به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 18 بهمن 91 [ 01:23]
    سطح
    14
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 50
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

ازدواج با یه اقای یونانی

سلام به همگی و امیدوارم حالتون خوب باشه.
    من یه دختر 23ساله هستم و تازه از رشته مهندسی یکی از دانشگاه های سراسری تهران فارغ التحصیل شدم. اسمم یونانی هست و چند وقت پیش به خاطر اسم و ظاهر یونانی تو یه وبسایتی یه اقای یونانی بهم پیام داد و ابراز تعجب کرد که من از تهرانم. کم کم از طریق اینترنت با هم اشنا شدیم و الان حدود 1.5 ماهه که هر روز با وبکم صحبت می کنیم و اس ام اس هم میدیم. وقتی شروع به صحبت میکنیم دیگه نمیتونیم متوقفش کنیم و خیلی روزها 8-10 ساعت حرف زدیم و گذر زمانو احساس نمی کنیم. و این خیلی برای هر دومون تازه و متفاوت بود. من که تقریبا همه حوصلمو سر می برن و حرف خاصی ندارم با اکثر آدما بزنم.
    این اقا 32 سالشه و خوش قیافه است . لیسانس کامپیوتر داره ، کار میکنه و دوتا خونه داره . قبلا دوست دختر داشته ، راستش من هیچ وقت نخواستم جزئیات روابط قبلیشو بدونم چون اذیتم میکنه با این که خودش گفت هر چی بپرسم راستشو بهم میگه. از سال 2009 کاملا توبه کرده و هیچ رابطه ای نداشته و به هیچ وجه نمیخواد که قبل از ازدواج داشته باشه، من سر این موضوع خیلی باهاش صحبت کردم هر دفعه ابراز پشیمونی و شرمندگی کرد و گفت من هم نباید اشتباهات اونو تکرار کنم. به شدت به خدا اعتقاد عملی داره و کلی هم با من در این مورد حرف زده چون من زیاد ادم معتقدی نیستم. هر هفته یک شنبه ها کلیسا میره. درمورد گذشته ی من هم همه چیزو پرسیده و متاسفانه یکی دو مورد سال ها پیش من رابطه نامناسب جزئی داشتم که وقتی بهش گفتم گفت اشکالی نداره، هممون اشتباه می کنیم و مهم اینه که پشیمونم و هرگز تکرارشون نخواهم کرد.
    4 سال تو مدرسه امریکایی تو عربستان درس خونده و من هم انگلیسیم خیلی خوبه و از نظر زبان مشترک انگلیسی مشکلی با هم نداریم.
    خانواده خوبی نداره و پدر مادرش خیلی ساله از هم طلاق گرفتن و پدرش یه خانواده دیگه داره. تو بچگی و نوجوونیش خیلی خیلی اذیت شده و به همین خاطر از طلاق بیزاره و میخواد مطمئن بشه من ازش طلاق نمی گیرم و هر مشکلی پیش اومد با هم حلش میکنیم. خودشم به خاطر حفظ زندگی و همسرش حاضره هر کاری بکنه که اونو راضی نگه داره. داشتن بچه هم براش الزامی نیست اما من دوست دارم.
    اخلاقش خیلی خوبه ، واقعا فهمیده است.خیلی وقت ها من بچه بازی و بداخلاقی درمیارم و واقعا نحوه برخوردش منطقی و ملایم و بدور از عصبانیته. ورزشکاره ، مشروب نمیخوره و سیگار هم نمیکشه و به من گفته اصلا نمی تونه قبول کنه من مشروب بخورم، من قبلا گاهی میخوردم برای فراموش کردن مشکلات اما اون با من حرف زده و سعی کرد کمکم کنه قویتر باشم و به این چیزا پناه نیارم.
    من نمیخوام یونان زندگی کنم به خاطر زبونش و هم این که رویاهای خودمو دارم و میخوام ارشد بخونم و کار عالی تو یه کشور انگلیسی زبان پیدا کنم ، میگه مشکلی نداره و هر زمان من شغل یا دانشگاه مورد نظرمو پیدا کردم اون حاضره کار و کشورشو رها کنه و با هم بریم.
    اون می خواد با من ازدواج کنه ، تصمیم داره یه ماه دیگه بیاد ایران که همو ببینیم و تصمیم بگیریم، با وجود نگرانی ای که در مورد شرایط ایران داره و نمیدونه وضعیت الان برای خارجیها امن هست یا نه. اما نمی تونه( نمیتونیم) این جوری اینترنتی ادامه بدیم.
    به نظر شما 9 سال اختلاف سن بعدا مشکل ساز نمیشه؟ من هر کاری می خوام بکنم اون تجربشو داره و کلی راهنماییم می کنه که همشون هم مفیدن. این خوبه یا بد؟ یه جوری نباشه که عملا تمام تصمیم ها رو اون بگیره یا نظرات منو جدی نگیره. گاهی احساس می کنم تو دو مرحله متفاوت از زندگی هستیم. من تازه میخوام زندگیو شروع کنم و اون میخواد به حالت ثبات برسه.
    روابط قبلیش بعد ازدواج اذیتم نمیکنه؟ اوایل خیلی برام آزار دهنده بود ولی بعدا که چندین مرتبه ابراز پشیمونی و حسرت کرد و گفت که هرگز به روابط گناه آلود و غلط گذشته فکر نمیکنه و اونا تاثیر و جایی در زندگی با همسرش ندارن خیلی احساسم بهتر شد.
    امکان این که خانوادش رو بیاره ایران نیست .پدر و مادر من هم انگلیسی نمیفهمن نمیدونم چکار کنم، چه طور با پدر و مادرم حرف بزنه ،اونا رو راضی کنم، چکار کنم بهش اعتماد کنن؟ من اصلا با پدر و مادرم راحت نیستم. حتی نمی تونم به مادرم بگم با اون اشنا شدم چون بلافاصله منو محکوم میکنه و اولین چیزی که میگه اینه که اینترنت قابل اعتماد نیست و من بچه ام و احساساتی و حماقت کردم و...همین طور وقتی میاد ایران من چطور بهتر بشناسمش و تصمیم درست بگیرم؟
    در ضمن قصد مسلمون شدن نداره ، مخصوصا به خاطر 4 سالی که تو عربستان بوده . البته چون من قلبا مسلمون نیستم نمی تونم اصرار کنم اون مسلمون بشه در حالی که خودش واقعا به مسیحیت اعتقاد داره . حتی حاضر نیست برای ازدواج تو ایران به دروغ مسلمون بشه ( کلا از دروغ بدش میاد)، و تنها راهش ازدواج تو سفارت یونانه. اما پدر و مادر من که قبول نمیکنن.
    خواهش می کنم کمکم کنید. ممنونم .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 27 خرداد 92 [ 14:42]
    سطح
    33
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 68
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    452

