به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 تیر 91 [ 03:06]
    سطح
    12
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 9
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

تردید در یک رابطه

با سلام و عرضه ادب

پسری ۲۶ساله هستم که در کشور ایتالیا شاغل به تحصیلم.از اوایل آمدنم به اینجا (کمتر از ۱سال پیش) با یک دختر خانوم ایرانی‌ آشنا شدم که ایشون هم هم زمان با من به ایتالیا اومده بود.از همون اول به ایشون علاقه مند شدم
    فکر می‌کنم مهم‌ترین دلیلی‌ که باعث این احساس شد این بود که در اولین برخورد‌ها من احساس کردم بین شخصیت ما و فرهنگ خانوادگی مون شباهت هایی هست.
    البته من در برخورد هم با این خانوم هیچ چیزی بروز ندادم که بفهمه بهش علاقه مندم.تقریبا تا ۳ ۴ماه هم خیلی‌ کم می‌دیدمش و کلا خیلی‌ هم رسمی‌ برخورد داشتیم.اما الان حدود ۴ ۵ماه که به واسطه یک سری دوست مشترک خیلی‌ زیاد رفت و آمد داریم و رابطمون خیلی‌ گرم و صمیمی‌ شده.البته باز هم از این که بهش علاقه دارم چیزی نمیدونه.توی این مدت که بیشتر می‌دیدمش متوجه شدم خیلی‌ چیزی که من فکر می‌کردم نیست.البته این که دختر خانواده داری هست و شخصیت خیلی‌ خوبی‌ داره کاملا درسته.اما دیگه مطمئن هستم کسی‌ که بتونم به عنوانه همسر روش حساب کنم نیست.چون خیلی‌ با هم تفاوت فرهنگی‌ داریم و بعضی‌ چیزامون باهم نمیخونه
    به هر حل الان مشکلی‌ که دارم اینه که ،از یه طرف اینکه الان زیاد همو میبینیم و رابطهٔ خیلی‌ صمیمی‌ داریم و خیلی‌ سعی‌ می‌کنم به عنوان یه دوست معمولی‌ بهش نگاه کنم،همون طور که اون هم بارها گفته به من به عنوان یه دوست یا برادر نگاه میکنه .فکر می‌کنم تا حدود زیادی هم موفق شدم واقعا به چشم یه خواهر بهش نگاه کنم.
    اما بعضی‌ وقتها شک می‌کنم که شاید واقعا دارم خودمو فریب میدم و هنوز بهش علاقه دارم.چون واقعا بعضی‌ وقتها واقعا دلتنگش میشم.یا وقتی‌ تماسی یا دیداری باش دارم کاملا احساسم فرق میکنه.حالا نمیدونم برای تمام شدن این وابستگی چیکار باید بکنم.آیا باید این رفت اومد هایی که باهم داریم رو قطع کنم؟

با تشکر

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 05 اردیبهشت 91 [ 07:19]
    سطح
    15
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 2
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    24

تشکرشده 24 در 13 پست

Array

RE: تردید در یک رابطه

با سلام
    "توی این مدت که بیشتر می‌دیدمش متوجه شدم خیلی‌ چیزی که من فکر می‌کردم نیست.البته این که دختر خانواده داری هست و شخصیت خیلی‌ خوبی‌ داره کاملا درسته.اما دیگه مطمئن هستم کسی‌ که بتونم به عنوانه همسر روش حساب کنم نیست.چون خیلی‌ با هم تفاوت فرهنگی‌ داریم و بعضی‌ چیزامون باهم نمیخونه "
    این تفاوت هایی که میگین ,خیلی مهم و حساس هست و فکر میکنین می تونه باعث اختلاف بشه در آینده؟
    اگر واقعا شناختتون کامله و همه ی جوانب رو سنجیدین و میدونید که به درد هم نمیخورید میتونید روابطتتون رو کم کنید و یا قطع رابطه کنید.هر چه کمتر همدیگر رو ببینید تدریجی احساستون هم کمتر میشه.

3. 2 کاربر از پست مفید nima86 تشکرکرده اند .

nima86 (چهارشنبه 06 اردیبهشت 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 خرداد 91 [ 22:10]
    سطح
    12
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

