به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 آبان 91 [ 02:52]
    سطح
    14
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    199

تشکرشده 199 در 73 پست

Array

Arrow سخنی با مسیولین سایت!!!

سلام
    اول از همه ممنونم بابت راهنماییها و کمک هایی که اینجا به خودم و دوستان میشه.
    من یه خواهشی دارم ازتون.نمیدونم در چه حد امکان پذیر هست.
    اینجا یه سایت مشاوره هست.قراره کمک بشه به دوستان برای ساخت زندگی بهتر ( حالا تو مقوله ازدواج و ... ).هدف علاوه بر کمک به مراجعین برای حفظ بنیان خانواده.اموزش و تعلیم دیگران هم هست.
    گاها تاپیک هایی میبینم که اصلا به نظرم اخلاقا درست نیست بودنشون.قبح خیلی چیز ها داره ریخته میشه اینجا.با این وضع پیش بره فکر میکنم کم کم تاپیک های مثل عشق به خواهرو همجنس و ... هم اینجا میبینیم. فکر نمی کنید اینطور مسایل بهتره با مشاوره های حضوری و خصوصی حل بشه نه اینجا که یه سایت عمومی هست؟
    حالا باز اگه بیان بگن من این اشتباه رو کردم الان میخوام جبرانش کنم خوب میشه از این دید نگاه کرد که اموزنده هست و نشون میده اینکار پشیمونی میاره.ولی بعضا میان میگن من اینکارو کردم اصلا هم پشیمون نیستم اصلا هم نگین فراموشش کنم!!! خوب این ادم اومده اینجا از 4 نفر تاییدیه بگیره.اصلا چرا باید با یه قاتلی که میگه خوب کردم کشتم بازم میکشم بحث همدردی راه انداخت؟؟؟
    الان یه تاپیک مشابه دبدم تو قسمت چند همسری!!! ... این چه کاریه اخه؟؟ تو رو خدا این تاپیک ها رو قفل کنید.کسی که اومده کمک میخواد برای ادامه گناهش چه همدردی ما داریم باهاش؟؟
    یا مثلا یه تاپیک بود یه پسری یه دختر رو گول زده اون دختر 2 بار خود کشی کرده الان هم معلوم نیست تو چه وضعیه.اومده اینجا 4 تا مظلوم نمایی کرده تاییدش کنن عذاب وجدانش کم شه.همه هم فوری پیام دادن بهش اخی ناراحت نباش روحیتو خوب کن دنبالش نرو و....اونم گفت اره ولش کن من که کاری نکردم و برم دنبال بورسم ....
    این چه کاریه اخه؟؟؟

2. 3 کاربر از پست مفید زیبا خانوم تشکرکرده اند .

زیبا خانوم (دوشنبه 23 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 07 تیر 92 [ 11:23]
    سطح
    20
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 59
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    299

تشکرشده 333 در 115 پست

Array

RE: سخنی با مسیولین سایت!!!

دوست عزیزم به نظر من اینا واقعیت های جامعه هست و همه باید ازشون آگاه باشن...من خودم شخصا از این تالار خیلی چیز یاد گرفتم ...این که بگیم توی جامعه همچین چیزهایی وجود نداره که فقط میشه پاک کردن صورت مساله و نتیجه اش میشه یه سری ادم چشم و گوش بسته که به خاطر همین نادانیشون در دام خیلی اتفاقات می یوفتن
    با همه احترامی که به عنوان یه دوست براتون قائلم موافق صحبتتون نیستم متاسفانه
    من با همون تاپیکهای چند همسری یاد میگیرن که چه ساده غفلت یک طرف ماجرا می توونه طرف دیگه رو تا کجاها بکشونه........
    من از همون تاپیکهای خیانت می فهمم که چقدر ساده شناخت کافی نداشتن قبل از ازدواج و صرفا ازدواج کردن برای ازدواج می توونه چه عواقب خانمان سوزی داشته باشه.........
    امیدوارم نظر خودمو خوب بیان کرده باشم

4. 8 کاربر از پست مفید اندیشه 22 تشکرکرده اند .

اندیشه 22 (دوشنبه 23 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 12 آبان 91 [ 04:09]
    سطح
    13
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    تشکرها
    149

تشکرشده 149 در 41 پست

Array

با صحبت های زیبا خانوم تا یه حدودی موافقم ولی با همش نه

اینکه میگی یه آدم تقصیرکار میاد اینجا تا با مظلوم نمایی، بقیه باهاش همدردی بکنن تا عذاب وجدانش کم بشه، و دوستان هم میگن روحیه ت رو تقویت کن و آخی و اینا... با این حرفت موافقم. موافقم که هر کسی رو که نباید باهاش همدردی کرد و لی لی به لالاش گذاشت که!

