به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 بهمن 90 [ 07:58]
    سطح
    18
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 69
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

اختلاف مادر و پسر

سلام
    من نادیا هستم.من حدود 3 سال با خانواده همسرم زیر یک سقف زندگی کردم توی یه دونه اتاق.مسلما زندگی زیر یک سقف مشکلاتی رو بوجود میاره.من عروس عمه ام هستم .قبل از ازدواج ما پدر شوهرم دوست داشته که یکی از اعضای خانواده خودش رو برای پسرش بگیره ولی پسرش قبول نمیکنه و با من که دختر داییش هستم و فامیل مادرش ازدواج میکنه و پدر شوهرم هم در نهایت راضی میشه ولی برادرها و خواهرهای پدر شوهرم با پدر شوهرم قطع رابطه میکنن و همیشه عمه ام به من یاداوری میکرد بدلیل اینکه به خاطر تو ,ما با فامیل شوهرم قطع رابطه کردیم و تو از فامیل من هستی باید خیلی مواظب اعمالت باشی که بهونه دست پدر شوهر ندیم و وجدانا من تمام سعی ام روکردم.اما مادر شوهرم با پسرش زیاد اختلاف داشت و متاسفانه مقصرهمه ی دعوا ها رو من میدونست و میگفت تو میخوای منو از پسرم جدا کنی و تو اونی نبودی که من میخواستم ولی وجدانا اینطور نبود اصلا من هیچ دخالتی توی این دعواها نداشتم و فقط اختلاف پسر و مادر بود ولی بارها عمه م به من گفته تو پسر منو پر میکنی که پسرم با من بد باشه . هر چقدر که من باشوهرم صحبت میکنم و میگم به خاطر من در مقابل حرفهای زشت مادرت و رفتارهای نادرستش کوتاه بیاد شوهرم گوش نمیده و میگه من همیشه با مادرم رابطه ام همینگونه بوده.من نمیدونم چطور مادر شوهرم رو قانع کنم که من مسئول اختلافاشون نیستم.همیشه مادر شوهرم به من میگه :"تو اونطوری که من میخواستم نبودی و از وقتی اومدی زندگی ما بهم ریخته و شوهرم همیشه منو سرزنش میکنه و میگه دختر برادرت خوب نیست و میخواد ما رو از هم جدا کنه ."من باید چه کار کنم که این سو تفاهم حل بشه و اونا فکر نکنن من میخوام پسرشون رو ازشون بگیرم.این رو هم بگم شوهرم شدیدا طرفدار من هست متاسفانه من و همسرم از نظر مالی به خانواده همسرم وابسته هستیم.چه کار کنم که ذهنیت بد خانواده ی همسرم رو عوض کنم.مادر شوهرم هر وقت من کاری رو انجام میدم که باب میل اون نیست سریع زنگ میزنه به پدرم و میگه :"دخترتون باب میل من نیست و من پشیمانم که از فامیل خودم برای پسرم زن گرفتم چون شوهرم مدام منو تحقیر میکنه به خاطر دختر شما" و متاسفانه مادر شوهرم باعث ناراحتی خانواده ام میشه.لطفا راهنمایی کنید ممنون

مثال
    متاسفانه پدر شوهر من خیلی خاله زنکه مثلا میگه نادیا این رژلب بهت نمیاد خیلی زشت شدی فرداش مادر شوهر میاد میگه دیگه از این رژ استفاده نکن و رژتو عوض کن.شوهرم هم میشنوه و میگه نادیا همسر منه دوست داره اینجوری باشه و این باعث اختلاف میشه.
    یه مثال دیگه
    من و همسرم عادت داریم بعدار ظهرها استراحت کنیم پدر شوهرم به مادرشوهرم میگه چقدر این دو تا میخوابن و مادر شوهرم میاد میگه دیگه عصرها نخوابین که شوهرم دوست نداره و من میگم چشم به خاطر اینکه عمه به خاطر من تحقیر نشه ولی شوهرم میگه من زیر بار نمیرم و اختلاف بوجود میاد بین مادر و پسر.