به عقیده ی من خیلی خوب شد که شناخت شما نسبت به فرد مورد علاقتون بیشتر شده و خیلی زود متوجه شدین که ایشون نمیتونستن مورد مناسبی برای ازدواج باشن.
    برای از بین بردن وابستگی و فراموش کردنشون قطع رابطه و ندیدنشون میتونه کمک کنه.مشغول کردن خودتون به درس و یا پیدا کردن دوستهای جدید هم میتونه مفید باشه.
    "فکر می‌کنم تا حدود زیادی هم موفق شدم واقعا به چشم یه خواهر بهش نگاه کنم".
    خب وقتی شما به چشم یه خواهر بهشون نگاه میکنی شاید نوع دوست داشتنتون هم برادرانه باشه و یا اینکه چون دختر خانم مورد علاقتون اینجور به شما گفته این حس دوست داشتن برادرانه به شما سرایت کرده.
    به هر حال اگر بعد از مدتی نتونستین فراموشش کنید میتونید به عنوان خواستگار و به قصد ازدواج پا پیش بگذارید و شناختتون رو بیشتر کنید اگر همونطوری که گفتید دختر خوبی هست میتونید در مواردی که با هم اختلاف دارید با گفتگو و شناخت بیشتربه توافق برسید و انتظاراتی که ازشون دارید رو بهشون بگید در مواردی جای تغییر و تفاهم وجود دارد اگر اختلافات ریشه ای و عمیق نباشه.موفق باشید

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    12
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

ممنون بابت پاسخ ها

در جواب دوست عزیز که پرسیدن آیا این تفاوت‌ها جدی هست بله مساله‌های جدی هست که نه من می‌تونم باهاشون کنار بیام نه فکر می‌کنم اون بتونه با بعضی‌ چیز‌های من کنار بیاد

در مورد صحبت دوست عزیزمون شهراد دقیقا مشکله من همینه.بذرید یه کم بیشتر توضیح بدم.ببینید ما اینجا هممون دور از خانواده هستیم و جامعه ایرانی‌‌های اینجا جالب نیست.این شده که یه جامعه ۵ ۶ نفر هستیم که خیلی‌ با هم نزدیکیم و توی مورد مختلف هوای هم دیگه رو داریم.در مورد من و این خانوم هم توی این چند ماه فکر کنم خیلی‌ به من اعتماد کرده و خلاصه من رو مثل برادر خودش میدون.(حواستون نره تو رابطه‌های ایران که همه ادعای برادری و خواهری داشتن اما...!)

من خودم خیلی‌ دوست دارم ربطم باهاش اینطوری باشه و یه جورایی مثل یه دوست مورد اعتماد و نزدیک باشم.چون دختر عقل و پختهای هست و توی خیلی‌ چیزا باش مشورت می‌کنم.کلا از اون تیپ افرادی هست که من خیلی‌ دوست دارم معاشرت داشته باشم اما از طرفی‌ واقعا تکلیف خودمو نمیدونم.بعضی‌ وقتها فکر می‌کنم هنوز دوسش دارم و دارم خودم گول میزنم که می‌خوام به خودم بقبولونم که به چشم یه خواهر بش نگاه می‌کنم.اما از یه طرف هم واقعا مطمئن هستم دختری که من واسه یه رابطهٔ جدی می‌خوام نیست و به درد هم نمیخوریم

کلا مشکلم اینه که نمیدونم چه احساسی‌ بش دارم و باید ببینمش یا نبینمش؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 مرداد 91 [ 12:53]
    سطح
    16
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 79
    دستاوردها:
    تشکرها
    463

تشکرشده 465 در 113 پست

Array

سلام -
    ببین بهر حال آدم اون کسی رو که می خواد برای ازدواج انتخاب کنه معمولا همونی نمی شه که توی ذهن ادمه بهر حال یک مقدار متفاوته
    نظر من اینه که شما اگر شناختت کامله ، می بینی شخص خوبیه ، خانواده داره ، صداقت داره یا نه خوب، می تونی دوست داشتنت رو به او اعلام کنی و نظر اون رو هم در مورد خودت بدونی ولی اگه احساس می کنی اینگونه نیست باید با گذشت زمان حضورت رو باهاش کمرنگ کنی تا لطمه ای به شما وارد نشه . سعی کن با عقلت تصمیم بگیری تا با احساست ..........
    امیدوارم تونسته باشم یه مقدار کمکت کرده باشم

7. کاربر روبرو از پست مفید یسنا تشکرکرده است .

یسنا (چهارشنبه 06 اردیبهشت 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    12
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

به نظر من ادامه ی ارتباط با این خانم بستگی به خودتون داره.اگر واقعا دوستش دارین میتونین ارتباطتتون رو حفظ کنید و اگر هم فکر می کنین براتون خوب نیست ادامه ی رابطه٬ ارتباطی نداشته باشین با هم٬ ولی اگر قطع رابطه می کنید جایی برای برگشت بگذارید .
    حالا که ایشون میتونن کمک کنن به شما, میتونین ارتباطتتون رو خیلی کم کنید و در مواقع ضروری با هم ارتباط داشته باشین.
    شما بایستی تکلیف خودتون رو مشخص کنید ,ببینید که احساستون به چه صورت هست. مسلما احساس برادرانه با احساس عاشقانه فرق داره.باید نوع احساستون رو مشخص کنید بعد با توجه به احساستون تصمیم بگیرید.آیا این توانایی رو درخودتون میبینید که دیگه ارتباطی نداشته باشین?
    من فکر میکنم قانون گروه شما اینه که همه باید به چشم خواهرو برادر همدیگرو نگاه کنن و شما میترسین که این قانون رو بشکنید و نگاهتون عاشقانه باشه.وقتی شما به این نتیجه میرسید که مثل خواهرتون دوستش دارین ارتباطتتون رو حفظ کنین براتون بهتره.

