به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 اسفند 90 [ 02:37]
    سطح
    14
    Level completed: 95%, Points required for next Level: 5
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

Lightbulb ازدواج پسر 26 ساله با دختر 18 ساله (مشاوره جهت انتخاب همسر آینده)

با سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده نیاز به مشاوره جهت انتخاب همسر آینده ام داشتم که خواستم اگر امکان داره با توجه به توضیحاتی که میدم منو راهنمایی کنید.

حدود 26 سال سن دارم و طی این سالها حتی یک دوست دختر هم نداشتم بدلیل اینکه در برابر دختران همیشه غرور خاصی داشتم و دارم. اما بارها شده افراد مختلف به من پیشنهاد دوستی بدن یا ابراز علاقه ولی پیشنهادشون رو محترمانه رد کردم. نه اینکه اعتقاد به دوستی دختر و پسر نداشته باشم بلکه دلیل اصلیم این بود که همون طور که قبلا گفتم همیشه غرور خاصی در برابر دختر داشتم ، همچنین هیچ وقت نخواستم درگیر رابطه احساسی بشم و همچنین شخص دیگری رو هم بی جهت درگیر این رابطه کنم و لطمه ببینه. همیشه طرز فکرم این بوده که اگر حتی رابطه ای رو هم با دختری شروع کنم میدونم که در نهایت اون دختر هست که از این رابطه ضربه میبینه اما اگر مطمئن میشدم که این رابطه از طرف اون شخص به یک رابطه احساسی و عاشقانه ختم نمیشه این دوستی رو میپذیرفتم.

کمی از خصوصیات خودم بگم ، فردی هستم که از اول روی پای خودم ایستادم ، لیسانس دارم و سربازی رفتم. خونه ، ماشین ، مغازه ، ویلا ، چندین شغل سطح بالا دارم و قاعدتا درآمد بسیار بالا و برای تهیه هیچ کدوم از اینا از خانواده کمک نگرفتم. در حال حاضر در کمتر از 28 سالگی قصد ازدواج ندارم ولی الان به دلیل فشارهایی که خانواده میارن تصمیم گرفتم در صورت اینکه شخص مناسبی که هم فکر من باشه پیدا بشه تا قبل از این سن به صورت عقد باهاشون ادامه بدم.

در فامیل دختری هست که 8 سال با بنده اختلاف سنی دارن و البته تقریبا بنده شناخت زیادی ازشون ندارم ولی مادرم روی این شخص تاکید زیادی دارن. من ایراداتی که به ایشون وارده رو میگم و از شما خصوصا خانم ها و دختر خانمها تقاضای راهنمایی دارم.یکی از مواردی که بنده رو دچار شک میکنه همین اختلاف سنی هست ولی اکثرا میگن این اختلاف سنی از بعضی جهات اتفاقا خوب هستش ولی بیشترین دلیلی که من برای این موضوع دارم اینه که فکر میکنم دخترها توی این سن از نظر من 26 ساله رفتارهای بچه گانه و گاها زننده ای از خودشون نشون میدن و رفتارهاشون مثل یک دختر 22-23 ساله هنوز پخته نشده. نه اینکه من آدم جدی باشم یا از پر شر و شوری بدم بیاد ولی از چیزی که بدم میاد رفتارهای بچه گانه هستش و احتمالا درک پایین طرف. البته ممکنه بعضی ها هم مستثنی باشن و رفتار و درکشون بیشتر از سنشون بزنه ولی بیشتر رفتارهای مخصوص این سن مد نظرم هست که میخوام بیشتر بنده رو مطلع کنید.