اکثر مواقع حق با شوهر من هست و بدلیلی که اولا ما از نظر مالی به خانواده ی همسرم شدیدا وابسته ایم ثانیا احترام بزرگتر واجبه من همیشه به شوهرم میگم کوتاه بیا ولی اون میگه من زیر بار زور نمیرم.
    من هر چه قدر با عمه ام صحبت میکنم که من مسئول نیستم اون در نهایت میگه تو پسرم رو از من گرفتی.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 23 اسفند 92 [ 23:20]
    سطح
    43
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 167
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,779

تشکرشده 2,844 در 585 پست

Array

RE: اختلاف مادر و پسر

سلام.چرا سعی نمیکنید مستقل زندگی کنید؟

3. کاربر روبرو از پست مفید یک زن امیدوار تشکرکرده است .

یک زن امیدوار (چهارشنبه 06 مهر 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 05 آذر 90 [ 14:43]
    سطح
    23
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 25
    دستاوردها:
    تشکرها
    54

تشکرشده 54 در 21 پست

Array

سلام نادیا جان. واقعا ناراحش شدم از شرایطی که داری.
    عزیزم فکر میکنم چون به وابستگی مالی اشاره کردی پس نمیتونی جدا شی.
    ببین عزیزم مادر من هم بسیار خود رای و مغرور و غیر منطقی هست. درسته که شرایط ما با هم فرق داره اما شاید روش من بتونه کمک کنه.
    ببین خانومی من اومدم با مامانم کلی صمیمی شدم و همش باهاش حرف میزدم و مرتب نظرش رو میپرسیدم و خیلی وقتا هم نظر اون رو عملی میکردم که دلش رو بدست بیارم.
    ولی در شرایطی که حس میکردم داره بهم ظلم میشه با قاطعیت از خودم دفاع میکردم و حتی قهر میکردم! البته بعد از اینکه کلی باهاش صمیمی بودما. و همین صمیمیت ها باعث شد به نظر من هم احترام بذاره چون به نظرش احترام میذاشتم .
    الان منو خیلی دوس داره و همه جوره از حقوقم دفاع میکنه جلو همه
    شما هم از این شیوه استفاده کن عمه هم عین مامان هست عزیزم.

5. کاربر روبرو از پست مفید نوشین خسته تشکرکرده است .

نوشین خسته (چهارشنبه 06 مهر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    18
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

خیلی ممنون دوستان مشکل اینه که شوهرم فعلا داره درس میخونه و یه کار پاره وقت هم داره که درآمدش اونقدر زیاد نیست که ما بتونیم مستقل بشیم. درآمد شوهرم فقط در حد پول بنزین و لباس هست.من واقعا همه جوره دارم گذشت میکنم ولی متاسفانه عمه ی من کاملا بی منطق هست و همچنین بد دهن و هر وقت که دعوا میکنه با پسرش به من فحش میده و نفرین میکنه.واقعا منو ناراحت میکنه.مشکل من طرز فکر نادرستشه.یه کار خیلی بدی هم که میکنه زنگ میزنه به خانوادم و اونا رو هم ناراحت میکنه.
    و من مطمئنم حتی اگر مستقل هم بشیم اوضاع همین جوره.ایا شما جدایی رو پیشنهاد میکنین؟واقعا خسته شدم از حرفاشون ,دخالتهاشون و رفتاراشون.دروغ گفتن که براشون مثل آب خوردن راحته.چه کار کنم؟

نوشین جون هیچ وقت عمه و مامان یکی نیستن.اوایل من هم همین طرز فکرو داشتم ولی متاسفانه اینا اونطوری که فکر میکردم نبودن.
    من ازدواج فامیلی رو هیچوقت توصیه نمیکنم

نوشین جون هیچ وقت عمه و مامان یکی نیستن.اوایل من هم همین طرز فکرو داشتم ولی متاسفانه اینا اونطوری که فکر میکردم نبودن.
    من ازدواج فامیلی رو هیچوقت توصیه نمیکنم

ازدواج فامیلی هرگز.[/size]

ازدواج فامیلی هرگز.
    [size=large]

