به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 اردیبهشت 88 [ 18:22]
    سطح
    51
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 126
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    176

تشکرشده 192 در 78 پست

Array

Cool حسادت حتی در حوا ؟؟؟؟؟؟؟

راز ادم و حوا
    حوا در باغ عدن قدم می زد که مار به او نزدیک شد و گفت (( این سیب را بخور )).
    حوا درسش را از خداوند آموخته بود و امتناع کرد .
    مار اصرار کرد . (( این سیب را بخور تا برای شوهرت زیباتر بشوی .))
    حوا پاسخ داد .((نیازی ندارم . او که جز من کسی را ندارد .))
    مار خندید : (( البته که دارد !! ))
    حوا باور نمی کرد .
    مار او را به بالای یک تپه برد . به کنار چاهی ! سپس گفت : (( معشوقه آدم آن پایین است . آدم او را در آنجا مخفی کرد ه است . نگاه کن .))
    حوا به درون چاه نگریست و باز تاب تصویر زن زیبایی را در آب دید و سپس سیبی که مار به او پیشنهاد کرده بود را خورد .
    پس نتیجه می گیریم که ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟ آره .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    176

تشکرشده 192 در 78 پست

Array

RE: حسادت حتی در حوا ؟؟؟؟؟؟؟

آدم حوا
    دراین داستان چیزهای تازهای درباره ادم و حوا خواهید خواند:
    در قران هفت بار این مسله که خداوند اسمان و زمین را درشش روز (روز به معنای دوران میباشد) آفریده است و معلوم نیست که دنیا چند سال است که به وجود امده است بهتر است راجع آدم صحبت کنیم که ادم برای چه به وجود امد چرا به زمین آمد و نسل جدیدی از آدمیزاد ها را در دنیا پراکنده ساخت اصلا چه طور پراکنده ساخت ؟بله درست خوندید نسل جدیدی از انسان به عقیده دانشمندان و حتی در روایات داریم که انسان مهمانی تازه است که به دنیا قدم گذاشته است و قبلا ادمهایی بودند که دنیا زندگی میکردند و نسل انها نابود شده است انسانهایی که به کاملی ما نبودند و مثل دایناسورها نسل انها نابود شده استخداوند ادم را با اب و گل مانده ساخت و برای این که ادم تنها همدلی داشته باشد و بتواند با ان انس بگیرد از باقیمانده گل ادم حوا را آفرید انسان با حوا انس گرفت و با هم در گوشهای از دنیا که سر سبز بود زندگی کرد خداوند انسان را افرید تا به زمین بفرستد و برای این که این موجود عجیب بتواند رنج دنیا را تحمل کند و راه و روش زندگی را یاد بگیرد در بهشت به انها این اجازه را داد تا در بهشت به کسب تجربه بپردازند بعد از ان هم به همه فرشتگان دستور داد تا به ادم و حوا سجده کنند همه فرشتگان سجده کردند ولی ابلیس از این امر سرپیچی کردو گفت که من از اتشم و از ادم که از خاک است برترم خداوند نیز ابلیس را مورد لعنت قرار داد و او را از بهشت اخراج کرد ابلیس هم از خداوند درخواست مهلت کرد و به خداوندی خدا سوگند خورد که همه آدمیزادان را فریب دهد به جز بندگان خالص خداوند را خداوند نیز به ابلیس مهلت داد تا روز قیامت و بالاخره ابلیس موفق شد اولین انسان پیشرفته را فریب دهد خداوند به ادم و حوا فرمان داد که از نعمتهای بهت تناول کنید مگر از میوه یا بوته ای که هنوز معلوم نیست چه بوده(سیب یا گندم) ابلیس به نزد ادم و حوا رفت و به خداوند سوگند یاد کرد که من خیر خواه شما هستم که اگر از این میوه بخورید عمر جاوید پیدا میکنید و جانشین خداوند میشوید انها هم فریب خورده از ان میوه تناول کردند و خداوند انها را از بهشت بیرون کرد و به زمین فرود اورد ادم در کوه صفا در کنار کعه هبوط کرد و در انجا سکونت کرد و حوا در کوه مروه در نزدیکی صفا فرود امد.بعد از ان انها توبه کردند و خداوند قبول کرد.

یکی از توبه های ادم و حوا چنین بود:

خدایا! معبودی جز تو نیست تو پاک و منزهی تو را ستایش میکنم پروردگارا!من به خود ستم کردم به من رحم کن که تو بهترین رحم کنندگان هستی.

