به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 04 تیر 91 [ 09:20]
    سطح
    20
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 16
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    16

تشکرشده 17 در 9 پست

Array

پرسش فراگیر این روزهای جامعه اطراف من

با سپاس از شما بابت وقتی که می گذارید و به پرسشها پاسخ می دهید.
    من دختری 29 ساله و فرهنگی هستم. به یاری خدا ارشد را تمام کرده ام و در پی ادامه تحصیل هستم.
    سوال من این است که در این جامعه که کمتر کسی سراغ دختران محجبه ( مثلا با حجاب مقنعه) و بدون آرایش تمایل دارد برای ازدواج، این گونه دختران چه باید بکنند.
    ببینید من به توکل و خواست خدا اعتقاد دارم و می دانم که هدف زندگی ازدواج نیست اما نبود یک همراه در زندگی علاوه بر اسیب های جسمی باعث آسیب های فراوان روحی می شود.
    بنده هم خودم و هم تعدادی از دوستانم را می شناسم که با وجود تحصیلات دکترا و فوق در رشته های مهندسی و خانواده صالح و خوب و تاحدی حجاب مناسب و پایبندی به ارزشهای اسلامی و داشتن شغل، کمتر توجه دیگران را جلب نموده ایم.اما در اطرافم دوستانی داشته ام که به اصلاح جوانهای امروز که عجب اصطلاحی است،open تر بوده اند بیشتر در ازدواج(باور کنید با پسرهایی از خانواده های مومن ) موفق بوده اند گویی دیگر در جامعه اکثرا به دنبال معیارهای دیگری هستند.
    (بنده خودم از فوق دیپلم تا پزشک خواستگار داشته ام و بدون توجه به معیارهای مادی تمام کسانی را که ظاهرا در اصول اولیه اعتقادی مشابهت دارند را در منزل پذیرا هستم، اما هیچ یک باور کنید راست می گویم بی اغراق هیچ یک تا به حال مرا نپسندیده اند. بنده در لباس پوشیدن و رفتارم کاملا مطابق با عرف ولی در حدودی که مجاز در اسلام است رفتار می کنم و به جز مشکل قدم که حدود 150 سانتی متر است در ظاهرم مشکلی ندارم. خانواده فرهنگی و تحصیل کرده نیز دارم) حال مانند مثال من در جامعه واقعا زیادند و همگی در پی این که چه کنیم تا ...؟
    شرمنده ام از پرگویی

2. کاربر روبرو از پست مفید تک دختر تشکرکرده است .

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

RE: پرسش فراگیر این روزهای جامعه اطراف من

خیلی خوش اومدی

تک دختر جان اونایی نپسندیدن به خاطر ظاهرت بوده یا به خاطر تحصیلات که احتمالن ازشون بالاتر بودی؟

اول صحبتات گفتی پسرا سراغ دخترهای با حجاب نمیان اگر منظورت پسرای خیابونه که معلومه یه دختر

با حجاب هیچ جذابیتی براشون نداره اکثر این پسرا هم که دنبال غرایزشونن.نگرانیت بی مورده؛قرار نیست

که مورد پسند همه باشیم.

در مورد دوستاتم مشکل همون تحصیلات بالاست برای مرد زیبایی زن و اخلاق زن از همه چیز مهمتره تحصیلات

تکمیلی این گمان رو به وجود میاره که طرف سطح توقعاتش بالاست پس کم تر کسی جرات می کنه جلو بیاد.

شما تحصیلات تکمیلی رو یه مانع برای ازدواج ببین.

4. 3 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (سه شنبه 28 تیر 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 شهریور 00 [ 00:15]
    سطح
    83
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 498
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,315

تشکرشده 3,200 در 813 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط فرهنگ 27
    در مورد دوستاتم مشکل همون تحصیلات بالاست برای مرد زیبایی زن و اخلاق زن از همه چیز مهمتره تحصیلات

تکمیلی این گمان رو به وجود میاره که طرف سطح توقعاتش بالاست پس کم تر کسی جرات می کنه جلو بیاد.

