به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 27 فروردین 92 [ 02:00]
    سطح
    17
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 37
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 9 پست

Array

راه حل برای مشکل پیش اومده بخاطر رابطه جنسی قبل از ازدواج

سلام دوستان و اساتید محترم

من یه مشکلی دارم می خوام نظر شمارو بدونم،پسر 23 ساله هستم، 4 سال پیش یه رابطه دوستی بطور اتفاقی پیش اومد، از اونجایی که از نظر صحبت و منطق خیلی رک هستم و البته می تونم براحتی افراد رو تحت تاثیر بزارم روز اول گفتم که من هدفم در حال حاضر ازدواج نیست، آینده رو نمی دونم، می خوای بمون نمی خوای نمون...
    موند، بعد از مدتی صمیمی شدیم و به پیشنهاد من رابطه جنسی منظم برقرار کردیم تا نیاز هم (بیشتر من) به جنس مخالف رو برطرف کنیم، البته بصورتی که در آینده هیچ مشکلی واسه طرف پیش نیاد، یعنی دختر بمونه

از 1 سال پیش احتمالا با کلی تحقیق و بررسی و مشاهده سایت هایی مثل این سایت فهمید که رابطه جنسی نباید داشته باشیم (و البته درسته)، ولی از طرفی دیگه خودشم نمیتونه جلوی نیاز خودش رو بگیره و به رابطه نیاز داره، هم به رابطه فیزیکی نیاز داره و هم از نظر روحی وابسته شده، به زور جلوی خودش رو برای رابطه جنسی گرفته و این باعث بوجود اومدن مشکلات زیادی مثل پرخاشگری و افسردگی برای خودش شده ! مشکلات من که بماند !!!

به هیچ وجه هم نمیتونه با من قطع رابطه کنه،نیاز روحی و وابستگی اجازه نمیده، اگر من قطع رابطه کنم کارش به جنون میکشه و خطرساز میشه! (دیدم اینو )
    تنها راهش اینه که ازدواج کنه اما بسیار مشکل پسنده و خواستگارهاش رو رد میکنه، خودمون هم از نظر طرز فکر بسیار متفاوتیم که این اجازه ازدواج هم بهمون میده! خودشم قبول داره !

الان من باید چیکار کنم؟ نمی خوام مشکلی براش پیش بیاد

از طرفی نمیتونم قطع رابطه کنم و از طرف دیگه حاضر نیست مثل قبل رابطه جنسی داشته باشیم، همین بسیار پرخاشگر و افسردش کرده و ادامه رابطه رو خیلی سخت و طاقت فرسا کرده، به منم میگه تو زودتر ازدواج کنی میکشمت! شاید منو نکشه ولی احتمالا یه بلایی سر خودش میاره

ممنون میشم نظرتون رو بگید

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 01 تیر 97 [ 15:49]
    سطح
    84
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 233
    Overall activity: 18.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    3,189

تشکرشده 3,297 در 818 پست

Array

RE: راه حل برای مشکل پیش اومده بخاطر رابطه جنسی قبل از ازدواج

سلام.خوش اومدی
    اما مرگ یه بار شیون هم یه بار.ادامه رابطه بیشتر به ضررشه.اگه می تونی ببرش پیش مشاوره.در هر صورت ادامه این دوستی به نفعتون نیست حالا با هر هدفی.البته نباید شروع میشد.

3. 8 کاربر از پست مفید رایحه عشق تشکرکرده اند .

رایحه عشق (شنبه 08 بهمن 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 05 آبان 91 [ 22:42]
    سطح
    19
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 97
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 12 پست

Array

به نظر منم شما ببرش پیش مشاور یعنی خودتون کنارش باشین این به خودش کمک میکنه و با وجود شما بهتر حرف مشاور عمل میکنه
    در غیر اینصورت فک کنم واقعا یه بلایی سر خودش میاره

5. 3 کاربر از پست مفید daryaaram تشکرکرده اند .

daryaaram (یکشنبه 09 بهمن 90)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,005 در 7,404 پست

Array

chimikhay گرامی

به تالار همدردی خوش آمدید

صداقت شما در بیان اینکه شما خواهان رابطه جنسی بوده ای و بیشتر به خاطر رفع نیاز خودتان و اینکه اینگونه وابستگی جنسی برایش پیش آورده ای تحسین برانگیزه

بهترین و بزرگترین لطف و کمک شما به او قطع قطعی و جدی و سریعتر ارتباط است.

