به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 04 تیر 91 [ 09:20]
    سطح
    20
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 16
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    16

تشکرشده 17 در 9 پست

Array

تضاداعتقادات ما و عرف جامعه(توجه به ظاهر به جای ارزشهادر ازدواج)

همیشه فکر میکردم به اینکه نجیب باشم، موفق و تحصیلکرده و بدور باشم از ارتباطات عاطفی و جسمی و جنسی که بین خیلی از دختران و پسران رایج است چرا که فکر میکردم باید احساسم را برای شوهر احتمالی آینده حفظ کنم. و همیشه فکر میکردم کسی پیدا میشود که این همه عشق را برایش خرج کنم. کسی که بدانم تا ابد همراهم می ماند. اما حالا در آستانه 30 سالگی فهمیدم هیچکدام از اینها معیار انتخاب همسر در بیشتر پسران امروزی نیست. اکثر پسران ما خیلی به دنبال کشف نجابت و اخلاق و ایده ها و طرز فکر دختران نیستند. اکثر آنهاخیلی دم دستی تر از این حرفها زن آینده شان را انتخاب میکنند یا با دوست دخترهایشان ازدواج میکنند یا با دختران مادرپسند. و همین است که امثال ما در این میانه میمانیم با عقایدی که یک زمانی فکر میکردیم درست است و حالا شک کرده ایم به همه آنها.
    اما واقعا اشکال از ما است که فکر میکردیم موفق بودن و نجابت و رفتار خوب یک دختر معیار انتخاب پسران در ازدواج است؟
    آیا اشکال از ما است که جامعه دخترانی چون ما را ترشیده خطاب میکنند و علیرغم سایر موفقیتها و احتمالا خصوصیات مثبتی که داریم با دیده تحقیر و یا نهایتا دلسوزی به ما نگاه میکنند؟
    ما کجا را اشتباه کرده ایم؟

2. 6 کاربر از پست مفید تک دختر تشکرکرده اند .

تک دختر (شنبه 05 شهریور 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 دی 00 [ 13:32]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First Class50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    1
    تشکرها
    2,842

تشکرشده 3,286 در 817 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

RE: اشکال از کجاست؟

سلام بر بانوی پاک دامن

جامعه ما بعد از گذشت چند سال شکل دیگری به خود گرفت . مادران دختران را به خیابان ها فرستادند ، بعد به دنبالش برای دانشگاهشان تلاش کردند .
    دانشگاه که جور شد با شهرش مشکل داشتند اما به لطف مذاکرات شبانه مامان+بابا این مشکلم حل شد که آره دخترمون دیگه بزرگ شده ، عقلش میرسه !!!!!

یه سری رفتند سر کار ! خوب آره زن باید پا به پای مرد کار کنه ! مگه زنا چی شون از مردا کمتره و ...... خوب خدا رو شکر این مشکلم حل شد !

دختره ابروهاش بر داشت ، موهاشو رنگ کرد . آره دخترم چقدر قشنگ شدی ، شده بودی مثله داهاتی ها . !!!! مشکل که نداشت خوب خوبه دخترمون مثل کولی ها باشه ! خدارو شکر مشکلا کم کم داره حل میشه !

دخترم چه لباس قشنگی خریدی ، خیلی خوبه ما که دوره جونیمون نتونستیم همش زدن تو سرمون ! حداقل تو بپوش مثل ما عقده ای نشی ! آخه کوتاه ؟ ای بابا آدم باید خودش مواظب خودش باشه ، حالا ما اینهمه بلند پوشیدیم چی شد !
    خدارو شکر که بازم هیچی نشد !

دختر چرا دیر اومدی ؟
    دیر اومده ؟ کجا دیر اومده ؟ فکر کردی آلان 50 سال پیشه که بزنی تو سر دختر بشینه کنج خونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خوب خداروشکر ...............