مورد دیگه اینکه با توجه به اینکه رابطه فامیلی هم داریم ولی من هیچ گونه شناختی از شخص ایشون ندارم و هرچه بوده فقط ظاهری بوده. به همین خاطر نه تنها با شخص ایشون که هر شخص دیگری هم بود من حداقل نیاز به 4-5 ماه دوره آشنایی و نامزدی با طرف دارم که هم من ایشون رو بیشتر بشناسم و هم ایشون منو و اون موقع اگر دیدیم مشکل و اختلاف اساسی با هم نداریم و میتونیم همدیگه رو تحمل کنیم عقد 1.5 ساله و سپس ازدواج. ضمن اینکه شرط دیگری که دارم اینه که فکر کنم ایشون رشتشون تجربی باشه ، من کاملا نظرم اینه که ایشون رشته شون رو به مهندسی یا هنر تغییر بدن چون معتقدم رشته تجربی وقت زیادی از طرف میگیره و با ورودش فقط 6 سال لازمه که فاز اولش تموم بشه تازه و گیریم ایشون مدرکشون رو هم بگیرن و بشن دکتر. من %100 با این شغل مشکل دارم و با وجود اینکه در هر زمینه دیگه ای حق دخالت در عقاید و سلیقه افراد رو نمیدم ولی این یکی رو اصلا نمیتونم بپذیرم. چون هم از نظر مالی نیازی به این کار نیست و هم اینکه پزشکی شغلیه که زن رو کامل از محیط خانواده دور میکنه و نقشش رو کم رنگ. ولی با کار کردن شخص بصورت پروژه ای جهت اینکه همیشه مسائل مادی در میان نیست و اون شخص دوست داره وجهه اجتماعی خودش رو در جامعه بالا ببره و یا هر گونه کلاس ورزشی مخالف نیستم و برعکس کاملا موافقم.

در هر صورت ممنون میشم بنده رو با توجه به این اوضاع و شرایط راهنمایی کنید.

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 اردیبهشت 94 [ 09:58]
    سطح
    92
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 980
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdrive1000 Experience Points10000 Experience Points
    تشکرها
    14,388

تشکرشده 15,106 در 3,401 پست

حالت من
    Shad
    Array

RE: مشاوره جهت انتخاب همسر آینده

دوست عزیز سلام صبح بخیر

در موردی که میخاستین نه حرفی دارم نه راهکاری

فقط خاستم یه نکته اشاره کنم و اونم اینه که اگه قلبا و شخصا تمایلی به ازدواج ندارین هیچ قدمی صلاح نیست

هر چه تمایل انسان به ازدواج بیشتر باشه استانه تحمل و درک و سازگاریش بیشتره

ولی وقتی تمایل نداشته باشه از کوچکترین حرکت ناراحت یا ایراد میگیره

امیدوارم موفق و شاد باشی

3. 4 کاربر از پست مفید ویدا@ تشکرکرده اند .

hamdardiuser (یکشنبه 09 اسفند 94), ویدا@ (جمعه 12 اسفند 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 شهریور 00 [ 00:15]
    سطح
    83
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 498
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,315

تشکرشده 3,200 در 813 پست

Array

دوست عزیز

با توجه به خصوصیاتی که از این خانم گفتید

بهتره قدمی در مورد شخص ایشان نگذارید چون عقلاً با معیارهای شما هماهنگی ندارد

و اگر بخواهید بیشتر بشناسید چون روابط فامیلی دارید ممکن است خانواده ها ناخودآگاه شما را

در مسیری قرار دهند که راه بازگشت از آن بسیار سخت باشد.

می توانید معیارها و ملاکهای خود را اولویت بندی کنید و در صورتیکه تمایل کامل به ازدواج یافتید ملاکهایتان

را به نزدیکان بگویید و از آنها بخواهید دختری با ملاکهای شما به شما معرفی کنند.

گاهی ما به اشتباه با ملاکهای مثبتی که دیگران تاکید دارند ازدواج می کنیم نه با ملاکهای مورد قبول از طرف خودمان.

موفق باشید.

5. 3 کاربر از پست مفید sanjab تشکرکرده اند .

sanjab (شنبه 13 اسفند 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 شهریور 92 [ 10:34]
    سطح
    35
    Level completed: 93%, Points required for next Level: 11
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1,374

تشکرشده 1,334 در 350 پست

Array

سلام
    ‏ ‏
    ضمن تایید حرفهای دوستان

باید بگم هر کی رفت رشته ی تجربی که پزشکی و دندپن پزشکی قبول نمیشه...

رشته هایی که تجربی داره خیلی زیاده و محدود به پزشکی و... نمیشه

به علاوه شما نمیتونید جای ایشون تصمیم بگیرین که چی کار کنن,هر چی علاقشون هست باید انتخاب کنن

واسه ازدواج تنها مسءله مالی مهم نیست هم بلوغ روانی لازمه هم بلوغ عاطفی و...

شما اول باید به خودتون مطمءن باشین واسه آمادگی برای ازدواج

در ضمن یه دختر 18 ساله به نظر من هنوز اون طور که باید و شاید واسه ازدواج آمادکی نداره...

