به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 آبان 94 [ 15:10]
    سطح
    59
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 180
    Overall activity: 19.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    527

تشکرشده 528 در 161 پست

Array

ازدواج ترس داره؟

سلام بچه ها

به نظر شما ترس از ازدواج طبيعي يا نه؟ من هميشه وقتي به ازدواج فكر ميكنم از چند جهت مي ترسم

يكي اينكه از كجا معلوم اين فرد هموني باشه كه من فكر ميكنم... نكنه بعد بفهمم يك خصوصياتي داره كه من نميتونم با انها كنار بيام

يكي اينكه وقتي فكر ميكنم قراره همه زندگيم را و همه زمانهام را با يك نفر ديگه شريك بشم راستش يكم ميترسم... بخصوص اينكه الان چند سالي هست تنها زندگي ميكنم و كلا هم از نظر شخصيتي طوري هستم كه خيلي دوست ندارم كسي از جزئيات زندگيم مطلع باشه ... هميشه تنهايي را دوست داشتم نه اينكه ادم منزوي باشم ولي هميشه دوست دارم يك زمانهايي براي خودم خلوت داشته باشم كه نميدونم ايا بعد از ازدواج اين امكان وجود خواهد داشت يا نه

و اينكه كلا ميترسم از اينكه از پس اين مسوليتي كه ميخواهم قبول كنم بر نيام ... نه چون ادم ايده ال گرايي هم هستم مي خواهم همه چيز خيلي عالي بشه

نميدونم همه همين جورند يا من اين جوري هستم كه اگه ندونم كجا دارم ميرم يا مسير اينده برام مشخص نباشه احساس وحشت ميكنم... توي ازدواجهاي ما هم به سبك سنتي تقريبا همينطوره... شما هيچ ايده واضح و روشني از طرف مقابل نداري همه چيز بر پايه حدس و گمان هست

چكار كنم كه بتونم بر اين ترس غلبه كنم؟

ممنون

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 تیر 93 [ 15:40]
    سطح
    42
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 89
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,177

تشکرشده 2,204 در 465 پست

Array

RE: ازدواج ترس داره؟

سلام.
    دوست خوبم آنچه که در میان گفته های شما بر من روشن شد اینه که شما علاقه زیادی به سفر در گذشته و آینده دارید. از طرفی واهمه دارید که آینده، تمام احساسها و علاقه ها و عادت های گذشته ی شما رو سرکوب کنه و از طرفی نگران این هستید که آینده اون چیزی که میخواهید نباشه.
    در حقیقت شما از تغییر واهمه دارید. چه این تغییر ازدواج باشه، چه هر چیز دیگری...
    اما راه غلبه بر ترس دو چیزه. یا باید با اون مواجه شد، یا باید باهاش کنار اومد.
    تکلیف مورد اول که مشخصه. یعنی تصمیم به ازدواج. اما خب شاید این شرایط برای شما جور نباشه، پس به مورد دوم یعنی کنار اومدن با مسئله رو میاریم. مثل توکل، مثل مثبت اندیشی، مثل زیستن در زمان حال و ....
    مثلا وقتی توکل کردی به خدا که فرد لایقی رو در مسیر تو قرار بده و سرنوشتت رو به او بسپاری، دیگه نگرانی معنا نداره..... همچنین باید مثبت اندیش بود. به خودتون بگین: من ایده های زیبایی برای یک زندگی مشترک موفق دارم، چرا موفق نشم؟ و همچنین بهتره در زمان حال زندگی کنید. ما با هر شرایطی سازگار میشیم. پس نیاز نیست نگران باشیم که مبادا نتونیم شرایط جدید رو بپذیریم. پس بهتره از زمان حال لذت برد. همین امروزی که دیروز بهش میگفتیم آینده و میخواستیم آبادش کنیم.

و اما یک نکته رو هم بد نیست یادآور شم که عشق با خودش شجاعت و شهامت هم میاره. پس نگران این نباشید که در آینده هم از ازدواج گریزان باشید.