دختر دوست پسر داره ...... ای بابا چیه مگه ؟ نیازشه ! سنش ایجاب میکنه !

اوه اوه چقدر راست گفتم نه ؟

همه اینارو گفتم که بگم : این ها درصدی از جامعه ماست ! داره پیشرفت هم میکنه !

دیگه دخترا نمی خوان مثل قبل ازدواج کنند ، هستند کسانی که داشتن چند با رایطه جنسی رو لازمه آشنایی ازدواج می دانند !

اما خوب این ور داستان رو من خوب می دانم !

تک دختر عزیز ، همانطور که شما به فکر یک پسر خوب هستید = یک پسر خوب هم به دنبال شماست !

اگر خداوند پاکی را ثابت شده ببیند ، اصلا شک نکن همسری نمونه خواهی داشت .

من مرده شما زنده ، به حق این شب عزیز یدان چه روزی این حرف رو خوانیدی ، بهش خواهی رسید .

فقط خودت را هر چه بیشتر آماده و مجهز کن چه ایمانی ؛ چه درسی ؛ چه اخلاقی و .......

هیچ وقت حتی در سخت ترین لحظات فکر خودت را یه بیراهه نبر ! همیشه به آرمان های خویت فکر کن و آنها را ادامه بده .

حتما خواهی رسید شک نکن

4. 21 کاربر از پست مفید lord.hamed تشکرکرده اند .

lord.hamed (یکشنبه 30 مرداد 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    16

تشکرشده 17 در 9 پست

Array

دوست عزیز لرد حامد گرامی، بنده هم تا چندی پیش همین دلگرمی را به خود می دادم اما هرچه گذشت و هرچه بیشتر در جامعه اطراف خودم تامل کردم عکس این را دیدم. به چشم خودم دیدم که همکار بنده و دبیر نمونه منطقه از سن سی وسه هم گذشت اما کسی سراغش نیامد که قدر گوهری چون او و حجاب و عفت او را بداند و همکلاسی سابق بنده با پسری بسیار مومن ازدواج کرد هرچند آن دختر خیلی مقید نیود شاید به امید اصلاح ان دختر، فکر میکنم فقط باید تو را بپسندند آن هم ظاهرت را نه عقایدت ، گویی آن چیز که مهم نیست همین عقاید است.
    نمی دانم شاید باید اندکی تغییر کرد و مثل آنها شد گرچه بسیار گریزانم از آن روز که نباشم آن چیز که عمری بر آن عقیده بودم و هنوز هم هستم، تغییر فقط به خاطر اشک های مادر، تغییر فقط به خاطر گریز از ترحم جامعه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 05 شهریور 90 [ 22:35]
    سطح
    18
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 96
    دستاوردها:
    تشکرها
    11

تشکرشده 11 در 4 پست

Array

با سلام
    باید عرض کنم این اولین پست بنده در این تالار پربار است تا قبل از این در تالار OFC مرکز مشاوره خانواده فعالیت داشتم که اونجا بخاطر یه سری مشکلات تعطیل شده در هر صورت خوشحالم که در جمع شما دوستان عزیز هستم.
    پاسخ جناب حامد عزیز کاملا درست و بجا بود واقعا یک تشکر کم بود برای پست ایشان.
    روی سخنم باشماس خواهر عزیزم : متاسفانه طی چند سال اخیر , جامعه , ارزش ها و معیار ها به کلی متحول شده ... نمیخوام بپردازم به چگونگی شکل گیری این روند چرا که تا حدود زیادی برای ما همه آشکار هستش (مادرو پدرهای به اصطلاح روشن فکر , ماهواره , اینترنت , خروجی دانشگاه ها و بیکاری و همه و همه ....)
    با این وجود همیشه زیبایی هاو ارزش ها جایگاه خودشون رو دارن شاید به ظاهر خیلی چیزها عوض بشن اما تعریفه یک ارزش تعریف یک صفت خوب همیشه و در هر شرایطی یکسان است .
    کسانی دنبال این صفات خوب هستند که خوبی رو بشناسن زیبایی رو بشناسن و مطمئن باشید بقول دوست خوبمون جناب حامد: همانطور که شما به فکر یک پسر خوب هستید = یک پسر خوب هم به دنبال شماست !

