به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 15 آبان 91 [ 04:50]
    سطح
    14
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 4
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

من به شوهرم علاقه ندارم چکارکنم

سلام
    من سوالی دارم که این روزهاتمام فکرم هرلحظه مشغوله
    من به پسرعموم چند سال بود که خواستگارم بود
    پسرخوبی ازنظرهمه میومد اما من علاقه ای بهش نداشتم .ماچون خانوداه پدری مذهبی هستند.جز سلام وعلیک هیچ شناختی دیگه نداشتم.البته ایشون چند جلسه بهم تدریس هم میکردند.اما من تمام اون لحظات مثل برادر به ایشون نگاه میکردم
    تااینکه تحت شرایطی وقتی دوباره بحث ازدواج باایشون شد من کم کم راضی شدم.چون نمیتونستم ایراد خاصی بگیرم البته شناختی هم نداشتم اما تمام لحظه هابه این امید بودم که ایشون بامحبتشون دل منو نرم میکنند
    امابه محض خوندن صیغه نامزدی من حالم بدترشد.اصلابرام قابل قبول نبود که بخوادپسرعموم شوهرم باشه یه حس محرمیت برادرانه همش تووجودم بود.20روز نامزدبودیم.من اون زمان بااینکه قصدم این بود که ازدواج کنم تاکمترگناه کنم.اماازافسردگیو از حماقتم نمازنمیخوندم برام مهم هم نبود ایشون هم بخونن یانه.
    گذشت و گذشت من تمام دوره نامزدی تلاش میکردم که بهم بزنم اماچون فامیل بود نمیشد.وپیش مشاورهم رفتم اگه به ظاهر مسایل نگاه میکردیم ماخیلی متناسب بودیم و من هیچ دلیلی جز اینکه دوستش ندارم نداشتم.بنابراین ادام دادم چون گفتن عشق وعلاقه یه شبه به وجودنمیآد!
    یه مدت بعد عقد خوب بودیم.یعنی من خودمو باچیزاه دیگه وتلقیین آروم میکردم
    الان بعد 5 ماه هنوزم دوستش ندارم.حتی بعدازشناخت جدیدی که پیداکردم همون قدر نگاه مثبتی که داشتم ازبین رفت.من دوباره به خداپناه آوردم وازش کمک خواستم.اما اعتقادات ضعیفتر شوهرم به من منواز انگیزه میندازه.حالامن نمدونم چکارکنم.نه علاقه ای نه حسی واسه ادامه دادن میترسم عروسی کنم و همینجور باشه .نمیخوام دل کسیو بشکنم و اشتباه کنم ازاون ورخودم هم دارم افسرده میشم

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,023 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

RE: من به شوهرم علاقه ندارم چکارکنم

سلام دوست گرامی

نمیتونستی ایراد خاصی بگیری...؟ایراد بزرگتر از اینکه بهش علاقه نداشتی؟!!!

آخه مگه زندگی به همین الکیه؟حالا که محرم شدید سعی میکردی بهم بزنی؟

بله...عشق و علاقه یک شبه به وجود نمیاد.اما باید یه علاقه ابتدایی باشه که زندگی روش بنا بشه...

شما تا همینجاش هم دوست عزیز اشتباه زیادی کردی...

الان هم اگر از همدیگه جدا شید مهر یک ازدواج نا موفق بر پیشونی هر دوتون خورده.
    در واقع دوست عزیز شما با این رو دربایسی نادرستی که داشتی برای اینده خودت و پسر عموت مشکلاتی رو ایجاد کردی...

اما یک سوال
    میخوای ازش جدا شی و نمیدونی چطور اینکار رو بکنی؟یا اینکه میخوای نسبت بهش علاقه مند بش؟

البته خانومی نباید بسوزی و بسازی اما باید تاوان اشتباهی رو که در حق خودت و مهم تر از همه در حق پسر عموت کردی بپردازی...
    البته اگر جوابت به سوالم این بود که دنبال ایجاد علاقه و انگیزه هستی کمی بیشتر از خصوصیات مثبت و خوب همسرت و شرایط اجتماعیش برام بنویس
    ضمنا سن جفتتون رو هم بنویس و اینکه تحصیلاتتون چیه
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

3. 2 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

maryam123 (چهارشنبه 02 فروردین 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