‏ و اون پختگی که شما میگین شاید نداشته باشن البته استثنا هم هست ولی در سنین بالاتر مثلا دختر 24 باشد و پسر 32 این مشکل تقریبا حل شده است...

7. 4 کاربر از پست مفید شوکا تشکرکرده اند .

شوکا (جمعه 12 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ویدا@
    دوست عزیز سلام صبح بخیر

در موردی که میخاستین نه حرفی دارم نه راهکاری

فقط خاستم یه نکته اشاره کنم و اونم اینه که اگه قلبا و شخصا تمایلی به ازدواج ندارین هیچ قدمی صلاح نیست

هر چه تمایل انسان به ازدواج بیشتر باشه استانه تحمل و درک و سازگاریش بیشتره

ولی وقتی تمایل نداشته باشه از کوچکترین حرکت ناراحت یا ایراد میگیره

امیدوارم موفق و شاد باشی
    سلام
    ممنون از پاسخ شما ، حقیقتا من تا قبل از سنی که گفتم چنین قصدی نداشتم و الانم قصدم ازدواج ( به معنی زیر یک سقف رفتن ) نیست. چون باید به کارهام نظم بدم تا کمتر نیاز به خودم باشه جهت مدیریتشون. ولی از اینکه بصورت عقد و نامزدی باشه مشکلی ندارم. گفتم حتی شاید این بازه 2 ساله فرصتی باشه تا بیشتر با خلق و خوی زن آشنا بشم و بیشتر بشناسم تا اینکه یکباره بخوام در سن 28 سالگی وارد دنیای پیچیده اونها بشم. من همیشه خودم نظرم این بوده که اگر واقعا بخوام با کسی بطور جدی رابطه داشته باشم نظرم روی اون شخص برای زندگی آینده هست یعنی میخوام اینو بگم که فکر نکنید مثلا میخوام این تست رو روی این دختر انجام بدم و بعد اگر نتونستم بگم خب نمیخوام یکی دیگه!

نقل قول نوشته اصلی توسط sanjab
    دوست عزیز

با توجه به خصوصیاتی که از این خانم گفتید

بهتره قدمی در مورد شخص ایشان نگذارید چون عقلاً با معیارهای شما هماهنگی ندارد

و اگر بخواهید بیشتر بشناسید چون روابط فامیلی دارید ممکن است خانواده ها ناخودآگاه شما را

در مسیری قرار دهند که راه بازگشت از آن بسیار سخت باشد.

می توانید معیارها و ملاکهای خود را اولویت بندی کنید و در صورتیکه تمایل کامل به ازدواج یافتید ملاکهایتان

را به نزدیکان بگویید و از آنها بخواهید دختری با ملاکهای شما به شما معرفی کنند.

گاهی ما به اشتباه با ملاکهای مثبتی که دیگران تاکید دارند ازدواج می کنیم نه با ملاکهای مورد قبول از طرف خودمان.

موفق باشید.
    میتونید بیشتر توضیح بدید که منظورتون دقیقا چه خصوصیاتی هست ؟! ملاک های من بدین شرحه:
    1. اخلاق و زیبایی
    2. خانواده
    3. مطمئن بشم بنده رو برای خودم میخواد نه چیز دیگر
    4. تحصیلات
    5. درک متقابل ( همفکر )
    6. اختلاف سنی کمتر از 6 سال ( در این مورد فقط به دلیل اینکه اون شخص کمی از حالت بچگانه خودش فاصله گرفته باشه وگرنه اگر کسی 10 سالم با من اختلاف سنی داشته باشه ولی درکش بالا باشه من مشکلی با خود سنش ندارم )

من بیشتر از شما میخوام که با توجه به اینکه این دوران رو پشت سر گذاشتین بیشتر برای من از خصوصیات یک دختر در این سن بگید. چون من الان به درجه ای رسیدم که منطقم بر احساسم در انتخاب غلبه میکنه ولی شاید برای اون دختر احساس در درجه اول قرار بگیره. برای همین از اون جایی که شخصی نیستم که زیاد ناز طرف رو بکشم ( در صورت افراط و تفریط ) برای همین چیزی که بیشتر نگرانم میکنه اون دختره که در این سن شاید دوست داشته باشه مثلا روزی n بار بهش اس ام اس زده بشه یا بگی دوست دارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed65
    سلام دوست عزیز،

به تالار همدردی خوش آمدی.