بعد از مدتی حوا بار دار شد و از او دو قلویی به دنیا امد یک دختر و یک پسر به نامهای قابیل و اقلیما که اقلیما بسیار زیبا بود بعد از مدتی دوباره دوقلویی به دنیا اورد به نامهای هابیل و لیوذا که لیوذا از زیبایی کمتری برخوردار بود بعد از این که انها به سن ازدواج رسیدند خداوند به انها دستور داد تا هابیل با خواهر دو قلوی قابیل یعنی اقلیما ازدواجکند و قابیل نیز با لیوذا اما قابیل تاب نیاورد و گفت من اجازه نمیدهم که تو با خواهر زیبای من ازدواج کنی و من با خواهر زشت تو ، و گفت که ادم به دروغ چنین گفته که خداوند این دستور را داده است و به هابیل گفت که من تو را میکشم قابیل که نمیدانست چطور باید هابیل را بکشد پرنده ای را دید که با سنگی بر سر پرنده دیگر کوبید و سر او را خرد کرد و در فرصت مناسب هابیل را کشت بعد از ان ان هابیل سخت از کرده خود پشیمان شد و نمیدانست که چه باید بکند بعد از ان دید که پرندکان و حیوانات منتظر ان هستند که او از جسد هابیل دور شود تا او را بخورند و او که نمیتوانست ببیند برادرش خورده شود برادر را بر دوش انداخت و با خود به این طرف و ان طرف برد که خداوند پرنده ای را بر سر او قرار داد که در حال مدفون کردن طعمه خود در خاک بود و او هم گودالی کند و هابیل را در آن دفن کرد .بعد از ان وقتی به خانه برگشت ادم از او پرسید که هابیل کجاست و قابیل پاسخ داد که من نمیدانم مگر او را دست من سپرده بودی ادم به دنبال هابیل همه جا را گشت و بعد از مدتی طولانی هابیل را پیدا کرد و زمینی که خون هابیل را قبول کرده بود را لعنت کرد و تا چهل روز گریست خداوند هم به او گفت که غمگین مباش که من به فرزندی صالح به جای هابیل به تو خواهم داد و نام او را هبة الله را بگذار و ادم نیز نام او را هبةالله گذاشت.

یکی دیگر از دلایلی که باعثشد قابیل هابیل را بکشد این بود که ادم برای این که ثابت کند که این انتخاب را که هابیل و قابیل با که ازدواج کنند ازجانب خداست به انها گفت که در راه خدا قربانی بدهید و به انها گفت که بروید و قربانی خود را بر سر کوه بگذارید هر کس قربانیش قبول شود ساعقه ای به قربانیش برخود کرده و ان را میسوزاند و هر کس که قربانیش قبول شد با اقلیما ازدواج کند و انها چنین کردند هابیل که دامپرور بود بهترین دامش را برای قربانی کردن انتخاب کرد و قابیل خوشه ای ناچیز را برای قربانی انتخواب کرد و قربانی هابیل مورد قبول خداوند قرار گرفت و هابیل از این قضیه بسیار دلخور بود و در فکر این بود که بچه های هابیل در اینده خواهند گفت که قربانی پدر ما قبول شد ولی قربانی پدر شما قبول نشد و این برای قابیل بسیار سخت بودو موضوع دیگر که ادم هابیل را به عنوان وصی خود انتخاب کرده حسادت میکرد و این حسادت و ترس باعث شد تا دست به کشتن هابیل بزند هابیل وقتی کشته شد همسرش اقلیما از او باردار بود وقتی فرزندش به دنیا امد ادم نام او را به یاد فرزند از دست رفته اش هابیل گذاشت که هابیل بن هابیل خوانده میشد بعد از ان پسر ادم هبةالله که شیث نامیده میشد و وصی ادم بودبه دنیا امد و ادم به شیث گفته بود این موضوع را به هیچ کس نگوید شیث به سن ازدواج رسید خداوند حوریه ای به شکل انسان برای شیث فرستاد که نامش ناعمه بود .شیث تا ناعمه را دید شیفته او شد و خداوندبه ادم گفت که تا ناعمه را همسر شیث کند ادم نیز چنین کرد و از این رو نسل ادم در جهان پراکنده شد.ادم بیش از 930سال از عمرش میگذشت که به او وحی شد که به سال اخر عمر رسیده ای هر انچه از نام اعظم و دیگر میدانی به شیث بیاموز و او نیز چنن کرد.شیث بعد از آن به جای پدر نشست و ایین خداوند را به همگان می اموخت .
    من ملک بودم و فردوس برین جایم بود ادم اورد در این دیر خراب ابادم