3. 5 کاربر از پست مفید shabe barooni تشکرکرده اند .

shabe barooni (شنبه 21 آبان 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    59
    دستاوردها:
    تشکرها
    527

تشکرشده 528 در 161 پست

Array

ممنون شب باروني عزيز از پاسخت

واقعيت اينه كه من الان شرايط ازدواج را دارم و در واقع با اينكه ايران نيستم پيگير اين قضيه هستم بنابراين از ازدواج گريزان نيستم بلكه خيلي هم دلم مي خواهد يك همراه داشته باشم... واقعيت اينه كه ديگه از تنهايي خيلي خسته شدم

اما با وجود اينكه مي خواهم ازدواج كنم يك ترسي هم هميشه در پس ذهنم هست بخصوص هر چه اين قضيه جدي تر ميشه ترس من هم جدي تر ميشه

اين كه ميگيد من از هر تغييري ميترسم را تا حدي قبول دارم اما من در گذشته زندگيم تغييرات زيادي را هم خودم ايجاد كردم... تغيير محيط كار... سفر به خارج براي ادامه تحصيل و...
    من از تغييري ميترسم كه ندانم داره چه اتفاقي ميافته ... يك احساس بدي بهم دست ميده مثل اينكه توي تاريكي داري حركت ميكني و هر لحظه ممكنه بيافتي يا با چيزي برخورد كني

اينكه بايد مثبت انديش بود را قبول دارم اما وقتي نگاه ميكنم ميبينم خيلي ها اول با عشق شروع كردند و بعد از چند ماه به مشكل خوردن(كه خودتون ميدونيد نمونه هاي زيادي توي همين سايت داريم كه مشت نمونه خروار) ميگم چه تصميني داره كه من به مشكل نخورم

نكته اي كه در مورد سفر به گذشته و اينده گفتيد درسته من خيلي به گذشته ام (با هدف درس گرفتن) و اينده(با هدف بهتر كردنش) سفر مي كردم و هنوز هم اين عاد را دارم اما دارم رو خودم كار ميكنم كه در زمان حال باشم بيشتر

5. 2 کاربر از پست مفید سید1387 تشکرکرده اند .

سید1387 (یکشنبه 22 آبان 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

سلام
    به لینک زیر مراجعه کن
    http://www.hamdardi.net/thread-17292.html

7. کاربر روبرو از پست مفید keyvan تشکرکرده است .

keyvan (یکشنبه 22 آبان 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    59
    دستاوردها:
    تشکرها
    527

تشکرشده 528 در 161 پست

Array

ممنون كيوان جان از بابت لينك

تقريبا دغدغه هاي من هم همينه با اين تفاوت كه من فكر نميكنم از نظر مسائل مالي در حال حاضر مشكلي داشته باشم اما مساله اينه كه ميترسم بعدا خانمم بخواهد من را از اين جهت تحت فشار قرار بده
    تفاوت ديگه اينه كه شما ٢٥ سال داريد و من ٣٠ ... اين يعني اين كه من فرصت كمتري دارم

من خودم هم ميدونم ريشه برخي از اين نگر اني ها كمالگراييم هست.. فكر مي كنم حرف اقاي مدير در پست اخر لينك شما خيلي درست باشه... من هر از گرهي اين كمال گرايي را مهار مي كنم ولي بعد از چند وقتي با شدت بيشتري مياد سراغم بخصوص. زمانهايي كه اوضاع ارنجوري كه مي خواهم پيش نميره

ببينيد من در مورد خودم فكر ميكنم هنوز واقعا نميدونم با ازدواج چي بدست ميارم... جداي از بحث مسائل جنسي

شنيدم ميگند ادم به ارامش ميرسه و ... اما هيچ حس دقيقي نسبت به اين قضيه ندارم بعلاوه اين كه مي بينم اگه ازدواج ادم خوب نشه مشكلاتش صد مرتبه بيشتر ميشه

در مورد اينكه ادم ممكنه با ديدن يك نفر رنگي ه براي ازدواج پيدا كنه يا به قول شب باروني عشق به ادم جرات بده.... بايد بگم واقعيت اينه كه من الان با يك دختر خانمي اشنا شدم كه خيلي حس خوبي بهش دارم ... از حرف زدن باهاش لذت ميبرم و احساس ميكنم حرفهاي هم را ميفهميم... اما بازهم يك ترسي هست كه اگه همه اينها فيط يك خيال باشه چي؟ ميدونم ميگيد بايد توكل كرد اما واقعا هيچ كاري نيست بشه قبل از توكل انجام داد؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,177

تشکرشده 2,204 در 465 پست

Array

دوست خوبم شما از تغییرات پیشین نترسیدین چون واسش هدف و برنامه ریزی داشتین. چرا برای ازدواج این کار رو نمی کنید؟
    برای ازدواجتون از همین حالا برنامه ریزی کنید و حتی معیارهای خودتون رو برای ازدواج کاملا مشخص کنید. این کار خیلی از ترس شما کم میکنه. و تضمین اینه که شما میخواین همسرتون رو با دید باز، با آینده نگری، و عقلانی انتخاب کنید. شانسی که نیست. مسلما اگر اشتباه دیگران رو در ازدواج ناموفقشون تکرار نکنید، خوشبخت خواهید شد. چون عوامل شکست قابل پیش بینی و محدودند و البته اکثرا تکراری. این روزها هم که معمولا اکثر افراد قبل از ازدواج مشاوره میرن تا میزان خطا در انتخاب کاهش پیدا کنه.
    اما اگر پس از برنامه ریزی و آمادگی هم این ترس رو دارید، این دیگه یه جور وسواس فکریه که لازمه با اون مقابله کنید.