شما با کشوندن رابطه به ارتباط جنسی و وابسته کردن ایشون به این رابطه بزرگترین ظلم را در حقش روا داشته ای . حالا هم نگران وضعیت ایشون نباشید . و بهتره بهش پیشنهاد بدهید نزد یک روانشناس بالینی مطمئن یا روانپزشک برود .

دلایل پرخاشگری ایشون به تشخیص شما به علت عدم رابطه جنسی است نه تشخیص یک متخصص ( بنا به تشخیص بنده به عنوان یک کارشناس ایشون بیش از هرچیز از اینکه رابطه جنسی در این مدت برقرار کرده آزرده و عصبی هست به عبارتی پشیمان از اینگونه رابطه ای هست ، و شما هم تلاش داری ایشون را متقاعد کنی که این احساس را نداشته باشد و احتمالا دوباره حاضر شود با شما رابطه داشته باشد و برای این کار عقلانی سازی می کنید که باعث تعارض و درگیری درونی در وی می شود و همین بیشتر ایشان را عصبی می کند )

در هر صورت سئوال شما از ما این بود که شما چکار باید بکنی . ما هم به شما می گوییم باید ارتباطتت را با ایشان کاملاً قطع کنی . و با هیچ دختر دیگری وارد این نوع ارتباطات نشوی که نه به آنها و نه به خودتان در حال و آینده آسیب وارد نکنید .

امیدوارم توجه بفرمایید

.

7. 21 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (شنبه 08 بهمن 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 9 پست

Array

ممنون کارشناس محترم

در مورد دلیل پرخاشگری و افسردگی تا حدودی حق با شماست ولی طبق صحبت های انجام شده، ایشان، نیاز جنسی خودش رو ابراز کرده و اعلام کرده که با زور داره خودش رو کنترل میکنه، دلیلش هم همون چیزیه که شما می فرمایید، یعنی احساس گناه از روابط قبلی و احساس خیانت به همسر آینده... شک بین درست بودن یا غلط بودن روابط جنسی!
    رابطه جنسیش با من خودش رو هم خیلی کمک کرده و چیزهایی که بهش یاد دادم مطمئنا باعث محکم کردن پایه های زندگیش خواهد شد، الان دیگه با همه جزئیات ارضا کردن مرد آشنایی کامل داره،به تاثیر روابط جنسی بر رضایت همسر از زندگی واقفه و ... مشکلی که خیلی از زوج های جوان باهاش درگیرن (بلد نیستن) و خودش هم به این مسئله اعتراف می کنه،فقط شک کرده که ادامه بده یا نه، اگر شکش بطریقی برطرف میشد و رابطه رو مفید می دید ادامه میداد...
    (تقریبا غیر ممکنه برطرف بشه، حدس میزنم مشاوره رفته و نظر مشاور و کارشناس هم که معلومه چیه، نظر شما چیه!؟ )
    حالا منطق و نظر من در این مورد بماند، از خودم گذشتم...

فکر نمی کنید این فشار ناشی از عدم تخلیه جنسی با توجه به گرم مزاج بودن فوق العاده ایشان در حالت روحی فعلی ایشان تاثیر بیشتری از احساس گناه قبلی داشته باشه؟ این قسمت رو بعنوان کارشناس بفرمایید

این قسمت فرمایش شما در خصوص تمایل و تشویق بنده به برقراری مجدد رابطه جنسی کاملا اشتباهه ،حقیقتش من دوست داشتم که با میل و علاقه خودش باشه و در حقیقت بجز نیاز خودم نیاز خودش هم برطرف بشه بدون اینکه اثر سو روانی داشته باشه براش، ولی الان بین دوراهی گناه و اشتباه بودن این کار یا نبودن سردرگم شده، برای همین به خودم اجازه نمی دم رابطه جنسی رو از سر بگیرم چون بدون حل شدن طرز تفکرش نسبت به این مسئله، در آینده مشکلات بیشتر خواهد شد...

