به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 29 دی 90 [ 16:22]
    سطح
    23
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 62
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    48

تشکرشده 51 در 14 پست

Array

کمکم کنید آرامش به درونم برگرده

با سلام
    من در تاپیک قبلم -شوهرم با من صحبت نمی کنه- مشکلاتم رو مطرح کردم.من و همسرم بالاخره مستقل شدیم.بدون این که مراسم عروسی بگیریم و... و حتی هنوز غیر از خانواده هامون کسی از افراد فامیل اطلاع نداره که ما مستقلا زندگی می کنیم. ول مشکلی که من حالا باهاش روبرو هستم اینه احساس تنفر نسبت به خانواده همسرم و اینکه چه روزهای سختی به من گذشت روحم رو عذاب میده.با این که اصلا آدم کینه ای نبودم نمی تونم هیچ وقت ببخشمشون. میدونم اگر بتونم ببخشمشون خیلی قشنگ تر زندگی می کنم ولی اصلا دست خودم نیست و تا الان نتونستم این کار رو بکنم.گرچه در عمل بهشون احترام میذارم .من که قبلا خیلی دوستشون داشتم الان ازشون متنفرم . شاید اونا متوجه نمی شن ولی خودم از درون اذیت میشم و دوست دارم این حسم بهشون عوض بشه تا آرامش بیشتری داشته باشم.

حس بد دیگه ای که دارم اینه که اگر حتی امروزم خیلی خوب باشه و احساس خوشبختی کنم مدام از فردای زندگیم هراس دارم.می ترسم دوباره خانوادش زندگیمون رو خراب کنن.من واقعا از تکرار روزهای سختی که گذروندم می ترسم .

راستش از بعد از اون اتفاق محبت شوهرم به خانوادش بسیار بیشتر و به من کمتر شده. این مساله به نوعی شاید باعث حسادت من که اصلا هیچ وقت حسود نبودم شده.از این که شوهرم دوستم نداشته باشه عذاب می کشم.

احساس می کنم شدم یک آدم کینه ای حسود که نمی خوام واقعا این جوری باشم .لطفا منو راهنمایی کنید که چه طور می تونم ازین احساسات بد دوری کنم و چه طور می تونم محبت همسرم رو بیشتر به خودم جلب کنم.
    از طولانی شدن مطالبم عذر می خوام.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 تیر 95 [ 16:53]
    سطح
    62
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,594

تشکرشده 1,946 در 612 پست

Array

RE: کمکم کنید آرامش به درونم برگرده

به نظرم اشتباهات خیلی بزرگی تو رابطتت کردی
    1. قبول ترک تحصیل به خاطر همسر
    2. معذرت خواهی از اونا
    3.بدون عروسی رفتن سر زندگی

البته گذشته رو باید بپذیری با همه اشتباهاتت و اینکه اصلا فکر نکن همسرت دوست نداره و سعی کن بدون توقع بش عشق بورزی و این عشق ورزیدن محبت کردن و ناز مردن باید طولانی مدت باشه اگه زندگی خوبی میخوای باید صبر داشته باشی شاید 6 ماه یا حتی یک سال

به نظرم بهترین کاری که الان میتونی کنی اینه که رابطتتو با خدا بهتر کنی
    بعدم به خودت برس به تغذیه ورزش قیافه و اندامت
    رو اعتماد به نفس و روش حرف زدنتم کار کن

ببین تو الان وارد این زندگی شدی و باید درستش کنی و مسئولشی
    تا وقتی حس خوب راجع به شوهرت و خانوادش نیومده سراغ اصلا به بچه فکر نکن

راستی بشین و حرفاتو با شوهرت بزن یا براش بنویس نزار چیزی تو دلت بمونه

3. 2 کاربر از پست مفید جوانه؟؟؟ تشکرکرده اند .

جوانه؟؟؟ (چهارشنبه 12 بهمن 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    48

تشکرشده 51 در 14 پست

Array

ممنون از پاسخت fa mo
    راستش من سعی می کنم مسائل رو برا خودم کم اهمیت جلوه بدم و باز گو نکنم ولی همسرم کوچکترین مسائل رو مخصوصادر ارتباط با خانواده من بزرگش می کنه و سرشون یه دعوا راه میندازه حتی اگر من برای اینکه آرومش کنم بهش بگم حق با تو بوده.هفته پیش اینقدر اعصابم رو خورد کردکه تصمیم به خودکشی گرفتم.واقعا دلم می خواست بمیرم و در اون لحظه اصلا دیگه خدا هم برام مهم نبود .ولی همسرم مانع این کار شد و تصمیم داشتم وقتی خونه نیست این کارو بکنم.گرچه اومد آرومم کرد ومن از تصمیمم منصرف شدم.خیلی ضعیف شدم.شوهرم رو خیلی دوست دارم ولی با این وجود احساس شکست می کنم.از خدا به خاطر کارم خجالت می کشم. ولی اینقدر ضعیف شدم که اگر دوباره اذیتم کنه دلم بخواد نباشم.