تشکرشده 458 در 140 پست

Array

RE: ازدواج با یه اقای یونانی

آرته عزیز
    برای یک ازدواج موفق هم کفو بودن از هر نظر لازمه. گاها حتی تفاوت آداب و رسوم و فرهنگ بین دو تا شهر یک استان هم مشکل سار میشه چه برسه به اختلافات فرهنگی دو تا مملکت متفاوت.
    قصدم از گفتن این حرفا این نیست که بگم ازدواج نکنین بلکه میخوام بگم بهتره همه جوانب رو بسنجین و قبل از گرفتن تصمیم قطعی اجازه ایجاد رابطه عاطفی رو ندین. ضمنا پدر و مادرتون بیشتر از هرکسی تو دنیا صلاح شما رو میخوان به نظرات اون ها هم توجه کنید.
    امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیرین.

3. 6 کاربر از پست مفید parvane123 تشکرکرده اند .

parvane123 (سه شنبه 16 اسفند 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 03 شهریور 94 [ 14:10]
    سطح
    76
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 216
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6,166

تشکرشده 6,121 در 1,114 پست

Array

آرته
    تو این مدت کوتاه یک ماه و نیم چطور به این همه شناخت رسیدی!

اینکه واقعا مسیحی معتقده
    اینکه مشروب نمی خوره
    توبه کرده
    اخلاقش خیلی خوبه
    واقعا فهمیده است....

یه طوری حرف می زنی انگار 10 ساله می شناسیش

آرته جان من در مورد اینکه این آقا حقیقت رو می گه و واقعا شما رو دوست داره برای ازدواج یا نه حرفی ندارم

فقط این رو به شما بگم که از این فاصله دور اونهم به زبان انگلیسی شما نمی تونی شناخت درستی از ایشون پیدا کنی و هیچ تضمینی وجود نداره که حرفای اون اقا راست باشه

چرا به فکر ازدواج با اون افتادی؟این سوال رو از خودش پرسیدی که چرا می خواد با شما ازدواج کنه ؟

5. 6 کاربر از پست مفید نازنین آریایی تشکرکرده اند .