شما می فرمایید قطع ارتباط ولی واقعا قبول نمی کنه! با آخرین تصمیم فعلی تونستم با یک روش تا حد زیادی خوشحالش کنم، روش رو می گم نظر بدید ببینید تا چه حد مفیده؟

روش: از اونجایی که 1 سال گذشته هیچ ارتباط فیزیکی نداشتیم و در حد تماس تلفنی بوده و شاهد مشکلات بسیار کمتری نسبت به حالتی که قصد قطع کامل ارتباط داشته باشم بودم و از طرفی به محض اومدن خواستگار ایشون رابطه تلفنی رو هم قطع میکنه و عملا فراموش می کنه تا آماده شوهر کردن بشه
    تصمیم گرفتم با همون رابطه تلفنی و ابراز خوشحالی ادامه بدم تا بالاخره شوهر کنه ... عملا بیخیال احساسات خودم شدم، چون بعد از اینهمه مدت من هم وابستگی عاطفی پیدا کردم (بجز وابستگی جنسی که جای خود دارد، اشتباه کردم، تاوانشم با تحمل میدم)

ببخشید طولانی شد، نظرتون چیه؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

مطمئنن اگر شما کاملا از زندگیش حذف بشید فشار روحی ناشی از نداشتن رابطه جنسی روی او کمتر خواهد شد و حداقل این نیاز او را به طرف راه سازنده تری خواهد کشاند.
    در مورد درسهایی هم که به او یاد دادید حتما لازم نیست همه عملی این درسها را یاد بگیرند کافیست قبل از ازدواج یا در بدو ازدواج به کلاسها و یا مشاوره های مربوطه مراجعه کنند.
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

10. 15 کاربر از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (چهارشنبه 23 فروردین 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 9 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط deljoo_deltang
    مطمئنن اگر شما کاملا از زندگیش حذف بشید فشار روحی ناشی از نداشتن رابطه جنسی روی او کمتر خواهد شد و حداقل این نیاز او را به طرف راه سازنده تری خواهد کشاند.
    در مورد درسهایی هم که به او یاد دادید حتما لازم نیست همه عملی این درسها را یاد بگیرند کافیست قبل از ازدواج یا در بدو ازدواج به کلاسها و یا مشاوره های مربوطه مراجعه کنند.
    بله درسته، به هیچ وجه قصد نداشتم کارم رو توجیح کنم، فقط خواستم موضوع رو بازتر کنم تا دید طرف مقابل نسبت به مسئله رابطه جنسی برای فرشته مهربان روشن تر بشه و نظر دقیق تری از ایشون دریافت کنم

12. کاربر روبرو از پست مفید chimikhay تشکرکرده است .

chimikhay (یکشنبه 09 بهمن 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 10 اسفند 90 [ 12:38]
    سطح
    19
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 29
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    229

تشکرشده 230 در 69 پست

Array

شما تو اینهمه مدتی که با ایشون دوست بودی و اینهمه که به رابطه جنسی با این دختر اهمیت میدادی چقدر به خصوصیات اخلاقیش پی بردی و توجه کردی؟
    بالاخره اگه 50% خصوصیات اخلاقی و شخصیتشو خوب و واقعا شناخته باشی میتونی بفهمی که چطوری باهاش تموم کنی که کمتر ضربه بخوره!
    بهتره همونطور که اول برای ایجاد رابطه تلاش کردی الانم همونقدر بلکم بیشتر تلاش کنی تا فراموشت کنه و از زندگیش بری بیرون. بالاخره هر جوری و هر زمانی این رابطه تموم بشه یه مدت بهم میریزه ولی به مرور درست میشه.
    رابطه جنسیش با من خودش رو هم خیلی کمک کرده و چیزهایی که بهش یاد دادم مطمئنا باعث محکم کردن پایه های زندگیش خواهد شد، الان دیگه با همه جزئیات ارضا کردن مرد آشنایی کامل داره،به تاثیر روابط جنسی بر رضایت همسر از زندگی واقفه و ... مشکلی که خیلی از زوج های جوان باهاش درگیرن (بلد نیستن) و خودش هم به این مسئله اعتراف می کنه،فقط شک کرده که ادامه بده یا نه، اگر شکش بطریقی برطرف میشد و رابطه رو مفید می دید ادامه میداد...
    اینایی که گفتی علتش چی بود میشه بگی منظورت از گفتن اینا چی بوده دقیقا؟
    میخواستید موضوع رو باز کنید که فرشته مهربان چه فکری بکنن؟
    مثلا خواستید بگید در حقش لطف کردید براش کلاس خصوصی مجانی گذاشتید؟ یا بهش لطف کردید؟
    یا فکر نکنید من به فکر خودم بودم فقط و فقط نگران آینده این دختر بودم که با شوهرش بعدا به مشکل نخوره؟
    خوب شما که مشکلات روحی وروانی جدی تری براش درست کردید!
    شاید برای اون این آموزشا ارزش این اعصاب خوردی و آشفتگی الانشو نداشت؟ شاید دوست نداشت به هر قیمتی این آموزشارو ببینه؟
    شما از کجا مطمئنی درصورت نبودن این آموزشا بعدا به مشکل میخورد؟ فرضا هم که میخورد ! شاید دوست داشت اون مشکلاتشو تو زندگی بعدش با شوهرش حل کنه!
    مگه تو زندگی مشترک آدما هیچ مشکلی پیش نمیاد؟ تنها مشکلی که ممکنه پیش بیاد مشکل نارضایتی و عدم آگاهی های جنسیه؟ این مشکلم مثه بقیه مشکلاتشون تو زندگی مشترکشون حل میکنن لزومی نداره پیش پیش وارد فاز عملی بشن بعدم بگن آموزش برای پیشگیری از آینده ایه که معلوم نیست این اتفاق بیفته یا نه!!!!!!
    اگه به همه آموزشها و مهارتهایی که برای زندگی مشترک لازمه همینقد بها میدادین خوب بود! مثل داشتن صداقت با همسر! شاید اونوقت آمار طلاقم با آمار ازدواج برابر نمیشد! والا زمان پدر مادرای ما که این آموزشا نبود زندگیا قرص و محکمتر بود!