چند روزه برا یه کار اداری رفته تهران خونه خواهرش.کارش تموم شده اصلا علاقه ای به برگشتن نداره.البته این احساس منه.تو دفعات اول تماسمون گفتم جات خیلی خالیه.دلم تنگ شده و...اصلا فایده ای نداشت.و وقتی مستقیما پرسیدم کی می آی گفت شاید فردا یا فردا شب بلیط بگیرم.اصلا انگار که نه انگار که من تنهام.احساس می کنم در مقابل زندگیمون حس مسئولیتی نداره ومن براش مهم نیستم که برا برگشتن عجله ای نداره.تنهایی فیزیکی چندان برام مهم نیست.احساس تنهایی روحی می کنم.اینقدر که من برا زندگیمون مایه میذارم اون نه

کمکم کنید درونم آرام بشه

5. 2 کاربر از پست مفید ف.ا تشکرکرده اند .

ف.ا (چهارشنبه 12 بهمن 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 تیر 95 [ 16:53]
    سطح
    62
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,594

تشکرشده 1,946 در 612 پست

Array

ببین منم مثل تو دنبال آرامش درون بودم
    اما تا با واقعیت بیرون مواجه نشی و نپذیریش آرامش درونت ممکن نیست

همه چی رو کوچیک جلوه نده منم خیلی چیزها رو فکر میکردم بی اهمیته به هبچ کسم نمیگفتم حتی خانوادم اما بعد که اینجا مطرح کردم دیدم چقدر به نظر همه مشکل حاده بعد به خانوادم گفتم دیدم واقعا انگار مشکل زیاده و من نمیبینمشون

به هر حال سعی کن واقع بین باشی اگه چشماتو ببندی یه روز که مجبور شی بازشون کنی ممکنه جایی باشی که کار از کار گذشته باشه و خیلی وحشتناک باشه

حرف بزن! شاید همسرت فک رمیکنه تو همین طوری خوشحالی !

7. 2 کاربر از پست مفید جوانه؟؟؟ تشکرکرده اند .

جوانه؟؟؟ (چهارشنبه 12 بهمن 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    48

تشکرشده 51 در 14 پست

Array

ممنون دوست عزیزم از اینکه برام وقت میذاری و راهنماییم می کنی.دلگرم میشم.

منتظر پاسخ سایر دوستان هم هستم.

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

عزیزم سعی کن از امروز بر سر مشکلاتت راهی رو انتخاب نکنی که کمترین نفع رو برات داره. مثلا انتخاب خودکشی تا وقتی زبون برای بیان مشکلات هست، تا وقتی مشاوره هست، تا وقتی حتی انتخاب رای جدایی هست چرا؟
    یا انتخاب برای منفعل بودن و خود خوری کردن تا وقتی مهارتها هست برای سازندگی ، تا وقتی ....

به نظرم بزرگترین مشکلت که ارامشت رو هم داره ازت میگیره اینه که وقتی بر سر انتخاب قرار می گیری بدترین رو انتخاب می کنی و بعد میشینی و بر انتخابت عزا می گیری. سعی کن روش حل مساله رو در زندگیت تغییر بدی. یعنی اول مشکلات رو انالیز کنی که از کجا اومدن . راههای حل اونها چیه؟ هر کدوم از راهها چه مقدار هزینه دارند و منفعت و معایبشون چیه؟ کمی عمیق تر فکر کن.
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

10. کاربر روبرو از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده است .

deljoo_deltang (چهارشنبه 28 دی 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,024 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام دوست خوبم
    راستش من ا زمشکلات شما خبر ندارم ولی چیزایی که دستگیرم شد...
    منم خودم از اون تیپ ادمام که به خاطر زندگیم درسم رو گذاشتم کنار(رتبه یک موسسه ماهان بودم)

من برخلاف سایر دوستان به دنبال این نیستم که بگم تو این اشتباهات رو کردی.اعتقاد دارم دیگه تموم شده.الان باید ببینی کار درست چیه.
    خودکشی هم تازه شروع بدبختیاست.دور از جون اگه بمیری تا آخر باید تو جهنم بسوزی.اگرم نه میگن دیوونه ای و هزار تا بدبختی دیگه.انقدر ضعف نشون نده.

