به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 13 مرداد 92 [ 19:45]
    سطح
    15
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 59
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

شکاک - بدبین - حساس -به من بگین چکارکنم؟

من حدود 3 ساله که با مردی برای آشنایی قبل از اردواج رابطه دارم. ایشون قبلا ازدواج ناموفقی داشتن .
    در 6 ماه اول رابطه کاملا روشن فکر،آرام، منطقی و ... بود یک شوهر ایده آل!!!فکر میکردم مرد رویاهامه ، هرجا میخواستم منو میبرد، باهاش راحت حرفامو میزدم، درددلامو میکردم، از من صداقت! میخواست، منم با نهایت بی عقلی همه چی رو بهش میگفتم، قبلا باکسی رابطه داشتم و بدلیل خیانت ازش جدا شدم، پسوورد ایمیلمو، وبلاگهامو، هرچیزییو که نباید میگفتم گفتم وهنووز دارم چوب صداقتمو میخورم.
    با گذشت زمان، این آقای خیلی روشنفکر و منطقی تبدیل شد به یه مرد شکاک، بدبین،بددهن، پرخاشگر، غیرتی، همه آرامشونو تبدیل به عذاب کرد.
    من حق آب خوردن ندارم بدون اجازه، اگه 2دقیقه فقط بین اس ام اس هام فاصله بیفته حتی موقع درس خوندن ،میگه مشغولم ، دارم بایکی دیگه حرف میزنم و یه هفته دعوا و بحث و فحش و قهر و توهین و تحقیر و باید تحمل کنم.
    حق ندارم برم خونه فامیل، با دوستام نمیتونم حرف بزنم اجازه ندارم شماره مو بدم بهشون! یه بار پرینت مکالماتمو گرفتم دادم بهش خودش مجبورم کرد، با اینکه هیچ شماره ای نبود توش ، میگفت من حتما با یه گوشی دیگه دارم بهش خیانت میکنم.
    اگه مهمون بیاد خونمون، حتی خالم تنهایی، من باید خودمو تو اتاق زندونی کنم که آقا راحت باشه یا از خونه برم بیرون چندساعت برم تو یه پاساژی جایی تا اونا برن. بخاطر این کارم فامیلمون با یه دید بد نگاه میکنن بهم فکر میکنن که من ازشون خوشم نمیاد.
    نمیذاره برم دانشگاه، بارها منو از وسط راه برگردونده خونه چون یکمی از موهام بیرون مونده بود!
    میگه تو میری دانشگاه اخلاق و لحنت عوض میشه ، اونجا باکی رابطه داری؟ چرا میری اصن؟من نمیخوام زنم بره دانشگاه! (اوایل رابطمون، بهش هدفمو گفته بودم که میخوام استاد بشم ) میگه اون مال اون موقع بود، بعدا دیدم جنبه نداری. به خاطرش من یه ترم از درسام عقب موندم.
    دیروز خودمو کشتم که بذاره برم امتحانمو بدم، سر جلسه هم تند تند زنگ میزد چک کنه ! بعد اینکه اومدم تا الان میگه چرا میخواستی بری؟ امتحان بهوونه بود، تو با یکی قرار داشتی
    مجبورم همش بهش دروغ بگم و این بیشتر عذابم میده. مثلا بعد از ناهار که میخواییم بخوابیم باید چندین بار از خونه بهش زنگ بزنم، سر ساعتی که تعیین کرده، اگه یه دقیقه خواب بمونم دیرتر زنگ بزنم، باور نمیکنه خواب موندم میگه رفتی بیرون اومدی!مجبورم بیدار بمونم ، بشنم یه گوشه تا سر ساعت زنگ بزنم و بگم خواب بودم.
    میگه من تن صدام بده، لحنم بده، اخلاقم بده برا همین شک ایجاد میکنم.
    مثلا وقتی میگم عزیزم دلم برات تنگ شده، میگه حواست جای دیگست مشخصه که بایکی مشغولی دروغ میگی.
    شما بگید من چکار کنم؟ حق جم خوردن از خونه رو ندارم که بخوام با مشاور مشورت کنم. صبح تا شب تو خونه میشینم، اس ام اس میدم ، بحث میکنم، صبح تا شب باید یه ریز التماس کنم ، چراشو خودم نمیدونم! چون خودش اینطوری میخواد.
    برای زن سابقش هیچ کدوم اینها رو نداشت، میگه چون عاشقمه برا من اینجوریه، اونو دوس نداشت مهمم نبود واسش، من مهمم اما!
    نمیدونم چکار کنم، چطور ازین جهنم بیرون بیام، افسرده شدم دائم اضطراب و استرس دارم، یه لحظه آرامش ندارم نمیتونم تحمل کنم. چندبار خواستم باهاش تموم کنم، وضع برتر شد. نذاشت ، جلومو گرفت با خواهش غیرمستقیم و غذانخوردن و کارنکردن و فحش و داد و فریاد و تهدید...
    نه میتونم به کسی بگم دردمو، نه برم پیش روان پزشک، با خودشم مشکلشو درمیون میذارم، میگه اونیکه باهاش رابطه داری بهتره؟ برو بااون ، با من تموم کن!

