.از اولین باری که ایشون رو هم دیدم ،واقعا حس خوبی بهشون داشتم.متاسفانه ازدواج های ناکام زیادی ازرافم به خاطر اختلافات خانوداگی دیدیم و واقعا حاضر به ریسک نیستم.

حالا این همه گفتم :بگم به نظر شما با توجه به حجم زیاد اطلاعات که من از ایشون دارم،وارد رابطه آشنایی بشم و بیشتر از خودم بهشون بگم تا متوجه اختلافات شند و دلیل اصلی مخالفت من رو متوجه شند یا بدون هیچگونه جاشیه ای قضیه آشنایی رو کنسل کنم(البته محترمانه)؟
    نمیدونم بهشون بگم که اطلاعاتون رو خوندم قبلا یا نه؟

واقعا سر در گم شدم.با توجه به این که خانم ها پر احساس تر از اقایوننند و این خانم هم خیلی احساسی تر و مغرورتر،میخوام این وسط جوری برخورد کنم که ایشون اذیت نشند.مطمئنا اگه حرکت ناشایستی کنم ایشون به خاطر ندیدن من هم شده از شرکت میرند!(چون احتیاج به این کار واقعا ندارند و بیشتر بعد علاقه است که میان) و ما یک همکار خوب ازدست میدیم.

زیاد شد.ببخشید
    منتظر نظرات شما عزیزان هستم.پیشاپیش ممنون

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 آبان 99 [ 01:26]
    سطح
    69
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 342
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,477

تشکرشده 1,571 در 419 پست

Array

RE: اظهار تمایل همکار خانم به ازدواج و نحوه رد بدون دلخوری؟

با توجه به چیزایی که نوشتید به نظر میاد در کل تمایلی به ازدواج با ایشون ندارید چون اگه داشتید واسه هر کدوم از این تفاوتها صدها دلیل و توجیهی میتراشیدید و وارد مسیر رابطه و آشنایی میشدید...

با این حساب بهترین کار اینه که اصلا وارد ماجرا نشید...

بهتره اول منفی بودن نظرتون رو در رفتارتون نشون بدید.(خانمها سریع متوجه خواهند شد!)
    اگر بعد از مدتی چاره ساز نشد میتونید با یک نامه و ایمیل کار رو تموم کنید و..
    خیلی محترمانه بگید که با نهایت احترام به شخصیت و احساساتش و عذرخواهی,بنا به دلایل شخصی پاسختون منفی هست...

فقط یادتون باشه از روی ترحم و از ترس اینکه "مبادا طرف از جواب شما ناراحت بشه",وارد بازیهای احساسی نشید!!!

اگه الان یک کم دلش بشکنه شاید بهتر از این باشه که بعد از یک ماجرای پر دردسر بخواد شما رو فراموش کنه!

3. 12 کاربر از پست مفید mehrdad_m تشکرکرده اند .

mehrdad_m (جمعه 27 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 بهمن 91 [ 00:21]
    سطح
    15
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    دستاوردها:
    تشکرها
    184

تشکرشده 185 در 61 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط sayrex

واقعا اگر اختلاف نبود من از خدام بود با ایشون ازدواج کنم.از اولین باری که ایشون رو هم دیدم ،واقعا حس خوبی بهشون داشتم.متاسفانه ازدواج های ناکام زیادی ازرافم به خاطر اختلافات خانوداگی دیدیم و واقعا حاضر به ریسک نیستم.
    سلام آقای sayrex

به نظر من با توجه به حرف خودتون که گفتین از خداتون هم هست که با ایشون ازدواج کنین تو صحبت هایی که با ایشون در راستای آشنایی بیشتر دارید، در مرحله اول از خانوادتون و طریقه زندگیتون و یا حتی به قول خودتون از شهرستانی بودن خانوادتون بگید، و بگید که با این وجود فکر می کنید که دخترای شهری با این قضیه کنار نمیان، و بعد نظر خود خانم رو بپرسین ازشون

اگر دلایلتون منطقی باشه که خانم منطقی این اختلاف رو می پذیره، و خیلی محترمانه و درست شما جواب خانم رو دادین، ممکن هم هست خانم با این اختلاف کنار بیان که میشه بعد وارد فاز دوم آشنایی بیشتر شد...

ولی از کنار پیشنهاد ایشون به سادگی نگذرید، حتما این خانم خوب و موقر خیلی خیلی دوستون داره که خودش پیش قدم شده برای پیشنهاد دادن ( البته اگه رو رفتارهاش شناخت دارین شما و می دونین دختر سنگین و متینی هست)

براتون آرزوی موفقیت دارم

5. 2 کاربر از پست مفید ستاره خوشبخت تشکرکرده اند .