نقل قول نوشته اصلی توسط تک دختر
    دوست عزیز لرد حامد گرامی، بنده هم تا چندی پیش همین دلگرمی را به خود می دادم اما هرچه گذشت و هرچه بیشتر در جامعه اطراف خودم تامل کردم عکس این را دیدم. به چشم خودم دیدم که همکار بنده و دبیر نمونه منطقه از سن سی وسه هم گذشت اما کسی سراغش نیامد که قدر گوهری چون او و حجاب و عفت او را بداند و همکلاسی سابق بنده با پسری بسیار مومن ازدواج کرد هرچند آن دختر خیلی مقید نیود شاید به امید اصلاح ان دختر، فکر میکنم فقط باید تو را بپسندند آن هم ظاهرت را نه عقایدت ، گویی آن چیز که مهم نیست همین عقاید است.
    نمی دانم شاید باید اندکی تغییر کرد و مثل آنها شد گرچه بسیار گریزانم از آن روز که نباشم آن چیز که عمری بر آن عقیده بودم و هنوز هم هستم، تغییر فقط به خاطر اشک های مادر، تغییر فقط به خاطر گریز از ترحم جامعه.
    خواهر عزیزم راستش من دقیقا نمیدونم شما از نظر ظاهری چجوری هستین اما خب نمیخوام بگم آزادی کامل و به این شکل رنگ وارنگی که همه هستن باشین اما زیبایی و طراوت جوانی چیز بدی نیست در سایه حجب و حیای کامل
    توصیه ی بنده اینه اگر به اندازی مقید هستید که اهل آرایش و اینچیزا نیستین کمی رسیدگی کردن و ظاهری زیبا داشتن چیز اصلا بدی نیست
    کمی آرایش ملایم و دخترانه اصلا بد نیست به هر حال زیبایی و جذابیت لازمه ی جوانی شماست.

7. 8 کاربر از پست مفید M@RsHaL تشکرکرده اند .

M@RsHaL (یکشنبه 13 شهریور 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 آبان 99 [ 01:26]
    سطح
    69
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 342
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,477

تشکرشده 1,571 در 419 پست

Array

ببينيد خانم محترم،
    به پسرها هم حق بديد،يه پسر چطور بايد جرات كنه با يه دونه ليسانس و بدون هيچ شغل خوب و درآمد مناسب و پس اندازي سراغ يه دختر تحصيل كرده و شاغل و كامل بره!!؟ پس ناچارا گزينه هاي پايين تر رو انتخاب ميكنه،...

امروزه با وجود ماهواره و اينترنت سطح توقعات از نظر ظاهر طرف مقابل هم بالا رفته،همونطوري كه marshal هم گفتن شما هم بايد تا حدي كه دين و اعتقاداتتون بهتون اجازه ميده آراسته ظاهر بشيد!
    بذاريد خيالتون رو راحت كنم،ديگه امروزه هيچ پسري سراغ يه دختر با ابروهاي به هم پيوسته و پرپشت و داراي سبيل نميره!(به اضافه اينكه دختر اخمو و جدي و بد عنق هم رفتار كنه!!)

9. 5 کاربر از پست مفید mehrdad_m تشکرکرده اند .

mehrdad_m (یکشنبه 13 شهریور 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    16

تشکرشده 17 در 9 پست

Array

با سپاس از دوستان، نه بنده و نه کسانی که در نظرم هستند هیچ کدام اون شرایطی که جناب مهرداد در سطر آخر گفتند رو نداریم ولی چهارچوبی اسلام تعیین کرده اجازه داده چیزی نیست که ما و امثال ما رو قادر کنه که سراغ "آرایش ملایم و دخترانه" یا مواردی از این قبیل که دوستان توصیه می کنند بریم. آیا تنها راه ممکن تغییر دادن چهارچوب های ذهنی و عمل به اون چیزی است که می دونی شرع اون رو تایید نمی کنه هست؟ واقعا تنها راه انیه؟؟؟؟؟
    سپاس مجدد

11. 3 کاربر از پست مفید تک دختر تشکرکرده اند .