اگه تونستی لینک مسائل قبلیت رو بذار تا اونچه که از دستم برمیاد رو برات انجام بدم.

ضمنا برای خوب شدن رابطه ات با شوهرت سوره مزمل رو بخون.خیلی جواب میده.

یه چیز دیگه دوست عزیزم.فکر میکنم یکمی زیادی رو کارا همسرت زوم کردی.احساساتت تا حدودی منفی شده.اینجوری فقط خودت رو اذیت میکنی.میدونم سخته.ولی اتفاقا ابراز خوشحالی کن از اینکه همسرت پیش خواهرشه (حتی اگر بدترین خواهر شوهر دنیا باشه).اونوقت میبینی با کله برمیگرده.

همسر منم اینجوریه دقیقا.(البته الان ارتباطی با خواهراش نداره) میخواست منو ناراحت کنه از صبح میرفت خونه خواهرش تا 12 شب.اوایل که بی تجربه بودم خیلی بی تابی میکردمو زنگ میزدمو گریه میکردم.اونم از اومدن بیشتر امتناع میکرد.

ولی کمی که تجربه ام زیاد شد خودم روزای تعطیل لباس براش اتو میکردم و میگفتم برو به خواهرت سر بزن!!!اون موقع دیگه به هیچ عنوان نمیرفت !!
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

12. کاربر روبرو از پست مفید maryam123 تشکرکرده است .

maryam123 (پنجشنبه 29 دی 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    48

تشکرشده 51 در 14 پست

Array

ممنون از پاسخ های دوستان عزیز

راستش شاید فکر کردیدکه من فرد مذهبی نیستم.نه من تنها پشت گرمی ام تو زندگی فقط خداست.خیلی دوستش دارم.ولی تو اون لحظه کم آوردم و این برا اولین بار بود که چنین تصمیمی می گرفتم و می دونم کار اشتباهیه.

شوهرم مدام می خواد به طرق مختلف به من ثابت کنه که خانوادم منو دوست ندارن و من برا اونا بی ارزش هستم.در صورتی که اونا برام کم نذاشتن و حتی اگر در حق من هیچ لطفی هم نمی داشتن بالاخره اونا پدر مادر و خواهر برادر من هستند و من بدون هیچ چشم داشتی دوستشان دارم.

راستش در حال حاضر مشکل اصلی من شوهرم نیست.شوهرم خصوصیات مثبت زیادی داره و من می دونم هیچ انسانی کامل نیست. گر چه دوست دارم بعضی از اخلاق هاش بهتر بشه.

من توی این سایت مطالب زیادی یاد گرفتم و سعی کردم تا اونجایی که ممکنه در عمل اجراشون کنم .و بعضا نتیجه هم دادن ولی خودتون می دونید که همیشه همه مسایل دست من به تنهایی نیست که بتونم درست یا حداقل بهترشون کنم.

مشکل من در حال حاضر اون احساسات بدی هست که دارم.من ناراحتم از این که نمی تونم خانواده شوهرم رو ببخشم. آیا من حق دارم که نتونم اونا رو ببخشم؟می دونم لذت بخشیدن خیلی زیاده ولی نمی تونم بدی های اونا رو فراموش کنم.من از خدا هم خواستم که کمکم کنه این صفات بد رو که واقعا هیچ وقت نداشتم و بعد از اون اتفاق بد تو زندگیم درون من ریشه دوانده اند از روحم پاک بشه ولی ...

شوهرم از وقتی برگشته ایران تا ساعت 6 عصر سر کاره و وقتی بر می گرده از قبل خانواده شوهرم اینقدر براش برنامه چیدن که ما کمتر با هم باشیم.دلم می سوزه هنوز خستگی از تنش بیرون نرفته تلفن زنگ می خوره که بیا خونه ما فلان کار رو انجام بده.و شوهرم من از اونجایی که تک پسره وظیفه خودش میدونه که زود بره. من دوست ندارم رابطه شوهرم با خانوادش بد باشه. معتقدم اگر مردی به خانواده خودش احترام نذاره برا همسرش هم مطمئنا احترامی قائل نخواهد شد. ولی تماس های اونا واقعا افراطیه و افراط از بعد از اون ماجرا شدت گرفته.مادرش به طرق مختلف مثل خریدن هدیه دادن اس ام اس های عاشقانه و... که قبلا کمتر سابقه داشته می خواد از من پیشی بگیره.فکر میکنه مسابقه است و من می خوام پسرش رو ازش بگیرم. من چون شاغل نیستم توان خرید هدیه ندارم ولی از نظر احساسی سعی می کنم برا شوهرم کم نذارم.

