به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 26 آبان 90 [ 20:31]
    سطح
    20
    Level completed: 93%, Points required for next Level: 7
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    7

تشکرشده 9 در 5 پست

Array

رفتارغیرعادیه شوهرخواهرم...بالاخره رابطه منوخواهرمو خراب کرد.

سلام خیلی ازشماعزیزان مشکل منوخوندید (رفتارغیرعادی شوهرخواهر).بعضیامتاسف شدنوراهنماییم کردن وبعضیاهم بی تفاوت ازکنارش گذشتن.... اما ازتون خواهش میکنم بی تفاوت نباشیدچون به کمکتون احتیاج دارم. نظراکثریت این بود که باشوهرخواهرم سرد برخورد کنم واین کاروکردم...هفته پیش خواهرم وهمسرش اومدن اینجا.اول اون وارد شد ومثه عادت همیشگیش گرم سلام علیک کرد طوری که انگارهمه چی مثه قبله وهیچ اتفاقی نیفتاده اما من جواب سلامشوندادم تامتوجه ناراحتیم بشه." تفردابعدازظهرش اینجابودن.ومن توی این مدت باهرفیلمی که بود ازاتاقم بیرون نیومدم.یه هفته گذشت.دیروز عصرتلفنی باخواهرم صحبت میکردم که آخرش بحثوکشید به این که" م" (شوهرخواهرم) بهم گفته خواهرت اونروز جواب سلام منونداده!ازم دلخوره؟؟؟ (آخه چرا بایدبه خواهرم بگه وحساسش کنه؟واقعانمیدوووونه چراجوابشوندادم؟ چرابه خواهرم گفته دلیلشوازم بپرسه ؟ شایدبدش نمیادخواهرم ماجراروبفهمه ودلش برای زندگی مجردی وبی دردسرش تنگ شده؟ نه؟؟؟ )به خواهرم گفتم اون میخواد با این حرفا رابطه منوتورو خراب کنه؟گفت اون همچین آدمی نیس وفقط فک میکنه ع (برادرم) اون جریانو بهت گفته ودوس داره بدونه چی راجبش فک میکنی؟..... "یه چیزی رو اینجا بایداضافه کنم.اونشب بعدازاون اتفاق من جریانوتلفنی به برادرم گفتم وفردای اون روز برادرم با "م" توچت روم کلی دعواکرده بودوحرف ازاشتباه دیشبش زده بود اما واضح نگفته بود چه اشتباهی .و"م"هم کلا زده کوچه علیچپ وبه گردن نگرفته ومیگفته من نمیدونم منظورت چیه وازچی داری حرف میزنی وبعدتمام این حرفهارو به خواهرم نشون داده واونم خونده وبدون اینکه بپرسه جریان چی بوده به شوهرش حق داده وگفته حتما "ع"داره اشتباه میکنه وبا این کارش به شوهرش بیشتربه قول معروف رو داده .خواهرم همه این ماجراهارو برام تعریف کردو کاملا حق رو به شوهرش داده بود درصورتی که حتی نمیدونست جریان چیه!وتمام لحظه های دیشبوبرای خودش مرور کردوهیچ چیز غیرعادی ازتوش پیدا نکرد چون فک میکرد بعداینکه خودش خوابیده "م"رفته مسواک بزنه وبعدهم کنارش خوابیده درصورتی که به جای مسواک زدن اومده بودتوی اتاق من "....... برگردیم به دیروز بعدازظهر.هرجوری بود بحثو ادامه ندادم وخدحافظی کردم تاااااااااااا امروز ظهر.خواهرم دوباره زنگ زد.گف یه چیزی هس که تو و"ع" دارین ازم مخفی میکنین.گفت هرچی هس برمیگرده به اون شب.گفت تویه چیزایی به "ع" گفتی.چیزی نمیدونست فقط حدس میزد.وکلی حرف دیگه.اما حرفی که منو ناراحت کرد این بود:...بهم گفت توهرچی بگی دروووووووغه ومن باورنمیکنم وفقط یه تهمت بزرگ به شوهرمنه. وگفت هیچ وقت ازم نمیگذره...... این حرفا جواب همه تلاشم بخاطرحفظ زندگی خواهرم بود... با این اوضا وپشتوانی بیش ازحدخواهرم ازشوهرش اون دیگه هیچ وقت اشتباهشوبه گردن نمیگیره ومصمم تراز گذشته به این کاراش ادامه میده.این وسط من شدم آدم بده.من شاهدی ندارم غیر ازخدا... بایدچیکارکنم؟؟؟ اگه برام حرف درست کنه؟ازش برمیادهمچین کاری...انقدخوب فیلم بازی میکنه که بعضی وقتا منم فک میکنم اون راست میگه وبه خودم شک میکنم وفک میکنم همه این چیزا ساخته ذهنم بوده.ولی بخداااااا راس میگم. ببخشیدکه انقدحرفام طولانی وخسته کنندست.اما بدونید تنها امیدم تواین وضعیت شماهایید.