ستاره خوشبخت (جمعه 27 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 اسفند 93 [ 13:27]
    سطح
    33
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 71
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    747

تشکرشده 434 در 128 پست

Array

فقط خواهش میکنم وارد رابطه با ایشون نشید ؛ قطعا رابطه نه تنها باعث نمیشه که ایشون تفاوت ها رو ببینه بلکه از نظر من در ایشون ایجاد وابستگی میکنه ..

7. کاربر روبرو از پست مفید سنجاب بازیگوش تشکرکرده است .

سنجاب بازیگوش (جمعه 27 مرداد 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    267

تشکرشده 269 در 84 پست

Array

مهرداد عزیز ممنون از شما،به نظر شما ایشون با این حرکت مثلا عدم تمایل رفتاری،برداشت اشتباه مثل اینکه مثلا من مغرورانه فقط چون ایشون پیشنهاد دادن،قبول نمیکنم یا به خاطر موقعیت بالاتر من در دفتر من ایشون رو قبول نکردم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ستاره خوشبخت
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayrex

سلام آقای sayrex

به نظر من با توجه به حرف خودتون که گفتین از خداتون هم هست که با ایشون ازدواج کنین تو صحبت هایی که با ایشون در راستای آشنایی بیشتر دارید، در مرحله اول از خانوادتون و طریقه زندگیتون و یا حتی به قول خودتون از شهرستانی بودن خانوادتون بگید، و بگید که با این وجود فکر می کنید که دخترای شهری با این قضیه کنار نمیان، و بعد نظر خود خانم رو بپرسین ازشون

اگر دلایلتون منطقی باشه که خانم منطقی این اختلاف رو می پذیره، و خیلی محترمانه و درست شما جواب خانم رو دادین، ممکن هم هست خانم با این اختلاف کنار بیان که میشه بعد وارد فاز دوم آشنایی بیشتر شد...

ولی از کنار پیشنهاد ایشون به سادگی نگذرید، حتما این خانم خوب و موقر خیلی خیلی دوستون داره که خودش پیش قدم شده برای پیشنهاد دادن ( البته اگه رو رفتارهاش شناخت دارین شما و می دونین دختر سنگین و متینی هست)

براتون آرزوی موفقیت دارم
    ممنون از اینکه اومدید و راهنمایی میکنید.
    راستش خانواده من معمولی زندگی میکنند.خانواده ایشون تحصیل کرده و کم جمعیت و در مسائل مادی اصطلاحا لوکس هستند.2 تا از دوستان صمیمی من این مدلی ازدواج کردند و متاسفانه هر دو به بن بست خوردند در زندگی و قبل از اینجا با اون ها مشورت کردم و به کلی رد کردند قضیه رو(البته نگفتم ایشون پیشنهاد دادن،گفتم خودم میخوام پیشنهاد بدم)
    من خیلی میترسم.زندگی شخصی من هم تقریبا نزدیک به ایشون هست ولی به هر حال ما در 2 محیط متفاوت بزرگ شدیم.مشخصا در اولین اختلافات زندگیمون برگزاری مراسم مثلا عروسی خواهد بود(چه خوش باورم من،سریع عروسی هم میکنم شاید اصلا من رو تو دوران آشنایی نپسندند!)
    بیشتر از اخلاف ایشون با خودم،به اختلاف ایشون با خانواده نگرانم.نگران قرار گرفتن بین خانواده خودم و ایشون هستم.این زجر آوره برای من.خانواده ام رو خیلی دوست دارم و اصلا ناراحتیشون رو نمیتونم ببینم.
    با این حال ایشون مشخصات اولیه و پایه ای یک همسر ایده آل دارند(البته سطح اطلاعات فعلی بنده)
    از اونجایی که به قول شما ایشون علاقه زیادی به من داشتن تا پا پیش گذاشتن و پیشنهاد دادن ،نگرانی بعدی من احساسی عمل کردن ایشون در برابر واقعیات واختلافات هست.....
    میترسم کوچکترین رابطه ای ،ایجاد وابستگی کنه که واقعا برای ایشون سخت میشه،مخصوصا از به خاطر علاقه اشون

سنجاب عزیز
    مطمئنا من وارد فاز عاطفی نمیشم و فعلا نخواهم شد.بیشتر نگارن ایشونم که با برقراری رابطه ایشون مشکل پیدا کنند...

2راهی بزرگی هست.واقعا سر درگمم
    منتظر نظرات باقی دوستان هم هستم

9. 4 کاربر از پست مفید sayrex تشکرکرده اند .

sayrex (جمعه 27 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 بهمن 91 [ 18:47]
    سطح
    14
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 33
    دستاوردها:
    تشکرها
    44

تشکرشده 44 در 21 پست

Array

دوست عزیز شما چرا قصاص قبل از جنایت میکنین!!!!!