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array

RE: شکاک - بدبین - حساس -به من بگین چکارکنم؟

اگه باهاشون عقد نکردین یا رابطه جنسی نداشتین که بعدا مشکل بکارت پیدا کنین (البته اگه براتون مهمه) به نظر من دلیلی نداره خودتونو برای اصلاح ایشون رنج بدین. تمومش کنین. اما اگه ازدواج کردین که قاعدتا ناچارین پیگیر بهبود ایشون باشین. بعد اگه نشد جدا شین. دوستان میان راهنمایی می کنن.
    اگه فقط دوست بودین و مشکلی از جهاتی که گفتم نداشتین خواستین با ایشون رابطه رو تموم کنین و اگه از ایشون می ترسین و نمی دونین چطور باید بهشون بگین که تمومه از مشاور کمک بگیرین و بخواین شیوه ی تموم کردن با ایشونو با توجه به اخلاق و روحیات ایشون بهتون بگن که بعدا مشکل نداشته باشین.
    در مورد صداقت. فرق داره صداقت با اینکه حتی پسوردای ایملاتونو بدین به کسی. ادم باید یه حد برای خودش بذاره که بتونه توش نفس بکشه.
    اما در هر حال اینا نظرات من بودن و ممکنه اشتباه کرده باشم. تصمیم رو خودتون بگیرین.
    موفق باشید.

3. 3 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

meinoush (جمعه 02 تیر 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 19 تیر 94 [ 19:52]
    سطح
    83
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 255
    Overall activity: 61.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    9,194

تشکرشده 9,663 در 1,930 پست

Array

دوست عزیزسلام.به همدردی خوش اومدی.

3سال رابطه و این ارتباط زیاد؟؟!!!

مگه این اقا شوهرته که تا این حد برات تکلیف تعیین میکنه.

ازاین رابطه چی میخوای؟با خودت خوب و صادقانه بشین فکر کن ببین دنبال چی هستی؟ازدواج؟
    اگه میخوای باهاش ازدواج کنی راه و روش داره..اداب و رسومی داره.

باید رابطه دو نفرتون قطع بشه..رسما بیاد خواستگاری..باید پرس و جو و تحقیق کنید که چرا ازدواج اولش به طلاق رسید.؟

باید پیش مشاور برید تا ببینید ایا اماده ازدواج هستید؟ایا اون با ازدواج و طلاقش کنار اومده؟مناسب هم هستید؟

خونوادت باید بشناسنش..همینطور کشکی کشکی نمیشه با یه مرد مطلقه با این خصوصیات اخلاقی دوست بود به اسم ازدواج..هرچی هم میگه درست و غلط انجام بدی.

این رابطه باید کاملا قطع بشه..اگه میخواد رسما ازراه درست بیاد جلو..بعد تازه شما باید دربارش تحقیق کنید و مراحلی که گفتم رو بگذرونید و تصمیم بگیرید.