14. 4 کاربر از پست مفید آتنــــــا25 تشکرکرده اند .

آتنــــــا25 (شنبه 08 بهمن 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 9 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط آتنــــــا25
    شما تو اینهمه مدتی که با ایشون دوست بودی و اینهمه که به رابطه جنسی با این دختر اهمیت میدادی چقدر به خصوصیات اخلاقیش پی بردی و توجه کردی؟
    بالاخره اگه 50% خصوصیات اخلاقی و شخصیتشو خوب و واقعا شناخته باشی میتونی بفهمی که چطوری باهاش تموم کنی که کمتر ضربه بخوره!
    بهتره همونطور که اول برای ایجاد رابطه تلاش کردی الانم همونقدر بلکم بیشتر تلاش کنی تا فراموشت کنه و از زندگیش بری بیرون. بالاخره هر جوری و هر زمانی این رابطه تموم بشه یه مدت بهم میریزه ولی به مرور درست میشه.
    مثلا خواستید بگید در حقش لطف کردید براش کلاس خصوصی مجانی گذاشتید؟ یا بهش لطف کردید؟
    یا فکر نکنید من به فکر خودم بودم فقط و فقط نگران آینده این دختر بودم که با شوهرش بعدا به مشکل نخوره؟
    خوب شما که مشکلات روحی وروانی جدی تری براش درست کردید!
    شاید برای اون این آموزشا ارزش این اعصاب خوردی و آشفتگی الانشو نداشت؟ شاید دوست نداشت به هر قیمتی این آموزشارو ببینه؟
    شما از کجا مطمئنی درصورت نبودن این آموزشا بعدا به مشکل میخورد؟ فرضا هم که میخورد ! شاید دوست داشت اون مشکلاتشو تو زندگی بعدش با شوهرش حل کنه!
    مگه تو زندگی مشترک آدما هیچ مشکلی پیش نمیاد؟ تنها مشکلی که ممکنه پیش بیاد مشکل نارضایتی و عدم آگاهی های جنسیه؟ این مشکلم مثه بقیه مشکلاتشون تو زندگی مشترکشون حل میکنن لزومی نداره پیش پیش وارد فاز عملی بشن بعدم بگن آموزش برای پیشگیری از آینده ایه که معلوم نیست این اتفاق بیفته یا نه!!!!!!
    اگه به همه آموزشها و مهارتهایی که برای زندگی مشترک لازمه همینقد بها میدادین خوب بود! مثل داشتن صداقت با همسر! شاید اونوقت آمار طلاقم با آمار ازدواج برابر نمیشد! والا زمان پدر مادرای ما که این آموزشا نبود زندگیا قرص و محکمتر بود!
    خصوصیاتش رو تا حد زیادی مشناسم، برای همین تو اول تاپیک گفتم قبول نمیکنه جدا بشیم، از هر راهی وارد شدم جواب این بود: نمی خوام با بحث منطقی دوطرفه می رسیدیم به این نقطه که باید جدا بشیم، جواب از منطق خارج میشه: نمی خوام
    شناختمه که باعث تصمیم آخرم شده، نظر خواستم تصمیم آخرم چطوره؟ مشکل ساز میشه؟ آیا بهترین راه حله؟

