به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 مهر 90 [ 23:04]
    سطح
    19
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 67
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    8

تشکرشده 8 در 7 پست

Array

ازدواج از طریق سایت همسر یابی درست یا غلط؟

سلام به دوستان عزیز
    اسم من مریمه.تازه عضو سایت شدم.یه مشکلی داشتم که میخواستم باهاتون درمیون بزارم.امیدوارم کمکم کنین.البته میدونم موضوعی که میخوام مطرح کنم تکراریه. ولی خوب هر کسی شرایط خاص خودشو داره. تمام لینکهایی که به مشکل من شبیه بود و خوندم. ولی دوست داشتم شرایط خودمو بگم و از شما راهنمایی بخوام.
    من 29 سالمه و کارشناسی ارشد دارم. تک فرزند هستم و جایی مشغول به کارم. چند سالی میشه که دوست دارم ازدواج کنم ولی هیچ وقت خواستگاری نداشتم. با اینکه از نظر ظاهری و جسمی مشکلی ندارم. حتی خیلی ها میگن که چهره خوبی دارم . باور کنین آدم پرتوقعی هم نیستم. چیزهایی مثل پول و خونه و ماشین که برای خیلی دخترا مهمه برای من مهم نیست. البته اینو بگم پدر من آدم خیلی خیلی سخت گیریه. از اونایی که میگه دخترمو به هر کسی نمیدمو از این حرفا. تقریبا هیچ کسو قبول نداره. بعضی وقتا بهش میگم میخوام ازدواج کنم میگه چرا میخوای ازدواج کنی کنار ما هستی دیگه!!!!! اینقدر دیگه اطرافیانم بهم گفتن چرا ازدواج نمیکنی دیگه خسته شدم. آخه وقتی کسی نیست من با کی ازدواج کنم.تموم دوستام و بچه های فامیل که از من کوچکترن ازدواج کردن.
    به هرحال حدود یک سال پیش که دیگه از اومدن خواستگار و پیشنهاد و اینجور چیزا نا امید شدم علی رغم میل باطنیم رفتم سراغ سایت همسر یابی. از بینشون اونی که فکر کردم بهتره و مطمئن تره انتخاب کردم. پیشنهادهای زیادی هم داشتم اما کوچکترین شکی که میکردم تمومش میکردم. خیلی هم احتیاط میکنم. تا اینکه چند وفت پیش یه نفر از یه شهر دیگه که با ما فاصله داره بهم پیام داد. تمام مشخصات پروفایلش خوب بود ولی چون یه شهر دیگه بود قبول نکردم. ولی خیلی اصرار کرد و گفت آشنا بشیم اگه نخواستیم تمومش میکینم.منم قبول کردم. از طریق همون سایت یه کم صحبت کردیم خیلی خیلی از نظر طرز فکر به هم نزدیکیم.عکسهای همو دیدیم و از هم خوشمون اومد و ارتباطمون تلفنی شد. البته من شماره اصلی خودمو ندادم و از یه خط دیگه باهاش صحبت میکنم. اینو بگم که ایشون خودشونو 32 ساله لیسانس و کارمند یه اداره دولتی معرفی کردن. الان یه مدت هست که با هم صحبت میکنیم.البته من خیلی محتاطم و اگه میخواد حرف از حالت معمول خارج بشه تذکر میدم. اون به من وابسته شده ولی من مدام بهش میگم وابسته نشه هنوز هیچی معلوم نیست. اون از تموم زندگیش میگه و ولی من نه خیلی با احتیاط. میگه من بهت اعتماد دارم ولی من نمیتونم بهش اعتماد کنم. تمام شرایط منو قبول کرده. هر سوالی یا مشکلی مطرح میکنم کاملا منطقی جواب میده. جواباش واقعا منطقیه و نمیشه بهش ایراد گرفت. خیلی استرس دارم نمیدو نم چکار کنم. اینو بگم که میتونم تمومش کنم. فقط از یه چیزی میترسم. چون سن کمی ندارم میدونم شاید هیچ وقت برام خواستگاری پیدا نشه و از تنهایی به شدت میترسم. مجبور بشم درآینده شرایط بدتری قبول کنم.
    الان چندتامشکل دارم اون زیاد ابراز علاقه میکنه و با اینکه همدیگرو ندیدم میگه عاشق شدم و میگه چون با نیت پاکی اومدم احساسم درسته. درصورتی که من نمیتونم قبول کنم. و اینکه هرچی میگم راحت میپذیره و میگه آدم سخت گیری نیستم ومثبت اندیشم.
    بعدش اینکه چون ما هنوز خوب همدیگرو نمیشناسیم نمیتونم ازش بخوام بیاد خواستگاری.
    ببخشید طولانی شد. دیگه نمیدونم باید چکار کنم. میترسم ادامه بدم منم بهش علاقه مند بشم چون خیلی با احساسه و خیلی احساسشو بیان میکنه. خواهش میکنم کمک کنین