ازلحاظ ظاهری متناسبیم
    درواقع میدونین از نظر من تنها حسنی که همه موقع ازدواج بهم می گفتن و من براساس اینا خواستم منطقی عمل کنم اینابوده
    از نظرظاهری خوب
    تحصیلات بالا
    ازنظراخلاقی خوشرو و همه میگفتن پسرآرومیه
    و چون من یه مفدار مغرور بودم همه میگفتن که اینجوی تعادل برقرار میشه
    میدونین مشکلات من یکی دوتا نیست یعنی انفد ریز ریز و کوچیکه بعصی وقتا فکر می کنم شاید خوشی زده زیردلم یا شاید ناشکرم

اما مسئله اساسی که من ازهمون اول دچارمشکل شدم اینه که اون خودش میخواد به من تکیه کنه !یعنی من احساس نمیکنم کسی حامی منه مخصوصا این اواخر احساس می کنم شبیه مادری شدم که باید ریزریز مشکلات اخلافی و کاستی ها کمبودارو بهش تذکر بدم واصلام کنم واین خیلی اذیتم می کنه
    دارم کمکم متوجه مبشم اون شنات کلی که من ازش داشتم و اونی که همه میگفتن نیست چون آدما تا زمانی که صمیمی نشن و برخوردهای نزدیک تر نداشته یاشن یه سری خصوصیاتشونو یروز نمی دن
    من بعد عقد سعی کردم که بهش عادت کنم و بپذیرمش وحتی بااینکه اون ادعا میکرد خیلی دوستم داره و ایده آل من میشه اما من سعی کردم شبیه اون بشم و با خودم راحتش کنم تا خودواقعیشو نشون می ده ودر ظاهر من احساس می کردم فرد مهربون و باگذشتیه و ختما ابن خصوصیات رومن تاثیر میذاره واسه دوست داشتنش
    اما انگار همش اون حس که ایشون منو راضی نمی کنه وجود داره

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

خوب میشه لطف کنید برام بگیداونا آخرش چکارکردند؟
    البته اینجوری نیست که هیچ ایرادی نداشته باشه اتفاقا مشکل من اینه که ایرادهایی که داره شاید قابل حل باشه باگفتن و کارکردن روش اما باعث میشه من بهش علاقه نداشته باشم
    میدونید عشق ودوست داشتن توزندگی بوجود بیاد باعث میشه آدم عیب و مشکلاتو نبینه و این باعث استحکام زندگی میشه اما من دقیقا نمیدونم این دوست داشتنه چجوری پیش میاد

Banned
    آخرین بازدید
    جمعه 10 آبان 92 [ 13:08]
    دستاوردها:
    500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    285

تشکرشده 366 در 142 پست

Array

مهم نیست اونا چه کار کردن، مهم نیست که ایشون عیب داره یا نداره... مسئله ی شما چیز دیگه س...

به قول خانم ani دوربین رو بگیر سمت خودت

شما تصور ذهنی ئی که از ازدواج داشتی، این نبوده... مرد رویاهات، خیلی رمانتیک تر و عجیب تر از پسرعمویی که 25 ساله پسرعموته بوده... مرد رویاهات شاهزاده بوده حتی... ترسیدی همینم گیرت نیاد، جواب مثبت دادی، حالا خورده توی ذوقت

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

خوب مرسی آقای rudeboy از راهنماییتون
    برفرض که این بوده جالا شما الان کمکم کردید؟

Banned
    آخرین بازدید
    جمعه 10 آبان 92 [ 13:08]
    دستاوردها:
    500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    285

تشکرشده 366 در 142 پست

Array

بله، کمک کردم.

اگر این باشه مشکلتون، حداقل الان می دونید چیه و می تونید دنبال راه حلش بگردید.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

خوب تا حدودی اینجوری بوده .یعنی من تحت شرایط اجتماعی و خانوادگی ازدواج کردم من قبلا جواب رد به خواستگاری ایشون داده بودم و گفته بودم ایشون فقط برای من یه پسرعمو اند
    امابعدا به خاطراینکه ایراد خاصی نمیتونستم بگیرم جزاینکه بهش علاقه ندارم و اینکه میخواستم منطقی تصمیم بگیرم درصورتی که خیلی آدم احساساتی و حساسی هستم
    من تمام این مدت داشتم سعی می کردم با خصوصیات خوبش کناربیام اکا درواقع داشتم باخودم میجنگیدم تا ایده آل هامو پایین بیارم حتی دیگه تو این مسیرخودمم فراموش کردم
    علایقم کارم و توانایی هم برای اینکه بتونم به اون این فرصتو بدم تا ازمن بالاترقراربگیره .تا بتونم بهش تکیه کنم و دوستش داشته باشم
    اما به خودم اومدم دیدم دارم خودمو گول میزنم
    اما ازون طرف دلم نمیخواد بازندگی کسی بازی کنم
    البته اون موقع خواستگاری به من قول داده بود تا ایده آلم بشه حتی من گفتم که من خیلی سختگیر و حساسم منو اگه میشناختی چنین قولی نمیدادی
    اما اون بازم سزحرفاش وایساد و گفت میتونم بشم انقد محکم گفت که من دیگه نتونستم بهونه دیگه بیارم