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 اسفند 90 [ 11:41]
    سطح
    19
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 68
    دستاوردها:
    تشکرها
    76

تشکرشده 79 در 40 پست

Array

سلام نادیا جون
    با چیزایی که گفتی فکر کنم توشرایط خیلی سختی هستی !
    ببین عزیزم اگه شوهرتو دوست داری و به اون علاقه داری و میدونی باش خوشبخت میشی اصلاً به طلاق فکر نکن .
    همه آدما تو زندگی هاشون سختی دارن . و هر کی میگه ندارم مطمئن باش دروغ گفته همه به نوعی درگیر هستند یکی با بیماری یکی با پدر یا مادر شوهر یکی با شوهر و...
    سعی کن اون هر چی بدی کرد تو خوبی کنی . و مزد صبر و تحملتو از خدا بخوای و به بنده ش کاری نداشته باش تا بالاخره درس شوهرت تمام بشه و بره سر کار تا بتونید مستقل بشید حالا اگر این استقلال 10 سال دیگه ام طول بکشه میدونی که یه شوهر داری که مثل کوه پشتت ایستاده . که فکر کنم اینطور باشه چون تو حرفات از شوهر بد نگفتی و گفتی که حامی شماست .
    می دونم همه این های که گفتم در حد حرف خیلی راحته و عمل بش سخته ولی اگر از خدا کمک بگیری و به خدا نزدیک بشی و امیدت فقط به خدا باشه . فکر کن حتی شاید این شرایط سخت باعث بشه به خدا نزدیک بشی و ایمانت قوی بشه .
    پس به حرفاشون توجه نکن . شاید از قدیما شنیده باشی که مادرشوهر ا چه بلایی سر عروسای بدبخت می آوردن حتی میزدنشون و اونا هم جرات حرف زدن نداشتن .فکر کنم شرایط تو از اونا بهتر باشه .
    ولی تا زمانی که تو زندگیت به ثبات نرسیدی به فکر بچه نیفت .
    خدایا یاورتون باشه . موفق باشید.

8. کاربر روبرو از پست مفید سمانه .ج تشکرکرده است .

سمانه .ج (پنجشنبه 07 مهر 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 23 اسفند 92 [ 23:20]
    سطح
    43
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 167
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,779

تشکرشده 2,844 در 585 پست

Array

سلام.خوب حالا که نمیتونین تا یه مدتی مستقل شین چرا خودتونو با یه کاری یا درس یا شغل سرگرم نمیکنین؟ نمیدونم شاغل هستین یا نه ولی اگه بتونین مدت زمان کمتری رو تو خونه باشین شاید بهونه کمتر دست مادر همسرتون واسه دعوا پیش بیاد.این جوری خودتونم اعتماد به نفستون بالاتر میره.
    شما که با همسرتون مشکل ندارین! قرارم نیست که تا آخر عمر با خانواده ایشون زندگی کنین پس چرا میخاین واسه مشکلات قابل حل از همسرتون جدا شین؟
    مشکل شما به نظر من ازدواج فامیلی نیست بلکه نداشتن استقلاله.ان شاالله تموم تلاشتونو بکنین که هرچه زودتر مستقل شین.تو این مدتم به رفتار و حرکات مادر همسرتون اهمیت ندین چون متاسفانه رفتار ایشون قابل تغییر نیست.میدونم که سخته اما من واقعا به این نتیجه رسیدم که زندگی شاد با یک همسر خوب به تحمل همه ی سختیها میارزه.
    موفق باشین

10. 2 کاربر از پست مفید یک زن امیدوار تشکرکرده اند .