شما تحصیلات تکمیلی رو یه مانع برای ازدواج ببین.
    فرهنگ عزيز
    منظورت اينه كه دوستمون بره مداركش و پس بده و بشينه خونه
    منتظر خاستگار؟!؟!؟!
    دوست عزيز به نظر من تلاش تو براي كسب مهارت و موفقيت بكن بقيه اشم بسپار به خدا
    بقول دكتر روانشناسي مشكل جامعه امروز ما طرز فكر ما آقايونه كه به جامعه مردسالاري بخاطر امتيازاتي كه برامون داشته چسبيديم در حاليكه خانمها با وجود محدوديتهايي كه بوده بيشتر رشد كردن و شكوفا شدن بنابراين در اين جامعه ايجاد هماهنگي بين دو طرز فكر مدرن و قديمي كمي مشكل است و انسانهايي كه ديدگاه روشنفكرانه و واقعبينانه داشته باشند و راضي باشند يك سري امتيازات رو در عصر جديد از دست بدهند تعدادشون زياد نيست.
    شخصي كه به ازدواج برابر بها مي ده دوست داره همسري همفكر و فرهيخته داشته باشه كه توي سرد و گرم زندگي همراهش باشه و با هم ميسر زندگي رو طي كنند و همراه وهمسفر همديگر باشند . ولي ممكنه شخصي دوست داشته باشه همسرش فقط خانه باشه و تنها با مشكلات زندگي و بچه ها مشغول باشه. خدا بنده هاي متفاوت داره
    توكلتون به خدا باشه ان شاالله شخصي نصيبتون بشه كه شما رو همانطور كه هستيد بخواد با همين سلايق تحصيلات و سبك زندگيتون.

6. 2 کاربر از پست مفید sanjab تشکرکرده اند .

sanjab (سه شنبه 28 تیر 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 12 بهمن 91 [ 19:29]
    سطح
    27
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 60
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 16 در 9 پست

Array

من خودم به شخصه بین دو دختر که ازشون خوشم بیاد اونی که با حجاب تره رو ترجیح میدم و به غیر از یه تعداد معدودی از آقایون فکر کنم غالبا همین طرز فکر رو دارن....!!
    البته دقت کنین دو نفر که تو شرایط یکسان باشن برام ........پس مشکل پوشش و حجاب شما نیست هنوز اون فردی که شما رو دوست داشته باشه سر راهتون قرار نگرفته ....!! دیگه از این سر بسته تر نمیتونم حرف بزنم!
    ببخشید که اینطوری گفتم

8. کاربر روبرو از پست مفید milad2 تشکرکرده است .

milad2 (سه شنبه 28 تیر 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 12 اسفند 93 [ 14:37]
    سطح
    38
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 94
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran
    تشکرها
    54

تشکرشده 71 در 21 پست

Array

سلام تک دختر عزیز.
    کاش میگفتید سطح فرهنگ شهری که توش زندگی میکنید چطوره؟ مثلا ممکنه شما در شهری زندگی کنید که به ندرت پیش میا آقایی دنبال تحصیلات عالیه رفته باشه و اکثرا دنبال شغل و کسب درآمد بوده اند. در چنین فضاهایی که ارزش چندانی برای تحصیلات تکمیلی و تحقیقات تخصصی وجود نداره معمولا خانمهای تحصیلکرده دچار مشکلاتی نظیر شما میشن. من هم به عنوان یک انسان معتقدم که هرکسی در هر درجه ای که باشه نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن داره. وزندگی خالی از اینها لذت بخش نیست.بنابراین اگر از نظر محل زندگی چنین مشکلی هست میتونید در صورت امکان به یک شهر بزرگتر عزیمت کنید. گرچه در ذات آقایون هست که دوست دارن خودشون رو بالاتر از زن ها حس کنن ولی به نظرم در شهرهای بزرگ که ارزش زن بیشتر شناخته شده است تحصیلات میتونه یک امتیاز باشه.
    من فکر میکنم اکثر آقایون دوست دارن همسرشون مال خودشون باشه نه چیزی در دسترس دید و نگاه بقیه. بنابراین من فکر نمیکنم مشکل از حجاب شما باشه. ممکنه مشکل از سایر چیزها باشه. مثلا من ممکنه علاوه بر اینکه چادری هستم (که به نظر من خیلی خوبه) به ظاهر خودم اصلا نرسم. مثلا چهره ای رنگ پریده داشته باشم.یا مثلا صورتم پر از مو باشه. اینها جذابیت رو کم میکنه. بتابراین من میتونم با یک سرس تغییرات کوچیک سطح جذابیت خودم رو بالاتر ببرم.(البته منظورم اصلا به نمایش گذاشتن خودم نیست)منظورم یک آرایش خیلی ملایم تغییر حالت پوشیدن مقنعه رنگ مقنعه یا روسری ست کردن لباس ها تغییر فرم عینک صاف و اتو کشیده بودن لباس ها خوش بو بودن(البته چون ظاهرا مذهبی هستید منظورم استفاده از عطر و ادکلن نییست. همین که بوی تمیزی بدید. میتونید از ادکلن های خیلی ملایم استفاده کنید. یا اینکه توی کمد لباس هاتون ادکلن بزنید ویا بین لباس ها یک صابون خوشبو بذارید. این جوری لباس هاتون یک بوی ملایم میگیره که تند و زننده هم نیست.) یا با سایر تغییرات کوچیکی که میتونه در جذابیت بیشتر تاثیر داشته باشه.