2. کاربر روبرو از پست مفید maryambahri تشکرکرده است .

maryambahri (چهارشنبه 06 مهر 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 26 مهر 97 [ 09:20]
    سطح
    74
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 193
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Social1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    8,610

تشکرشده 8,998 در 1,493 پست

Array

RE: ازدواج از طریق سایت همسر یابی درست یا غلط؟

maryambahri عزیز سلام

به جمع ما خوش اومدی

دوست عزیز چرا شما انقدر نگران ازدواجتون هستید؟؟؟....مبادا از سر واهمه از بالا رفتن سن

تصمیم به ازدواج بگیرید؟...عزیزم ازدواج یک اتفاق خوبه و تو زندگی بعضی ها رخ میده و تو زندگی

برخی نه...پس توکلتون به خدا باشه...ان شاالله یک همسر خوب و نیکو از فضل و کرم بی نهایتش

نصیبتون میکنه به وقتش...خیلی ها هستن که از شما دیرتر ازدواج کردن و الان خوشبختن اما

ممکنه دلیل جلو نیومدن خواستگارانتون سخت گیری های پدرتون باشه...شاید بهتره غیر مستقیم

بهشون بگید که ازدواج شما رو از اونها نمی گیره بلکه 1 عضو جدید هم به خونه میارید...

همه پدر مادرا دوست دارن داماد و نوه داشته باشن...نگرانی و استرس بی مورد رو هم از

خودتون دور کنید و بدونید هر موقع خداوند صلاح بدونه 1مرد خوب میاد تو زندگیتون

پس دیگه افکار منفی رو دور بریزید!!!

راجع به این سایت ها ، شما هزینه پرداختید واسه عضویت تو این سایت؟

خیلی هاشون معتبر نیستن و اونایی که معتبرن میدونم جلسات آشنایی تو خود موسسه و

از طریق خود موسسه انجام میشه...

بهر حال بهتره که شما اون آقا رو ببینید از نزدیک و بعد ازشون بخواید که واسه معارفه به منزل

شما بیان با خانوادشون و تمام معیارهاتون رو واسه ازدواج یادداشت کنید و ازشون بپرسید

بعد پدر و مادرتون رو واسه تحقیقات بدون اطلاع اون آقا بفرستید تا در صورت صدق گفته های

ایشون به خواستگاریتون بیان و بعد نامزدی و ....

اما عاشق شدن بدون دیدن و شناخت طبیعی به نظر نمیاد!!!

بهتره همه چیز رو از طریق خانواده خیلی زود رسمی کنید تا دچار مشکل نشید

موفق باشید

4. 2 کاربر از پست مفید bahar.shadi تشکرکرده اند .

bahar.shadi (شنبه 09 مهر 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

سلام،

البته گفتید که تاپیک های مرتبط رو مطالعه کردید.
    آیا این 3 مطلب رو هم مطالعه کردید؟
    لینک 1
    لینک 2
    لینک 3

مشکلاتی که بر سر راه شما هستند:

- رابطه ی اینترنتی معمولاً تبدیل به یک رابطه ی احساسی می شود. خیلی سخت است از طریق اینترنت و چت طرف خود را بشناسید. حتی اگر بگوییم طرف شما آدم سالمی هست و حتی بگوییم بسیار صادق هست و تمام سعی خودش رو می کند که همانطور که هست خودش را در اینترنت به شما معرفی کند، باز هم به دلیل محدودیت های دنیای مجازی شما نمی توانی طرف مقابل رو آن طور که هست ببینی. در آشنایی حضوری شما برای شناخت از تمام حواس خودت استفاده می کنی. در چت و حتی تلفن اطلاعاتی که از طرف مقابل می گیری بسیار محدود هستند. پس بقیه کار رو می سپاری به دست "تخیل". از طرف مقابل یک شخصیت ایده آل خودت را می سازی.
    به نظر من دقیقاً به خاطر همین مسئله هست که اکثر کسانی که رابطه شان اینترنتی هست، شدیداً طرف مقابل رو مناسب خود می دونند و عشق آتشینی دارند!

- شما اهل دو شهر مختلف هستید. باید به تفاوت های فرهنگی دقت کنید. (این لینک را هم مطالعه کنید)

- شما باید (به احتمال زیاد) به شهر او مهاجرت کنید. آیا می توانید دوری از خانواده رو تحمل کنید؟
    آیا می توانید با این قضیه کنار بیایید که دیگه در کنار خانواده خود نباشید؟

با این حال اگر فکر می کنید با توجه به شرایط شما، مجبور هستید از اینترنت استفاده کنید، به نظر من به اینترنت فقط به عنوان یکجا برای آشنایی نگاه کنید.
    رابطه ی اینترنتی خود رو با آقا پسر پایان دهید و از او بخواهید که به خواستگاری شما بیاید.
    باید او رو حضوری بشناسید!
    اجازه بدهید خانواده ها هم همدیگر را بشناسند. به خصوص پدر شما که روی شما حساس است، باید قبل از اینکه به پسری دل بدهید، او را تایید کند!
    باید مطمئن شوید که او همان هست که ادعا می کند یا خیر!
    و حداقلش به این خاطر که او دارد از این طریق وابسته می شود و باید جلوی این مسئله گرفته شود. جدا از اینکه ممکن است شما هم وابسته بشوید، به این دقت کنید که هر دوی شما برای ازدواج باید منطقی انتخاب کنید و نه احساسی.

تازه شناخت صحیح از همین جلسه های خواستگاری شروع می شود. روی شناختتون در چت زیاد حساب باز نکنید.

در مجموع فکر می کنم به مادر و دوستان و آشنایان هم بسپارید که قصد ازدواج دارید، آن وقت خواستگارهای بیشتری خواهند آمد.

به خدا توکل کنید.
    موفق باشید!

6. 5 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (یکشنبه 10 مهر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 8 در 7 پست

