به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 18 آبان 90 [ 22:03]
    سطح
    16
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 6
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

دودلی در ازدواج

با سلام خدمت دوستانم در تالار همدردی

جوانی 24 ساله هستم . به عنوانه مهندس در کارخانه یکی از اشنایانم نیمی از روز را کار می کنم و بقیه وقتم را به مطالعه برای ارشد اختصاص می دهم و علاقه زیادی به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارم . سربازی هم هنوز نرفته ام . البته حدود نصفش را به خاطر جبهه پدرم لازم نیست بروم .
    توانایی اینکه همراه با کار به سربازی بروم یا ادامه تحصیل بدهم را در خود می بینم .می خواهم ازدواج کنم و زنم را دو سال تا زمانی که اوضاع اقتصادی ام سر و سامان بگیرد عقد بسته نگه دارم و سپس عروسی کنیم .

اول اینکه می خواهم نظرتان را در مورد تصمیمی که می خواهم بگیرم بدانم . آیا به نظر شما الان موقعیت مناسبی برای ازدواج من نیست ؟

مسئله دیگری که دارم این هست که چند سال پیش اشتباهاتی را در زندگی ام مرتکب شده ام و مدتی با چند دختر دوست بوده ام . ان هم در حد صحبت کردن و در خیابان قدم زدن . یا کمی هم فراتر ...
    اما تا کنون رابطه با دختری نداشنه ام . با دین هم خیلی کاری ندارم . در زمان هایی که به خدا احساس نیار می کنم نماز می خوانم و البته بیشتر نمی خوانم . با اینکه دوست دارم همیشه بخوانم اما بیشتر مواقع فراموش می کنم .

به نظر شما اشکالی دارد که در مراسم خواستگاری در مورد گذشته خودم و سهل انگاری ام در مورد مسائل دینی حرفی نزنم .

از طرفی من خیلی غیرتی هست .حاضرم تا اخر عمرم ازدواج نکنم و با دختری که قبلا از این دست روابط که هم اکنون برای خیلی ها عادی محسوب می شود داشته ازدواج نکنم . چه کار می توانم انجام دهم تا گیر همچین ادمی نیفتم .

به نظرتان بهتر است با دختری ازدواج کنم که تازه دانشگاه قبول شده یا دختری که یک سال از درسش را خوانده است ؟

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

RE: دودلی در ازدواج

سلام به داماد آینده.

به نظر من شما شرایط ازدواجو داری،به شرطی که غیر از ثبات اقتصادی به ثبات فکری عاطفی م رسیده باشی.

به نظرتان بهتر است با دختری ازدواج کنم که تازه دانشگاه قبول شده یا دختری که یک سال از درسش را خوانده است ؟
    می خوای بگی دختری که ترم های آخره دوست پسر داشته یا داره؟شما اعتراف کردی دوستدختر داشتی پس نباید

انتظار کسیو داشته باشی که بی رابطه بوده باشه.البته نمی گم دنبال کسی باش که مثل خودت بوده باشه دنبال

کسی باش مثل الآن خودت باشه.ولی اگر کسی به تورت خورد که گذشتش برفکی بود به خاطر این مسئله ردش

نکن چون گذشته خودتم آینه نبوده.

3. 2 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (چهارشنبه 18 آبان 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 دی 91 [ 22:24]
    سطح
    47
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 68
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    932

