به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 بهمن 90 [ 15:36]
    سطح
    28
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 118
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    79

تشکرشده 79 در 42 پست

Array

مخالفت خانواده دختر ..... (دوستان راهنمایی میخوام)

سلام ... دوستانی که تاپیک زیر بنده رو خوندن در جریان هستد و سایر دوستان یه نگاه کوچیک بزنن متوجه میشن ...

http://www.hamdardi.net/thread-17141.html

حال در ادامه اون تاپیک عرض کنم که خانواده من بعد از صحبت هایی که شد و تحقیقاتی که رفتند اونطوری که فکر میکردند نبود واسه همین بعد از اینکه از تحقیقات امدن به من گفتن که از نظر ما مشکلی نداره و آماده شدن بودند برای خواستگاری که بقیه مراحل رو طی کنیم ..

ولی بعد از این موارد به طرف مقابلم گفتم که موضوع رو به خانوادش بگه که اونم بعد از یکی دو روز به مادرش گفت که مادرش خیلی ناراحت و عصبانی شد به دلایل زیر :

1- این دختر میشه گفت دختر خوبه خانواده بوده و مادره بهش اعتماد داشت و با شنیدن اینکه یه مدت با یکی دوست شده شوکه شد و بعد از دستش خیلی ناراحت ...

2- مشکل دیگه مادرش متوجه شد دوری راه بوده که شهر ما با اون ها 80 کیلومتر فاصله داره ..
    مادره گفت دختر راه دور نمیدم و .....

3- دلیل دیگش هم طرفم فرزند آخری هست و یه برادر و یه خواهر بزرگتر از خودش داره که هنوز ازدواج نکردن واسه همین مامانه اینم بهونه کرده ...

طرفم نمیدونه چطو با مادرش ضحبت کنه تا حداقل یه تحقیقات بیان ببینین طرف خوب هست ویا بد ... یا اصلا اون 3 دلیل که مادرش میاره منطقی هست و طرفم باید حرف مادرش رو گوش کنه و قطع رابطه ؟؟

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

RE: مخالفت خانواده دختر ..... (دوستان راهنمایی میخوام)

سلام آقا رضا،

برای اینکه بتوانید ازدواج کنید، باید رضایت خانواده رو داشته باشید. به خصوص دختر خانم.

خدا رو شکر خانواده شما تحقیق کردند و نظرشون عوض شد.

دختر خانم هم باید اول عذر خواهی کنه به خاطر اینکه پنهانی وارد این رابطه شده بوده و مادر رو ناراحت کرده.
    بعد باید به او اطمینان بده که نظرش خیلی برایش مهم است و اعتماد او رو به دست بیاورد.

بعد دیگر نوبت خانواده شماست که با آنها تماس بگیرند و اجازه بخواهند که به خواستگاری بیایند.

بهتر است حداقل برای حفظ آبروی دختر پیش خانواده اش، رابطه تان رو اگر هم کلاً قطع نمی کنید، به حداقل برسونید.

ان شا الله هر چی صلاح شما هست، همون بشود.

3. 3 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (چهارشنبه 14 دی 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    79

تشکرشده 79 در 42 پست

Array

سلام حامد جان شما خیلی خیلی کلی گفتی ... مشکل الان اینجاست که مادر دختر خانوم یه سری دلایل که بالا عرض کردم ویه سری دلایل دیگه :

1- سن دختر خانم خیلی کمه یعنی هنوز بچه هست و زوده واسه ازدواج....

2- سن خواستگار یعنی من هم خیلی کمه واختلاف هم کم ... مادر ایشون ایده آل سنش بالای 25 هست ..

و دلایل دیگه که مثلا تو خانوادشون یکی خارج از شهرشون دختر به یه شهر دیگه دادن و الان اون ها تو زندگیشون مشکل دارند و ....