.میشه مثال بزنید این اختلافات کلیدی روکه با این خانم دارید؟
    باید نظر این خانوم هم در مورد اختلافهای فرهنگی که دارین جویا بشین شاید اونجوری که شما فکر میکنید نباشه و شاید تونستین به نتایج خوبی برسین.

یکی از راههای تشخیص احساس عاشقانه و خواهرانه در اینه که هیچ وقت در یک رابطه ی برادر و خواهری رابطه ی ج ن س ی مد نظر نیست.اگر شما به این مسایل هم فکر میکنید در مورد این خانم٬ احیانا دید شما عاشقانه هست.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    12
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط nima86
    با سلام
    "توی این مدت که بیشتر می‌دیدمش متوجه شدم خیلی‌ چیزی که من فکر می‌کردم نیست.البته این که دختر خانواده داری هست و شخصیت خیلی‌ خوبی‌ داره کاملا درسته.اما دیگه مطمئن هستم کسی‌ که بتونم به عنوانه همسر روش حساب کنم نیست.چون خیلی‌ با هم تفاوت فرهنگی‌ داریم و بعضی‌ چیزامون باهم نمیخونه "
    این تفاوت هایی که میگین ,خیلی مهم و حساس هست و فکر میکنین می تونه باعث اختلاف بشه در آینده؟
    اگر واقعا شناختتون کامله و همه ی جوانب رو سنجیدین و میدونید که به درد هم نمیخورید میتونید روابطتتون رو کم کنید و یا قطع رابطه کنید.هر چه کمتر همدیگر رو ببینید تدریجی احساستون هم کمتر میشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrad
    به عقیده ی من خیلی خوب شد که شناخت شما نسبت به فرد مورد علاقتون بیشتر شده و خیلی زود متوجه شدین که ایشون نمیتونستن مورد مناسبی برای ازدواج باشن.
    برای از بین بردن وابستگی و فراموش کردنشون قطع رابطه و ندیدنشون میتونه کمک کنه.مشغول کردن خودتون به درس و یا پیدا کردن دوستهای جدید هم میتونه مفید باشه.
    "فکر می‌کنم تا حدود زیادی هم موفق شدم واقعا به چشم یه خواهر بهش نگاه کنم".
    خب وقتی شما به چشم یه خواهر بهشون نگاه میکنی شاید نوع دوست داشتنتون هم برادرانه باشه و یا اینکه چون دختر خانم مورد علاقتون اینجور به شما گفته این حس دوست داشتن برادرانه به شما سرایت کرده.
    به هر حال اگر بعد از مدتی نتونستین فراموشش کنید میتونید به عنوان خواستگار و به قصد ازدواج پا پیش بگذارید و شناختتون رو بیشتر کنید اگر همونطوری که گفتید دختر خوبی هست میتونید در مواردی که با هم اختلاف دارید با گفتگو و شناخت بیشتربه توافق برسید و انتظاراتی که ازشون دارید رو بهشون بگید در مواردی جای تغییر و تفاهم وجود دارد اگر اختلافات ریشه ای و عمیق نباشه.موفق باشید
    راستش در مورد تفاوت همون باید بگم من در خانواده مذهبی‌ بزرگ شدم.اگر چه خودم خیلی‌ فرد مذهبی‌ نیستم اما یه سری چیزا رو رعایت می‌کنم.یکی‌ از اولین چیزهایی که باعث شد من از این خانوم خوشم بیاد این بود که یکی‌ از معدود ایرانیای اینجا بود که دیدم مثل خودم مشروب نمیخوره یا اینکه در مورد پدر و مادرش گفت که مذهبی‌ هستن.من اینا رو که دیدم گفتم خوب احتمالا خانوادش هم تیپ خانواده خودمونن.بدن دیدم نه خیلی‌ هم اینطوری نیست و مثلا گفت داداشم شراب میخوره و یا خواهرش که اینجا اومد شراب میخورد.یا در مورد موضوع‌های دیگه که حرفش پیش اومده دیدم خیلی‌ از مسأائلی که من اصلا نمیتونم باش کنار بیام واسعش خیلی‌ عادیه.یا مثلا وقتی‌ در مورد اینجا حرف می‌زنیم من میگم من با محدودیت‌های ایران موافق نیستم اما نمی‌خوام بچّم هم مثل این ایتالیائی‌ها بزرگ بشه و از همون ۱۴ ۱۵سالگی همه رابطه‌ای داشته باشه.اما اون میگه من مشکلی‌ با این موضوع ندارم،اصلا سیستم اینا درسته نه انطوری که ما بزرگ شدیم و...