نازنین آریایی (سه شنبه 16 اسفند 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,024 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام آرته جان

از راه اینترنت و تلفن نمیشه برای ازدواج شناخت پیدا کرد
    این رو هم دقت کن که دو تا ایرانی با هم از یک شهر ازدواج میکنند باز هم باهم اختلاف فرهنگی دارن
    مثلا یکیشون بچه شرق تهرانه یکیشون بچه جنوب تهران

من هم خانواده پدریم همه شون ازدواجهاشون با افرادی از کشورهای دیگه بود
    عمه ام با یه مرد ایتالیایی و عموم با یه زن آلمانی ازدواج کردن که نتیجه هر دو ازدواج طلاق بود.
    عمه و عموم همیشه مگفتن اختلاف فرهنگیمون زیاد بود
    مثلا زن عموم بنا به عادت و فرهنگش با همه مردا دست میداد روبوسی میکرد باهاشون پارتی و ..میرفت و وقتی عموم اعتراض میکرد تمام فامیل زنش بهش انگ نرمال نبودن میزذن

این مثال رو زدم که همه جوانب رو در نظر بگیری

خیلی دقت کن خانومی
    اگر حالا ازدواجتون جور شد قبل از هرچیزی ازش بخواه که ازمایش ایدز بده

موفق باشی
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

7. 5 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

maryam123 (سه شنبه 16 اسفند 90)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,670

تشکرشده 36,012 در 7,405 پست

Array

آرته عزیز

به همدردی خوش آمدی

عزیزم

شما کاملاً احساسی و هیجان زده داری پیش میری .

هم راه آشنایی شما مطمئن نیست ، هم نوع انتخاب شما

باید بدونی در اروپا روابط دختر پسر به دید گناه بهش نگاه نمیشه و اینکه ایشون میگه توبه کرده و تا ازدواج نمیخواد رابطه داشته باشه ، جای تعجب داره . آیا ممکن نیست بخواد خود را همفکر نشان دهد و .....
    خانمی در ایران گاه طرف با عشق و تفاهم ازدواج میکنه و میره دچار مشکل میشه ، چه رسد به ازدواج با یکی از یک کشور دیگر .

نکته مهمتر این است که نشانه های تعارض در شما وجود دارد که قطعاً در زندگی شما با هرکسی ممکنه مسئله سازی کند ، چه رسد به ازدواج با یک غیر ایرانی غیر مسلمان .در هر حال این ازدواج یک ریسک هست و شما هم کاملا احساسی داری عمل می کنی . خودت هم به مواردی اشاره داشته ای که جای تأمل دارد از جمله فاصله سنی و ....

این لینکها را در خصوص تعارضها بخوان :

http://www.hamdardi.net/printthread.php?tid=19997

http://www.hamdardi.net/printthread.php?tid=20001

.

9. 5 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (سه شنبه 16 اسفند 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 11 فروردین 91 [ 14:53]
    سطح
    15
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 82
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 3 پست

Array

آرته عزیز شاید من خیلی بد بین باشم اما طبق تجربه بهت میگم این کارت اشتباهه.
    من دوستی داشتم دوران دبیرستان که سه سال با پسری آشنا بود ،از نزدیک توی یه محل ،هر چقدر مخالفت کردم گوش نکرد تصور کن 2 سال بعد از ازدواجش جدا شد 1 سال بعدبرای جبران ازدواج اولش با یه آفایی از کالیفرنیا نامزد کرد اما اون رابطه هم به هیچ جا نرسید.
    تو اینترنت و پشت تلفن خیلی راحت میشه دروغ گفت. خیلی راحت تر از اینکه بشه تصور کرد. از من به عنوان یه خواهر بشنو زندگیتو تو اینترنت به بازی نگیر.میدونم خیلی بد بینانه است اما به نظر من آقایی که اول با همه چیز موافقه خدا میدونه چه ریگی به کفششه که میخواد آدم رو به دست بیاره.
    در ضمن یه چیز دیگه تا جایی که من میدونم عقد دختر مسلمان با پسری غیر مسلمان باطله البته مطمئن نیستم.
    این تجربه منه بازم خودت باید عاقلانه تصمیم بگیری.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 16 مهر 91 [ 11:41]
    سطح
    16
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 82
    دستاوردها:
    تشکرها
    34