Array

سلام به دوستان عزیز. مرسی از اینکه وقت گذاشتین
    bahar.ghamgin عزیز من از حدود بیست و یک دو سالگی دوست داشتم ازدواج کنم.تا الان همین حرفا رو به خودم میزدم. بالاخره یکی پیدا میشه. صبر کن تو هم ازدواج میکنی و از این حرفا. ولی الان 29 سالمه. به نظر شما دختری که تو بهترین سن بوده تو اوج جوونی و شادابی بوده خواستگاری نداشته چقدر میشه امید داشت تو مرز سی سالگی براش خواستگار پیدا بشه . فکر میکنم ترسم کاملا طبیعیه. من میتونم بازم صبر کنم هفت سال دیگه هم بگذره مثل همین هفت سالی که به سرعت گذشته و تو تموم این سالها فقط گفتم صبر کن تا قسمتت پیدا بشه. تموم اطرافیانم فکر میکنم عیب و ایرادی دارم. آره دخترای بالای سی سال هم ازداوج میکنن. ولی درصد خیلی کمتری اونطوری که میخوان ازدواج میکنن.اطراف من هر کی تو این سنین ازدواج کرده یا مجبور بوده با اختلاف سنی زیاد ازدواج کنه یا با همسر مرحوم و شرایط دیگه.
    من اینقدر دیگه با خونوادم صحبت کردم خسته شدم .اصلا انگار نه انگار
    من هزینه ای ندادم البته اون آقا هزینه پرداخت کردن که تونستن بهم پیام بدن.
    من هنوز شناخت کاملی از ایشون ندارم که بخوام حضوری ملاقات کنم. به خاطر خونوادم باید تا حدی از ایشون مطمئن بشم بعد با خانوادم مطرح کنم. البته این آقا میگن با دیدار حضوری و خواستگاری مشکلی ندارن و خونوادشون همه چیز رو به خودشون سپردن
    hamed65 عزیز این مطالب رو خوندم. به خاطر همین مطالب هم بود که ترسم بیشتر شد. من درباره ایشون اصلا نظری ندارم. و اصلا تو تخیلم شخصیتی از ایشون نساختم. من فقط میخوام ببینم که ادامه رابطه تلفنی و بعد حضوری درسته یا نه.
    در مورد تفاوتهای فرهنگی درست میگین. یکی دیگه از دلایل مخالفتم در ابتدا همین بود. ایشون میگن با حرف زدن و شناخت میشه به تفاهم رسید
    در مورد مهاجرت من از اول شرطم این بود که باید شهر خودم زندگی کنم. ایشون هم قبول کردن اینکه خیلی راحت قبول کردن برای من جای سوال بود
    اینکه میگید پدرم ایشون رو تایید کنن پدر من امکان نداره که کسی رو تایید کنه. کسی که ایشون میخوان هنوز به دنیا نیومده. من اگه بخوام به این امید که پدرم روزی کسی رو تایید کنه زندگی کنم مطمئنم تا آخر عمر مجرد میمونم. مشکل من اینه که خونواده من حاضر نیستن در زمینه ازدواج به من کمک کنن. راهنماییم کنن. تحقیق کنن. حتی بزارن کسی بیاد خواستگاری. حتی سعی میکنن منصرفم کنن. من کسی رو ندارم بتونم باهاش در این مورد صحبت کنم. به خاطر همین اینجا اومدم که شما کمک کنین

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

می شود کمی بیشتر توضیح بدهید که دلایل مخالفت خانواده شما با ازدواجتون چی هست؟
    آیا تا به حال سعی کردید با اونها صحبت کنید و متوجه شون کنید که شما دوست دارید ازدواج کنید؟

من فکر می کنم شما قبل از اینکه هر اقدامی کنید، باید اول این مشکل رو با خانواده حل کنید.
    اگر این مشکل با خانواده حل شود و اونها با شما همراه شوند، کار ازدواج بر شما آسانتر خواهد شد.

من یکبار در یک پستی گفتم که آشنایی در اینترنت زیاد فرقی با دوستی خیابانی نمی کند. و حتی من دوستی اینترنتی را خطرناک تر از دوستی خیابانی می دانم.

شما 29 سال سن دارید و شاید از آن سنی که دختر معمولاً خواستگاران زیادی دارد، گذشتید. ولی این دلیلی نمی شود که دیگر موقعیتی برای ازدواج نداشته باشید. به خصوص در حال حاضر که کلاً سن ازدواج بالا رفته و من هم در آشنایان خودمان به اندازه کافی دختر بالای 30 سال می شناسم که به دلایل مختلف موفق به ازدواج نشدند.

چیزی که باید بدانید این هست که نباید فکر کنید که از قافله عقب افتاده اید و باید هر طور شده ازدواج کنید! البته که تنهایی شما را اذیت می کند، ولی نباید باعث بی دقتی شما در انتخابتان شود. نباید ارزش خودتان رو کم کنید!
    ولی می توانید کمی معیارهای خودتون رو بازنگری کنید. می توانید کمی بیشتر به رفتارهای خودتون در اجتماع دقت کنید. باید فعالیت های اجتماعی خود را زیاد کنید و به دوستان خودتون و آشنایان به یک نحوی بگویید که مایل به ازدواج هستید.
    این مقاله را مطالعه کنید: 40 موضوع موثر در پیدا کردن شوهر
    و همینطور مقالات تالار در رابطه با معیارهای ازدواج را مطالعه کنید.