یا خیلی‌ چیزی دیگه که وقت میبره تعریف کنم

به هر حل این خانوم از نظره من دختر خیلی‌ خوب با شخصیت و خانواده داری هست اما من به دردش نمی‌خورم،

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 19 تیر 94 [ 19:52]
    سطح
    83
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 255
    Overall activity: 61.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    9,194

تشکرشده 9,663 در 1,930 پست

Array

اقا مسعود سلام

خوب شما خیلی خوب و منطقی داری به موضوع نگاه میکنی و این واقعا جای تحسین داره.همونطور که خودت گفتی تفاوتهایی که دارین واقعا مهمن و میتونه براتون اگه با هم ازدواج کنید مشکل ساز بشه.

اما در مورد احساس...خوب اقا مسعود شما شرایط خاصی داری دوری از از اقوام و بودن تو یه محیط جدید و متفاوت و بیگانه همه شما رو متمایل میکنه که به دنبال یه اشنا یه هم زبون یه هموطن بگردین و اینجاست که شما و اون خانوم به سمت هم جذب میشید.

الان دنبال چی هستین؟که بفهمین احساستون درباره اون دختر چیه؟
    به نظر من اینکارو نکنید.اون دختر طبق گفته های خودتون مناسب شما نیست پس چرا سری که درد نمیکنه رو دستمال میبندین،چرا حالا که منطقی هستین دارین انقد به احساستون سک میزنید.اصلا پاپی نشید که بفهمید احساستون بهش چیه؟حتی اگه میبینید ممکنه بیشتر بهش دلبسته یا وابسته بشید رابطتونو کمتر کنید این به نفع هردوتونه..چون ادمیزاده و اینکه ما مثه خواهر برادریم زیاد حالی دلش نمیشه و ممکنه اون دختر بهتون علاقمند بشه و یا مشکل جدید درست بشه.

میدونم اونجا دایره دوستان تنگتره ولی بهتره با کسای دیگه معاشرت کنید و ازاین خانوم فاصله بگیرید.

موفق باشی

11. 3 کاربر از پست مفید بهار.زندگی تشکرکرده اند .

بهار.زندگی (پنجشنبه 07 اردیبهشت 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    12
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط بهار66
    اقا مسعود سلام

خوب شما خیلی خوب و منطقی داری به موضوع نگاه میکنی و این واقعا جای تحسین داره.همونطور که خودت گفتی تفاوتهایی که دارین واقعا مهمن و میتونه براتون اگه با هم ازدواج کنید مشکل ساز بشه.

اما در مورد احساس...خوب اقا مسعود شما شرایط خاصی داری دوری از از اقوام و بودن تو یه محیط جدید و متفاوت و بیگانه همه شما رو متمایل میکنه که به دنبال یه اشنا یه هم زبون یه هموطن بگردین و اینجاست که شما و اون خانوم به سمت هم جذب میشید.

الان دنبال چی هستین؟که بفهمین احساستون درباره اون دختر چیه؟
    به نظر من اینکارو نکنید.اون دختر طبق گفته های خودتون مناسب شما نیست پس چرا سری که درد نمیکنه رو دستمال میبندین،چرا حالا که منطقی هستین دارین انقد به احساستون سک میزنید.اصلا پاپی نشید که بفهمید احساستون بهش چیه؟حتی اگه میبینید ممکنه بیشتر بهش دلبسته یا وابسته بشید رابطتونو کمتر کنید این به نفع هردوتونه..چون ادمیزاده و اینکه ما مثه خواهر برادریم زیاد حالی دلش نمیشه و ممکنه اون دختر بهتون علاقمند بشه و یا مشکل جدید درست بشه.

میدونم اونجا دایره دوستان تنگتره ولی بهتره با کسای دیگه معاشرت کنید و ازاین خانوم فاصله بگیرید.

موفق باشی

قطع رابطه بهترین کار هست.

13. کاربر روبرو از پست مفید shahrad تشکرکرده است .

shahrad (چهارشنبه 06 اردیبهشت 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    12
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

راستش خودم هم دارم به این نتیجه می‌رسم که باید رابطمو باهاش قطع کنم.اما واقعا فعلا نمیتونم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)