از کجا معلوم که شما مثل دوستاتون بشین؟
    از کجا معلوم اون خانم شرایط شما رو قبول نداشته باشن ویا خانوادشون با خانوادتون کنار نیان؟

به نظر من ایشون حق داره واقعیت بدونه و خودش تصمیم بگیره به نظر من شما ازشون محترمانه فرصت بخواین بعد از چند روز بگین من در مورد شما وخانوادتون تحقیق کردم و حس میکنم از نظر خانوادگی اختلافاتی با هم داریم که میترسم در آینده مشکل ساز بشه و مطمئنا ایشون توضیحات بیشتری میخواد و شما از خودتون وخانوادتون بهشون بگین اگه خوشون مشکلی نداشتن قرار خواستگاری میذارین و خانواده ها با هم آشنا میشن و همه چیز مشخص میشه.

اینجوری وابستگی هم به وجود نمیاد و اگه مشکلی باشه خانواده ها متوجه میشن و موضوع رو فیصله میدن.

البته این نظر من بود با شناختی که از خودتون وایشون دارین تصمیم نهایی با خودتونه.
    موفق باشین

11. 2 کاربر از پست مفید bahar_1300k تشکرکرده اند .

bahar_1300k (شنبه 28 مرداد 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array

سلام

به نظر من اگر کشش اولیه رو به ایشون دارید حداقل یکبار با ایشان صحبت کنید شرایطتون رو توضیح بدید و بذارید ایشان خودش شرایط خانوادش رو توضیح بده بعد بگید فکر میکنید این اختلاف طبقاتی مشکل ساز بشه و شما نتونید ایشون رو خوشبخت کنید.

اگر گفت اینطور نیست هم مشکلات دوستاتون رو بگید از هزینه های عروسی و دیگر اختلافاتی که تو زندگیشون هست.

بگید دو تا مشکل این وسط هست

عدم خوشبختی و رضایت ایشون و

فشار مالی روی شما و ناراحتی احتمالی خانواده

شاید دیدگاه ایشون با خانم دوستاتون فرق بکنه و بگه که سطح توقعاتش پایینه و شاید بتونه خودش رو وفق بده و همسر مناسبی بشه.حتی در صورت به هم خوردن ماجرا حداقل به غرور ایشان لطمه نخورده

13. 3 کاربر از پست مفید فکور تشکرکرده اند .

فکور (شنبه 28 مرداد 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    267

تشکرشده 269 در 84 پست

Array

کلی غلط نگارشی دارم تو پستام.ببخشید .با عجله مینویسم

امروز خیلی فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که اجازه بدم خودش به نتیجه برسه تا حس بدی بعد از پایان رابطه پیدا نکنه و غرورشون نشکنه و من هم راحت تر باشم.
    تماس گرفتم و دعوتشون کردم به یک رستوران آروم تا حرف هام رو بهشون بزنم.البته ازشون عاجزانه درخواست کردم که احساسی عمل نکنن و بیشتر روی موارد مهمتر ازدواج فکر کنند.

آلان حس خوبی دارم.چون بهشون گفتم من مدارک پروندشون رو قبلا خوندم(بدون دلیل شخصی) و ایشون خیلی خوب برخورد کرد.
    راستش خیلی رسمی با من صحبت نکرد و واقعا نگرانم که احساسات بهش غلبه نکنه(میدونه که من فرانسه بلدم و در پایان تماس جمله عاشقانه گفت به فرانسه).مطمئنا باید مشاوره هم بریم.
    دوستان مرسی از راهنماییاتون.نتیجه رو اعلام میکنم.

15. کاربر روبرو از پست مفید sayrex تشکرکرده است .

sayrex (شنبه 28 مرداد 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 01 تیر 97 [ 15:49]
    سطح
    84
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 233
    Overall activity: 18.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    3,189

تشکرشده 3,297 در 818 پست

Array

زیاد هم مطمئن نباش حتی با وجود تفاوت های زیاد از تصمیمش بگذره.اینطور که معلومه وارد فاز احساسات شده و ممکنه منطقی تصمیم نگیره.شما هم باید نظر واقعیت رو بگی.نگران غرورش نباش.پسرها هم که خواستگاری می کنن حتما جواب مثبت نمی گیرن.

17. 3 کاربر از پست مفید رایحه عشق تشکرکرده اند .

رایحه عشق (شنبه 28 مرداد 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array

سلام

به نظر من کاملا رسمی باهاشون صحبت کنید نه حتی با لبخند مهربانانه تا بدونن شما میخواین منطقی فکر کنید و برای عاشق شدن و ... زوده و یک کم خودشونو کنترل کنن ضمنا تحقیق کنید ببینید ایشون کلا آدم راحتی هستن یا فقط در رابطه با شما این مدلی برخورد میکنه؟

19. 2 کاربر از پست مفید فکور تشکرکرده اند .

فکور (شنبه 28 مرداد 91)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)