و کلا هم مادر ایشون مثل پدر من که همون اول تو ذهنشون ایده آل هاشون هست و با این مورد خیلی فاصله داره مخالفت شدیدی کردند و از دختر خانم خواستند که کلا رابطه رو قطع کنند ..... و کلا مادر ایشون چون مذهبی هستند و سنتی ... از دوستی های قبل از ازدواج خیلی بدشون میاد ...

من از دوستان میخوام که با ذکر مشکلاتی که مهمترینش بودن 2 فرزند مجرد بزرگتر هستند و مادرشون میگه اول اون ها بعد تو ... مشکل دیگه قبول نکردن این سن برای ازدواج و ..... چطوری میشه برخورد کرد و چه راه حلی هست که نظر مادر ایشون رو بشه عوض کرد ......

یه چیز دیگه هم هست دختر خانم اگر مادرش قبول کرد بعد نوبت پدرش میرشه وبعد از اون تازه برادرش هست که به این خواهرش حساس هست ... یعنی مشکل یکی دو تا نیست و شناختی که از این دختر من دارم ظرفیتش کمه زود کم میاره .... نمیدونم با این مشکلات چطوری برخورد بشه که اگر راه مناسبی هست واسه راضی کردن خانوادش انجام بشه و اگر نیست مشکلاتی همچون اختلاف خانواده با دختر خانم پیش نیاد و این خانم دچار مشکلات نیشه ..

پس از دوستان تقاضا دارم راه حل هایی که کاربردی باشه تو همیچن مواردی ارئه بدند تا اگه میشه مشکل رو حل کرد ..

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    79

تشکرشده 79 در 42 پست

Array

دوستان یه چیز دیگه هم لازم میدونم بگم ... مادر دختر خانم ازش خواسته که کلا قطع رابطه کنه و دیگه با طرف یعنی من حرف نزنه و ...

و دختره هم به مامانش گفت دیگه باهاش حرف نمیزنم و مامانه هم خوشحال شد .....

الان موقعه هایی که مادرش نیست تلفنی صحبتی میشه .... و دنبال یه راه و یا چیزی که خیلی مهم باشه تا به مامانش بگه و قبول کنه ..

که نظر من این نیست ... نظر خودم من اینه که نباید جلوی مادرش طوری رفتار کنه که همه چیز تموم شده یا کم شده رابطه ها ...

باید یه خورده جدی تر و منطقی تر با مادرش صحبت کنه و یه خورد پافشاری رو انتخابش کنه و بگه که اون مواردی که شما میگید ملاک و ایده آل شما هست نه من .... و با پافشاری مادرش از اون ایده آل خودش دست برداره وبیاد به سایر چیز ها که مهمتر هست نگاه و بررسی کنه .. مثلا یه تحقیقاتی بیاد اگر دید خانواده و ... با هم نمیخوره انوقت مخالفتش میشه منطقی و باید قبول به قطع رابطه کرد ..

این نظر خودمه ..سایر دوستان اگر نظرشون رو بگن ممنون میشم ....

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    79

تشکرشده 79 در 42 پست

Array

دوستان لطف کنید تا امشب نظرات خودتون رو بدید ...

فردا بنا به دلایلی یه خورده دیر میشه

ممنون

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

سلام آقا رضا

من تاپیک قبلی شما رو نخوندم و نمی دونم خانواده تون می دونن که شما با این خانم دوست بودید یا نه. اگه نمی دونن بدون اشاره به این موضوع بهشون بگین که ظاهرا خانواده دختر به دلیل دوری راه و کم بودن سن دختر و شما ناراضی هستند. از مادرتون بخواهین که تماس بگیرن و از مادرشون دخترخانم رو خواستگاری کنن.
    در واقع از مادرتون بخواهین که خانواده دختر رو راضی کنن. اینجوری هم مادر و بدنبالش پدر دختر می بینن که قضیه جدی است و پشتوانه پدر و مادر شما هم پشت خواسته تون هست.
    و هم خانواده دختر رو وادار می کنه جدی تر به قضیه نگاه کنند و پاسخ بدن.