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

RE: رفتارغیرعادیه شوهرخواهرم...بالاخره رابطه منوخواهرمو خراب کرد.

طاهری جان شما واقعا دنبال چی هستی؟ اینکه جلوی همه خانواده شوهرخواهرت اعتراف کنه که بله من با وجود اینکه زنم کنارم بود اومدم پیش خواهرزنم دراز کشیدم؟ بگه من به خواهرزنم نظر دارم؟
    آخه دختر خوب اعتراف به همچین چیزی یعنی خاتمه زندگی خواهرت! اگه اعتراف کنه که چجوری خواهرت کنارش و خانوادت تو جمعشون بپذیرنش؟
    بهترین و عاقلانه ترین راه همین بود که منکر بشه و اصلا به روش نیاره!
    شما هم نباید به روش بیارین و همین طور غیر مستقیم حالیش می کردین!
    پست من رو یکبار دیگه بخون، من که راهکارام همونه و چیز جدیدی به ذهنم نمی رسه ولی خرابش کردی!
    بهت گفتم بدون اینکه اصلا به روی خودت بیاری که متوجه چیزی شدی، اس ام اس هاش و پولی که به حسابت واریز کرده رو به اطلاع خواهرت و جمع می رسوندی. می ذاشتی خواهرت خودش نتیجه بگیره که کار شوهرش درسته یا غلط.
    شما اینطور وانمود می کردی که اینکارها رو بد نمی دونی و چون بد نیست پس اشکالی نداره همه بدونن.
    در عین حال هرگز تو موقعیتی خودت رو قرار نمی دادی که باهاش تنها باشی.

بعضی اوقات آدم برای اینکه به نتیجه برسه باید صبور باشه. بعضی مسائل و مشکلات رو نمی شه یه شبه و با یه نسخه حل کرد. مخصوصا اونهایی که طی مرور زمان بوجود آمده اند.
    اول باید جلوی پیشروی بیشترش رو گرفت. بعد با صبر و تحمل و درایت منتظر فرصت شد و کم کم ریشه کنش کرد.

3. 13 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (یکشنبه 23 مرداد 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 شهریور 90 [ 01:07]
    سطح
    18
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 52
    دستاوردها:
    تشکرها
    3

تشکرشده 3 در 2 پست

Array

سلام خانم طاهری واقعا نمیدونم چی‌ بگم برخورد کردن با آدمهای رند و فرصت طلب خیلی‌ سخته [البته ببخشید که این الفاظ رو بکار بردم،چون هیچ راهی‌ نیست که آدم بتونه دستشون رو،رو کنه].البته این یکسر تلنگر هم میتون برای خواهرت باشه چون شوهرش رو خواست و ناخواسته میبره زیر ذره بین که امیدوارم بتونه با شوهرش منطقی‌ صحبت کنه.:موفق باشی‌

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 آبان 90 [ 12:24]
    سطح
    29
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 73
    دستاوردها:
    تشکرها
    141

تشکرشده 141 در 76 پست

Array

عزیزم به نظر من مشکل اصلی شما این بود که این قضیه رو با خانواذت مطرح نکردی!واقعا چرا نگفتی؟!من که کلی تعجب کردم اونا بزرگترن بهتر میتونن راهنماییت کنن

6. کاربر روبرو از پست مفید nazlin1990 تشکرکرده است .