بعضی وقتا باید به طرف اشتباهش رو گوشزد کرد و یه تلنگری بهش زد تا بیدار بشه. یا حداقل دیگرانی که میان اینجا و این نوشته ها رو میخونن بدونن که طرف اشتباه کرده. بدونن که هر گناهی،هر اشتباهی یه تاوانی داره

متاسفانه وقتی هم چیزی میگی میگن که نمک به زخم مراجع نپاش و سعی کن فقط طرف رو دلداری بدی

ولی خب اینکه میگین بعضی مشکلات رو نباید اینجا مطرح کرد، من این رو قبول ندارم
    چون همه که امکان مشاوره حضوری ندارن

ضمن اینکه واقعیت های جامعه هم چیزی نیست که بشه ازش چشم پوشی کرد. حتی مطرح کردن این نوع مشکلات ما رو بیشتر با خطرات جامعه آشنامون میکنه و باعث میشه ما اون راه اشتباه رو نریم

ولی در کل تاپیک خوبی باز کردین
    ممنون

6. 4 کاربر از پست مفید گوشت تلخ تشکرکرده اند .

گوشت تلخ (دوشنبه 23 مرداد 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 آبان 91 [ 02:52]
    سطح
    14
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
    دستاوردها:
    تشکرها
    199

تشکرشده 199 در 73 پست

Array

گوشت تلخ عزیز ممنونم از توجهت
    عزیزم اخه اینها یی که مثال زدم اصلا پشیمون نیستند از اشتباهشون!! تاکید هم دارن که فرضا اون خانوم دوم خیلی هم فرشته هست و نظر من عوض نمیشه!! یا این مورد چند همسری!! انتخابشو کرده اومده میگه پرس وجو هم کردم حلاله.فقط یکم نگرانم که دوستم فکر کنه بهش خیانت کردم که دخترش رو گول زدم!!! اینا یعنی چی؟!! یعنی بیاین بگین اخی اشکال نداره دیگه!! بعضا هم میان مینویسن که من درکت میکنم منم مثل تو بودم و حق میدم و ...!!!!
    به نظر من که یه جور توهین به اعضاست.
    من نمیگم هر تاپیک مورد داریو قفل کنن.میگم این ها که از کارشون پشیمون نیستند و فقط تاییدیه میخوان و میان تازه ما رو قانع کنن که کار خوبی هم کردن رو قفل کنن.واقعا قبح بعضی چیزا ریخته میشه!!

اندیشه جان من خودم با شما موافقم که مشکلات جامعه هستند و تا یه حدودی همه باید بدونن دور و بر چه خبره تا مواظب خودشون باشن.ولی خوب هر مشکلی رو در هر سطحی هم انتقال دادن درست نیست تو یه سایت عمومی.همونطور که خیلی برنامه ها ی تلویزیونی دسته بندی میشه که فرضا بالای 14 سال و .... .
    تو این سایت همه سنی حتی 13 ساله هم من دیدم.خوب این بچه 13 ساله میاد میبینه یه اقایی میاد یه گناهشو میگه و 4 نفر هم میگن خوب ناراحت نباش تو اون شرایط بد بودی و ... چه برداشتی میکنه؟!! چی یاد میگیره؟!!
    اگه بنا به اموزش هست که خوب موارد مشابه که پشیمون هم هستند از اشتباهشون مسلما پیش میاد که تاپیک بزنن.
    اگه هدف هدایت اون ادمه که خودش داره میگه من تصمیمم رو گرفتم و خلافش چیزی نگین!!

8. 2 کاربر از پست مفید زیبا خانوم تشکرکرده اند .

زیبا خانوم (دوشنبه 23 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 07 تیر 92 [ 11:23]
    سطح
    20
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 59
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    299

تشکرشده 333 در 115 پست

Array

خوب اینکه میگین ممکنه یه بچه کم سن و سال اینارو بخوونه قبول دارم ...درست نیست اون الان وارد این وادیا بشه...اما دیگه این به عهده خانواده هاشونه که روی دسترسی بچه هاشون به اینترنت نظارت داشته باشن و واقعا نمیشه این جا این مشکلو حل کرد

اما در مورد اینکه میگین پشیمون هم نیستن...خوب اینم خودش می توونه یه درس خوب باشه واسه شناخت بیشتر انواع تیپهای شخصیتی...بهونه هایی که می یارن یا توجیه هایی که میکنن گاها واسه من خیلی جالب و آموزندست!!!جدی میگم!(از این لحاظ میگم که ادب را که اموختی از بی ادب!!)