تشکرشده 34 در 16 پست

Array

سلام عزیزم ...
    به نظر من شما هر شناختی از ایشون داری همونیه خودش برات گفته .. گفته من رابطه داشتم و الان ندارم و حتی توبه کردم تا اونجا که من دیدم و شنیدم برای اونا این موضوع اصلا مهم نیست یعنی رابطه قبل از ازدواج براشون کاملا قابل حل هست و اینکه منطقیه اینکه دروغ نمیگه اینکه به این زودی قراره ازدواج گذاشته شده !!!!! من و همسرم یک سال و نیم هست که همیشه با همیم ولی من اینهمه از اون شناخت پیدا نکردم وخیلی از رفتاراش عملا با گفته هاش متفاوت بود چونکه اصولا آدما خودشون رو اونی تعریف میکنن که بهتره و این تو عمله که واقعا شناخته میشه ،من نمیگم و درواقع اجازه ندارم بگم که دیگه بهش فکر نکن اما ....به نظر من خیلی خیلی بیشتر فکر کن 1چیز مهم دیگه رو نباید فراموش کنی شاید الان اون آقا از هر کسی برات مهم تر باشه و بگی که اگه اون واقعا به این خوبی که میگه باشه پس همه چی حله آممممما اینو بدون که بعد از اینکه تمام شور و اشتیاق اولیه عادی شد میفهمی که خانوادت و حمایتش خیلی مهم تره اینکه اونا انتخابت رو قبول داشته باشن ، اینکه همسرت در مورد خودت و خانوادت چی فکر کنه ! به اینا پیش خودت جواب بده :
    چرا با این آقا اینقدر راحتی؟چرا باهاش بیشتر از بقیه صحبت میکنی؟چرا فقط تو 1/5 ماه تصمیم به ازدواج گرفتید ؟ چرا ایشون میخواد با شخصی غیر یونانی ازدواج کنه؟مگه تو کشور خودش هم فکر نیست ؟ آیا در عمل ایشون همین آدمه ؟ این اختلاف سنی ، اختلاف ملیتی ، اختلاف فرهنگی .... آیا توان رویارویی با اینا رو داری؟خیلی ها از دو کشور مختلف با هم ازدواج میکنند و زندگی خوبی هم دارند اما عزیزم آشنایی اونا مطمئنا دیگه از طریق اینترنت و جامعه مجازی نبوده اونا تو جامعه واقعی روبه رو شدن و مدت آشناییشون خیلی بیشتر از این 1/5 ماه بوده مطمئنا .....خیلی فکر کن ، فکر کن ازدواج کردید و حالا روز بعد ازدواجتونه ... همه چیز رو رویایی نبین سعی کن واقع بینانه فکر کنی ...

12. کاربر روبرو از پست مفید همتا تشکرکرده است .

همتا (چهارشنبه 17 اسفند 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 خرداد 93 [ 23:52]
    سطح
    33
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 111
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    209

تشکرشده 209 در 78 پست

Array

به نظر من هم این کار اشتباهه . شما هرگز نمی تونی یه آدم رو از پشت چت بشناسی و معلوم نیست دروغ می گه یا راست ! هزار جور آدم شیاد و دزد از این راها هزار جور بلا سر دخترای مردم میارن پس من اگه باشم هرگز اعتماد نمی کنم . لازمه ازدواج شناخته و اون شناخت رو شما با اینترنت به دست نمیاری . حالا چه می خواد طرف خارجی باشه چه ایرانی .

اینکه خانواده اون آقا از هم پاشیدس هم یه امتیاز منفی دیگه . اینجا توی خارج اینا فرهنگشون کاملا با ما فرق داره . به محض اینکه نخوان رابطه رو ادامه بدن رک می گن و به ازدواج پایان میدن ! براشون خیلی چیزا مثل ما اصلا مهم نیست و این آقا بنظرم با شما صادق نیست و واقعیت رو نمیگه !

حرفایی که بهت زده غیر منطقیه دختر خوب . چطور ممکنه یکی تا شما دانشگاهتو پیدا کردی همه چیزشو ول کنه و بیاد پیش شما ؟! زندگیشو چطور می خواد اداره کنه ؟ کار پیدا کردن این روزا تو بیشتر کشورای اروپایی واقعا سخته ...

بدتر از همه اینکه رابطه قبل ازدواج اینجا کاملا طبیعیه ... این آقا داره سعی می کنه عقایدشو موافق عقاید شما نشون بده دوست عزیز !‌ تو طرز فکرت و فرهنگت کاملا با اینا فرق داره ... و اینا همش مشکل سازه ...