بعضی رفتارها هم خیلی مهمه. مثلا ممکنه من چون معتقدم که نباید با نامحرم رفتار صمیمانه داشت در جلسه ی خواستگاری خیلی خشک و جدی صحبت کنم. این ممکنه توی ذوق طرف مقابل بزنه. چون با توجه به تحصیلات بالای شما و استقلال مالی شما ممکنه حس کنه دارید براش کلاس میذارید و خودتون رو براش گرفتید. بنابراین خوشرو بودن میتونه موثر باشه. میتونید با یک سری تغییرات کوچک اثر زیادی بذارید. مثلا در محیط کار با خوشرویی و لبخند به همکاران سلام کنید. مهربانی ذاتی که خدا در زن به ودیعه گذاشته رو کمی بروز بدید.(در اسلام فقط خنده ی صدادار نهی شده نه لبخند)

در ضمن میدونستید حضرت معصومه هم مجرد بوده؟ من وقتی فهمیدم خیلی برام جالب بود.
    به قول دکتر شریعتی (دقیقا جمله ها توی ذهنم نیست) خدا فقط آرامگاه یک زن رو کنار خانه ی خودش قرار داده. حضرت مریم بدون ازدواج تونست به مقام مادری برسه. ولی هیچ جا نشنیدم که یه مرد بدون زن تونسته باشه پدر باشه

در ضمن یه آیه توی قرآن هست که به پیامبر میگه تو دلت از این نگیره که چرا به بعضی کافران از مال و امکانات دنیا بیشتر داده ایم. چیزی که آخرش برای هرکی می مونه اعمالشه و بس.(البته به زبون خودم گفتما. اگه اشتباه هم نگفته باشم. آخه چند وقتی هست توفیق نشده قران بخونم دقیق یادم نیست.)

راستی یک چیز دیگه. نوع تزیین خونه ی شما هم مهمه. من همیشه فکر میکنم خانواده ای که دختر دارن خیلی مهمه که چطور زندگی کنن. فکر کنم هر مردی دوست داره زنش خانم باشه. مثلا اگه فضای خونه ی شما یا جایی که میرید با هم صحبت کنید و معیارهاتون رو بگید و... با خوش سلیقگی چیدمان شده باشه و مثلا اثری از هنرهای شما در اون باشه که مشخص باشه کار مادر یا دخترای خونه است میتونه برای خواستگار دلگرم کننده باشه. مثلا گل سازی و یک تابلوی گل توی اتاق. به خصوص الان گل های کریستال خیلی توی بورسه و خیلی هم خوشکله. بعضی خلاقیت ها توی چیدن وسایل خونه و اتاق و نوع پذیرایی و.. که نشان دهنده ی خوش سلیقگی شما باشه میتونه موثر باشه.یکم خونه لوکس و خوشگل باشه. منظورم تجملات نیستا

در ضمن اضافه کنم که من هیچ اطلاعی از شما ندارم و هرچی گفتم فقط طرز فکر و نظر خودم بوده و قصد هیچ توهین به هیچ قشری نداشتم. و امیدوارم حرفام برای شما و سایرین سوءتفاهم یا رنجشی ایجاد نکرده باشه.

10. 5 کاربر از پست مفید pianozan تشکرکرده اند .

pianozan (چهارشنبه 29 تیر 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 17 اسفند 93 [ 14:25]
    سطح
    63
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 122
    Overall activity: 33.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,038

تشکرشده 2,035 در 738 پست

Array

سلام
    با نظرات فرهنگ موافقم
    شما به دليل قد و تحصيلاتتون هم كفوتون به سختي پيدا مي شه.
    البته هر وقت قسمت بشه پيدا مي شه و مي ياد غلامي تون را مي كنه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 12 اسفند 93 [ 14:37]
    سطح
    38
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 94
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran
    تشکرها
    54

تشکرشده 71 در 21 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط فرهنگ 27
    به این جمله دقت کن.