در آخر باز هم توصیه می کنم اگر قصد ادامه آشنایی با آقا پسر رو دارید، زودتر قضیه رو رسمی کنید و از او بخواهید که به خواستگاری شما بیاید تا حضوری او و خانواده اش رو بشناسید. به هر حال اگر هم قرار است مخالفتی از سوی پدر شما صورت بگیرد، بهتر است همین اول کار باشد. و نه چند ماه دیگر که به احتمال زیاد هر دو شدیداً به هم وابسته شدید!

تفاوت فرهنگی و مالی و تفاوت سطح خانواده ها اگر بیش از حد باشند، چیزهایی نیستند که بشود به راحتی درباره ی آنها به تفاهم رسید.

موفق باشید.

9. 3 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (پنجشنبه 07 مهر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 8 در 7 پست

Array

hamed65 عزیز پدر من دوست نداره من ازدواج کنم. فکر میکنم میترسه منو از دست بده. یا چیز دیگه نمیدونم. ولی نمیشینه منطقی صحبت کنه و حرف کسی رو هم قبول نمیکنه. اون میخواد با زور و دعوا به هدف خودش برسه. هر وقت باهاش میخوام حرف بزنم میگه بس کن دیگه و از این حرفا. ولی من بازم هر از چند گاهی باهاش صحبت میکنم اونم بهم گفت پس به من ربطی نداره برو خودت یکی رو پیدا کن و برو دادگاه اجازه ازدواج بگیر. شما میگین من باید چکار کنم. فکر نمیکنم کسی باشه که ندونه من دوست داشته باشم ازدواج کنم.ولی شاید به خاطر پدرم حرفی نمیزنن. نمیدونم.
    درسته که ممکنه شانس ازدواج داشته باشم ولی اگه نشد چی؟ اونوقت تکلیف من چیه .حسرت جوونی از دست رفتمو نمیخورم.
    من ارتباطمو با این آقا قطع میکنم چون دیگه از استرس و ترس نمیتونم ادامه بدم. دیگه هم سراغ این نوع ارتباط نمیرم. ولی دیگه نمیدونم باید چکارکنم. باور کنین درمونده شدم وگرنه خودم هم از این نوع رابطه خوشم نمیاد.ممنونم

11. کاربر روبرو از پست مفید maryambahri تشکرکرده است .

maryambahri (چهارشنبه 06 مهر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 8 در 7 پست

Array

سلام به دوستان عزیز
    من رابطمو با اون آقا قطع کردم. از سایت هم انصراف دادم. اما نمیدونم باید برای آینده چکارکنم. خواهش میکنم اگه راه حلی به نظرتون میرسه به من بگین

13. 2 کاربر از پست مفید maryambahri تشکرکرده اند .

maryambahri (یکشنبه 10 مهر 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 مهر 90 [ 19:29]
    سطح
    19
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 63
    دستاوردها:
    تشکرها
    13

تشکرشده 13 در 10 پست

Array

متاسفانه من کسی رو میشناسم که 4تا دختر داره و بخاطر اینکه بقول خودش بهترین رو برا بچهاش میخواد همشون مجرد موندن
    کوچکترین دختر 26 ساله هست!!

من نمیدونم این پدر و مادرها چرا با افکار اشتباهشون به همین راحتی با زندگی بچشون بازی میکنن

15. کاربر روبرو از پست مفید farhad20886 تشکرکرده است .

farhad20886 (جمعه 08 مهر 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 27 فروردین 91 [ 15:10]
    سطح
    37
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,831

تشکرشده 1,872 در 398 پست

Array

دوست عزیزشماازصمیم قلب ازامام رضابخواه ویه عهدی هم باامام عزیزببندمثلافلان کارخوب وانجام بدی یافلان کاربدوترک کنی .شک به دلت راه نده که مشکل ازدواجت حل میشه.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 8 در 7 پست

Array

mahi91 عزیز من خودم آدم معتقدی هستم. من همه این کارها رو قبل تر انجام دادم. ولی یا از صمیم قلب نبوده یا حتما پدرم دعاهاش خالص تر از من بوده. نمیدونم

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)