اما الان میبینم اصلا کار اون نیست خیلی از رفتاراش باب میل من نیست پسر بدی نیسا واسه همینه عذاب وجدان میگیرم
    اما من ختی طرز ابرازعلاقه ش به خودم هم حتی دوست ندارم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

ممنونم آسمان مهتابی با خوندن مطلبت واقعا یک لحظه جاخوردم که چقدردنیاکوچیکه جقدر سرنوشت های شبیه به هم ممکنه واسه آدما اتفاق بیفته !کاش میشد بهم پیغام خصوصی بدیم اما امگار این امکان وجد نداره
    نمیدونم حالا که ایناروگفتی من ترسم بیشترشد .نه اینگه نگی اما من حالا که علاقه ای ندارم و فقطادای زندگیو دارم درمیآرم اونوقت شوهر منم یه روز قاطی میکنه و از سرد بودن من جا میزنه و بهم خیانت میکنه یعنی چی میشه

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 19 تیر 94 [ 19:52]
    سطح
    83
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 255
    Overall activity: 61.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    9,194

تشکرشده 9,663 در 1,930 پست

Array

اسمان مهتابی عزیز از اینکه تجربه دوستت رو به عنوان کمک به مراجع بیان کردی ازت تشکر میکنم اما پیشنهاد میدم شما اول تاپیک افتهای احتمالی مشاوره رو مطالعه کنید.

مورد دوست شما موضوعیه که خیلی مفصل میشه دربارش صحبت کرد و خطاهای گوناگون تو همین چند خطی که نوشتین کاملا مشهوده.

دوست عزیز پشیمانم.
    انتخابی که گفته میشه باید بر اساس منطق باشه بعد ازوجود داشتن جاذبه و کشش اولیه بین طرفین هست و به این معنیه که دوره شناخت باید طولانی و با منطق باشه.

مورد بعد اینکه نه شما و نه اون اقا و نه هیچکس دیگه نمیتونه به راحتی تغییر کنه و اگه تغییری هم قراره بوجود بیاد فقط و فقط زمانیه که خود اون شخص قلبا تصمیم بگیره که تغییر کنه.پس شما رو شخصیت فعلی شوهرت حساب باز کن.

اما الان شما عقد هستید یعنی رسما زن و شوهر شدین پس ارزش اینو داره که نهایت تلاشتو بکنی تا در نهایت هر تصمیمی که گرفتی جایی برای حسرت باقی نمونه.

یکبار دیگه بدون پیش فرض ذهنی دوسش ندارم نقاط قوت و ضعف رابطتونو رو بنویس.
    دوست عزیزم اگه رابطه شما اشکالی داره 100 در 100 شما هم مقصر بودی اما این معنیش این نیست که نمیشه کاری کرد.رابطه زن و شوهر مثل یه نهاله که نیاز به مراقبت زن و مرد داره تا تبدیل به یه درخت تناور بشه پس لازمه هم تو و هم شوهرت تلاش کنید.

خیلی از دلخوری ها بخاطر ضعف شخصیت زن و مرد نیست بخاطر نداشتن مهارت ارتباطیه..مهارتهای زناشویی هم مثل هر مهارت دیگه ای یاد گرفتنیه..

از همین الان هر دوتون شروع به مطالعه کنید تا تفاوتهای روحی زن و مرد و نکات مهم زندگی زناشویی رو یاد بگیرید.
    مقالات و تاپیکهای زیادی تو همین تالار وجود داره که میتونی با سرچ پیداشون کنی.
    کتابهای روانشناسی و ادامه دادن مراجعه هردوتون به مشاور رو هم پی بگیرید

و تا زمانی که به مشکلات بوجود اومده غلبه نکردین ازدواج نکنید.

12. 6 کاربر از پست مفید بهار.زندگی تشکرکرده اند .

بهار.زندگی (یکشنبه 13 فروردین 91)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)