من تمام تلاشم رو می کنم که با مادر شوهرم رابطه خوبی داشته باشم ولی انگار اون از من خیلی بدش میاد.اون روز رفتیم خونشون با وجود اینکه 5دقیقه قبل از رفتنمون با شوهرم تلفنی صحبت می کرد و می دونست ما داریم میریم خونشون وقتی رفتیم از تو اتاق بیرون نیومد وخوابید.من اگر می دونستم خوابه که اصلا خونشون نمی رفتم.چه طور آدم طی 5 دقیقه خوابش میبره؟؟ واقعا برامجای تعجب داره.فقط می خواد به من بی احترامی کنه

مدام میگه قلبم درد میکنه واین درد به خاطر من به وجود اومده.از بعد از اون اتفاق بد...

من هر روز از فردای زندگیم می ترسم.از اینکه تلاش های من برا حفظ زندگیم بی نتیجه بشه می ترسم. از دخالت های خانواده شوهرم می ترسم....

راستش من نمی دونم چه طوری باید لینک مسائل قبلم رو باید پیوست کنم

نمیدونم باید چی کار کنم.صحبتام خیلی طولانی شد.ببخشید.هیچ کس رو برا درد دل ندارم.خانوادم غصه می خورن بدونن من ناراحتم. لطفا منو تنها نذارید

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,024 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام دوست خوبم

اصلا نگران نباش.ما اینجا پیشتیم و تو تنها نیستی.من خودم تا اونجایی که بتونم و در توانم باشه کمکت میکنم.مطمئنم همه بچه های اینجا اینجوری هستن.همه حرفاتو بیا اینجا بزن.من میشم سنگ صبورت اگه لایق باشم

میدونم عزیزم.درکت میکنم.منم تا یه مدتی اصلا اسم خانواده شوهرم میومد از تنفر حالت تهوع بهم دست میداد.این حس گذراست.میگذره.برای هدیه خریدن لازم نیست حتما شاغل باشی.از همون خرجی که بهت میده کم کم بذاری کنار خودش کلی پول میشه.به نظرم باید بی تفاوت باشی.میدونم سخته ولی بهترین کاره.

عزیز من چرا پیش یه مشاور نمیری؟
    قدر زندگیتم بدون.بیخود به خاطر آدمایی که هیچی نمیفهمن زندگی خودتو خراب نکن.اگه شوهرت مرد خوبیه خانوادش به جهنم.
    اگرم آدم مذهبی هستش یک سری حدیث هست هم برای خودت خوبه هم شوهرت.میذارم لینکشو که ببینی

برا خانواده شوهرت دعا کن.تا میتونی براشون دعا کن.برای عاقبت به خیری شون.برای آرامششون.برای اینکه راه درستو پیدا کنن.این خیلی آرومت میکنه.
    خیلی هم که ناراحت شدی دستتو بذار رو قلبت و بگو الا بذکر الله تطمئن القلوب

بیا اینجا و هرچی تو دلته بگو.ما هر تجربه ای داشته باشیم در اختیارت میذاریم

http://www.hamdardi.net/thread-20484.html
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

15. کاربر روبرو از پست مفید maryam123 تشکرکرده است .

maryam123 (پنجشنبه 29 دی 90)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,670

تشکرشده 36,012 در 7,405 پست

Array

ف.ا عزیز

این خیلی خوبه که روی خودت متمرکز شدی و می خواهی خودت را تغییر دهی به این خاطر تحسینت می کنم

عزیزم ، قبل از هر چیز به خودت آرامش بده و هیچ چیز مهمتر از این نباشه که اول خودت از درون آرامش داشته باشی ، و در بیرون هم فضای خونه آرام باشه . برای این کار مهم تکنیک توقف فکر هست ، برای بستر سازی مناسب هم ، یه تغیییراتی در فضا و دکور خونه بدهی بد نیست . با دوستان شاد و مثبت اندیش رابطه را بیشتر کن .

به نظرم نیازه یک چکآپ خون بدهی ، کم خونی و کمبو بعضی ویتامین ها از جمله ویتامین های گروه ب در تضعیف روحیه و پایین آمدن مقاومت روحی خیلی مؤثره .

فعلاً این دو توصیه را برات دارم ( توقف فکر در مقابل هر فکر منفی ای و برعکس کردن فکر منفی به سوی مثبت بسیار کارسازه )

موفق باشی

17. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (جمعه 30 دی 90)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)