عنوان تاپیک شما کلی و مبهم است. اگر دقت کنی، همه کسانی که در انجمن ازدواج تاپیک می زنند برای گرفتن مشاوره جعت انتخاب همسر آینده است.
    بنابراین نیاز هست که یک عنوان مشخص تر برای تاپیکت انتخاب کنی.
    برای این کار در پست بعدی در همین تاپیک یک عنوان مشخص بگو تا مدیران این عنوان رو تغییر بدهند.

با تشکر.
    سلام ، ممنون. حق با شماست ، هر عنوانی که خودتون صلاح میدونید برای این تاپیک انتخاب کنید. هدف من از ایجاد این تاپیک فقط شنیدن نظرات مختلف و هم فکری هست.

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 شهریور 00 [ 00:15]
    سطح
    83
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 498
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,315

تشکرشده 3,200 در 813 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Zaferanieh

میتونید بیشتر توضیح بدید که منظورتون دقیقا چه خصوصیاتی هست ؟! ملاک های من بدین شرحه:
    1. اخلاق و زیبایی
    2. خانواده
    4. تحصیلات
    5. درک متقابل ( همفکر )
    6. اختلاف سنی کمتر از 6 سال
    دوست عزیز

این شما هستید که باید تصمیم نهایی رو بگیرید ولی با توجه به ملاکهای شما

و اینکه نظرم را خواستید می تونم بگم برای یک دختر 18 ساله میتونه فقط ملاک زیبایی و

خانواده رو بطور حتم داشته باشه و ملاکهای دیگه اصلاً در این سن قابل شناسایی نیست

مثلاً اخلاق ایشون و یا اینکه شما رو برای خودتون بخواد و یا درک متقابل و یا تحصیلات؟!؟

به نظر من هرچه از لحاظ سنی فاصله سنیش با شما کمتر باشه پخته تر و عاقلانه تر رفتار

میکنه و وضعیت تحصیلات - کار و اخلاقیاتش به ثبات بیشتری رسیده.

البته این امر هم بطور مطلق نیست و لیکن احتمال خطاش کمتر هست.

موفق باشید.

10. 2 کاربر از پست مفید sanjab تشکرکرده اند .

sanjab (شنبه 13 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط شوکا
    سلام
    ‏ ‏
    ضمن تایید حرفهای دوستان

باید بگم هر کی رفت رشته ی تجربی که پزشکی و دندپن پزشکی قبول نمیشه...

رشته هایی که تجربی داره خیلی زیاده و محدود به پزشکی و... نمیشه

به علاوه شما نمیتونید جای ایشون تصمیم بگیرین که چی کار کنن,هر چی علاقشون هست باید انتخاب کنن

واسه ازدواج تنها مسءله مالی مهم نیست هم بلوغ روانی لازمه هم بلوغ عاطفی و...

شما اول باید به خودتون مطمءن باشین واسه آمادگی برای ازدواج

در ضمن یه دختر 18 ساله به نظر من هنوز اون طور که باید و شاید واسه ازدواج آمادکی نداره...

‏ و اون پختگی که شما میگین شاید نداشته باشن البته استثنا هم هست ولی در سنین بالاتر مثلا دختر 24 باشد و پسر 32 این مشکل تقریبا حل شده است...
    سلام ، ممنون از نظر شما. والا کسی که میره رشته تجربی به نظر بنده قبولی در 5 شاخه هست که میتونه تلاش اون شخص رو پاسخگو باشه ، یعنی برخلاف مهندسی و یا هنر تنها رشته ای هست که انتخاب های محدودی داره. حالا اون 5 اولویت هم شامل پزشکی ، دندان پزشکی و ... هست که واقعا حجم درس ها سنگین هست و از طرفی کشیک های بیمارستانی و ... اینا تازه قبل از مدرک هست ، بعد از مدرک هم مسائل خاص خودشو داره که بنده کاملا با این موضوع مخالفم و با توجه به موارد مشابهی که در فامیل دیدم اون زن رو کامل از کانون خانواده دور میکنه. بنده حاضر نیستم خانواده و فرزندان آینده رو فدای نوع شغل همسرم کنم ولی با ارتقا دانش در جهت شخصیت دادن به همسرم نه تنها مخالف نیستم بلکه تمامی هزینه هاش رو جهت ادامه تحصیل خواهم داد ، مسلما یک فرد تحصیل کرده ارتباط خیلی نزدیک تری میتونه با فرزندانش برقرار کنه نسبت به فردی که در جامعه نبوده و همش با کار خونه سرگرم بوده. ضمن اینکه این رو حتما به طرف مقابلم خواهم گفت با ذکر دلیل و اون شخص هم میتونه قبول نکنه و بنده هم قبول نخواهم کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط sanjab
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zaferanieh