چرا برخورد تهاجمی می کنید تو این مورد؟ فضای حاکم بر این سایت در نحوه برخورد با کشیده شدن روابط به مسائل جنسی احساس می کنم گناهکار شناختن باعث و بانی و برخورد قهر آمیزه بدون برو برگرد! کلا غیر مفید می دونید و احتمالا حق با شماست، چون اکثریت همین نظرو دارن، ولی بین ما دو نفر ( که در اینجا موضوع بحث هستیم!) کمی دیدمون فرق میکنه...

قصد من از گفتن اینا فقط این بود:

فرشته مهربان گفت
    دلایل پرخاشگری ایشون به تشخیص شما به علت عدم رابطه جنسی است نه تشخیص یک متخصص ( بنا به تشخیص بنده به عنوان یک کارشناس ایشون بیش از هرچیز از اینکه رابطه جنسی در این مدت برقرار کرده آزرده و عصبی هست به عبارتی پشیمان از اینگونه رابطه ای هست ، و شما هم تلاش داری ایشون را متقاعد کنی که این احساس را نداشته باشد و احتمالا دوباره حاضر شود با شما رابطه داشته باشد و برای این کار عقلانی سازی می کنید که باعث تعارض و درگیری درونی در وی می شود و همین بیشتر ایشان را عصبی می کند )

منم خواستم به ایشون بگم فضای حاکم بر رابطه جنسی ما کمی متفاوت با موارد مشابه هست، یعنی طرف من از این کار من متفر نبوده و نیست،منطقی رو که من در مورد رابطه جنسی بهش اعتقاد دارم تا حدودی پذیرفته و احساس می کنه بهش کمک شده، فقط ادامه نمیده چون احساس گناه می کنه! یعنی میگه کافیه، از این به بعد فقط شوهرم !

نمی گم بعدا نمی تونست یاد بگیره، از کارمم تمجید نکردم، طرز فکر طرفم رو نسبت به رابطه جنسی با من روشن تر کردم تا نظر دقیق کارشناسی بگیرم، لطفا رو این مورد دیگه بهم سرکوفت نزنید!

[size=large]فرشته مهربان، کارشناس محترم، بدادم برس تا اعضا منو محکوم و محاکمه نکردن[/size]

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 10 بهمن 93 [ 13:30]
    سطح
    57
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    Created Blog entryTagger Second ClassVeteran5000 Experience PointsSocial
    نوشته های وبلاگ
    2
    تشکرها
    1,724

تشکرشده 1,825 در 279 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط 'فرشته مهربان'
    در هر صورت سئوال شما از ما این بود که [b
    شما چکار باید بکنی[/b] . ما هم به شما می گوییم باید ارتباطتت را با ایشان کاملاً قطع کنی . و با هیچ دختر دیگری وارد این نوع ارتباطات نشوی که نه به آنها و نه به خودتان در حال و آینده آسیب وارد نکنید .

امیدوارم توجه بفرمایید

[/color]
    .
    دوست عزيز ، همانطور كه فرشته مهربان فرمودند : گذشته را ديگه رها كنيد ، هرچه شده و به هر نيتي بوده تموم شده ، اما از الان سعي كنيد رابطه خودتون رو كاملا قطع كنيد ، نهايتا به او توصيه كنيد به يك روانشناس و مشاور مراجعه كند و خودتون رابطه اي نداشته باشيد .
    مطمئن باشيد مهمترين و بهترين تصميم همين ميتونه باشه ،

قاطعانه تصميم به قطع رابطه بگيريد و در درستي تصميمتون شك نكنيد ، و انشاالله ديگه دور اينگونه روابط رو خط بكشيد تا انشاالله مقدمات ازدواج برايتان پيش آيد ...

موفق و در پناه حضرت حق باشيد ...

17. 9 کاربر از پست مفید مهاجر بي نشان تشکرکرده اند .

مهاجر بي نشان (سه شنبه 11 بهمن 90)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)