گاها دیدم بعضی از اعضا می یان همدردی های غیر ضروری میکنن و میگن ناراحت نباشو از این حرفا ....ولی کارشناس ها معمولا خیلی قاطع رفتار میکنن و خوب به تاپیک جهت میدن...واسه رفع این مشکل کلا مشخصه که حضور کارشناسها باید پررنگتر باشه یا حداقل اولین پست باشه که یه جهت بده به همه کسایی که بعدا می خوان پست بدن و از همدردی های الکی جلوگیری بشه و لی قفل کردن تاپیکها فکر نکنم موضع خوبی باشه! تازه شاید یه جوری همه را حساس کنه به موضوع

10. 2 کاربر از پست مفید اندیشه 22 تشکرکرده اند .

اندیشه 22 (دوشنبه 23 مرداد 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 بهمن 91 [ 02:46]
    سطح
    24
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 29
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    3,685

تشکرشده 3,700 در 587 پست

Array

سلام
    زيبا جان خيلي از حرفهاتو قبول دارم مخصوصا كه خودم ديروز فقط و فقط با خوندن يك تاپيك و نظرات باز كننده تاپيك اذيت شدم

ودر نهايت هم مدير همدردي خيلي خوب تاپيكرو جمع بندي و قفل كردن و نزاشتن به بيراهه اي كه ميگي بره

فكر كنم تو تاپيكهايي كه خيلي حساسن حتما بايد اين اتفاق بيفته و اعضاي عادي كمتر نظر بدن و بزارن كارشناسها اصولي تر روند تاپيكو پيش ببرن و با حرفها و پست هاشون مسير تاپيك رو عوض كنند(تا زمانيكه ما هم ياد بگيريم)

چون وقتي ما وارد ميشيم كار ميرسه به همون عصبانيته(هر چند حق داريم كه قبح كار اذيتمون كنه) و باز كننده هم ميرسه به همون خوب كردم و پشيمون نيستم

حالا با اون روند شايد در نهايت يه پشيموني ظاهري داشته باشن يا حداقل جاييكه هدف بازكننده مشخص شد مثل ديروز تاپيك قفل بشه

در نهايت هم من و تو و بقيه بايد ياد بگيريم زياد اين مسايل روي ذهن و فكرمون تاثير نزاره و بيشتر نگاه و ديدمون رو به مسايل بازتر كنه

ميدونم ناراحت كننده است اما هست

و يك سري تاپيك ها هم هست كه روندش مشخصه كه قراره من و شما رو وارد بازيشون كنن, مثلا مخالفت شديد و من كاملا راهم درسته و كلا تحريكت كنن جواب بدي تا برسن به حرف خودشون كه ديدي راست گفتم و حق با من بود

در واقع يه جورايي ميخوان با احساسات ما خودشون رو محك بزنن و امروز من ياد گرفتم خودمو وارد بازيشون نكنم و زياد پستهامو تو اون تاپيك دنبال نكنم و كارو بدم به دست كارشناسش

اينا براي من و تو تجربه است

تاپيك خوبي بازكردي و در نهايت من تفسير خودمو ميگم كه بايد حضور كارشناسان بيشتر باشه تا روند و قانون همدردي به درستي اعمال بشه و اسيب كمتري ببينيم هم ما و هم كساني كه اين تاپيك هارو ميخونن

ما مسوول افكار بقيه نيستيم اما مسوول افكار خودمون هستيم

موفق باشي

12. 4 کاربر از پست مفید z o h r e h تشکرکرده اند .

z o h r e h (دوشنبه 23 مرداد 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 11 دی 95 [ 13:07]
    سطح
    60
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 124
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    5,009

تشکرشده 4,547 در 875 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط زیبا خانوم
    گوشت تلخ عزیز ممنونم از توجهت
    عزیزم اخه اینها یی که مثال زدم اصلا پشیمون نیستند از اشتباهشون!! ت
    سلام زیبا خانم.
    اونا پشیمان بشن یا نشن بخودشو وخدا شون مربوط میشه ما سعی کردیم. وظیفه امون رو در قبال اون پستها انجام دادیم.

مراجعه کنند ای که اون پست هارو مطالعه میکنه مشکل مشابه ای دارد . درس عبرتی میگیرند .

من خودم شخصا اون پستهای که عرض کردید رو مطالعه کردم درس بزرگی گرفتم.

14. 4 کاربر از پست مفید پدربزرگ تشکرکرده اند .

پدربزرگ (دوشنبه 23 مرداد 91)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)