که با وجود تحصیلات دکترا و فوق در رشته های مهندسی
    طوری بیان کرده که انگار تحصیلات برای دختر تو امر ازدواج امتیازه،ینی هر دختری که تحصیلاتش بالاتره باید خاستگار

بیشتری داشته باشه.درصورتی که برعکسه.
    قابل توجه جناب فرهنگ. معمولا دختر هایی که ادامه تحصیل نمیدن و نهایتا به لیسانس اکتفا میکنن به نظر آقاییون و مادر و خواهر آقایون میاد که نشستن تو خونه منتظر شوهر. به خاطر همین هم بیشتر براشون خواستگار میاد. در صورتی که هر کسی جرات ابراز وجودنداره در برابر دختری که با توجه به تمام محدودیت ها تونسته توی جامعه پیشرفت کنه و در رقابت های کشوری بتونه موفق باشه و استقلال مالی داشته باشه اون هم با شغل پر شان و منزلتی مثل تدریس که شغل سالم و والایی هست. پس اشکال از سمت دختر خانم نیست.مطمئن باش چنین خانم هایی اگه توی عمرشون هم فقط پنج تا خواستگار داشته باشن همه ی اون دختر هایی که دم به دقیقه براشون خواستگار میاد و با چهل تا خواستگار سر و کله میزنن به اون پنج تا خواستگار اون خانم حسرت میخورن.

تک دختر عزیز شما پاکی و نجابت خوئتون رو با اون تغییراتی که خودتون فکر میکنید براتون ممکنه حفظ کنید مطمئن باشید خدا شما رو بی پاسخ نخواهد گذاشت و اجر صبر و پاکیتون رو انشا الله هم توی این دنیا هم توی دنیای دیگه بهتون میده. انشاالله آنچنان کسی رو قسمتتون کنه که دهن همه از حیرت باز بمونه.

13. 4 کاربر از پست مفید pianozan تشکرکرده اند .

pianozan (سه شنبه 28 تیر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    16

تشکرشده 17 در 9 پست

Array

ممنونم از همه که توجه کردید به این تاپیک.
    در جواب پیانوزن عزیز من در شهر بسیار بزرگی ساکن هستم از شهرهای مهم ایران و کوچک نیست به هیچ وجه شهرمون. خودمون هم به لطف خدا از لحاظ منطقه سکونت در محله بسیار خوبی از شهر ساکن هستیم.
    نمودونم هودم هم هر وقت می خوام دلداری بدم خودم رو همین استدلال های پیانوزن رو برای خودم میارم اما ......
    . خودم بارها تصمیم گرفتم که شغلم رو عوض کنم و مثلا برم حق التدریس دانشگاه ها بشم تا بیشتر در معرض دید باشم ...یا بعضی وقت ها می گم دیگه من نباید توقع داشته باشم که کسی خوشش بیاد از من چون سنم تقریبا بالاست ........

خوشحال می شم بیشتر راهنماییم کنید. ممنونم.

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 17 اسفند 93 [ 14:25]
    سطح
    63
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 122
    Overall activity: 33.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,038

تشکرشده 2,035 در 738 پست

Array

تك دختر هر وقت خدا قسمت كنه شما اگه زير زمين ام باشي همسرت پيدات مي كنه مهم نيست كجا باشي
    به خدا توكل كن.
    البته يك چيزي هم بگما شوهر همچين آش دهن سوزي هم نيست.
    نگران نباش و تا مي توني از دوران تجردت لذت ببر كه يك روز حسرت اين روزهاي تجردت را مي خوري.

16. 2 کاربر از پست مفید ليلا موفق تشکرکرده اند .

ليلا موفق (سه شنبه 28 تیر 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    16

تشکرشده 17 در 9 پست

Array

ممنون لیلا جان من اگه دقت کرده باشی نگفتم آش دهن سوزی هست
    اما به عنوان یک ضرورت مطرحش کردم.
    ممنون

18. کاربر روبرو از پست مفید تک دختر تشکرکرده است .

تک دختر (سه شنبه 28 تیر 90)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)