8. 4 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (چهارشنبه 14 دی 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    79

تشکرشده 79 در 42 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط blue sky
    سلام آقا رضا

من تاپیک قبلی شما رو نخوندم و نمی دونم خانواده تون می دونن که شما با این خانم دوست بودید یا نه. اگه نمی دونن بدون اشاره به این موضوع بهشون بگین که ظاهرا خانواده دختر به دلیل دوری راه و کم بودن سن دختر و شما ناراضی هستند. از مادرتون بخواهین که تماس بگیرن و از مادرشون دخترخانم رو خواستگاری کنن.
    در واقع از مادرتون بخواهین که خانواده دختر رو راضی کنن. اینجوری هم مادر و بدنبالش پدر دختر می بینن که قضیه جدی است و پشتوانه پدر و مادر شما هم پشت خواسته تون هست.
    و هم خانواده دختر رو وادار می کنه جدی تر به قضیه نگاه کنند و پاسخ بدن.
    سلام blue sky عزیز ..

ناراحت شدم از اینکه گفتید تاپیک رو نخونید چون درست نشد از نظر شما بهره مند بشم ..

یه خورده توضیح میدم وامیداورم دوباره مورد لطف شما قرار بگیرم ...

خانواده بنده هم تا حدودی سر همین قضیه راه و ... مشکل داشتند که من هم طی یه سری صحبت ها و همون راحی که تو پست قبل خودم گفتم انجام دادم و پدر مادر من به اون شهر رفتن و بعد از تحقیقات تا حدودی از مخالفت کنار کشیدن و قبول کردن که به خواستگاری فرد بریم و .... و فقط بعضی اوقات اشاره به دور بدون راه و .. میکنن ... این از خانواده من که مشکلی ندارن .... بعد از اون دختر خانوم به مادرش گفت که عکس العمل هایی که بالا گفتم نشون داد ...

حال به نظر شما با دیدگاهی الان مادر ایشون همچون کم بودن سن و دوری راه دارن درسته که من به مادرم بگم که به خونشون زنگ بزنن و ... ؟

اگر مادرش عصبانی بشه و یا نه با لحن بدی با مادرم صحبت کنه وسری جواب منفی بده چی ؟

انوقت دیگه میشه امید به چیزی داشت ؟؟؟

10. کاربر روبرو از پست مفید reza_ss تشکرکرده است .

reza_ss (چهارشنبه 05 مرداد 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

اقا رضا

این رو بهنره در نظر داشته باشید که موقعیت دختر خانم ها با اقا پسرها فرق می کنه. هر کس جای مادر این خانم بود اگر دخترش بیاد بگه من با یک نفر دوست بودم و اون الان می خواد بیاد خواستگاری من میگه نه. و شاید در دلش بگه اگر واقعا این پسر قصدش ازدواج باشه چرا از طریق خانوادش اقدام نکرده. پس اون دختر خانم بهتره به جای اصرار ( که کارها رو خرابتر می کنه) با شما قطع رابطه کنه تا شما و خانوادتون بیایید جلو. اگر به مادرتون بگید که شاید خانواده دختر ناز کنن مادرتون بهتر بلدن چطور به دلایل مادر اون دختر خانم جواب بدن و ایشون رو راضی کنن.
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

12. 2 کاربر از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (چهارشنبه 05 مرداد 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

همونطور که گفتم شما به مادرتون بگید که مادر دخترخانم ناراضی هستن و آمادگی ذهنی رو براش فراهم کنید که در جریان باشن.
    با این وجود ازش درخواست کمک و راضی کردن خانواده دختر رو بکنید و بسپارید به مادرتون.
    بعید می دونم که مادرش به مادرتون بی احترامی کنه ولی ممکنه پاسخ منفی بده و برای مثبت کردن نظرش دیگه برمی گرده تا حدودی هم به نحوه برقراری ارتباط شما (مادرتون) با اون خانواده.
    خوب خانواده شما چی شد که دوری راه رو قبول کردند، شاید همون دلایل رو خانواده دختر هم بشنوند، قبول کنند.
    بالاخره بنظرم سنجیده عمل کردن بهتر است از نشستن و حدس و گمان زدن.
    سنجیده عمل کردن تو این زمینه هم سپردن کارها به دست مادرتون هست. (البته حتما آگاهش کنید که مادر دختر مخالفت کرده که بدونه در چه موقعیتی قرار داره.)
    و در عین حال توکل کنید به خدا و ازش بخواهید که بهترین راه را جلوی پاتون بذاره.
    فقط یادتون باشه بدون رضایت خانواده های هردو اقدام به ازدواج نکنید که یکسال نشده، هردو پشیمون می شید.