1. اخلاق و زیبایی
    2. خانواده
    4. تحصیلات
    5. درک متقابل ( همفکر )
    6. اختلاف سنی کمتر از 6 سال
    دوست عزیز

این شما هستید که باید تصمیم نهایی رو بگیرید ولی با توجه به ملاکهای شما

و اینکه نظرم را خواستید می تونم بگم برای یک دختر 18 ساله میتونه فقط ملاک زیبایی و

خانواده رو بطور حتم داشته باشه و ملاکهای دیگه اصلاً در این سن قابل شناسایی نیست

مثلاً اخلاق ایشون و یا اینکه شما رو برای خودتون بخواد و یا درک متقابل و یا تحصیلات؟!؟

به نظر من هرچه از لحاظ سنی فاصله سنیش با شما کمتر باشه پخته تر و عاقلانه تر رفتار

میکنه و وضعیت تحصیلات - کار و اخلاقیاتش به ثبات بیشتری رسیده.

البته این امر هم بطور مطلق نیست و لیکن احتمال خطاش کمتر هست.

موفق باشید.
    بزارید اینطور بگم که از نظر خانواده این شخص آدم عاقل و فهمیده ای هست. ولی تاکید من بیشتر روی مواردی هست که میتونه با وجود همه این استثنا ها به اقتضای سن در اون دوران برای همه یکی باشه و جزیی از ذات اون فرد در اون سن به شمار یره. من موارد مختلفی رو توی همین انجمن مطالعه کردم که در این دوران گاها بودن دخترها و خانم هایی که با احساسی برخورد کردن افراطی با قضایا ، حساسیت های زیاد روی شخص مقابل ، اینکه هر ساعت از شبانه روز کجا هست و چه کار میکنه یا تجسس در هر کاری از این موارد میترسم که مشکل ساز بشه در این دوران. ولی عکسش هم صادقه و طرف ممکنه اصلا هیچ کدوم از این خصوصیات رو نداشته باشه و یا حالا جنبه افراطی نداشته باشه.

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

بگذرم از این که این دختر از نظر سنی هنوز شرایط ازدواج نداره.ولی در مورد رشته بگم که هر رشته ای هر شغلی مشکلات

خودشو داره.قرار نیست اون مسایلی که شما در مورد رشته ای خاص در یک خانواده دیدی برای شما هم اتفاق بی اُفته.

قرار هم نیست این دختر حتما"دکتری بخونه شاید رفت کشاورزی 4سال یا علوم آزمایشگاهی از کاردانی تا ...

13. 3 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (یکشنبه 14 اسفند 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,023 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

RE: ازدواج پسر 26 ساله با دختر 18 ساله (مشاوره جهت انتخاب همسر آینده)

سلام خدمت شما
    برادر گرامی من از نوشته هاش شما چیزی رو که خیلی احساس کردم غرور کاذب بود و این احتمالا به خاط بدست آوردن مواردی که گفتین مثل خونه و ماشین و ....هستش

شما اصلا نمیتونی و نباید بگی که رشته ات رو عوض کن و ...
    به نظر شما رشته های مهندس و هنر کم وقت گیرند؟هر رشته ای مشکلات خاص خودش رو داه
    منم رشته ام تجربی بوده و بدونید کسی که وارد رشته تجربی میشه در اکثر موارد تعصب و عشق زیاد به رشته اش داره.
    شما باید ایشون رو همونطوری که هست بپذیری و توقع نداشته بشی به خاط شما تغییر رشته بده
    شما که از دل ایشون خبر نداری شاید اصلا از رشته ها مهندسی و هنر متنفر باشن...