nazlin1990 (یکشنبه 23 مرداد 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 آذر 90 [ 01:50]
    سطح
    30
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    تشکرها
    346

تشکرشده 358 در 196 پست

Array

سلام عزیزم
    اگه تاپیکهای قبلیم یادت باشه چند بار بهت گفتم تو مراقب خودت باش وگرنه خواهرت میگه تو منو بدبخت کردی
    همه گفتن رابطتونو کم کنید ازش دوری کنید درسته ولی بهتر بود سلام میکردی و جلوی بقیه عادی رفتار میکردی
    گذشته ها گذشته الان بهترین کار اینه که بحث رو کش ندید
    احتمالا خواهرتون خیلی نگرانه و اصلا باورش نمیشه شوهرش رفتار اشتباهی داشته باشه خیلی خوبه که شوهرش انکار میکنه
    شما هم انکار کنید تا بیشتر از این کش پیدا نکنه شوهرش ترسیده فکر نکنم بخواد رفتارهای قبلش رو ادامه بده
    خدارو شکر برادرتون میدونن اس ام اسهاشو اگه داری برای روز مبادا نگه دار یه کپی هم بگیر بذار جایی که کسی نبینه
    هر وقت هم خواستی پیرینت حسابتم میتونی بگیری اینا رو برای این میگم اگه اتفاق بدی افتاد که خدای نکرده خدای نکرده کار به شکایت کشید داشته باشی
    اونی که باید بترسه تو نیستی قوی باش و با سیاست مثل خودش رفتار کن تو جمع عادی باش اگه خواست تو تنهایی کاری کنه بد رفتار کن
    سعی کن اگه خواهرت چیزی گفت خودتو بزنی کوچه علی چپ وگرنه زندگیش به هم میخوره
    صبور باش

8. کاربر روبرو از پست مفید hamdam 96 تشکرکرده است .

hamdam 96 (یکشنبه 23 مرداد 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 بهمن 91 [ 11:43]
    سطح
    29
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    تشکرها
    818

تشکرشده 848 در 197 پست

Array

سلام خانم طاهری عزیز
    ای کاش اینطوری نشده بود. قطعا چیز خوبی نیست، اما حالا غصه خوردن و عصبانی شدن، بی فایده است. اتفاقیه که افتاده .
    من قلبا به چیزی اعتقاد دارم. ، شنیدی که میگن: "الخیر فی ما وقع" ؟؟؟
    مطمئن باش کارای خدا بی حکمت نیست. شاید حالا که این اتفاق افتاده ، بر خلاف ظاهر ناخوشایند ماجرا، خیلی هم خوب باشه. خدا رو چه دیدی . شاید اگه اینطوری نمیشد، اتفاقی می افتاد به مراتب بدتر.
    دوست گلم. هیچکس نمی تونه رابطه تو و خواهرتو خراب کنه. حالا اگه یه مدتم، تیره شد، خوب اشکالی نداره. ارزششو داره که اون مرد، حساب کار خودشو بکنه و بترسه.مطمئن باش روابط تو و خواهرت بعد از مدتی ، خوب میشه.
    گاهی وقتا آدم مجبوره از بین یه چیز بد و بدتر، اون بده رو انتخاب کنه تا از بدتره جلوگیری کنه.زیاد فکرشو نکن. نیتت خیر بوده و خداوند، شاهده.

10. کاربر روبرو از پست مفید mehrabooni تشکرکرده است .

دختر بیخیال (دوشنبه 25 فروردین 93)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,202

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

با دیدن این تاپیک و تاپیک قبلی لینک

میشه گفت
    نیاز به دیده شدن و مورد توجه بودن در نهاد همگی هست
    می بایست اول مورد توجه خودمون باشیم
    برای خودمون ارزشمند و گرانبها باشیم
    تا بتونیم در شرایط درست رفتار کنیم

وقتی پاکی و عفت برای خودمون ارزشمنده و مهم لزومی نداره که جار بزنیم که پاک و مقدسیم

12. 4 کاربر از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده اند .

بالهای صداقت (دوشنبه 24 مرداد 90), دختر بیخیال (دوشنبه 25 فروردین 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)