بای بای ***

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 30 آبان 88 [ 11:45]
    سطح
    81
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

Angry RE: حسادت حتی در حوا ؟؟؟؟؟؟؟

:cool:با درود؛هم انجمن جوان و گرامیم،چهار پرسش از سرکار دارم و یک درخواست؛اول اینکه شما به این چیزی که آورده ای،*داستان* می گویی که خوب از همین جا آشکار می شود که این یک افسانه است؛دوم اینکه مگر ازدواج با محارم و رابطه جنسی با آنان کار درستی است و اگر پاسختان منفی است پس چرا قابیل جون و هابیل جون اینجوری بکردند!!؟:P:P:Pسوم اینکه شما نام *فرزند سوم* زوج خوشبخت آدم و حوا را می دانید یا نه؟؟؟چهارم اینکه این داستان را از کدام کتاب آورده ای؟؟؟و درخواستم اینست که: حتما نام آن کتاب را جهت رعایت امانت هم شده در تالار بیاور:(راستی خواهر گلم،چشم براه پاسخ دو پرسش آخرم هستم؛؛؛بدرود.;)

. . . . راستی راستی تا یادم نرفته بگم که یکی از دلایل نگاه درجه دومی به جنس ماده و پست شمردن او بویژه در ادیان سامی(یهود و اسلام و مسیحیت) همین افسانه است*اشتباه اولیه حوا و گول زدن آدم و گول خوردن او و نه آدم از ابلیس*:(:(:(--------------------->>به این مطلب بیندیشم!!!:cool:

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    176

تشکرشده 192 در 78 پست

Array

سلام ؛ برادر عزیزم
    1- بنده اسم این داستان که زندگی واقعی جد محترمون هست رو افسانه نمی گذارم و لازم است بدانید که کاملا واقعی است از اون واقعیت هایی که مادرها داستانشون رو برای بچه هاشون تعریف می کنند . ( پس هر داستانی که افسانه نیست .)
    2- ازدواج محارم از نظر اسلام درست نیست ولی به نظر شما اگر هابیل و قابیل با خواهران خود ازدواج نمی کردند به نظر شما شخص دیگری بوده که آنها با او ازدواج کنند در این صورت ما باید دو تا جد آدم داشته باشیم که یکشون پسر داشته باشه اون یکی جد بزرگوارمون دختر داشته باشه بعد جد شماره 1 بره در خونه جد شماره 2 رو بزنه بگه دخترهاتو به هابیل و قابیل من می دی ؟ البته از شوخی گذشته ادیان دیگر می گویند انسانها از اول دچار اشتباه شدند و کار انسانها از پایه ایراد دارد و این اعتقاد ما که ازدواج محارم با محارم گناه دارد را زیر سوال می برند . و به نظر انها به خاطر همین هست که انسانها دچار گناه می شوند . ( پس نتیجه می گیریم که در کار خدا ...... نکنیم . )
    3- بله به استحضار برسانم که اول خودم این متن را خواندم و بعد فرستادم تا شما هم از آن بی بهره نباشید .( پس نتیجه میگیریم که فقط نتیجه گرفته باشیم .) اگر شما چیز بیشتری می دانید بفرمائید خوشحال می شویم بدانیم و از سخنان شما به کمال برسیم .
    4- آدرس سایت را برایتان می نویسم سری بزنی بد نیست http://fooloot.blogsky.com
    5- شاید این عقیده اونهاست ولی من این عقیده رو ندارم و همین برای من کافیه البته خوشحال می شم شما برایمان بنویسید که به چه صورتی آدم فریب ابلیس را می خورد و چند دلیل دیگر هم هست که این جای جای بحث آن نیست .

Banned
    آخرین بازدید
    یکشنبه 31 مرداد 89 [ 09:41]
    سطح
    56
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 197
    دستاوردها:
    تشکرها
    263

تشکرشده 275 در 140 پست

Array

در هر صورت هر چي كه بود (داستان يا افسانه) خيلي جالب بود

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)