تک دختر (دوشنبه 31 مرداد 90)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    پنجشنبه 06 اردیبهشت 03 [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,086 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_m
    بذاريد خيالتون رو راحت كنم،ديگه امروزه هيچ پسري سراغ يه دختر با ابروهاي به هم پيوسته و پرپشت و داراي سبيل نميره!(به اضافه اينكه دختر اخمو و جدي و بد عنق هم رفتار كنه!!)

با سلام
    نمی دانم mehrdad_m ، چگونه چنین حکم قطعی را داده اند که : « امروزه هيچ پسري..... »
    نه اصلا اینطور نیست به قول دوستانمان حامد و مارشال:
    همانطور که شما به فکر یک پسر خوب هستید = یک پسر خوب هم به دنبال شماست !

تک دختر
    شما دچار یک تعارض محتوایی و مهم هستید که تقریبا همه انسانها به شکلی با آن روبرو می شوند. یعنی تعارض بین آنچه صحیح می دانیم و می خواهیم و آنچه که محیط تحمیل می کند و نمی خواهیم.(تعارض همسازی و کمال )
    هر انسانی در زندگی همیشه در موقعیت هایی قرار می گیرد که باید دست به انتخاب بزند. یک راه اینست که از راههای منعطف هم استفاده شود.
    یعنی هم آموزه های اعتقادی و عقلانی خود را داشته باشید و هم هوشمندانه محیط را در اختیار بگیرید. ما نباید منفعل مطلق محیط باشیم. محیط تشکیل شده است از افرادی شبیه خود ما.
    در واقع برایند کلی محیط را همین ما آدما تعیین می کنیم. هر چه آدمها سطحی تر رفتار کنند این برایند تیز تر بوده و در برابر آدمهای عمقی قرار می گیرد.
    اگر آدمهای عمیق تر نسبت به محیط منفعل و پذیراتر شوند، عنان زندگیشان لاجرم به دست قشریون و ظاهربینان محیطی می افتد.
    اما این مقابله با محیط نباید متعصب گونه و شکننده و غیر قابل منعطف باشد. باید ضمن حفظ اعتقادات، عقلانیت و محتوایی که داریم راهکارهای مدیریت این محیط را بررسی کنیم.

ما به عنوان نمونه در مورد ازدواج دختران و سئوالات مشابه شما 40 موضوع موثر در انتخاب شوهر را بیان کردیم که افراد بر اساس باورهای خود می توانند از تعدادی از آنها بهره بگیرند.

همیشه اینطور بوده است که ازرشها کمیاب تر بوده است. و این نباید به معنی این باشد برای همراهی با اکثریت ما کوتاه بیاییم. بلکه باید ارزش آن گوهر کمیابی که داریم بیشتر بدانیم.

در کوتاه مدت همسانی با محیط کم فشار و نتیجه بخش هست. اما اگر پسری صرفا انتخاب خود را براساس صورت دستکاری شده ی یک دختر داشته باشد. بر اساس مسائلی ساده تر از این هم می تواند او را کنار بگذارد.

در واقع هر چیزی قیمت خودش را دارد.
    یک طلای بدلی در دسترس تر و وصولش ساده تر و ارزان تر است. اما سیاه شدن و از دست دادنش نیز به همین آسانی هست. و بیشتر نیاز سریع یک فرد را برطرف می کند.
    اما یک سرویس اصلی طلا سنگین قیمت و کمیاب تر هست. اما ماندنی تر هست.(این مثالها فقط برای نزدیک شدن مفهوم به ذهنتان هست. و ممکن است مثال کاملی نباشد.)