10. 2 کاربر از پست مفید shabe barooni تشکرکرده اند .

shabe barooni (یکشنبه 22 آبان 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    59
    دستاوردها:
    تشکرها
    527

تشکرشده 528 در 161 پست

Array

ممنون شب باروني عزيز از پاسختون

ببينيد من فكر نميكنم دليل عدم ترس از تغييرات گذشته صرفا هدف و برنامه ريزي باشه... تغييرات قبلي زندگي من ريسك شكستشون خيلي كم بود مثلا من اگه محيط كار جديدن را دوست نداشتم عيچ اتفاق خاصي نميافتاد دوباره ميگشتم يك جاي ديگه پيدا مي كردم اما در ازدواج ريسك بالاست
    بعلاوه در همه تصنيم هاي قبلي بعد از تصميم گيري ديگه فقط اين خود من بودم كه بايد با شرايط كنار ميامدم اما در ازدواج اينطور نيست... عواطف، احساسات و خواسته هاي يك نفر يا حتي بيشتر يك خانواده هم در تعامل با تصميم هاي شما قرار ميگيره

نكته ديگه در مورد تصميم گيرهاي قبلي هم شناخت خودم راحت تر بود و هم گزينه هاي روبروم... ببينيد مثلا من وقتي مي خواستم محيط كارم را تغيير بدهم به خوبي ميدانستم كه ايا كار جديد در حيطه اطلاعات من هست يا نه بعد اينكه شركتها از نظر حقوق ، مزاياو محيط كاري براحتي قابل دسته بندي و رتبه بندي بودند
    اما من احساس ميكنم خودم را در مورد ازدواج خوب نميشناسم و به دليلپيچيدگي انسانها طرف مقابل را هم نمي توانم به خوبي بشناسن

من مدت زيادي هست كه دارم براي ازدواج برنامه ريزي ميكنم و در اين راستا هم خيلي مطالعه داشتم و اگه به پستهاي قبلي من يك نگاهي بندازيد ميبينييد كهخيلي وقت پيش ليستي از معيارهام نوشتم... اما با همه اينها يه نوع ترس يا شايد كلمه بهتر نگراني دارم...چقدر ميتوانم به شناخت خودم و شناختي كه از طرف مقابل دارم اطمينان كنم

بازهم مممنون از وقتي كه ميگذاريد

12. کاربر روبرو از پست مفید سید1387 تشکرکرده است .

سید1387 (یکشنبه 22 آبان 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,177

تشکرشده 2,204 در 465 پست

Array

ببینید دوست خوبم، ازدواج یک تشیل خانواده است. فقط محیط و مسئولیت های شما دگرگون میشه. اینچنین نیست که همه چیز به یکدفعه تغییر کنه و شکل دنیا و زندگی به کل عوض شه و شما رو خلع تسلط کنه.
    مثل امروز که اگر مشکلی پیش بیاد، در پی تدبیر میرید و شرایط رو برای خودتون حل یا قابل تحمل میکنید، بعد از ازدواج هم همینه.
    البته فکر میکنم کمی دچار وسواس فکری شدین. من خودم این حال رو مدتی داشتم. یه مدت همش میترسیدم خانواده مو تو یه حادثه از دست بدم و بعدش کلی پریشان میشدم. ولی فکر کردم و دیدم اونهایی که عزیزی رو از دست دادن، بعد از مدتی خودشونو با شرایط سازگار کردن و به زندگی روزمره شون ادامه میدن. پس بی مورده که من از امروز شور بزنم که اون موقع نتونم تحمل کنم!
    این شد که تصمیم گرفتم به خدا توکل کنم. گفتم خدایا آنگاه که از تو سلامتی خانواده مو آرزو کردم، به تو توکل میکنم، پس هر چی پیش بیاد خیر و مصلحت توست و من از تصمیم تو شکایت نمی کنم، تو آن خدایی هستی که اگه رنج بدی، هزار برابرش هم صبر و تحمل میدی.
    پس به شما هم پیشنهاد میدم آنگاه که تلاش کردین شرایط ازدواج موفق رو فراهم کنید، به خدا توکل کنید. مسلما هر چه خیر و مصلحت اوست پیش میاد. پس وسواس های فکری رو بزنید کنار و شجاع باشین.