تشکرشده 968 در 217 پست

Array

سلام ارش جان
    به تالار خوش اومدی
    درباره سوالت که گفتی ایا ازدواج کنی یا نه باید بگم که بهترین زمان برای ازدواج وقتیکه که طرفین به بلوغ اجتماعی رسیده باشن. شما خودت بهتر از هر کسی میدونی که ایا موقعیتت برای ازدواج خوب هست یا نه. چرا که خودت بهتر از دیگرون خودتو و شرایطت رو می شناسی.پس ما نمی تونیم بهت بگیم این کارو انجام بده یا نه. خودتو تجزیه کن ببین میتونی از عهده یه زندگی مشترک بر بیایی یا نه.
    اما در مورد گذشته خودت باید بگم که گذشته هر فرد به خودش مربوطه. لوزومی نداره که گذشته خصوص تورو کسی بدونه و توهم بگی همونطورم لورومی نداره تو از گذشته طرف بپرسی. پس درمورد گذشته نه چیزی بپرس و نه بگو. در مورد مسایل دینی بهتره حرفتو بزنی و دنبال کسی باشی که مثل خودت هست.
    و اینکه گفته بودی
    [/quote]طرفی من خیلی غیرتی هست .حاضرم تا اخر عمرم ازدواج نکنم و با دختری که قبلا از این دست روابط که هم اکنون برای خیلی ها عادی محسوب می شود داشته ازدواج نکنم . چه کار می توانم انجام دهم تا گیر همچین ادمی نیفتم .
    به نظر من نباید ادمارو بر اساس کاری که کردن مواخذه کنیم. این حق شماست که انتخاب کنید ولی حق ندارید کسی رو بخاطر یک اشتباه محکوم کنید. شاید برای هرکسی این اتفاق بیفته که با کسی رابطه داشته باشه ولی این اشتباه دلیل بر رد اون فرد نباید باشه. البته من تکذیب نمی کنم که رابطه داشتن هم حدی داره.
    شما خود فرد و معیارهاتون مهم باشه نه مقطع تحصیلی فرد. چه بسا فردی باشه که اصلا درس نخونده و بهترین فرده. تحصیلات میتونه یکی از معیارهاتون باشه ولی کافی نیست. دنبال کسی باشید (در هر مقطعی) که شخصیت پخته و شامل معیارعاتون باشه.
    موفق باشی

5. کاربر روبرو از پست مفید هاله نو تشکرکرده است .

هاله نو (چهارشنبه 18 آبان 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

سلام،

به تالار همدردی خوش آمدی.

جواب سوالت در رابطه با اینکه آمادگی ازدواج داری یا نه رو با خواندن این مقالات خواهی گرفت: کلیک کن

البته شما می توانی به خواستگاری دختری بروی و از اول شرایطت را بگویی، ولی دو سوال پیش می آید:
    1) آیا دختر خانم و خانواده اش این شرایط را می پذیرند؟
    2) آیا شما مطمئن هستی که می توانی به قولت عمل کنی و 2 سال بعد دست همسرت رو بگیری و ببری خانه خودتون؟ چه تضمینی هست؟

خودت بهتر می توانی بگویی که آمادگی ازدواج داری یا نه، ولی نظر شخصی من این است که بهتر است صبر کنی تا این دو سالی که می گویی تمام بشود و بعد برای ازدواج اقدام کن.

در مورد گذشته ات به نظر من اگر او سوالی پرسید، فقط در اون حد که خواست بداند، واقعیت رو بگو. چون اگر واقعیت رو نگویی اولاً صداقت نداشته ای، دوماً اگر یکروزی بفهمد و از جایی به گوشش برسد، خیلی بد خواهد بود.

در مورد اعتقادات مذهبی حتماً واضح با خانم صحبت بکن.
    در این رابطه در همان مقالات مطلب خوبی پیدا خواهی کرد.

موفق باشی.

7. کاربر روبرو از پست مفید hamed65 تشکرکرده است .

hamed65 (چهارشنبه 18 آبان 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 18 آبان 90 [ 22:03]
    سطح
    16
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 6
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

من همون ahmadi00 هستم . تو تایپیک قبلیم گفتم می خوام ازدواج کنم بم گفتید الان وقتش نیست . خب منم با خودم گفتم که موقعیتی که به احتمال زیاد تا یه ساله دیگه دارم رو بتون بگم ببینم بم چی می گید . منو ببخشید . قصد اذیت کردنتون رو نداشتم . از یه دیونه نمی شه توقعی داشت !

وای نمی دونید که چقدر اعتراف کردن سخته . پارمیدا 9630 هم خودم بودم . گفتم یه چیزی بگم که جو گیر بشید جوابم رو بدید .

حامد تو هم توی انجمن ازاد هستی . می خوام بین دو ترم در انجمن ازاد عضو بشم . الان موقعیتش رو ندارم .

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

سلام،

به این قانون تالار توجه کن:
    6 - فقط 1 نام کاربری . تغییر نام کاربری
    لطفاً از ساختن بیش از یک حساب در سایت جداً خودداری فرمایید . در غیر اینصورت حساب كاربری فرد خاطی مسدود می گردد.
    از شما می خواهم برای گرفتن جواب، فقط با یک نام کاربری بیایی.
    اینطوری هم باعث سردگرمی اعضا می شوی، هم به علت بی توجهی به قوانین مجبور می شویم برخورد کنیم.

این حساب کاربری شما مسدود می شود.
    لطفاً از همان قبلی استفاده کن.

(بله، به انجمن آزاد دسترسی دارم)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)