13. 11 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (جمعه 08 مهر 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

منظور از آرایش ملایم آراستگیه.همین که موهای زاید صورتتو بگیری،ابروهاتو مرتب کنی،پوست صورتتم تمیز نگه داری و

گردی صورتت کامل بیرون باشه (عکس پاسپورت) کفایت می کنه.اگر دختر با این چیزا زیبا نشه و با لوازم آریش بخواد

خودشو تغییر بده یه نوع حقه بازی انجام داده.

15. 5 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (یکشنبه 13 شهریور 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 بهمن 90 [ 15:36]
    سطح
    28
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 118
    دستاوردها:
    تشکرها
    79

تشکرشده 79 در 42 پست

Array

به نظر بنده در مورد ازدواج افرادی مثل شما ... نباید منتظر این باشید که پسری شمارو ببنید و خوشش بیاد و به خواستگاری شما بیاد،معمولا تو جامع امروزه دخترانی که ظاهر خود را زیبا میکنن و ...کمتر ازدواج سنتی دارند و بیشتر همان آشنایی با یک پسر در محیط کار یا دانشگاه و ...منجرب به ازدواجشان میشود ..صرفا منظور بنده دوستی قبل از ازدواج نیست پسری ظاهر رو میبینه و خوشش میاد و میره سراغ سایر چیزا ...

-----------------
    اما حرف های دوستان و مدیر همدری درسته کاملا منطقی هست ولی اینا دردی برای شما که 30 سالتون شده دوا نمیکنه،نمیگم شما هم تغییر حجاب بدید و ... چرا که در اطراف خود بنده هم بوده و هستند 32 سال سن دارند و حجاب درستی ندارند ولی هنوز مجر مانده اند به خاطر عقاید پوچ و سطحی و خرافاتی که دارند ....!!

به نظر بنده راهگشای شما و امثال مثل شما برای رسیده به یک انتخاب و ازدواج مناسب با یک فرد مناسب خودتان از طریق معرفی پسری از آشناها اطرافیان فامیل و .. هست. یعنی چطور ؟ فامیل و آشناها شمارو به اندازه کافی که از لحاظ اخلاق و ... خوب میداند که برای پسرای فامیل و آشنا خود معرفیتان میکنن و آنوقت آن فرد صرفا به خاطر درون پاک شما و اخلاقیات خیلی خوب شما جذب شما میشه نه به خاطر ظاهر شما در نگاه اول ... و اینم بگم امثالی مثل شما درسته الان شاید از دید عموم جامعه زیبا به نظر نیاید ولی همین شما بعد از ازدواج طوری متونید جلوی شوهر خود آرایش کنید و زیبا شوید که 100 دختر نتونن اون شکلی زیبا تو جامعه جولان بدن ..

پس پیشنهاد من به شما و امثال شما اینست که دیگر هیچا به این عقاید پاک خود شک نکنید و به خاطر شرایط کنونی جامعه سعی در تغییر خود و بهتر به بی راه رفتن خود نکنید و سعی کنید مادرتون و آشناهاتون سعی در معرفی شما به پسرهای اطراف خود (منظور اصلا فامیل های درجه اول و دوم و ... نیست )کنن تا از آن طریق شما هم انشالله به مراد دل خود برسید .....

موفق و شاد باشید

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    16

تشکرشده 17 در 9 پست

Array

سلام ممنون از دوستان به خاطر پاسخ ها.
    با توجه به ابهامی که در عنوان تاپیک هست، اگر مناسب و ممکن هست عنوان رو به "تضاد اعتقادات ما و عرف جامعه "
    تغیید دهید. اگر بازهم اشکالی در عنوان وجود دارد بفرمایید تا اصلاح کنم.
    سپاس گزار

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)