14. 2 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (چهارشنبه 05 مرداد 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    79

تشکرشده 79 در 42 پست

Array

deljoo_deltang عزیز ..

پس شما هم نظرتون اینه که از این به بعد خانواده من دخالت کنن ؟؟؟

آخه مشکل اینه که پدر و مادر من هم ته دلشون راضی شاید نباشن یا نه بهتر بگن اگر متوجه بشن که مادر خانواده طرف قبول نکرده خیلی خوشحال میشن و یا بهتر دیگه فکر نکنم کاری واسه راضی کردنشون انجام بدن ...!!!!

نمیدونم الان با این شرایط به خانوادم بگم اونا راضی نیستن شما زنگ بزن قبول میکنن یا شروع میکنن منو منصرف کردن !!!

نقل قول نوشته اصلی توسط blue sky
    همونطور که گفتم شما به مادرتون بگید که مادر دخترخانم ناراضی هستن و آمادگی ذهنی رو براش فراهم کنید که در جریان باشن.
    با این وجود ازش درخواست کمک و راضی کردن خانواده دختر رو بکنید و بسپارید به مادرتون.
    بعید می دونم که مادرش به مادرتون بی احترامی کنه ولی ممکنه پاسخ منفی بده و برای مثبت کردن نظرش دیگه برمی گرده تا حدودی هم به نحوه برقراری ارتباط شما (مادرتون) با اون خانواده.
    خوب خانواده شما چی شد که دوری راه رو قبول کردند، شاید همون دلایل رو خانواده دختر هم بشنوند، قبول کنند.
    بالاخره بنظرم سنجیده عمل کردن بهتر است از نشستن و حدس و گمان زدن.
    سنجیده عمل کردن تو این زمینه هم سپردن کارها به دست مادرتون هست. (البته حتما آگاهش کنید که مادر دختر مخالفت کرده که بدونه در چه موقعیتی قرار داره.)
    و در عین حال توکل کنید به خدا و ازش بخواهید که بهترین راه را جلوی پاتون بذاره.
    فقط یادتون باشه بدون رضایت خانواده های هردو اقدام به ازدواج نکنید که یکسال نشده، هردو پشیمون می شید.
    گفتم در پست قبل من چطوری با مادرم صحبت کنم که ایشون با اینکه مخالف هستند طرف مقابل بتونه راضی کنه اصلا مادر من چی میتونه بگه ؟؟؟مادرم ازم بپرسه که من چی بگم اونا راضی بشن چی بگم ؟؟؟

در مورد دوری راه هم دلجو درست گفته چون من پسر هستم و در آینده دختر خانم قرار بیان داخل شهر خودمون زندگی کنند و ... پدر مادر من قید این مورد رو زدن یعنی راضیشون کردم که این مشکل بزرگی نیست و جلوتر برن که همون تحقیقات هست بعد اگر باز مشکلی دیدن من قید این انتخاب رو میزنم که اینجوری شد قبول کردند ...

در مورد اینکه با مخالفت خانواده ها ازدواج کنیم اصلا نه من اینکار رو خواهم کرد و نه دختر خانم ... چون هم من و هم دختر خانم به خانواده وابسته هستیم و اگر مخالفت ادامه پیدا کنه 100% دختر خانم کم میاره و پایان رابطه رو میخواد.

16. کاربر روبرو از پست مفید reza_ss تشکرکرده است .

reza_ss (چهارشنبه 05 مرداد 90)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)