14. 2 کاربر از پست مفید shabe barooni تشکرکرده اند .

shabe barooni (یکشنبه 22 آبان 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 26 مهر 97 [ 09:20]
    سطح
    74
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 193
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Social1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    8,610

تشکرشده 8,998 در 1,493 پست

Array

سلام دوست عزیز

ضمن تایید سخنان دوست خوبمون shabe barooni ، چند نکته ای هست که به نظرم گفتنش

خالی از لطف نیست.

من پیشنهاد می کنم که قبل از فکر کردن به ازدواج بیایید و به شناخت خودتان بپردازید...جدای از

بحث توکل و معیارهای ازدواج ، باید بدانید خودتان که هستید و از زندگی چه می خواهید و هدف

شما در جاده زندگی (منهای بحث شغل و درس و مادیات) چیست و می خواهید به کجا بروید و

چگونه انسانی هستید؟...وقتی جواب این سوالها را بگیرید و آنجا که می پرسید از خودتان که

"من کیستم؟..." بتوانید کاملا آگاهانه پاسخ بدهید آن موقع است که دقیقا می دانید از زندگی

چه می خواهید و بالطبع آن متوجه می شوید که به چه همراهی نیاز دارید برای تحقق

اهدافتان چون سفر کردن با یک همراه و همسفر خوب باعث سرعت در تحقق اهداف مسیر

زندگی و آسانتر شدن سختی های آن و شیرینی سفر می شود...

حال اگر نگاهتان به زندگی طی که کردن یک جاده بی انتها که شروعش در این دنیا است و

ادامه اش تا بی نهایت در آخرت باشد و حرکت در مسیر کمال این می شود معنای کمالگرایی.

ما در این مسیر می دانیم چه می خواهیم و به کجا می رویم اما از حوادث آن آگاهی نداریم

اما این مهم نیست...مهم این است که ما به خودمان و همراهمان اعتماد داریم و به درستی

هدفمان ایمان پس ما راه را ادامه می دهیم در سایه الطاف حق!

خوب پس چون شما کمال گرا هستید به دنبال انسانی باشید که او هم بخواهد کمال گرا و

همسفر و دوست و یار و هم صحبت شما در هر دو جهان باشد...ممکن است هم شما هم

او نقاط ضعفی داشته باشید اما مهم این است که هدف ها و ارزش های شما هر دو به

سوی کمال است و باید در انتخاب این همسفر دقت کنید!

حال متوجه شدید که مسائل جنسی و آرامش تنها بخش کوچکی از اهداف ازدواج است و

حال آنکه همراه و همسفر شما می تواند معلم و دوست و یاور و سرعت بخش به اهداف

شما باشد و این هاست اهداف والای این پیوند مقدس و آسمانی!!!

مادام "لومبروزو" در کتان روح زن از ازدواج در مسیر کمال این تعبیر را استفاده می کند که

می گوید :

زن همانند پیچک است و مرد همانند دیواری بلند و سخت و خشن...پیچک بدون دیوار تنها روی

زمین می تواند رشد کند و دیوار بدون پیچک سرد و خشک و نازیباست...

اما اگر پیچک روی دیوار به رشد خود ادامه دهد بالا می رود و رشد می کند و دیوار هم بسیار

زیبا می شود و رنگ و بویی تازه می گیرد و این دو در کنار هم هستند که به زیبایی و کمال

می رسند و همدیگر را تکمیل می کنند...برای همین است که می گویند ازدواج برای گام

برداشتن شما در مسیر کمال است به شرطی که درست و آگاهانه باشد

خوب مخلص کلام اینکه نگرانی شما در این خصوص است که شما از آینده می ترسید و از

انتخاب...اما بدانید آینده را امروز و نحوه زندگی و انتخاب ما می سازد پس اگر امروز را زیبا

ساختید فردا هم زیبا می شود

موفق باشید

16. 4 کاربر از پست مفید bahar.shadi تشکرکرده اند .

bahar.shadi (یکشنبه 22 آبان 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    59
    دستاوردها:
    تشکرها
    527

تشکرشده 528 در 161 پست

Array

ممنون از نظراتتون

قبول دارم يك هم مسير خوب ميتونه به رشد شما سرعت بده... همه حرفاتون خيلي قشنگ... اما به نظرم يك كم روياگرايانه است در مرحله واقعيت و عمل اين چيزها خيلي جواب نميده...

صرف اينكه دو نفر بگند ما هر دو دنبال كمال هستيم تضميني هست كه در مسير با هم مشكل پيدا نكنند

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)