اینم لیستی از رشته های علوم تجربی

رشته پزشکی
    رشته دندانپزشکی
    رشته دامپزشکی
    رشته کاردمانی
    رشته بینایی سنجی
    رشته فیزیوتراپی
    رشته مامایی
    رشته پرستاری
    رشته گفتار درمانی
    رشته شنوایی شناسی
    رشته تغذیه
    رشته اعضای مصنوعی و وسایل کمکی
    رشته تکنولوژی پرتوشناسی (رادیولوژی)
    رشته تکنولوژی پرتو درمانی
    رشته پرستاری دندانپزشکی
    رشته بهداشت محیط
    رشته بهداشت حرفه ای
    رشته معلم فنی بهداشت
    رشته علوم آزمایشگاهی
    رشته مدارک پزشکی
    رشته هوشبری
    رشته اتاق عمل
    رشته تکنسین پروتزهای دندانی
    رشته کاردانی دامپزشکی
    رشته بهداشت عمومی (تمام گرایشها)
    رشته بهداشتکار دهان و دندان
    رشته زیست‌شناسی (تمام گرایشها)
    رشته روانشناسی (گرایش بالینی)
    رشته علوم و صنایع غذایی
    رشته معلم فنی بهداشت
    رشته کودکیاری
    رشته زیست‌شناسی عمومی
    رشته دبیری زیست شناسی
    رشته مدیریت و کمیسر دریایی
    رشته دکتری پیوسته بیوتکنولوژی
    رشته کاردانی فوریتهای پزشکی
    رشته داروسازی
    رشته دبیری شیمی
    رشته شیمی (محض و کاربردی)
    رشته دوره کاردانی شیمی (پدافند جنگهای ش . م . ه)
    رشته ناوبری و فرماندهی کشتی
    رشته کاردانی شیمی کاربردی
    رشته زمین شناسی
    رشته دبیری زمین شناسی
    رشته هوانوردی
    رشته ناوبری هوایی
    رشته هوانوردی
    رشته خلبانی
    رشته حسابداری
    رشته مدیریت (تمام گرایشها)
    رشته مدیریت فرهنگی هنری
    رشته مدیریت بازرگانی دریایی
    رشته علوم اقتصادی (تمام گرایشها)
    رشته معارف اسلامی و علوم سیاسی
    رشته الهیات و معارف اسلامی (تمام گرایشها)
    رشته معارف اسلامی و مدیریت (تمام گرایشها)
    رشته کارشناسی مدیریت امور بانکی
    رشته مدیریت بیمه
    رشته امور گمرکی
    رشته کاردانی امور گمرکی
    رشته کاردانی امور حسابداری
    رشته اقتصاد نظری
    رشته فلسفه
    رشته اقتصاد حمل و نقل
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

15. 2 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

maryam123 (شنبه 13 اسفند 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 19 تیر 94 [ 19:52]
    سطح
    83
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 255
    Overall activity: 61.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    9,194

تشکرشده 9,663 در 1,930 پست

Array

RE: ازدواج پسر 26 ساله با دختر 18 ساله (مشاوره جهت انتخاب همسر آینده)

برادر گرامی من از نوشته هاش شما چیزی رو که خیلی احساس کردم غرور کاذب بود و این احتمالا به خاط بدست آوردن مواردی که گفتین مثل خونه و ماشین و ....هستش
    دقیقا منم همچین حسی دارم.شما قبل از اینکه دنبال کیس مناسب ازدواج باشی کمی از منیت خودت که حتما باعث بروز مشکل تو زندگی مشترکت میشه کم کن.یادت باشه عزت نفس با غرور و منیت فرق داره. گاهی زن احتیاج داره شوهرش نازشو به جون بخره خیلی زیاد. در مورد اون دختر هم که دوستان گفتن شرایطش با شما همخونی نداره و شما نه میتونید و نه اجازه دارید تغییرش بدید چه تو زمینه انتخاب رشته و چه غیره. همه هم دوست دارن طرف مقابلشون اونا رو همینطور که هستن بخوان. بذار مثالی که یکی از دوستان تو این تالار قبلا گفته رو برات بگم.اگه اون خانوم شما رو برای همسریش انتخاب کنه مثه اینه که از الان برای چند سال دیگش کفش خریده.همونطور که پای یه بچه رشد میکنه و اون کفش دیگه اندازش نیست روحیات و اخلاق اون خانوم هم مدام تغییر میکنه چون اقتضای سنش اینه.ممکنه بعد چند سال که به ثبات رسید ببینه شما مورد دلخواه زندگیش نیستی چون اساسا نوع افکارش تغییر کرده.

17. 2 کاربر از پست مفید بهار.زندگی تشکرکرده اند .

بهار.زندگی (شنبه 13 اسفند 90)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)