یک زن امیدوار (پنجشنبه 07 مهر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    18
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

خیلی ممنون دوستان

خدا رو شکر شوهرم خوبه و قبولش دارم.از این نظر مشکلی ندارم ولی خداییش خیلی سخته زندگی کردن با همچین آدمایی که حتی اختیار خودت هم نداری و دوست ندارن هیچ حقی داشته باشیم.من هم میدونم میگذره ولی خانواده ی شوهرهمیشه در زندگی نقش دارن.خودم شاغل نیستم ولی مادر شوهرم شاغله و چند ساعتی رو در روز نمیبینمش ولی وقتی برمیگرده تلافی اون نبودنش هم انجام میده.مثلا اگر من توی خونه کمک کنم و کارهای خونه رو انجام بدم میگه لازم نکرده نمیخوام منت کسی رو سرم باشه و اگر انجام ندم میره به همه میگه این دختره هیچکاری نمیکنه واقعا موندم.اگر من و شوهرم با هم بریم بیرون در صورتی که پول بنزین رو هم خودمون میدیم میگن چرا میرین بیرون.

سمانه جون درست میگید ولی آخه من از هر راهی میرم اینا یه جور بهونه دارن مثلا من اوایل میرفتم توی پذیرایی و باهاشون مینشستم و تلویزیون نگاه میکردیم بعد از مدتی پدر شوهر و مادر شوهرم به شوهرم گفته بودن ما راحت نیستیم و دوست داریم خودمون تنها باشیم و خانومت مزاحم خلوت ما میشه من هم تصمیم گرفتم فقط برای سلام کردن و حداکثر 10دقیقه برم اونجا بشینم.هفته پیش یکی از عمه های دیگرم زنگ زده به من ومیگه مادر شوهرت به من گفته که باهات حرف بزنم و نصیحتت کنم که چرا تو نمیری شبا توی پذیرایی با اونا بشینی و صحبت کنی.آخه من با کدوم ساز اینا برقصم.وقتی هم من میگم شما خودتون اینجور خواستین میگه نه ما هیچوقت همچین حرفی رو نزدیم.خیلی زود حاشا میکنن.

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 شهریور 00 [ 00:15]
    سطح
    83
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 498
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,315

تشکرشده 3,200 در 813 پست

Array

دوست عزیز
    به نظر من یک کار پاره وقت مناسب پیدا کن که هم منبع در آمدی باشه برای اینکه زودتر مستقل بشید
    هم کمتر خانواده شوهر رو ببینی و باهاشون در گیر بشی.
    وهم ذهنت اونقدر مشغول باشه که نه اونا و نه خودتت وقت بررسی موضوعات تشنج آور داخل خانه رو نداشته باشین.

13. کاربر روبرو از پست مفید sanjab تشکرکرده است .

sanjab (پنجشنبه 07 مهر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    18
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

البته من خودم رو مسبب این مشکلات میبینم چونکه من باید از همون روز اول میگفتم که تا درس پسرتون تموم نشده و مستقل نیست عروسی نگیریم ولی متاسفانه با وجودی که من از اخلاق خانواده شوهرم تا حدی اطلاع داشتم ولی متاسفانه زود عروسی گرفتیم والان دارم چوب اون اشتباهم رو میخورم.خیلی دوست دارم که ادامه تحصیل بدم ولی شرایط مالی اجازه نمیده.خیلی احساس در ماندگی میکنم.

در مورد بچه دار شدن هم نه من موافقم نه خانواده ی همسرم .

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 دی 00 [ 13:32]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First Class50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    1
    تشکرها
    2,842

تشکرشده 3,286 در 817 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

درود
    توصيه هاي دوستان به جا بود شما فعلا در دايره خانواده همسرتان هستيد . اين مشكلاتي كه شما ذكر كرديد همسرتان هم قبلا داشته اما شما هدفتان ماندن نيست شما بايد در حال حاضر به فكر اينده اي زيبا باشيد مباحث ازدواج فاميلي را از ذهنتان دور كنيد ازدواج هاي غير فاميل هم همين است . شما در شرايط هستيد كه بايد به دنبال استقلال. باشيد. خودتان. را خسته نكنيد. مادران وقتي. براي فرزندانشان زن اختيار ميكنند در حقيقت هوو وارد خانه كردند . محبت و احترام شما جواب خواهد داد همانند قطره قطره ريختن اب روي اهن !

16. 2 کاربر از پست مفید lord.hamed تشکرکرده اند .

lord.hamed (سه شنبه 12 مهر 90)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)