من نمی گم ازدواج با مرد خارجی از بیخ و بن غلطه ... اگه از نزدیک بشناسیش و خارج زندگی کرده باشی و فرهنگ اینارو بیشتر بشناسی فرق می کنه ... توشون آدمای خوب هم هستن بله ... حتی مسلمان هم دارن و از ما هم خیلی به آداب و رسوم و نماز و اینا مقید ترن ... اما باید از نزدیک نسبت بهشون شناخت پیدا کنی ، توی دوست های من کسانی هستن که با همکلاسی هاشون ازدواج کردن و الانم ۵-۶ سال گذشته و فعلا که راضین !

اگه می خوای با مرد خارجی ازدواج کنی باید پیه خیلی چیزا رو به تنت بمالی ... یه چیزایی از نظر ما ارزشه که از نظر اینا نیست ! مثل مثالی که maryam123 زد .

وقتی حتی کنار یکی هستی و هزار جور بالا پایینش می کنی بعدها که تو زندگی میری خیلی چیزا رو می فهمی که اصلا انتظارش رو نداشتی چه برسه به کسی که اصلا هیچ تصوری از فرهنگش ، زندگیش و ... نداری . این آدم می تونه همه چیزو هم دروغ گفته باشه ... تحصیلاتشو مثلا ... از کجا می خوای بفهمی اعتیاد و هزار مرض دیگه نداشته باشه ؟! الکلی و اینا نباشه ؟! می خوام بگم احتمال هر چیزی هست . اصولا کیس های خوب نمیان تو اینترنت دنبال همسر بگردن . چون آدمی که خوش تیپه و تحصیلات داره دور و برش دختر زیاده ، در ضمن کسی که کار و زندگی داره بیکار نیست بیاد تو اینترنت دنبال همسر بگرده و با شما روزی ۸ ساعت صحبت کنه ! ... پس بدون حتما یه جای کار می لنگه !

موفق باشی عزیزم

14. 3 کاربر از پست مفید melisaa تشکرکرده اند .

melisaa (چهارشنبه 17 اسفند 90)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,670

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط آرته
    وقتی شروع به صحبت میکنیم دیگه نمیتونیم متوقفش کنیم و خیلی روزها 8-10 ساعت حرف زدیم و گذر زمانو احساس نمی کنیم.
    این اصلاً مثبت نیست عزیزم

اینها کدهای قابل توجهی هست .

یک مرد ، با یک تجربه ازدواج ، روزی 8 تا 10 ساعت اینترنتی با یک دختر حرف بزند ، یعنی شما را باید به اینجا برساند که :

ایشون برنامه ندارد ؟

تردید نسبت به شغل و کار و درآمدش ایجاد کند: که آیا اصلاً شغلی دارد ؟ کارش چیست که 8 الی 10 ساعت با من حرف می زند ؟ بقیه را چطور بیدار می ماند و کار می کند ؟ آنهم در مدت یک ماه و نیم ؟ ( اگر درآمدش از راه همین نت و شیادی نباشد )

حداقل اینکه وی هم بسیار احساسی و نسنجیده عمل می کند .

اینها کدهای مهمی است که شما بسیار احساسی توجه نکرده ای و ....

نسبت به این روند و این شکل آشنایی بیشتر باید بد بین باشی تا خوش بین . پستهای بعدی راحتماً دقیق مطالعه کن

.

16. کاربر روبرو از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده است .

فرشته مهربان (شنبه 09 اردیبهشت 91)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,670

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان
    دوستان درگیر انتخاب برای ازدواج

برای این که احساساتتون را درگیر نکنید ( که گاه ناخوآگاه پیش میاد ) و کاملاً عقلانی جلو برید یک راه کار عملیاتی براتون دارم ، اینم هدیه من به شما عزیزانه .

حتماً می دونید که در مسیر قضاوت کردن بهتره بنا را برتبرئه گذاشت مگر این که عکس اون اثبات بشه ، در موضع انتخاب برای ازدواج درست به عکس عمل کنید ، یعنی بنا را بر اینکه تفاهم ندارید بگذارید و دنبال مواردی باشید که اثبات کند تفاهم دارید ، اگر بنا را بر اینکه تفاهم دارید بگذارید و دنبال ادله عدم تفاهم باشید کارتون سخت میشه چون همون اول بدون شناخت بنا را بر این که این همونه که میخواهم بگذارید و دنبال این باشید که مورد نقض پیدا کنید ، پیدا کردن مورد نقض براتون سخته و برعکس عمل می کنید و لذا باب توجیح المسائل متأثر از احساسات باز میشه .

در یک کلام از سلب به سوی اثبات بیایید ، نه از اثبات به سوی سلب .
    color]

.

18. 2 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (یکشنبه 03 اردیبهشت 91)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)