نکته مهم:بااین توصیفاتی که کردین به نظرمن مناسب ازدواج نیست و بهتره کلا بیخیالش بشید.

موفقباشید

5. 3 کاربر از پست مفید بهار.زندگی تشکرکرده اند .

بهار.زندگی (جمعه 02 تیر 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

شما آدمی یا عروسک کوکی؟

این به ظاهر آدم چه کاره شماست اینجوری برات تعیین تکلیف می کنه؟ حتی شوهر هم نمی تونه زنشو اینجوری محدود کنه.

چرا انقدر در مقابلش بی اراده ای؟خاله ت میاد خونه تون تو بری تو اتاق؟متعصب ترین آدمم این حرفو نمی زنه.

این آقا از اینکه شما رو مثل عروسک بازی می ده لذت می بره یا روانیه.همین الآن بهش زنگ بزن رابطه رو تموم کن.

اگر گفت چرا بگو تو به من اعتماد نداری.به هیچ کدوم از تهدیدات و وعده هاش گوش نده.خطتم عوض کن.

ارسال من و بهار همزمان شد.به نظر من باید اینجور آدما رو (شکاک) از مغز و قلب انداخت بیرون.

7. 5 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (جمعه 02 تیر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 بهمن 91 [ 00:56]
    سطح
    16
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    562

تشکرشده 568 در 180 پست

Array

سلام.رابطه قبل ازدواج واسه همینه که همو بیشتر بشناسین واخلاقاتون دست هم بیاد.خوب اول که همه چی گل وبلبل باید باشه اینطوریه به بعد فکر کردین؟ وقتی زیر یه سقف وشبانه روز باهم باشین تحملش غیرممکنه.تحقیق کردین علت واقعی طلاقشون چی بوده؟توفضای خیلی جدی صحبت کنین وواسه کاراش دلیل بخواین .یا چیزی اونو به شک واداشته یاپارانویا داره.تو حالت اول میشه سوتفاهم رو رفع کرد تو حالت دوم بهش وقت بدین که بره روانپزشک وبگین که تو وضع حاضر نمیتونین واسه اینده تصمیمی بگیرید.چی باعث شده اینقدر خودشو دست کم بگیره که فکر کنه دیگری رو ممکنه بهش ترجیح بدین؟لطفا این رفتارارو جدی بگیرین.برید ومبحث" گذشت هایی که تو زندگی مشترک داشتیم" تالار رو بخونید تاپیک من واینکه چیا کشیدممن بخاطر بچم وایسادمو جنگیدم .وباید مواظب چینی بند خورده زندگیم باشم که نشکنه .اگه گیریم بهترم بشن میتونید زخمهایی که تو قلب وروحتون ایجاد کرده رو فراموش کنین؟

9. 2 کاربر از پست مفید هیام تشکرکرده اند .

هیام (جمعه 02 تیر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 شهریور 00 [ 12:26]
    سطح
    73
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 122
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    640

تشکرشده 935 در 291 پست

حالت من
    Shad
    Array

سلام
    با این توصیفی که کردین این آدم نیاز به بستری داره! روانیه نه شکاک !!!
    .
    اگه تعهدی کتبی (عقد نامه) با هم ندارین اولین فرصت تمومش کنین این رابطه رو ! اون اگه اهل زندگی بود با همون خانم اول میساخت ! مطمئنا با زن اولش بیشتر از یکسال زندگیشون دووم نیاورده!
    میبینید ... تا وقتی که با کسی حداقل یکسال یا دوسال آشنا نباشی و از نزدیک باهمدیگه ارتباط نداشته باشین نمیشه درست شناختش .
    .
    احتمالا از لحاظ تحصیلات کمتر از شما هست به خاطر همین با ادامه تحصیل و دانشگاه رفتنتون مقابله میکنه.
    .
    ضرر رو از هرجا جلوشو بگیری منفعته ! اگه حسی هم نسبت بهش داری سعی کن خاموشش کنی.
    موفق باشی.

11. 4 کاربر از پست مفید saeeded تشکرکرده اند .

saeeded (جمعه 02 تیر 91)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)